Objava

Collapse
No announcement yet.

Izbeglice ZA ili PROTIV ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Izbeglice ZA ili PROTIV ?

    Ne znam odakle da pocnem, sigurno ste svi culi dosta toga o migrantima/izbeglicama/azilantima iz Sirije i drugih zemalja koji slobodno setaju nasom zemljom.
    Odmah da kazem ja njih ne mrzim, nemam zasto da ih mrzim ali isto tako nemam razloga ni da ih volim.
    Gde se to covek bez papira moze setati iz zemlje u zemlju, i ako je tamo rat zar je potrebno da se izlazu kako sebe tako i zene i decu tolikom putu kako bi nasli sigurnost?
    Naravno da nije neophodno da idu tako daleko, oni se pozivaju na to da beze od rata ali oni zapravo beze od bede a ne od rata jer samo to moze biti razlog da idu tako daleko.
    Dok se pametne zemlje od njih brane nasa blesava vlast naivno slusa direktive sa zapada i cini sve kako bi im olaksala ulaz u nasu zemlju a niko se ne pita sta ako na stotine hiljada njih zavrse ovde a to se lako moze desiti.
    Naime zemlje EU ce primiti odredjeni broj tih migranata, i primice ih na odredjeno vreme a sta kad pocnu da ih vracaju...deo njih ce biti vracen u nasu zemlju isto kao sto sada vracaju migrante sa balkana koji su bezali za Nemacku i druge zemlje EU...dakle vec nam vracaju nase migrante a tako ce i sve ove koji dolaze iz tri lepe p*** materine
    E sad ovo je tek pocelo, zamislite situaciju da oni nadiru sa istoka i juga a ovi ih vracaju nama sa zapada i severa...kako tek onda ima lepo da se provedemo sa toliko muslimana medju kojima vec ima terorista, zar nam nisu dovoljne ove domace poturice te treba da uvozimo i ....

    Znam da ce neki od vas reci kako mrzim ovo ili ono...nije, nije rec o mrznji vec je u pitanju razum

    Ako vam neko prolazi hodnikom u ulazu, ili ulicom pored vase kuce...ne otvarate vrata da zjape kako bi ulazio ko zeli i kad zeli, vec zatvorite vrata i kad neko pokuca pitate ga sta hoce i oterate ga u tri lepe ako kaze da hoce da prodje kroz vasu kucu nepozvan ili da u njoj ostane.
    Ja sam "stanar" ove drzave, da li mene neko pita sta ja zelim a sta ne kad je rec o ovim migrantima, zasto bi neki stranac imao vecu vaznost od mene ?

    Ti ljudi beze od rata, ok, ako zelimo da pomognemo slacemo sredstva i ljude koji bi pravili kampove u susednim drzavama tamo, u drzavama gde su slicni obicaji i gde preovladjuje ista vera, bice i njima lakse i bolje ako je u pitanju samo bezanje od rata i spasavanje zive glave sto ocigledno nije slucaj vec je samo izgovor.

    Ja ne zelim migrante, ako mislite drugacije slobodno pisite, ja postujem drugacije vidjenje stvari i voleo bih da vidim da mi neko objasni zasto je dobro da ih pustamo da ulaze ovako !?

    Kako ono nas vrli premijer rece "toliko nam dobro ide da mi je neprijatno"

    6
    DA
    16.67%
    1
    NE
    50.00%
    3
    Nisam siguran
    33.33%
    2
    Last edited by goxy30; 10-09-15, 23:16.

  • #2
    Re: Izbeglice ZA ili PROTIV ?

    Ja bih napravio ovo:
    1. vratio sve radno sposobne i zdrave muškarce u njihovu državu ( zar misle da će se netko drugi boriti za slobodu?)
    2. primio sve bolesne, starce, žene i djecu i dao im sve potrebno i brinuo se za njih ( dao im privremeno boravište)
    3. nakon što IZBORE slobodu u njihovoj državi - vratio sve bolesne starce, žene i djecu
    Tako barem ja mislim ( iako se ne osjećam stručnjak u tom pitanju..)

    Comment


    • #3
      Re: Izbeglice ZA ili PROTIV ?

      Mdjarska ce preduzeti sledece korake u narednih 10-15 dana:

      Prvo je proglašenje vanrednog stanja u zemlji, bez obzira što će to dodatno pojačati kritiku koju Mađarska trpi zbog svog odnosa prema izbeglicama, piše Janeskova.

      Drugi deo plana, koji bi prema novinarkinim rečim trebalo da se ostvari 15. septembra je modifikacija Krivičnog zakona i Zakona o krivičnom postupku, po kojima bi mađarska policija dobila zakonsko pravo da:
      - Deportuje svakoga ko nema šengensku vizu na granici i pošalje nazad u zemlju iz koje je pokušao da uđe u Mađarsku (u ovom slučaju - Srbiju);
      - Ukoliko izbeglice na granici sa Mađarskom zatraže azil, ponovo bi bile deportovane, pod izgovorom da su azil morale da zatraže u zemlji iz koje pokušavaju da pređu u Mađarsku (dakle ponovo - u Srbiji).
      - Ukoliko migranti uspeju da ilegalno pređu granicu i uđu u Mađarsku, po zakonu te zemlje automatski čine krivično delo.
      Istu odgovornost snosiće ukoliko se penju na ogradu, ruše je, seku ili na bilo koji drugi način oštećuju. Kazna za to, po novom zakonu, bila bi "kućni pritvor". Međutim, s obzirom da su u pitanju izbeglice koje nemaju adresu u Mađarskoj, automatski se šalju u ograđeni kamp, gde će u roku od osam dana dobiti suđenje.


      Prema novom mađarskom zakonu, koji se u osnovi kosi sa zakonima EU, izbeglice, koje bi bile tretirane kao optuženici, na suđenje bi išle bez prevodioca. Njihova dokumenta se neće prevoditi, ne dobijaju prevedenu kopiju optužbi za koje se terete, ali ni presude koju im sud odredi.

      Maloletne izbeglice neće imati poseban tretman, već će im se suditi kao odraslima. Žalbe će biti odbijene u roku od nekoliko sati, tvrdi Janeskova.
      Mađarska policija već dovozi kontejnere na granicu sa Srbijom, koji će služiti kao "privremene sudnice za migrante", prenosi "Index.hu".

      Novi mađarski zakon učiniće da svaka izbeglica dobije krivični dosije, te bi po tome bile deportovane iz Mađarske sa oznakom u Šengenskom informacionom sistemu (SIS) kao osobe koje su počinile krivično delo, što im automatski na 10 godina zabranjuje ulazak u bilo koju državu u šengenskom sistemu.

      Kao članica SIS, Mađarska bez problema u sistem može da unese ove promene, i da tvrdi da "tražioci azila zloupotrebljavaju svoj status i koriste ga za krivično delo", navodi novinarka "Index-a".

      Prema rečima Kate Janseko, mađarske vlasti su i više nego zadovoljne što je Evropska komisija proglasila Srbiju bezbednom zemljom za migrante, te pretpostavljaju da je Srbija "u obavezi da primi sve izbeglice koje uđu u zemlju, jer bi u protivnom drastično umanjila svoje šanse da postane članica Evropske unije".

      STA CE SAD NAS VRLI PREMIJER ???
      DOK DRUGI CUVAJU SVOJE ZEMLJE OVI NASI NAS ZASIPAJU PROPAGANDOM O IZBEGLICAMA.
      BRATE PREMIJERU BORATE USRECI TI NAS LEPO

      Comment


      • #4
        Re: Izbeglice ZA ili PROTIV ?

        Ja sam licno protiv izbeglica, pa zar ih vec nemamo dovoljno, narocito ove jadne sa ...... sto voze mercedese i audie i primaju socijalu i kojekakve naknade ............, nece me iznenaditi da i ovima ukljuce socijalnu pomoc i mnogo toga jos. Trenutno je u srbiji najveca beda biti srbin .......... sta docekasmo jbt.
        Last edited by vuja; 14-09-15, 23:12.

        Beda, sirotinja, gologuz po brdima hodam, bukve sobaljujem i mlade cobanice, sa sobom darujem

        Comment


        • #5
          Re: Izbeglice ZA ili PROTIV ?

          Gospodo, ovde neko spominje drzavu Srbiju...sta to bese???

          Comment


          • #6
            Re: Izbeglice ZA ili PROTIV ?

            Citiat člana zztop Pogledaj Post
            Gospodo, ovde neko spominje drzavu Srbiju...sta to bese???
            od 1940-ih naovamo ovaj jadan narod imao je samo izdajnike na vlasti, svi oni su vise mislili o drugima nego o nama



            Dakle, vrli premijer ce imati nove glasace, nasa deca nove i vece probleme...i takoooo jos jedan vladar koji je unazadio nas narod...nesto slicno onome sto je TITO radio posle 1945 na Kosovu, ulazili Albanci sa 2 koze i celom porodicom a oni im davali zemlju smestaj i ostalo...takodje su ih zvali nesrecnim i jadnim, takodje je bilo propagande a evo gde je Kosovo sada
            Prikačeni fajlovi
            Last edited by goxy30; 18-09-15, 08:46.

            Comment


            • #7
              Re: Izbeglice ZA ili PROTIV ?

              evo ovde se vidi kako ih komsije hrvati "sredjuju", moram priznati da je to bas onako jadno sa njihove strane jer ti ljudi ipak zele samo proci dalje...

              dakle ja jesam protiv ulaska na nasu teritoriju prevashodno zato sto mislim (a evo ovih dana se to potvrdjuje) da ih mogu vratiti po osnovu toga ako udju ovde i krenu dalje odavde....pa nam ih EU sibne nazad za nekih 3-4 meseca ili kako god

              ali ako su vec usli u srbiju, nisam za to da se muce i da se zatvaraju jer da su kriminalci nisu (bar nije 99% njih) tako da je ovo sto vidimo na snimku malo zabrinjavajuce za jednu zemlju koja je u EU i toboze ima vece standarde nego recimo srbija....:



              ili ih ne pustamo uopste, ali ako ih pustamo da prodju onda ih pustamo da prodju kao ljudi a ne kao stoka....
              ovi ljudi u srbiji se ne drze u kavezima i niko ih ne sprecava nit im odredjuje kada i kako da idu do granice sa srbijom, ka madjarskoj ili hrvatskoj...oni sami odlucuju
              licno sam popricao sa nekoliko njih kod zeleznicke stanice, sa momcima koji znaju engleski...zanimalo me je sta kako ....i mogu reci da sam sad malo manje zabrinut, to su ipak normalni ljudi koji zaista beze od rata ali ne svi, i oni sami kazu da medju njima ima onih iz drugih zemalja koji ne beze od rata vec kupuju sirijske pasose i tako se kace i idu uz njih, kazu da je bar 1/3 takvih a neki misle bar 1/2 (jedan momak rece kako mu je jedan albanac dao 100eur da ga uci sirjiski/arapski kako bi se provukao kao sirijac i uspeo da ostane u nemackoj)
              hriscana ima malo, kazu momci mozda svaki 10 ili i manje od toga, ali takodje kazu da njih islam i ne zanima toliko, da je to vise uvezano sa njihovom kulturom ali da ipak od njih mladjih niko to ne shvata toliko ozbiljno mada kazu ima i onih koji islam gledaju kao sve i vode se njim ali posle onoga u njihovoj zemlji i oni sami se plase takvih ljudi bilo da su teroristi ili ne

              i medju njima se prica da ima onih koji su napustili ISIS i beze za EU, ali ne vole o tome da pricaju i kazu da nema nikog sada tu za koga znaju ali se prica...kad smo o tome pricali gledali su me malo sa strahom i nevericom

              manje sam zabrinut pre svega jer su ipak to normalni ljudi i za razliku od ove siptarske stoke mnogo civilizovaniji, nesto poput nasih bosnjaka ali nemaju ni trunku mrznje prema srbima i kazu da su culi i da citaju dosta topga kako srbi ovde ne vole muslimane zbog rata ovde ali kazu njih to ne zanima

              jedan momak je rekao cak da su nasi bosnjaci sa juga srbije njemu pricali kako su srbi ubice kako treba da se pazi i da su te veceri njih 30-40 bili uplaseni ali jedan stariji medju njima im je rekao da se ne plase jer je njegov brat prosao ranije i rekao mu telefonom da su u srbiji najsigurniji sve do nemacke (brat mu je u nemackoj vec)...kazu bili su uplaseni dole na jugu ali sad u beogradu vide da je sve to bezveze jer kazu ljudi im donose hranu i odecu na stanicu u beogradu i da im niko ni jednu losu rec nije rekao i da idu slobodno i kupuju stavri po prodavnicama gde ih niko ne dira

              ja sam im kupio po pivo i otisao, nemam misljenje da su losi ali sam zabrinut sta ako njih 100-200hilj zavrsi ovde, pa cak i da su nama veoma bliski bice problem jer nema posla nit para i za nas pa sta tada ?

              inace malo znaju o desavanjima ovde, a oni koji znaju cude se kako ih bas srbi docekase lepo

              ps
              zaboravih, rekose mi kako je u turskoj UZAS, kako je u grckoj i makedoniji bolje mnogo nego u turskoj ali da su mnogi tamo dobijali batine kako od policije tako i od obicnih ljudi ali da bi oni samo sagnuli glavu i produzili dalje...
              Last edited by goxy30; 23-09-15, 17:06. Razlog: zaboravih

              Comment

              Working...
              X