Objava

Collapse
No announcement yet.

Apokalipsa, kraj sveta

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Apokalipsa, kraj sveta

    Nedavno sam citao, ponesta gledao i na tv-u, i slicno...sve mi je to delovalo kao nekakva papazjanija i gluposti jer izmedju ostalog svi mi smo proteklih godina mogli cuti kako svakojakve budale navode neke datume te 1999, te 2000, itd

    Ali nedavno vidim da su cak i neki naucnici koji su promenili tok istorije imali svoje teorije i bili ubedjeni u to da sve ima kraj pa i covecastvo za kakvo znamo, da ce sigurno jednog dana doci kraj sveta. Iznenadilo me je to da su svi ti ljudi bili pobozni i koliko je meni poznato svi su oni bili hriscani

    Recimo Isak Njutn koji je ziveo od 1642 do 1727, on je pokusao da protumaci bibliju, hronoloski je postavljao i razmatrao odredjene vazne datume...da bi dosao do zakljucka da je godina apokalipse priblizno oko 2060
    Znajuci da to nece doziveti resio je da te spise sacuva za buduca pokoljenja, i sakrio od tadasnje javnosti jer je bio svestan izmedju ostalog da bi ga mnogi proglasili i za ludakom i sl...

    A mozda bi mogao i neko od vas nesto o ovome?
    Detaljnije o tome kako je dosao do zakljucka i sta je sve radio Njutn, a i drugi proroci poput Nostradamusa i slicnih...probacu da u slobodno vreme napisem ovde....mogu reci da sam fasciniran cinjenicom da neko ko je naucnik ovakvog kalibra trosio decenije ne bi li dosao do pomenute godine kroz svoja istrazivanja
    Last edited by goxy30; 10-05-11, 13:51.

  • #2
    Goxy juce je bilo u novinama kako neka sekta u USA misli da ce ove subote, tj. 21.05. doci do smaka svijeta.
    Vezano je uz taj dio objasnjenja Biblije, mada je ista sekta to isto prognozirala za 1994 godinu pa eto jos smo na ovoj planeti.

    Neki drugi kazu, po Majinom kalendaru da ce do toga doci 21.12.2012. god i da vec sada idemo ka tome. Navodno da cemo do toga datuma imati jako puno vremenskih nepogoda narocito potresa, tsunamija, erupcije vulkana itd itd...

    Dok drugi kazu da dolazi do suncane eksplozije i da ce nam se nasa svijest puno vise osvijestiti i da nam danasnje vrijednosti, narocito materijalizam nece vise biti u prvome planu.

    Ja se nadam da su ovi posljednji u pravu

    Comment


    • #3
      ma kad je rec o sektama i nekim ljudima koji....mislim od takvih me te informacije cak i ne navedu na razmisljanje a kamoli da pomislim da ce se nesto slicno i desiti

      elem, kad je rec o naucniku koji je uticao na mnogo toga kad je rec o nasoj istoriji, i kad on utrosi 30god svog zivota istrazivajuci ovako nesto i dodje do zakljucka da ce apokalipsa da se dogodi 2060... naime nije on mislio da ce doci do smaka sveta, kraja svega i slicno...vec da ce se (opet) dogoditi apokalipsa, tj apsolutni rat izmedju dobra i zla posle cega....e pa sad polse toga niko pa ni Njutn nije objasnio sta i kako
      verovatno ce sacica ljudi opstati (nadam se onih koji su se borili na strani dobra) i nastaviti dalje, mislim da je ovo realno, ili ovako ili ce se sama planeta postarati da se desi nesto slicno....evo videli smo simbolican primer kad je rec o Japanu, verujem da se moze desiti toliko toga mnogo mnogo mnogo goreg od ovoga i da ce to izazvati ....pa recimo to da prezivi ako i toliko prezivi svega 1% zivog sveta
      nismo daleko od toga, ali ipak mislim da se to nece desiti za nasih zivota, vec u nekoj buducnosti, recimo posle te 2060

      Comment


      • #4
        evo sada imamo jos jedan datum koji je oznacen kao "kraj sveta"

        21 decembra 2012

        neki vide da je ovaj datum pocetak nove ere u covecanstvu, neki da je to datum za duhovnu transformaciju ljudi, neki da je to jednostavno kraj svega....

        po verovanju (tj tumacenju nekih danasnjih naucnika) drevnih Maja ovo ce biti cetvrti "kraj sveta", po njima bogovi su vec stvorili cetiri sveta i to neuspesno pa je njima dosao kraj, uspesni cetvrti svet u kome sada zivimo u koji je smesteno covecanstvo takodje ima kraj koji ce se desiti 21 decembra 2012
        kalendar drevnih maja ima 13 "baktuna" sto cini oko 5125god, ovaj kalendar po tumacenjima vazi od pocetka cetvrtog sveta i poceo je sa racunanjem vremena 11 avgusta 3114 BC i po tumacenjima nekoliko naucnika kada istekne ovaj kalendar dolazi kraj svemu....dok sa druge strane nigde nema pisanih ili bilo kakvih dokaza da ovako treba tumaciti ovaj kalendar i mnogi misle da bi kraj ovog kalendara za majance znacio slavlje i otpocinjanje novog ciklusa.....

        Comment


        • #5
          elem kako to da su maje racunale vreme jos 2000 godina pre njihovog nastanka i odakle im bas ta referenca 3114 bc za pocetak racunanja vremena.Sve u svemu i ranije su najavljivani krajevi i propasti pa pregurasmo a sad zahvaljujuci netu ih ima daleko vise i dostupnije pa nam uzimaju paznju vise nego pre kad nije bilo interneta.Pa videcemo na treci dan sv Nikole jbt ako bude nekakvog njesra pokvarice mi odlazak kod ortaka na slavu

          Comment


          • #6
            KIZO, pa postoje neki dokazi o postojanju Maja od 2600BC, ali niko ne moze reci sa sigurnoscu kada je nastala ta civilizacija mozda i mnogo pre toga za sta nema dokaza ali mozda i nije, mozda su iz nekog razloga jednostavno uzeli te datume...

            elem dokazano je da je njihov kalendar najtacniji od svih koji postoje sto navodi coveka na razmisljanje
            nisam preterano upoznat sa ovom materijom pa se nadam da ce postovati i neko ko zna mnogo vise o ovome...

            mislim da je ono drugo tumacenje kalendara ono sta nas ceka, da ce se od tog datuma nesto prelomiti i da ce covecanstvo preci u neki novi period, gori ili bolji, pa videcemo

            ne mislim da ce doci do neke apokalipse, ali svakako do nekih velikih promena...

            Comment


            • #7
              pa kazu da su maje pocele da racunaju kalendarski od 3114god e tad se kod Sumera pojavilo pismo,pa sad neznam dal je to nesto povezano tolko o tome a sto se tice kraja majanskog kalendara ni ja neocekujem neku kataklizmu na taj dan i kazu da ce doci vreme promena u vezi zemlje(planete) a samim tim i do promene medju covecanstvom.Neki tvrde da ulazimo u sledecu dimenziju eto tolko kolko ja znam

              Comment


              • #8
                Sunce će na zimski solsticij (21.12.2012.) biti poravnato sa središtem neše galaksije Mlečni put.
                Centar Mlečnog puta se zove Sagittarius A i nalazi se između sazvežđa Strijelca i Šlorpiona,
                a drevne Maje su ga smatrali nebeskim "mestom stvaranja" - utrobom Velike majke.
                To poravnanje solsticijskog Sunca i galaktičkog središta događa se jednom u 13.000 godina
                i ekvivalentno je trenucima podneva i ponoći. Inače u Majanskom rečniku, reč – apokalipsa – znači otkriće!

                I upravo u tom je poenta cele te priče oko 2012. god.
                Slično poravnanje se dogodilo pre 13.000 godina i Maje su ga zvali ''Zlatno doba svetlosti'',
                jer se dogodilo u vreme letnjeg solsticija (21.06.), a to znači da smo mi u zadnjih 13.000 godina
                živeli u periodu tame i zla odnosno po Majma u periodu između podneva i ponoći.

                Ovo poravnanje koje koje će se dogoditi 21.12. 2012. kad Sunce bude u zimskom solsticiju,
                znači kraj perioda tame i početak novog perioda svetlosti. Sada mi prolazimo kroz ponoć galaksije.
                Prema verovanju Maja, zemlja stalno prolazi kroz razdoblja duhovne tame i duhovne svjetlosti.
                Znači da bi za ljude sada trebalo nastati razdoblje rasta duhovne svetlosti i svesti.
                Samo razdoblje tog prelaza već je počelo od 1980. i trajat će do 2016. godine.

                Šire gledano, kod mnogih kultura je prisutna jedna skrivena razina mudrosti i znanja o stvarima
                koje ni današnja nauka ne može objasniti. U islamskoj astrologiji, grčkoj svetoj topografiji,
                južnoameričkim tradicijama, hrišćanskoj religijskoj arhitekturi, mitraizmu, neoplatonskoj misli,
                vedskoj i egipatskoj kozmologiji.

                I dok budemo uranjali u kozmičko poravnanje, oživet će i sve te drevne mudrosti i naterati nas da ih
                ponovo počnemo otkrivati na jedan drukčiji način i sa puno više poštovanja nego što smo to činili do sad.

                SVE sta napišem smatrajte Salom

                Comment

                Working...
                X