Objava

Collapse
No announcement yet.

Da li novac menja ljude?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Da li novac menja ljude?

    MICE me je inspirisala u onoj drugoj temi o parama...ona je trebala biti saljiva,zato ova neka bude ozbiljna.
    Po vama,da li velika kolicina para promeni ljude i zasto?


    Cesto svakog ko ima para odmah okarakterisemo kao razmazenog,bezosecajnog,lopova,prevaranta... a svakog ko nema zalimo i saosecamo s njim.
    A mozda bas taj "bogatas" crkava od rada a taj "sirotan" se ne trudi da poboljsa sebi zivot?!
    I da,svako ko ima para i razbacuje ih svuda,on nije velikodusan,nego je budala,rasipnik a ako ih cuva ,onda je skrtica...
    Imala bih jos da kazem ali zelim vase vidjenje.
    Nema te ljubavi koje nisam gladna i mrznje koje nisam sita...

  • #2
    Da li novac menja ljude?

    MICE pogreshila si smajli

    :yingyang:-- u svako zlo ima po malo dobro i u svako dobro ima po malo zlo


    A da se ljudi menjaju kad dodju do pare, menjaju se, samo to nije do para, jer zlobni su i kad ih nemaju

    Comment


    • #3
      Da li novac menja ljude?

      Naravno,tako pametne zene su uvek inspirisale i izvlacile iz ljudi najbolje.


      Da...ljudi su dobri ili losi.Novac ne bi trebao da ima uticaja na to,ali mnogo ljudi sam do sada cula da kaze da se neko promenio zbog novca.
      I obicno to nikada ne kazu bogati.Zato me je zaintrigiralo da vidim drugu stranu medalje.


      Covek koji nema novac obicno stalno kukumavci zbog toga i onaj ko ga slusa,pocne da saoseca i da ga zali.Tu se ljudi vezu,postanu prijatelji.Ali,kad ovaj dodje do para,vise nema problem te vrste dobije samopouzdanje i ovaj se oseca nepotrebnim .Gleda prijatelja koji je veseo,bezbrizan i onda kaze da se promenio.Naravno da jeste! Tu ga odgurne od sebe umesto da kao pravi drug podeli srecu sa njim.
      To je jedna moja verzija zasto neko izgleda "promenjen". Naravno,d*kadzija ima i bice ih i dalje.
      Nema te ljubavi koje nisam gladna i mrznje koje nisam sita...

      Comment


      • #4
        Dobri ljudi se nikad ne zale, uvek su zadovoljni sa tim shto imaju

        :yinyang:Ljudi su ili dobri ili losi, be obzira na to da li imaju novca i kako ga trose.


        ovo su tvoje rechi

        Comment


        • #5
          Da li novac menja ljude?

          Baba rogice,pa ne bih se bas slozila kompletno.Ipak je to globalizovanje.

          Zar cemo u lose ljude strpati sve one koji zele da se usavrsavaju,da sticu iskustvo,da napreduju?
          Sta ,neko ima 8 razreda skole i treba da bude zadovoljan?!
          Ili petoclana porodica ima parce hleba i treba biti zadovoljna,u suprotnom su losi?
          Nema te ljubavi koje nisam gladna i mrznje koje nisam sita...

          Comment


          • #6
            Ma ne MICE,samo pokusavam da nadjem sto vise odgovora. Jos nijedan nije moje konacno misljenje.
            Nema te ljubavi koje nisam gladna i mrznje koje nisam sita...

            Comment


            • #7
              Da li novac menja ljude?

              Nisam od onih tvrdoglavih koji nece promeniti misljenje po svaku cenu,nego od onih koji ce saslusati sta drugi imaju da kazu,i ne mislim da sam pobrala svo znanje ovog sveta. A stvari se najbolje ispitaju kada se izbanalizuju do apsurda.
              Nema te ljubavi koje nisam gladna i mrznje koje nisam sita...

              Comment


              • #8
                Da li novac menja ljude?

                Novac je najperfidnija i najgora crna magija koja je smišljena zbog manipulacije ljudima. NIKO nije imun na novac, i ta slabost čoveka je iskorišćena da bi se upravljalo ljudima,svetom...
                Nikome nije svejedno kada se dočepa novca! Ima li neko da nije maštao šta bi sa novcem od 'sedmice' na loto-u? E toliko je onih koje novac ne bi pokvario!

                Niko se nije obogatio poštenim putem.

                Comment


                • #9
                  Da li novac menja ljude?

                  ne znam...ne sjecam se jesam li bio dobar prije nego sam ga imao

                  generalno,novac ne kvari ljude...ali te mijenja kao osobu,jer ako ti mijenja nacin zivota mijenja i tebe...ako imas novaca za bolji auto ili kucu zasto ga ne kupiti??a da li si bolji ili gori zbog toga ne znam...ne bih rekao...samo znam da se mane bogatih znatno vise potenciraju,,,nece novine pisati kako je siromah prebio doma zenu i djecu ali hoce ako bogatas razbije kameru novinaru..i on je odmah nasilnik,bahati gad i tako...preispitajte malo sebe...ali ja mislim da se sve to svede na to kako si odgojen...poslije su samo finese koje slijede neki svoj ustajali slijed...

                  Comment


                  • #10
                    Da li menja...ne znam.

                    Ali...
                    ...znam da nije sve u parama, novcu...
                    Neke 'stvari' nemaju cenu, sve i da imamo pUUUnOO love..
                    Hajde da vidim...
                    ...koliko košta ljubav.....?!
                    P.S.
                    Ne pitam one kojima je ta reč pojam, iluzija... 'druga rupa na svirali'...

                    http://www.youtube.com/watch?v=xTUK01Qq_Aw


                    ....lova....?!

                    Comment


                    • #11
                      Da li novac menja ljude?

                      Magični.....tako je,dosta je u vaspitanju....tačno....

                      Moj bivši kolega je dobio 720 hiljada evra bez muke....Nije problem što je kupio kola i ostalo....nego,što je isplivalo na videlo koji je to idiot,jer više ne mora da se folira,sada ima novac....Ponaša se tako...uf.....batine tri puta dnevno su za njega i sve poput takvih.....

                      Pazi,nisam ljubomorna,što ima toliko,jer na taj način mogu i ja da imam tri puta toliko....nego je stvarno stoka....

                      Nasuprot njega,koleginica ima dosta novca ceo život,ima sve,ama baš,hvala bogu i zdravlje i sreću i ja ne znam bolju osobu od nje....Tu je svima i kad zatreba i kada ne....Ona je i dalje radila za platu kao i ja,za razliku od ovog džibera,kome više nije potrebno da ga drugi"hrane"....Uf....i onako sam loše volje ,kud ga pomenuh.....

                      Comment


                      • #12
                        Da li novac menja ljude?

                        Unthinkable... prvo ja nisam globaizirala nikoga da si me chitala od pochetka primetila bi, ja sam samo mice malko taknula jer sam bukvalista Ovde nije rech o zavrshenim shkolama ili faksovima ima bogatasha koji nemaju ni prvi razred shkole rech je dali novac kvari ljude i ja se lepo izjasnih "Dobri ljudi se nikad ne zale, a one koje se pokvare ne pokvare se jer su postali bogati, vech su oduvek bili pokvareni samo nisu imali te pare da bi to pokazali


                        MICE a sad tebi: Ko je bre ovde u godinama a a a? Ja sam bre matora i ne jashem metlu neg friziran turbo usisivach sa ugradjenim vibratorom ..... jel jasno

                        Comment


                        • #13
                          Da li novac menja ljude?

                          E i to da vidim da ti pocrvenis.Kazu da je to vrlina a ti je imas jedino kad te isamaraju
                          Nemam love pa od mene samo jedan

                          Comment


                          • #14
                            Da li novac menja ljude?

                            sirotan dobro pamti kako prosle godine nije imao sta jesti, ili kako je zima bila hladna...

                            kad se sirotan obogati, i hrane ima na pretek, toplo je uvek,....lako zaboravi kako je nekad bilo lose vec samo misli o tome kako da ima vise ili bolje od onog bogatijeg od njega

                            novac menja ljude 101%

                            Comment


                            • #15
                              Da li novac menja ljude?

                              Citiat člana unthinkable Pogledaj Post
                              MICE me je inspirisala u onoj drugoj temi o parama...ona je trebala biti saljiva,zato ova neka bude ozbiljna.
                              Po vama,da li velika kolicina para promeni ljude i zasto?


                              Cesto svakog ko ima para odmah okarakterisemo kao razmazenog,bezosecajnog,lopova,prevaranta... a svakog ko nema zalimo i saosecamo s njim.
                              A mozda bas taj "bogatas" crkava od rada a taj "sirotan" se ne trudi da poboljsa sebi zivot?!
                              I da,svako ko ima para i razbacuje ih svuda,on nije velikodusan,nego je budala,rasipnik a ako ih cuva ,onda je skrtica...
                              Imala bih jos da kazem ali zelim vase vidjenje.
                              Karakternog coveka, nista promeniti nece. U dobru se ne uzvisi, u zlu se ne ponizi. Ako hoces da vidis kakav je ko, daj ti njemu lepo moc, pa ces da vidis ko je i kakav je. Ljudi su samo ono sta jesu, shvatas? Ako je neko takav, on ce to samo ispoljiti tada, ali fakat je oduvek to negde uvek čučalo u njemu, ta osobina, o tome se radi. Kao i kada se razilazis sa nekim, tek tada vidis zaista njegovo pravo lice, do juce cici- mici a onda pljuvacina, zato ti kazem, tek u tim nekim kriticnim situacvijama ili kao tim super kada si na primer materijano obezbezbedjena, tek tada vidis ko je zapravo kakav...ali u dubini duse svi su takvi kakvi su rodjeni a situacije te iksristalisu ovako ili onako, jer biser je biser i u blatu a prasina je prasina uvek to, cak i na vrhu. Treba se truditi maksimalno uvek, ali nikada gaziti preko leseva, podjes od sebe, sta ne bi voleli da Vama rade, ne radis ni ti drugima, mirna savest, san, nema cenu. ♥

                              Comment

                              Working...
                              X