Objava

Collapse
No announcement yet.

Preporucite nekome gde da ode

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Preporucite nekome gde da ode

    Gde ste bili, gde bi opet isli, preporucite nam.
    Preporucite svima nama to mesto, prikacite slicicu tog mesta, napisite par reci, neki dozivljaj ili slicno.


    Ukoliko kacite slicicu ili youtube snimak molimo da napisete koje se mesto nalazi na slcici ili snimku kako bi mogli da updejtujemo u slucaju da se ta slika ili video izbrisu i probamo da nadjemo zamenu
    Last edited by Administrator; 30-10-16, 12:11.
    If you hate me, you’re the looser, not me

  • #2
    Ja bih voleo da neko od vas živi na ostrvu Vis i da me zove kod njega uz sve preporuke

    Preporučujem da se poseti selo Bač u Vojvodini,tačnije rimski grad koji postoji nadomak ovog sela,prelepo.

    Comment


    • #3




      Vrelo Bosne je izvor u centralnoj Bosni i Hercegovini. Izvor je reke Bosne, i jedan od najpoznatijih obelezja Bosne i Hercegovine. Vrelo Bosne se nalazi na periferiji Sarajeva, pored Ilidze. Jedno od najpoznatijih scena prirodne lepote u regionu, smesteno je u metro podrucju Sarajeva.
      If you hate me, you’re the looser, not me

      Comment


      • #4
        Docek 2009: Masimo Savic, tamburasi, didzejevi i "Dugino poselo"

        NOVI SAD - Vec tradicionalni docek Nove godine u Novom Sadu za predstojeci docek bice organizovan drugacije nego ranijih godina. Naime, uz kncerte na Trgu slobode, gde ce glavna zvezda biti Masimo Savic, i vatromet, programi ce biti organizovani na jos pet mesta. Na Trgu mladenaca nastupace tamburasi, u maloj sali Spensa nastupaju internacionalni didzejevi, a u Master sali Novosadskog sajma nastupaju zvezde "Duginog posela".

        Na vama je da posetite Novi Sad.
        If you hate me, you’re the looser, not me

        Comment


        • #5
          Jahorina, zimovanje bez vize

          Odlični tereni na više od 20 kilometara uređenih staza za alpsko skijanje, povezanih žičarama i ski-liftovima ukupnog kapaciteta 7.500 skijaša na sat.



          Na pomen Jahorine prva asocijacija budu Zimske olimpijske igre održane sada već davne 1984. godine. Međutim, malo je poznato da su još 1923. godine ovu planinsku lepoticu počeli da posećuju prvi skijaši iz nekih tridesetak kilometara udaljenog Sarajeva i da je te godine na Jahorini podignut prvi hotel. Od tada je ova planina postala omiljeno boravište zaljubljenicima u zimske sportove, rekreativcima ali i vrhunskim sportistima, jer kako meštani kažu samo Jahorina ima Rajsku dolinu. Najviši vrh je Ogorjelica sa nadmorskom visinom od 1916 metara, a kad krenu snežne padavine koje umeju da potraju i do kraja aprila meseca, skijašska sezona potraje čitavih 180 dana.
          Pravo zadovoljstvo skijašima pričinjavaju odlični tereni na više od 20 kilometara uređenih staza za alpsko skijanje, povezanih žičarama i ski – liftovima ukupnog kapaciteta 7.500 skijaša na sat.

          Prava divota je što je većina staza tik uz smeštajne kapacitete. Poseban doživljaj je noćno skijanje, jer su mnoge staze osvetljene, a jedna od najlepših jesu Poljice. Staze za skijanje su različite težine tako da svoje prohteve mogu zadovoljiti i početnici i vrhunski profesionalci, dok ljubitelji ekstremnih sportova mogu uživati u vratolomijama na stazama za snoubord, skakaonici ili ledenoj steni za penjanje. Ko baš nema petlju za pomenute aktivnosti uvek će pronaći svoje parče planine za bezbrižan spust na sankama…

          Za one koji žele da savladaju ili usavrše skijaško umeće na raspolaganju su časovi skijanja, a cene u ski školama u zavisnosti od broja osoba (1, 2, 3) kreću se od 30 do 50 konvertibilnih maraka. Za četiri i više osoba tarifira se po 10 do 15 po osobi, s tim da gosti nekih pansiona i hotela imaju popuste od deset odsto.

          Posedovanje sopstvene opreme nikako ne sme biti prepreka za odličan provod na snežnim padinama, tako da bez obzira gde ste smešteni širom planine možete iznajmiti odličnu ski i snoubord opremu po relativno pristupačnim cenama. Tako je primera radi za ski komplet na jedan dan potrebno 20 do 25 konvertibilnih maraka, a sedam dana košta 100 do 140. Dnevni najam skija je 12-15, a sedmodnevni od 70 do 90 konvertibilnih maraka u zavisnosti od klase i termina iznajmljivanja, kao i veličine skija (odrasli i deca).

          Kad smo već kod cena valja napomenuti da dnevni ski pas u periodu 27.12.– 17.01. za odrasle staje nepunih 18 evra, a za decu do 14 godina 12.80 evra, dok je noćno skijanje za sve 9.20 evra. Sezonsku kartu odrasli plaćaju 271, a deca 163.60 evra.

          Za predah u toku skijanja na raspolaganju su sunčališta i gril kućice pored staza sa velikim izborom toplih i hladnih napitaka, i dobrom ponudom hrane, na prvom mestu jela sa roštilja i neizostavnog bosanskog ćevapa. Najbolji provod je u diskotekama „Bord" i „Lavina", a za nešto mirniju varijantu i provod u prisnijoj atmosferi, pravo pravi izbor je etno-kafe „Pegi”.

          Jahorina je posebno omiljena turistima iz Srbije zato što je za putovanje dovoljna samo lična karta i nije potrebna viza. Druga prednost je blizina tako da je na Jahorinu možda najbolje krenuti sopstvenim vozilom opremljenim adekvatnom zimskom opremom. Ni vožnja autobusom ne bi trebala da bude problem, jer primera radi autobusi iz Beograda udaljenog nekih 320 kilometara voze gotovo čitavog dana sve do kasnih večernjih sati.

          Jedino je poželjno na vreme obezbediti smeštaj u nekom od moderno opremljenih hotela, privatnih pansiona ili skromnih kućica. Prosečna cena polupansiona startuje od 25, a u zavisnosti od objekta i perioda koji izaberete može biti i do 60 evra po osobi. Najam apartmana kreće se od 70 do 100 evra, vikend kuća u zavisnosti od kapaciteta od 90 do 310 evra. Polupansion u dvokrevetnoj sobi u hotelu Bistrica u Olimpijskom centru Jahorina u ovom trenutku košta 79 KM (40.40 evra). Posle toga, sve do 17. januara smeštaj na bazi polupansiona koštaće 107 KM (54.70 evra) po osobi plus 2.50 KM (1.25 evra) dnevno za boravišnu taksu i osiguranje. Doplata za novogodišnju večeru u proseku staje oko 100 konveertibilnih maraka.
          If you hate me, you’re the looser, not me

          Comment


          • #6
            Meksiko ili Juzna Amerika

            Volim cikite senjorite i sve ostale lepe zene ovoga sveta

            Comment


            • #7
              Preporucite nekome gde da ode

              Prvo treba upoznati Srbiju pa tek onda ici dalje...

              Moja preporuka: ako ste u blizini Paracina nikako ne propustite Grzu i hotel "Koliba".
              Ali nikako zaobici ni nesto malo dalju Resavsku pecinu i vodopad. Pecina je lepa, definitivno najlepsa pecina u Srbiji, ali vodopad je posebna prica, ono je nesto fantasticno... Hotel koji se tu nalazi je predivan, svuda okolo su ribnjaci, sume, mirno je,nema saobracaja, buke i svakodnevnih gluposti...Idealno mesto za odmor i relaksaciju...Garantujem ovde se necete pokajati...

              Comment


              • #8
                Preporucite nekome gde da ode

                Bas tako Mila

                Kopaonik Zlatibor Tara i Djardapska klisura

                Najlepsa mesta u Srbiji

                Comment


                • #9
                  Preporucite nekome gde da ode

                  Procida ostrvo u Napuljskom zalivu



                  ja idem cim skupim pare... target No.1.

                  Comment


                  • #10
                    Preporucite nekome gde da ode

                    Phi Phi ostrva, Maya zaliv, Tajland

                    Recimo sledeci put kad budem u blizini ne propustam priliku ni za zivu glavu

                    "phi phi" ostrva

                    Last edited by Administrator2; 21-07-13, 08:57.

                    Comment


                    • #11
                      Preporucite nekome gde da ode


                      Devicanska ostrva, SAD



                      Net je izvor zabave ,pa hajde da se zabavljamo

                      Comment


                      • #12
                        Preporucite nekome gde da ode


                        MALTA

                        Da ne priam puno o Malti i njenim lepotama pogledajte
                        na Wikipediji i nai ete dobre informacije o svemu što vas interesuje
                        o ovoj prekrasnoj destinaciji.
                        Tri vea nastanjena otoka i nekoliko hridi i to vam je Malta.
                        Kameni u mediteranskom moru prepun tajni i divnih mesta za odmor.
                        Last edited by điđi; 04-08-12, 13:16.
                        SVE sta napišem smatrajte Salom

                        Comment


                        • #13
                          Preporucite nekome gde da ode

                          -Ima na Balkanu jedna zemlja, koja se graniči sama sa sobom. Gde žive najlepše žene, a natalitet opada. Gde nezaposleni najviše rade, gde na najplodnijoj zemlji žive ljudi koji gladuju. Gde vozovi kasne po redu vožnje. Gde svi igraju fudbal, a pobeđuju u vaterpolu, košarci, rukometu ili odbojci. Gde svi žure na posao, a niko ne stiže na vreme. Gde osmočasovno radno vreme traje dvanaest sati. Gde je zdravstvo besplatno, a lečenje skupo. Gde su novinari slobodni da napišu šta god im se naredi. Gde je svetska kriza dobila državljanstvo. Gde su javne nabavke tajne, a državne tajne javne. Gde se ratovi nikad ne završavaju. Gde se istorija ponavlja svaki dan. Gde su najbogatiji oni koji nikad nisu radili. Gde je strana valuta uzeta za domaću. Gde ljudi slave slavu, a psuju Boga. Gde pametne zbog nerazumevanja proglašavaju ludacima, a ludake sposobnima. Gde nepismeni pišu istoriju. Gde su zakoni nezakoniti, a anarhija normalno stanje. Gde vlast prezire građane kao neželjene svedoke. Gde se živi od budućnosti, jer na sadašnjost nemaju pravo. Gde se svako svakome smeška, a niko nikome ne želi dobro. Gde sudski postupci traju duže od života. Gde su samo poplave način navodnjavanja zemljišta. Gde prizivaju diktatora, a demokratiju smatraju porezom na budale. Gde smatraju da će zemlja više napredovati ako što više nazaduje. Gde nisi normalan, ako ne poludiš. Gde živiš samo zato da bi umro, gde je vreme beskonačno....

                          Welcome to Serbia!

                          Beda, sirotinja, gologuz po brdima hodam, bukve sobaljujem i mlade cobanice, sa sobom darujem

                          Comment


                          • #14
                            Preporucite nekome gde da ode

                            Republika Brazil ili na portugalskom 'Republica Federativa do Brasil', je najveca i najmnogoljudnija zemlja Juzne Amerike. Po velicini i broju stanovnika Brazil je peta zemlja na svetu, oko 200 miliona ljudi i preko 8 miliona km², za vecinu ljudi ovo je najlepsa zemlja na svetu, zene, karnevali, atmosfera, vedri ljudi itd.

                            Brazil je dobio ime po lokalnom drvetu koje je rasprostranjeno po brazilskim sumama koje su prvi kolonisti koristili za bojenje. Nezavisnost od Portugalije su stekli 1822god, zvanicni jezik je portugalski, glavni grad je Brazilija, valuta je brazilski real.
                            Stopa kriminala u ovoj zemlji je dosta visoka pa bi svi oni koji putuju tamo trebali da imaju unapred utvrdjene rute i vodice, sigurne hotele kojih ima dosta.

                            [MP3L]http://music.same-melody.com/mp3/BesameMucho/Los Tres Diamantes - Besame Mucho.mp3[/MP3L]
                            Zaista, sex i smeh idu ruku pod ruku, i uvek sam se pitala - i još se pitam - šta je važnije !?

                            Comment


                            • #15
                              Re: Preporucite nekome gde da ode

                              Caribbean Blue


                              Sanjam da jednog dana odjedrim s malim kaićem ( mali priprosti jednostavan ribarski brod) u topla mora južne Polinezije.
                              Ima jedno zanimljivo odredište, sjeverno od Australije gdje postoje pusta nenanastanjena ostrva ( pričao mi je moj frend, kapetan na kontejnerskom brodu).
                              E, tamo bi moja duša našla mir..

                              Comment

                              Working...
                              X