Objava

Collapse
No announcement yet.

Da li izbegavate pojedine hipermarkete ili usluge velikih firmi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Da li izbegavate pojedine hipermarkete ili usluge velikih firmi?

    Nisam znao gde da turim ovu temu pa reko ajde ovde medju ankete...

    Zanima me da li sam ja jedini koji izbegava pojedine hipermarkete i slicno?

    Naime izbegavam "Merkur" jer je bezobrazno skup, izbegavacu i "Vip" mobilnu telefoniju (cim mi istekne mrtvi ugovor pod kojim sam sa njima) jer su me svetski zajebali, ne kupujem "vegetu" jer otrov je otrov imamo i mi nas zove se zacin "C"....

    A vi?
    30
    Da izbegavam pojedine firme
    50.00%
    15
    Ne ne izbegavam
    50.00%
    15

  • #2
    u mcdonalds ne idem jer je bezobrazno skup a kad oduzmes i saberes nista nije zdravije od hrane u nekoj prosecnoj hamburgernici, stvar sa mcdonaldsom je u tome da je njihova usluga dobra, tj sve sto kupis je uvek isto, uvek isti ukus, pakovanje....to je za pohvalu svakako ali cena je bezobrazna
    cene su astronomske kad poredimo nasa primanja i cene u meku, ili primanja nekog amerikanca i tamosnje cene u meku
    ovde je skuplje ako se tako gleda

    onda recimo cocacola, to je otrov nad otrovima, sam secer i neka smesa kofeina (koju jos uvek niko nije u potpunisti provalio)
    stvara zavisnost, covek se goji od sranja, unistava probavne organe....
    nije ni cudo sto je prosecna us devojka kao pufna
    sledeci auto koji cu kupiti ce definitivno biti neki "japanac" ili "koreanac" jer nemci su nam dosta zavlacili ruku u dzep, ili nos u nase poslove
    ebes mercedes, moze i leksus, ebes bmw, sta fali hondi....

    samo moje skromno vidjenje stvari, moze da vam se svidi a i ne mora
    naravno

    Comment


    • #3
      izbegavam Merkur, Ideju, Merkator (ali ne i Gorenje)... trudim se da kupujem domace proizvode, narocito kada je rec o namirnicama... odnedavno sam pocela da koristim i domaci sampon: npr, Revitabion ima paletu sampona za razne tipove kose, cena je jako pristupacna, a imaju kudikamo manje hemije od "napumpanih" Loreala, Jonsona i sl (koji se, by the way, prave specijalno za jugoistocno trziste, a specijalno za zapadnoevropsko. i razlika nije samo u jezicima na poledjini ambalaze. probala ja, znam o cemu pricam).

      elem, nije ovo zbog one kampanje "kupujmo domace", vec zaista mi se cini da pocenjujemo veliki broj svojih prozvoda samo zato sto nemaju "vristecu" ambalazu...koju kasnije ionako bacimo.

      izbegavam belu tehniku proizvedenu u PRC (People's republic of China, nedavno saznadoh znacenje ove zivopisne skracenice)

      ne kupujem i savetujem zenskoj populaciji da se ne zajebe pa da kupi Garnije kozmetiku za lice: rekla mi kozmeticarka da izlaze neka sranja po licu od toga, a i ja, nazalost, to potvrdila na licnom primeru, kupivsi neki njihov hidratantni fluid za lice.

      izbegavam ferarry firmu, drazi mi je VW

      Comment


      • #4
        ne ne izbegavam ni jedan superrmarket ,kupujem bez predrasuda gde stignem

        Comment


        • #5
          A

          Sto se tice svega toga potpuno si u pravu.

          Comment


          • #6
            Izbegavam samo sexy shopove i kurve za pare
            Njima sam u proslosti ostavio dosta para

            Comment


            • #7
              Hranu kupujem na pijaci.Industrijski preradjenu hranu ne jedem.Odeću uglavnom šijem.Kupim po nešto.Obuću kupujem to ne umem da napravim.Industrijsku kozmetiku ne koristim,ono što mi treba napravim sama.Sapun sama pravim bez konzervanasa,sa lekovitim biljem.Auto ne vozim živim u malom gradu pa idem peške.
              U marketima kupujem sredstva za kućnu higijenu.Da imam aparaturu za pravljenje ne bih ni to kupila.Nemam omiljeni market.

              Comment


              • #8
                Kupujem na pijaci sve sto moze da se kupi.U markete, piljare, zadruge i ducane idem po potrebi.Cigarete kupujem na trafici na cosku kod Vesne.Peske se vozim.Piling za lice pravim tako sto kukuruzno brasno pomesam sa belancem i nacedim nekoliko kapi limunovog soka.Samo, oprez!!!Moze da se podere koza ako nije dovoljno debela na obrazima.

                Comment


                • #9
                  Kupujem sve sta mi treba gde stignem zato sto vise nema nista nase, sve je to neka muljavina

                  Sta sad treba da sebi sijem gace jer nema druge da se kupe nego kineske ili turske?


                  Slazem se sa svalerom

                  Comment


                  • #10
                    Ja izbegavam Banke ne nosim im rate kredita

                    Comment


                    • #11
                      Kad imam para ne izbegavam nista

                      Comment


                      • #12
                        izbegavam sve sto se mogu da izbegnem,a mogu mnogo

                        Comment


                        • #13
                          idem bre gde je jeftinije . Uvek gledam da kupim nesto domace. mislim direktno od proizvodjaca.Vino i rakiju po podrumima iz sela. Svinje kupim po backoj jaganjce po banatu ili severnoj backoj. Sitne potrebstine oko alata u Rumi na vasaru najveci izbor da ga bem. ama snalazenje do lepseg vremena

                          Comment


                          • #14
                            Izbegavam velike trzne centre i hipermarkete, volim setnje i mirna mesta.

                            Comment

                            Working...
                            X