Objava

Collapse
No announcement yet.

Usamljenost - bolest XXI veka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Usamljenost - bolest XXI veka

    Više od trećine ljudi na svetu, makar prema istraživanjima, jesu samci. Stručnjaci obrazloženje vide u tempu života. Usamljenost je bolest XXI veka. Trka za karijerom ili obavljanje nekoliko poslova istovremeno u borbi za preživljavanjem dovele su do usamljenosti. U potrazi za svojom srodnom dušom, ljudi se obraćaju agencijama za bračno posredovanje. Ivana Milovanović iz agencije Dijalog kaže da neki klijenti te agencije žele odmah i sve, a da neki drugi imaju strpljena. „Neki očekuju da imamo čarobni štap i da ćemo im odmah naći ženu ili muža. Jedina zajednička stvar svim tim ljudima jeste što žele nekog za sebe s kim bi proveli život i žele da im mi pomognemo da tog nekog nađu”, kaže ona.
    Jelena Vlajković, klinički psiholog, kaže kako se osećanje usamljenosti obično povezuje sa starošću. „Međutim, mislim da smo danas svedoci činjenice da sve veći broj mladih pati od osećanja usamljenosti i da zbog toga biraju različite alternativne načine komuniciranja putem četovanja, interneta itd.”, kaže ona.

    I pored svih novih načina komunikacije, čovek je usamljeniji nego ikad. Činjenica da je neko sam ne znači, međutim, da je usamljen.

    KAKO PREVAZICI USAMLJENOST?

  • #2
    Usamljenost je odabrana strana zivota.Ili je odabrana ili se dobro podnosi.Ko voli nek izvoli.

    Comment


    • #3
      nikad nisam usamljena,uvek oko sebe imam bar jedan od svih ljudi koje ja volim ZATO VOLITE STA VISE.... koliko dash toliko i dobijesh...

      Comment


      • #4
        KAKO PREVAZICI USAMLJENOST?
        Izaći iz sebe.Napustiti i odreći se vlastite samodovoljnosti i samozaljubljenosti.Zbaciti sa sebe strah od drugih od njihovih emocija.Osloboditi se straha od tudjih reči i istina i laži.Prihvatiti život u izvornom obliku,razdvojiti šta je nužno i šta dovoljno a šta nam je teret u svakom smislu.
        Prestati da izolujemo druge i da pravimo od njih usamljenike.Mnogi su postali usamljeni jer ih je neko gurnuo u to.Mnogi-jer su napušteni zato što nešto nisu shvaćeni.Treba se približiti suštini i istini i govoriti jasno i istinski iskreno.Treba se približiti nekome,treba spustiti ruku na nečije rame,dotaći nekoga krenuti ka nekome ili ga možda malo duže sačekati.
        Mnogo je načina.Ljudska stvorenja su beskrajno lepa i bez izuzetka sva dobra.Samo izvucimo dobro iz sebe izmamimo dobro iz drugoga,progovorimo,pogledajmo,zagrlimo rukama kao krilima nečiju dušu i sve će biti drugačije.

        ---------- Post added at 04:46 ---------- Previous post was at 04:37 ----------

        Citiat člana machkica Pogledaj Post
        nikad nisam usamljena,uvek oko sebe imam bar jedan od svih ljudi koje ja volim ZATO VOLITE STA VISE.... koliko dash toliko i dobijesh...

        koliko dash toliko i dobijesh.

        Nije uvek tako i nije ni važno - usamljenost ne zavisi od te vage.Mnogi dobiju mnogo više pa su usamljeni.Neki ne dobiju ništa pa nisu usamljeni.Treba imati kome dati i imati nekoga da to primi.Ako šalješ a vraćaju ti nazad,ako nikome ne treba to što daješ- to je strašno.

        Comment


        • #5
          prvo
          dobra hrana i dobro vino za dobro raspolozenje

          drugo
          saznajte prvo sta zelite od zivota i time se vodite

          trece
          ne budite lenji, nista ne odlazite

          cetvrto
          chatujte i forumasite vise ovde na zalivu i da vidite kako usamljenost nestaje
          uvek insistirajte da se vidite sa nekim ko vam se svidja bilo da je to virtuelno ili...

          ja tako a vi kako ocete boli me zumbul u chega

          Comment


          • #6
            ja bolujem od ove bolesti.

            i to sto skoro trecina mladih (uslovno receno ) boluje isto od ovoga uopste me ne tesi.

            tuga, brate, tuga:lood:

            Comment


            • #7
              cuvajte zdravlje jer ono se ne moze kupiti ni za kakve pare

              Comment


              • #8
                Usamljenost. Jedino to je pravo siromaštvo: usamljenost..
                To je jedino što svi dijelimo, zato i jesmo braća i sestre.
                ( T.Hurt)

                Comment

                Working...
                X