Objava

Collapse
No announcement yet.

U sta verujete?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Verujem u sudbinsku predodređenost stvari i događaja. Nisam religijski baš opterećena, u smislu da verujem u sve što propoveda bilo koja religija, ali verujem da postoji nešto što upravlja nama i našim životom, nešto što treba poštovati i ako ne razumeš sve što se dešava i ako ti se ne sviđa...ne treba huliti. Jednom je jedan pravoslavni sveštenik u malom manastiru Sv.Petke kod Vrnjačke Banje, govorio o veri i dopalo mi se kad je rekao da treba poštovati svakoga koji veruje: da li je hrišćanin, muhamedanac, budista...važno je da ima veru. Ja verujem u dobro i dobrotu...kad tad ti se za dobra dela i časne misli na isti način vrati. Bog i ja smo u direktnoj vezi ili bar neki njegov andjeo izaslanik, nekad se čujemo dobro,nekad manje, ali trudim se da oslušnem glas u sebi koji me upozorava kada počnem da gubim snagu i posustajem u svojoj veri i nadi.

    Comment


    • #47
      Verujem u Istinu. U činjenje dobroga. U ispravne principe. U poštenje. U pravu, istinsku ljubav za čitav život. Onu, što se kaže i u dobru i u zlu, vazdan dok oboje kao dve reke koje se ulivaju u more, ne presuše. Verujem u uzrok i posledicu, da se sve vraća i plaća. I da na svakoga dodje red, pa svima po zasluzi. Istinski verujem u ljude koje prepoznajem kao svetlog karaktera, svetle duše i ♥. Verujem da se nista u životu ne dešava slučajno i ad sve ima neki svoj viši smisao kojeg nekada nismo svesni ili nam naprosto nije dato da "znamo". Verujem u lepotu misli, dela. Moc da te pogled nečiji ozdravi. Usreci. ♥

      Comment

      Working...
      X