Objava

Collapse
No announcement yet.

Vegetarijanstvo, da ili ne ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vegetarijanstvo, da ili ne ?

    Meni kad neko kaze da bi valjalo da se bacim samo na voce i povrche meni se....nakako sloshi, jer volem nekako pod zubi kad osetim mesoooo
    Ebiga shta cu kad je to jache od mene!?

    A vi sta mislite o tome ?


  • #2
    Smatram da je to jedna veoma pozitivna stvar koju covek moze da ucini ali ipak nikako ne mogu da izbacim meso iz ishrane :crnogorac:

    U svakom slucaju svaka cast onima koji to mogu.... Ali sa druge strane mi je bzvz kad neki ne jedu nista sto je zivotinjskog porekla poput mleka, jaja i sl... Za to zaista ne vidim potrebu...

    Comment


    • #3
      Osluskujem organizam...

      Eh..prodjoh staze i bogaze....

      Jedem sve..prema instiktu...Periodi makrobioticke hrane...vegetarijanske...A kada mi se jede meso cak i to....
      Ne jedem preradjevine nikakve..mleko i mlecne proizvode(alergija, pa je zamena soja i na biljnoj bazi-sirevi..brokoli nadoknada za kalcijum..)

      Masti..ulja veoma malo..to samo maslinovo..ili grape...bundevino ..laneno..sve je izuzetno zdravo..
      Slatkisi neznatno...sladoled..cokolada ponekad crna..zuti secer..nista belo...

      Zdravo se hranim..jedem cesto ..po malo..birana hrana..sve morsko..pretezno..
      Kuvana hrana svaki dan....
      Nije teshko...i prija kada se sa puno ljubavi sve priprema..i aranzira...

      Comment


      • #4
        Da ulje od kospica grozdja je najzdravije kazu
        Za meso je dokazano da vise stati nego sto koristi ljudskom organizmu
        Auuu svaka chast "eros' izgeda da se hranish zdravo
        Ja se ne hranim nikako jer doruckujem oko 14-15h, a veceru cesto i nemam jer me mrzi da je jedem-spremam
        Za veceru bih vise voleo neku mladu u hladu da mi sluzhi limunadu (ehhh ode ebeno leto a sa njim i ona)

        Comment


        • #5
          Eh..umesto mladu -u hladu, mrsicesh je u krevetu ko cokoladu i piti limoonadu
          ako ti dadu...ako ti dadu...

          Slushaj lepoto poroka....morash jesti barem 5x na dan...brez kobaja i ostalog shita..zivi i konzumiraj zdravo-da bi ti dugo stajao pravo(looda glavo)

          Comment


          • #6
            Ne postoji razlog da se čovek hrani ili na drugi način koristi bilo šta životinjskog ili ljudskog porekla.
            Vegetarijanstvo nije samo dijeta, odnosno režim ishrane, već je to jedan mudar i miroljubiv način života i razmišljanja o sebi i svetu oko nas.

            Comment


            • #7
              nema potebe za vegeterijansvom . Jedino ako covek zeli da bude vegeterijanc.
              treba uzivati u svemu sto ti odgovara
              riba je meso a pogotovo morska je izuzetno zdrava i lepo bi bilo za organizam da se konzumira bar jednom nedeljno

              Comment


              • #8
                'treba uzivati u svemu sto ti odgovara'
                Neki uživaju u ubijanju, silovanju, pljačkanju...

                Comment


                • #9
                  Do sada je istrazeno 10% ljudskog tela. Iz tog razloga na svakih par godina nesto sto je preporucivano kao ultra zdravo preko noci postaje stetno. Treba se hraniti sa svim vrstama namirnica u malim kolicinama! Ja licno favorizujem slatkise i zbog njih sam malo zaoblio liniju!

                  Comment


                  • #10
                    Ups!
                    Ja nisam odgovorio na temu, pa da sad to učinim...
                    Vegetarijanstvu sam rekao 'DA', pre 8 godina, i ništa mi (valjda) :-) ne fali.
                    +
                    Medicina, zvanicna, zaista jako sporo napreduje, i proći će puno vremena dok ta saznanja ne dostignu neka koja su odavno postojala.
                    Novac je učinio da se medicina potpuno okrene zaradi, a ne svojoj prvobitnoj humanističkoj svrsi.

                    Comment


                    • #11
                      Ja juče dobih 'minus',ogroman, zbog svojeg vegetarijanstva, pa vi vidite da li vam se to isplati! :-)

                      Comment

                      Working...
                      X