Objava

Collapse
No announcement yet.

microWorkers saveti razmisljanja iskustva

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ljudi, jako me zanima da li je sve sto se radi na tom sajtu potpuno provereno i potpuno zakonski ispravno, poceo bih malo raditi na tom sajtu, ali se iskreno bojim da nesto sto uradim na sajtu ili od tih zadataka ne bude nesto lose i koje me moze nakon toga dovesti u problem i sukob sa zakonom.. Tako da bih voleo da mi kazete da li je sve tamo regularno i da su svi zadaci skroz provereni i sigurni? Hvala unapred

    Comment


    • Citiat člana MarkoMare7 Pogledaj Post
      Ljudi, jako me zanima da li je sve sto se radi na tom sajtu potpuno provereno i potpuno zakonski ispravno, poceo bih malo raditi na tom sajtu, ali se iskreno bojim da nesto sto uradim na sajtu ili od tih zadataka ne bude nesto lose i koje me moze nakon toga dovesti u problem i sukob sa zakonom.. Tako da bih voleo da mi kazete da li je sve tamo regularno i da su svi zadaci skroz provereni i sigurni? Hvala unapred
      Nema tu niceg ilegalnog, u pitanju je firma koja je registrovana i placa porez a sve sta rade je potpuno legalno i u skladu sa tamosnjim zakonima (Mislim da je americka firma), mozes cak i firmu da prijavis koja ce da njima placa usluge i ugovor da sklopis o pojedinim poslovima. Postoji mnogo ovakvih sajtova tj firmi ali malo njih to placa posteno onome ko radi za njih.
      Oko Milion ljudi radi za njih sirom sveta.
      Odakle ti uopste ideja da je nesto ilegalno oko ovoga, mozda ti nije jasno o cemu se tu radi i sta se radi !?

      Comment


      • Pojavio mi se problem sa twiterom javlja mi sledeće: ERROR | Statistical analysis shows that a considerable number (7) of your recent tweets are not in proper english, which is required.
        Svi twitovi su mi na engleskom

        Da li neko zna kako ovo prevazići?

        Comment


        • Citiat člana Ambasador Pogledaj Post
          Pojavio mi se problem sa twiterom javlja mi sledeće: ERROR | Statistical analysis shows that a considerable number (7) of your recent tweets are not in proper english, which is required.
          Svi twitovi su mi na engleskom

          Da li neko zna kako ovo prevazići?
          Nisam siguran da razumem gde ti se ta greska desava? Na Twitter sajtu ili na Microworkers sajtu?
          Inace ja te twitter poslove zaobilazim. Ajd ako mozes malo detaljnije opisi problem, kad se tacno deava i gde se desava....
          Ali kazem, ti twitter poslovi (bar za mene) su za zaobilazenje, uglavnom traze da imas dosta pratilaca i slicno sto retko ko ima.
          Takodje youtube poslovi koji traze da za par centi lajkujes post ili kliknes subscribe....jednostavno brzo upadnes pod youtube filter i budes markiran kao spamer i posle dolazi do toga da ti negativno ocenjuju poslove na Microworkersu jer ti se lajkovi/subscribe ne sacuvaju na youtube sajtu.
          Biraj zadatke, ako te ocene jednom negativno sledeci put slican zadatak mozda da i preskocis ako je ispod 10c po poslu, ako si nov onda polako bice sve vise zadataka kako vreme prolazi.

          Comment


          • Postovani clanovi dobar dan. Imam pitanje u vezi prve isplate na Microworkersu. CItao sam dosta sto ste pisali na ovom forumu, takodje sam citao i dosta informacija na samom sajtu a i stranim forumima. Medjutim, neke informacije nikako ne mogu da pronadjem pa vas molim za pomoc s obzirom da imate vise iskustva nego ja. Naime, pre tacno 2 nedelje sam podneo zahtev za isplatu na ovom sajtu. Znam da je potrebno da stigne PIN u posti, znam da se na to ceka mesec dana ( mozda i vise ) sve to znam. Medjutim, moje pitanje glasi - S obzirom da mi i nakon 2 nedelje i dalje pise " Payments on hold - Pin will be sent to your mail address - a adresa mi je ispravna i sve ostalo je ispravno, da li to znaci da oni i nakon 2 nedelje ustvari uopste nisu ni poslali PIN, ili ako jesu, i ako mi stigne, kako cu onda ja moci da unesem taj pin s obzirom da nema niti jednog polja gde cu moci da unesem PIN jer pise da je " payments on hold". ? Unapred hvala na odgovoru.

            Comment


            • milostodor ja sam to odavno uradio i zaboravio, ali cini mi se da ima neka opcija gde taj pin koji dobijes postom uneses kako bi aktivirao placanje.
              Ako se dobro secam taj pin se unosio tamo u "withdraw", ili tamo pise da li si uneo pin ispravno.
              Pogledaj na https://microworkers.com/withdraw.php
              Pin ti je poslat, treba da prodje neko vreme...pisi sta se desava ili ako ti jos nesto nije jasno. Nisam ti mozda bio od neke pomoc ali to je koliko se secam, davno bese za mene ima 2-3god...

              Comment


            • Citiat člana milostodor Pogledaj Post
              goxy30 Pozdrav, pazi upravo to i pitam.. meni pise znaci " payments on hold " i uopste nemam opciju da unesem PIN cak i kada bi stigla koverta. Evo vidis:https://www.awesomescreenshot.com/sh...img_id=3196033 .. a nakon sto ti posalju PIN treba da izgleda ovako: https://blog.microworkers.com/wp-con...2/enterPIN.png .. Moje pitanje je: 1. da li je normalna pojava da i nakon 2 nedelje oni uopste nisu ni poslali PIN.
              2. Sta u slucaju da su poslali PIN a meni stigne koverta, gde cu ja da ubacim taj PIN s obzirom da uopste nemam tu opciju kao na slici broj 2 ?
              Isti problem imam i ja. Čekam pin na kućnu adresu od 07.01.2018. Videću kada (ako) stigne šta ću. Neki pin koji sam dobio mail-om sam uneo a ovaj drugi nemam pojma gde treba da unesem

              Comment


              • Citiat člana goxy30 Pogledaj Post

                Nisam siguran da razumem gde ti se ta greska desava? Na Twitter sajtu ili na Microworkers sajtu?
                Inace ja te twitter poslove zaobilazim. Ajd ako mozes malo detaljnije opisi problem, kad se tacno deava i gde se desava....
                Ali kazem, ti twitter poslovi (bar za mene) su za zaobilazenje, uglavnom traze da imas dosta pratilaca i slicno sto retko ko ima.
                Takodje youtube poslovi koji traze da za par centi lajkujes post ili kliknes subscribe....jednostavno brzo upadnes pod youtube filter i budes markiran kao spamer i posle dolazi do toga da ti negativno ocenjuju poslove na Microworkersu jer ti se lajkovi/subscribe ne sacuvaju na youtube sajtu.
                Biraj zadatke, ako te ocene jednom negativno sledeci put slican zadatak mozda da i preskocis ako je ispod 10c po poslu, ako si nov onda polako bice sve vise zadataka kako vreme prolazi.
                Bila je pogrešna poruka. Sada je sve u redu sa twiterom. Ostajem pri tom da je twiter najlakša zarada kada jednom ostvariš njihove uslove po broju pratilaca.

                Comment


                • Da li neko zna da li se IOS ili android zadaci mogu nekako raditi na PC?

                  Comment


                  • goxy30
                    goxy30 commented
                    Editing a comment
                    Mislim da moze, i da su to neki radili uz pomoc odrednjenih softvera, problem je sto to moze da se provali pa mozes da budes banovan od poslodavaca pa cak eventualno od Microworkers sajta.
                    Secam se da su ranije neki imali problem sa tim te su se grdno pokajali, citajuci netom sam dosao do tih info takodje u nekim poslovima se ranije to pominjalo da se ne radi ni slucajno jer postoji mogucnost da te otkriju pa problem.
                    Bolje zaobidji, nije to toliko sjajno kao nekada sto se tice IOS poslova, razlog je to sto su se ti poslodavci izbezobrazili pa traze (veci deo tih zadataka je ovog momenta takav) da instaliras primarnu aplikaciju a preko reklama jos 3 a za sve uzmes nekih 50 centi i prakticno dodje da izgubise prilicno vremena a dobijes 12-15 centi po instalaciji sto je sumanuto.
                    Ja pomenute ne radim nikako, takodje izbegavam i android zadatke koji su placeni ispod 40 centi jer je to bezobrazluk, jer traze komentar i da ti to neko sranje bude na mobilnom bar 7 dana, sad su se neki izbezobrazili i traze da bude isntalirano 2 nedelje i da otvaras bar jednom na dan tu aplikaciju....to izbegavaj u sirokom luku, bice posla.
                    Radi one "reddit" poslice, to je malo placeno ali brzo se odradi, ja ih radim za 20sec i uradim dnevno bar 10

                • Da li neko zna u cemu je problem kod mene? Prvi put kad sam postavio withdrawal request je bilo nesto oko 3. decembra 2017. i nikako da stigne, pre neku nedelju sam cancel i opet stavio jer sam cuo da to moze pomoci, medjutim nista. Onda sam probao da podignem na dwolla od mojih iz amerike(ja zivim u srbiji) medjutim automatski mi refundaju to jer ja nisam iz amerike. Imam 20$ na nalogu i ne znam sta da radim jedino mi pada na pamet da napravim bezvezni payoneer i da tu podignem da posle mogu na paypal ali malo mi je glupo jer s tim parama nista ne mogu. Takodje pokusao sam sa supportom ali oni nisu ni za sta, ja postavim pitanje zasto mi ne stize pin cekam vec 3 meseca skoro, oni odgovore da pin moze da traje do 2 meseca i da budem strpljiv...
                  EDIT: da napomenem da mi je adresa tacna, i dalje na mw kaze da PIN tek treba biti poslat.
                  EDIT2:inace se selim oko 10.3. da li ima ikakve sanse da to tada stigne pin?
                  Last edited by codabro; 28-02-18, 18:30.

                  Comment


                  • codabro
                    codabro commented
                    Editing a comment
                    hteo sam da napravim payoneer acc znas li sta je IBAN?

                  • goxy30
                    goxy30 commented
                    Editing a comment
                    Najbolje nazovi tvoju banku, ja to tako kad mi zatreba uvek pobrkam sta je SWIFT a sta IBAN
                    Pogledaj na sajtu tvoje banke mozda imaju taj kalkulator gde ti uz unosenje par podataka daju te kodove, neke banke imaju to
                    Last edited by goxy30; 03-03-18, 23:11.

                  • codabro
                    codabro commented
                    Editing a comment
                    napravio sam payoneer sad treba da mi odobre account i da mogu napokon da podignem pare

                • Citiat člana goxy30 Pogledaj Post
                  Mislim da moze, i da su to neki radili uz pomoc odrednjenih softvera, problem je sto to moze da se provali pa mozes da budes banovan od poslodavaca pa cak eventualno od Microworkers sajta.
                  Secam se da su ranije neki imali problem sa tim te su se grdno pokajali, citajuci netom sam dosao do tih info takodje u nekim poslovima se ranije to pominjalo da se ne radi ni slucajno jer postoji mogucnost da te otkriju pa problem.
                  Bolje zaobidji, nije to toliko sjajno kao nekada sto se tice IOS poslova, razlog je to sto su se ti poslodavci izbezobrazili pa traze (veci deo tih zadataka je ovog momenta takav) da instaliras primarnu aplikaciju a preko reklama jos 3 a za sve uzmes nekih 50 centi i prakticno dodje da izgubise prilicno vremena a dobijes 12-15 centi po instalaciji sto je sumanuto.
                  Ja pomenute ne radim nikako, takodje izbegavam i android zadatke koji su placeni ispod 40 centi jer je to bezobrazluk, jer traze komentar i da ti to neko sranje bude na mobilnom bar 7 dana, sad su se neki izbezobrazili i traze da bude isntalirano 2 nedelje i da otvaras bar jednom na dan tu aplikaciju....to izbegavaj u sirokom luku, bice posla.
                  Radi one "reddit" poslice, to je malo placeno ali brzo se odradi, ja ih radim za 20sec i uradim dnevno bar 10
                  Mislim da ću odustati od poslova vezanih za mobilne telefone. Reddit poslovi su jako dobri ali ne mogu svaki put da nađem ključnu reč. Da li se i tebi to dešava? Google + mi dosta dobro ide za sada

                  Comment


                  • goxy30
                    goxy30 commented
                    Editing a comment
                    Koje to izbegavas, android ili IOS(iphone/apple) poslove na mob ?
                    Sto se tice Reddit poslica, radi samo one koji se placaju 7c a one od 5c zaobidji jer ja nemam dobra iskustva sa tim od 5c, a i slabije se placa....
                    Ja koristim sledecu tehniku da ubrzam stvar za Redit poslove:
                    Otvorim zadati Reddit link, imam zadato da nadjem neki naslov (recimo) "they wont suspect a thing"
                    memorise bar pocetak naslova, kopiram jednu rec koja ce vrlo verovatno biti redja u ovom slucaju "suspect" (izbegavam reci kao sto su "things" jer tamo to pose kao "thing's" pa onda imam problem sa pretragom i preskocim tj ne nadjem
                    onda
                    kliknem "CTRL" + "F" na tastaturi i uradim paste reci "suspect" i trazim na stranici....tako za svaku novu stranicu ponovo i nikad ne idem preko 4-5 strana ako ne nadjem odustajem od zadatka

                    Dakle nikad ne citam redom jer se smara vec koristim search tool iz browsera "CTRL" + "F" i lakse/brze dodjem do trazenog.
                    Ja ne nadjem kljucnu rec u recimo 20% slucajeva

                • Citiat člana goxy30 Pogledaj Post
                  Koje to izbegavas, android ili IOS(iphone/apple) poslove na mob ?
                  Sto se tice Reddit poslica, radi samo one koji se placaju 7c a one od 5c zaobidji jer ja nemam dobra iskustva sa tim od 5c, a i slabije se placa....
                  Ja koristim sledecu tehniku da ubrzam stvar za Redit poslove:
                  Otvorim zadati Reddit link, imam zadato da nadjem neki naslov (recimo) "they wont suspect a thing"
                  memorise bar pocetak naslova, kopiram jednu rec koja ce vrlo verovatno biti redja u ovom slucaju "suspect" (izbegavam reci kao sto su "things" jer tamo to pose kao "thing's" pa onda imam problem sa pretragom i preskocim tj ne nadjem
                  onda
                  kliknem "CTRL" + "F" na tastaturi i uradim paste reci "suspect" i trazim na stranici....tako za svaku novu stranicu ponovo i nikad ne idem preko 4-5 strana ako ne nadjem odustajem od zadatka

                  Dakle nikad ne citam redom jer se smara vec koristim search tool iz browsera "CTRL" + "F" i lakse/brze dodjem do trazenog.
                  Ja ne nadjem kljucnu rec u recimo 20% slucajeva
                  Na potpuno isti način i ja radim. Nije mi jasno kako ih onda drugi nađu i odrade

                  Comment


                  • Radim na Microworcersu vec nekih 10 meseci i neide tako lose sve je legalno pare sam dizala preko Pay-Pala ali neide ni nesto brzo htela bi se povezati sa drugim ljudima koji aktivno rade da pomognemo jedni drugima da sve ide malo brze ko je zaintersovan nek mi se javi

                    Comment


                    • Citiat člana migula Pogledaj Post
                      Radim na Microworcersu vec nekih 10 meseci i neide tako lose sve je legalno pare sam dizala preko Pay-Pala ali neide ni nesto brzo htela bi se povezati sa drugim ljudima koji aktivno rade da pomognemo jedni drugima da sve ide malo brze ko je zaintersovan nek mi se javi
                      Na sta si tacno mislila? Ja raduckam kad stignem, obicno malo vise preko zime i uzmem neki dzeparac od 40-50eur mesecno....

                      Comment


                      • Ljudi napokon su mi aktivirani withdraw-ovi
                        https://imgur.com/wSwJy2M
                        zbog predugog cekanja (6 meseci+) support mi je rucno aktivirao bez PINa
                        pare su legle na paypal
                        Last edited by codabro; 31-05-18, 08:10. Razlog: dodatak

                        Comment


                        • goxy30
                          goxy30 commented
                          Editing a comment
                          Cestitke
                      Working...
                      X