Objava

Collapse
No announcement yet.

U sta verujete?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • JustGirl
    replied
    Verujem u Istinu. U činjenje dobroga. U ispravne principe. U poštenje. U pravu, istinsku ljubav za čitav život. Onu, što se kaže i u dobru i u zlu, vazdan dok oboje kao dve reke koje se ulivaju u more, ne presuše. Verujem u uzrok i posledicu, da se sve vraća i plaća. I da na svakoga dodje red, pa svima po zasluzi. Istinski verujem u ljude koje prepoznajem kao svetlog karaktera, svetle duše i ♥. Verujem da se nista u životu ne dešava slučajno i ad sve ima neki svoj viši smisao kojeg nekada nismo svesni ili nam naprosto nije dato da "znamo". Verujem u lepotu misli, dela. Moc da te pogled nečiji ozdravi. Usreci. ♥

    Ostavite komentar:


  • vikica069
    replied
    Verujem u sudbinsku predodređenost stvari i događaja. Nisam religijski baš opterećena, u smislu da verujem u sve što propoveda bilo koja religija, ali verujem da postoji nešto što upravlja nama i našim životom, nešto što treba poštovati i ako ne razumeš sve što se dešava i ako ti se ne sviđa...ne treba huliti. Jednom je jedan pravoslavni sveštenik u malom manastiru Sv.Petke kod Vrnjačke Banje, govorio o veri i dopalo mi se kad je rekao da treba poštovati svakoga koji veruje: da li je hrišćanin, muhamedanac, budista...važno je da ima veru. Ja verujem u dobro i dobrotu...kad tad ti se za dobra dela i časne misli na isti način vrati. Bog i ja smo u direktnoj vezi ili bar neki njegov andjeo izaslanik, nekad se čujemo dobro,nekad manje, ali trudim se da oslušnem glas u sebi koji me upozorava kada počnem da gubim snagu i posustajem u svojoj veri i nadi.

    Ostavite komentar:


  • Futura
    replied
    "Verujem u jednoga Boga Oca, Svedržitelja, Tvorca neba i zemlje i svega vidljivog i nevidljivog. I u jednoga Gospoda Isusa Hrista, Sina Božijeg, Jedinorodnog, od Oca rodjenog pre svih vekova; Svetlost od Svetlosti, Boga istinitog od Boga istinitog, rodjenog, a ne stvorenog, jednosušnog Ocu, kroz koga je sve postalo; Koji je radi nas ljudi i radi našega spasenja sišao s nebesa, i ovaplotio se od Duha Svetoga i Marije Djeve i postao čovek;
    I Koji je raspet za nas u vreme Pontija Pilata, i stradao i pogreben;
    I Koji vaskrasao u treći dan, po Pismu;
    I Koji se vazneo na nebesa i sedi sa desne strane Oca;
    I Koji će opet doći sa slavom, da sudi živima i mrtvima, njegovom Carstvu neće biti kraja.
    I u Duha Svetoga, Gospoda, životvornoga, Koji od Oca ishodi, Koji se sa Ocem i Sinom zajedno poštuje i zajedno slavi, Koji je govorio kroz proroke.
    I u jednu, svetu, sabornu i apostolsku Crkvu. Ispovedam jedno krštenje za opraštenje grhova.Čekam vaskrsenje mrtvih.
    I život budućeg veka.
    Amin."

    Ostavite komentar:


  • _N_N_
    replied
    U vanzemaljce!!!

    Ostavite komentar:


  • bakara
    replied
    verujem da je sve ovo sama laz

    Ostavite komentar:


  • meduza
    replied
    u Boga
    u ljude
    u to da je pravda spora, ali dostizna
    u to da ce dobro pobediti
    u jutro
    u sebe

    Ostavite komentar:


  • Toxic
    replied
    U Boga, ali na neki svoj nacin.

    Ostavite komentar:


  • Carka
    replied
    Nijedan Covek me nije izneverio.Verujem u Coveka!Bog zna da mi podmesti nogu koje zovemo iskusenje.

    Ostavite komentar:


  • Srbin
    replied
    U Boga
    U sebe i svoj narod

    Ostavite komentar:


  • điđi
    replied
    bješe to davno...
    u jeseni naših sjećanja...
    u postojanje prije svakog vremena...
    kad su koraci naši...
    oblaci bijeli bili...
    kad smo...
    s vjetrovima lutali...
    kad smo božansku iskru,u grudima još krili...
    kad je orao suri...
    slobodan...
    nebom žudnje daleke... jedrio...

    kad nismo znali za početak i kraj...
    i ne znasmo...da to bješe - raj!

    sad ga u sjećanju nosimo...
    ispod neba olovna..........



    u ljubav, vjerujem

    Ostavite komentar:


  • HardCandy
    replied
    Verujem da je svako bog za sebe, t.j.- da je bog u svakom od nas.

    Ostavite komentar:


  • Futura
    replied
    Verujem U BOga...Verujem da nam iz dana u dan sdtavlja novi teret i ispred nas novi izazov ne bi li nam pokazao koliko smo jaki ..verujem da nam nikada ne da teret koji ne mozemo podneti ...

    Verujem i da sam u zabludi :axxo: nekada je zaista pretesko.

    Ostavite komentar:


  • goxy30
    replied
    Kad popijem ova dva prsta viskija iz flase...koliko je ostalo....verujem da ce da probudim celu svoju stranu zgrade....


    Verujem da je alkohol zlo, isto to verujem i za plavuse....ali....volem i jedno i drugu

    Ostavite komentar:


  • Lilith
    replied
    verujem da ću popiti jednu kafu sa ... ... zna on

    Ostavite komentar:


  • estariol
    replied
    Verujem da to sto nosimo u sebi i nasoj podsvesti stvara svet oko nas i usmerava zivot koji zivimo...
    Nije besmislena stara izreka: "Promeni sebe i promenices svet."
    Napomena: ne treba je shvatiti bukvalno.
    Ja sam to postigao u praksi i uverio se...
    Zakon univerzuma glasi: SLICNO PRIVLACI SLICNO.
    Buda je rekao: KAKVE SU TI MISLI, TAKAV TI JE ZIVOT.
    Znaci, kakvi ste vi, takve cete ljude sretati svuda... Cak i na ovom sajtu.
    Svi smo mi, jedni druge na neki nacin "dozvali"...

    Ostavite komentar:

Working...
X