Objava

Collapse
No announcement yet.

Verujete li u boga, i zašto?

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Dodali smo i u ovoj rubrici opciju za kacenje klipova
    Nadamo se da ce se kaciti samo prikladni (vezani za temu) i da ce to povecati interes za iste

    http://www.youtube.com/watch?v=SPecjSg2d6U

    Turn of the light,
    Take a deep breath and relax
    O sacret banquet
    His passion is renewed
    I can't sleep anymore
    I desire you
    I want to go to the end of my fantasies
    I know it's forbidden
    Take me
    I'm yours
    I'm guilty
    Turn off the light,
    Take a deep breath and relax
    Take me
    I'm yours
    I'm guilty
    O sacred banquet
    His passion is renewed
    Take me
    I'm yours
    Take me
    I'm yours
    I'm guilty
    Take me
    I'm yours
    I'm guilty
    I'm yours, i'm guilty
    Take me
    I'm yours
    I'm guilty
    Turn off the light,
    Take a deep breath and relax
    Take me
    I'm yours
    I'm guilty )

    Comment


    • #32
      Da nema boga trebalo bi ga izmisliti....rece jednom Volter.
      Bog je ljubav.Da li se i ljubav zasniva na cinjenicama?

      Comment


      • #33
        Kad kazes ljubav...to je osecanje koje imamo prema nekom ko postoji u ovom ili onom obliku,nije vazno. Moze to biti i stvar ali je vrlo opipljivo. I postoje u organizmu neke psiho-fizicko-hemijske reakcije koje to osecanje prema nekome ili necemu izaziva.
        Nema te ljubavi koje nisam gladna i mrznje koje nisam sita...

        Comment


        • #34
          But he loves you!

          Comment


          • #35
            Citiat člana unthinkable Pogledaj Post
            I postoje u organizmu neke psiho-fizicko-hemijske reakcije koje to osecanje prema nekome ili necemu izaziva.
            Maki, objasni 'fiziku' ljubavi! Ja ne razumem biohemijski aspekt mehanizma zaljubljivanja!
            Zašto mozak naredi sekreciju serotonina, endorfina... kada se nađemo u blizini nekoga/nečega koga/što volimo?

            Comment


            • #36
              Candy,ja odreagovah na ono "bog je ljubav".


              Zasto mozak naredi reakciju u organizmu ? To me pitas?
              Nema sanse da se ne secas da smo ucili u skoli o culima al'
              hvala ti sto si me naterao da procackam i prisetim se i ja tih
              detalja(treba da se postidim jer sam zavrsila medicinu a tako
              osnovnu stvar sam potisnula).
              Cula se dele na mehanicka,hemijska i opticka.
              Mehanicko je culo dodira,culo sluha i ravnoteze.
              Hemijsko je culo mirisa i ukusa.
              Opticko-culo vida.

              o tome procitaj ovde ako te ne mrzi
              http://216.239.59.132/search?q=cache...9&client=opera


              Da skratim,
              primamo preko tih cula nadrazaj iz spoljasnje sredine i preko
              nervnih zavrsetaka se informacija prenosi u mozak a mozak
              informaciju o tome salje na organe pa telo reaguje(fizicki deo).
              Primer, strah.
              Vidis psa,ogromnog,sa ostrim zubima.
              Oci salju informaciju u mozak,mozak u misice nogu i ti pocnes da bezis
              trceci.
              Ajd i ljubav...
              Vidis bebu,sva slatka,zamazana cokoladom i osmehne ti se a tvoje oko
              prenese tu sliku mozgu,mozak tvojim rukama i krenes da je pomilujes.
              Zar to nije ljubav prema tom detetu,kad ga pomilujes?
              I kako moze da se kaze ljubav je bog? Moze postojati ljubav prema bogu ali
              ja ne bih stavljala znak jednakosti izmedju.
              Za mene to nije sinonim.


              bas sam ga skratila
              Nema te ljubavi koje nisam gladna i mrznje koje nisam sita...

              Comment


              • #37
                Ne verujem. Nisam ga video do sada.Sem ako se ne računa ono kad mi je ćale kao klincu pokazivao mog boga.

                Comment


                • #38
                  Utkbl, zašto moj mozak drugačije odreaguje kad vidi tebe, i kad vidi, na primer Boy-a!? Obe informacije su istog tipa i ista čula ih obrade, ali gde i zašto mozak učini da mi bude prijatnije u tvome prisustvu?
                  Razumem ja i mehanizam stvaranja emocija, ali sama suština nije objašnjena- ZAŠTO se to događa? ZAŠTO postoji LJUBAV? To je toliko složen sistem emocija, da nema nauke koja je u stanju da postojanje ljubavi pripiše evoluciji!

                  Comment


                  • #39
                    E pa,da ti objasnim kako ja to vidim.
                    Kada vidis moj post,verovatno te zaintrigira jer je duzi a mozda i po sadrzini ti privuce paznju. I verovatno ti boy i ja ne emitujemo nadrazaj iste jacine
                    Stvar interesovanja.
                    Ljubav je samo rec koja opisuje odredjeno stanje organizma i svesti.
                    Isto kao i mrznja,kao strah...sve mora imati ime.
                    S obzirom da je emocionalno stanje koje prouzrokuje reakcije organizma,to bi psihologija mogla mozda objasniti bolje od mene i tebe.
                    I kakve veze to ima sa bogom?
                    Nema te ljubavi koje nisam gladna i mrznje koje nisam sita...

                    Comment


                    • #40
                      Kaze se da je bog ljubav jer je sve sto je stvorio radio u ljubavi i ceo svet je satkan ljubavlju.Ne misli se tu na telesnu ljubav vec duhovnu.
                      Ljubav je samo rec koja opisuje odredjeno stanje organizma i svesti. Lepo si to napisala unthinkable.Ljubav jeste stanje svesti a ako pocne da deluje na organizam mozemo reci da je to vec strast i zelja.
                      Da me ne shvatate pogresno.Sve sto napisem je moje misljenje i ne drzim predavanja.Nisam ni verski fanatik jer ne udjem u crkvu ni jednom godisnje.Jednostavno verujem u bozansko stvaranje sveta i odbacio sam Darvinovu teoriju da je covek nastao od majmuna.

                      Comment


                      • #41
                        Kada upoznam osobe poput nekoliko vas sa foruma, ne mogu a da ne verujem da bog postoji. Ne mora on biti u obliku nekog 'bića na nebu', niti ga moramo čulima doživeti. Dovoljno je videti 'njegovo' delo!
                        A ti Unthink, ne zavaravaj se da dužinom postova možeš da kod mene proizvedeš pomenute emocije. Nešto drugo je u pitanju, siguran sam.

                        Comment


                        • #42
                          Mason...ja postujem tvoje misljenje iako se ne podudara sa mojim.
                          Ja nisam ni pomislila da drzis predavanja nego da izlazes svoje misljenje
                          na datu temu,kao sto sam i ja uradila.Na to imamo svi pravo.
                          Smatram ovo jednim razgovorom i razmenom misljenja.
                          Sasvim dobra i normalna stvar.
                          Ok,ti verujes da je bog stvorio coveka,ja verujem da je covek stvorio boga.
                          Postuj ti moje misljenje kao sto ja postujem tvoje.
                          Jednostavno nam masta ne radi isto,i super je sto je tako.

                          Candy,sta je to nesto drugo? Bog?
                          I ja sam upoznala puno dobrih ljudi ovde i za to mogu zahvaliti adminu
                          sto je napravio ovaj forum i mogu zahvaliti jednom trenutku dosade
                          zbog kog sam sela za kompom i pronasla forum.
                          Nisam se zavaravala,to je cinjenica da si na moj post odgovorio a ne na boyev.
                          To sto sam spomenula duzinu posta je bio saljivi deo koji nisi razumeo.
                          Nema te ljubavi koje nisam gladna i mrznje koje nisam sita...

                          Comment


                          • #43
                            Nateraste me da se malo uozbiljim. Ne verujem jer do sada niko boga video nije. Da bih poverovao u nešto moram to i da vidim ili bar da znam da je više njih videlo. I ako već postoji kako znate da je samo jedan? I Rimljani i Grci I Egipćani su imali puno bogova. Zašto svi ti bogovi ne mogu da postoje nego mora biti jedan? Hiljadu pitanja a premalo odgovora. I da na kraju ćemo saznati svi. Nadam se da grešim i da bog postoji.

                            Comment


                            • #44
                              Бојфорфан, па видели су апостоли Христа, само је ствар да ли ћемо им веровати или не!

                              Comment


                              • #45
                                Verujem da je Hrist postojao.Ima cak i nekih dokaza. Ali ne verujem da mu je tata duh.
                                Nema te ljubavi koje nisam gladna i mrznje koje nisam sita...

                                Comment

                                Working...
                                X