Objava

Collapse
No announcement yet.

Verujete li u boga, i zašto?

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Ne može se reći: 'Isus iz Nazareta' jer istoimeni grad nije postojao u Isusovo vreme.
    Pravilno je: 'Isus-nazaren', t.j. pripadnik nazarenskog pokreta, koji je predstavljao nešto poput pokreta otpora, odnosno oslobodilačkog pokreta. Nazareni su smatrani sektom pri Judaizmu, i 'terorističkim' pokretom, zbog metoda borbe kojom su se koristili. Isus Hrist je svojevremeno bio vođa tog pokreta, i borio se za slobodu svoga naroda.
    'Nisam došao da vam donesem mir, nego mač!'

    Comment


    • #92
      "Nisam dosao da vam donesem mir,nego mac"!
      Sta mislis Candy,zasto je to Isus rekao?Razmisli malo,zadji dublje,prouci bibliju...ne sudi prebrzo.Zavrsila sam teologiju izmedju ostalog i vidim da si kontradiktoran.Nema ljutis,ali ne slazem se sa tobom ni malo.Uostalom ne zelim da raspravljam o ovom.
      Verujem u Boga u sveto trojstvo,u stvoritelja naseg.

      Comment


      • #93
        Isus je bio zakoniti prestolonaslednik po dve jevrejske kraljevske linije, i kao takav prirodno je da se borio za oslobođenje svoje okupirane zemlje. Bio je vešt, inteligentan, obrazovan kako to priliči prestolonasledniku, te je iskoristio mitove iz prošlosti kako bi se predstavio božijim izaslanikom koji je došao da spasi izabrani narod.
        Kao takvom, uspelo mu je da sa svojim bratom od tetke- sv. Jovanom, krstiteljem, vodi 'pokret otpora', i to koristeći ORUŽJE ('mač'-figurativno pomenut)...
        Već sam rekao, ali da ponovim: teologija=biblistika, a ne nauka o bogu i shvatanju njegovog dela, NAŽALOST! Današnja teologija je zasnovana na komformizmu i balansiranju, a zanemaruje činjenice i dokaze.
        Ja verujem u boga, stvoritelja, ali ne verujem ljudima koji ga objašnjavaju. Ne verujem ni Sv. Pavlu, ni caru Konstantinu, utemeljiteljima hrišćanstva, a moraš priznati da za to imam debele argumente protiv obojice!

        Comment


        • #94
          Je l verujete u Haile Selassie I?

          the Most High, Emperor Haile Selassie I, King of Kings, Lord of Lords and Conquering Lion of the Tribe of Judah, Jah Ras Tafari..

          Comment


          • #95
            ne verujem u Hajla Selasija, nisam crnac, crna verzija judeo-hriscanstva.

            Comment


            • #96
              Bog će da se rodi u znaku Lava.. Pa zato Haile..
              Nego, je l Isus bio bele puti ili je bio crnac?

              Comment


              • #97
                Od sinoc verujem vise nego ikad, bilo je bas blizu, mozda blize nego ikad....ucini mi se da osetih kako me uzima pod svoje...tesko je opisati recima...

                Verovao sam oduvek, a sad verujem samo jos vise

                Comment


                • #98
                  Isus nije jedini rodjen bespolnim zacecem... Prvi u poznatoj istoriji je HORUS, iz egipatske mitologije... Daljnji spisak do Isusa broji dosta ljudi...

                  Nadjite i pogledajte film ZEITGEIST pa ce vam biti jasnije sta zelim da kazem...

                  U Stvaraoca verujem i njemu se molim, sa spokojem u dusi i ljubavlju, ne njegovom sinu...
                  Ljubav nije osecanje, vec stanje duse... Ona se zivi.

                  Comment


                  • #99
                    Ja sam čuo da je pre Isusa sumersko božanstvo Tamuz rođen 'bezgrešnim začećem', a još u zoroasterizmu je poznato 'uskrsnuće'... i kako to da je Isus rođen upravo na drevni paganski praznik 'sol invictus'(nepobedivo Sunce)..i upravo to pagansko Sunce je u hrišćanskoj ikonografiji upotrebljeno da u vidu oreola oko glave iskaže svetost...
                    Dakle, hrišćanstvo- plagijat!

                    Comment


                    • Ja sam se možda samo uplašio pa počeo verovati.
                      Ne znam.

                      "Znam da sam se molio bogu da me ne snađe sudbina jednog od mojih najboljih drugova, mog saborca
                      Bilo me je stid, stid jer sam se uplašio i spustio pogled dok je njemu laptila krv a ja nisam imao kud, kasnije me je bilo stid
                      Glodao sam te večeri prste do samih kostiju, hladno jutro me je probudilo dok sam nepomičan i ukocen ležao na podu punom krvi izmeta i skukrvice koja se još nije skorila.
                      Spavao sam sa bubašvabama koje su se hranile mojim tečnostima, igrale mojim izglodanim prstima.
                      Već sam se pomirio sa smrću, 5 dana nas postrojavaju i kolju, jednog po jednog dok se slade strahom nas ostalih.
                      Ustaše, Bosna..."


                      Iz dnevnika jednog od mojih prijatelja, upravo vam prepisah iz njegove krvave beležnice.

                      Verujem!

                      Comment


                      • Ja sam zlo za zene ali me one obozavaju takvog
                        Jadne dobre pa im treba malo zacina loseg da ne bi pomrle od dosade

                        Hvala ti boze sto me trpis ovakvog kakav jesam, probacu da budem bolji

                        Ali kao sto pas ne moze odoleti kad je macka u pitanju tako ne mogu ni ja kad su zene u pitanju
                        Probacu za pocetak bar nedeljom da ne spopadam zene

                        I ja verujem

                        Comment


                        • verovala sam, ali sve manje
                          mada mislim da ipak postoji "nesto"
                          =========
                          zivot mi je bio surov i dalje je, verovatno zato i mislim da ipak sve manje verujem u Boga
                          ==========

                          :confused:

                          Comment


                          • Citiat člana Srbin Pogledaj Post
                            Ja sam se možda samo uplašio pa počeo verovati.
                            Ne znam.

                            "Znam da sam se molio bogu da me ne snađe sudbina jednog od mojih najboljih drugova, mog saborca
                            Bilo me je stid, stid jer sam se uplašio i spustio pogled dok je njemu laptila krv a ja nisam imao kud, kasnije me je bilo stid
                            Glodao sam te večeri prste do samih kostiju, hladno jutro me je probudilo dok sam nepomičan i ukocen ležao na podu punom krvi izmeta i skukrvice koja se još nije skorila.
                            Spavao sam sa bubašvabama koje su se hranile mojim tečnostima, igrale mojim izglodanim prstima.
                            Već sam se pomirio sa smrću, 5 dana nas postrojavaju i kolju, jednog po jednog dok se slade strahom nas ostalih.
                            Ustaše, Bosna..."


                            Iz dnevnika jednog od mojih prijatelja, upravo vam prepisah iz njegove krvave beležnice.

                            Verujem!
                            Srbine, a gde je 'bog' bio onima što su zaklani prehodno? Zašto nije svezao ruke zlikovcima?
                            Ja verujem u 'to nešto', u 'boga', kako god... ali ga ne smatram nužno dobrim, savršenim i bezgrešnim! Toga ima samo u bajkama poput 'Svetog pisma' gde uvek dobro pobeđuje zlo... a kad se tako ne desi- onda treba verovati, pa će se kad-tad dogoditi, kao u ruletu: u svakom spinu duplirajte ulog na isti tip, i MORATE jednom dobiti ako imate dovoljno € da to pratite (dovoljno dug život da budete strpljivi verujući da će se 'dobro' nekada dogoditi)... To više spada u domen matematike, nego teologije.

                            Comment


                            • verovati po meni znaci postojati

                              neko veruje samo u sebe
                              neko samo u boga
                              neko veruje samo u neke prolazne stvari(sex, hrana, kocka,...)
                              neko ne veruje ni u sta pa obicno i zavrsi kao nista
                              neki veruju u boga kad ih neka muka stisne
                              vecina veruje u boga iz nekog "pomodarstva"
                              ima i onih iskalkulisanih koji misle, jebte umrecu pa bolje mi je da verujem sad pa ce mi mozda bude od koristi

                              ali kad sve oduzmes i saberes

                              u svemu ima istine, ali opet sve je laz

                              na zalost smrt ce doneti nesto, a sta, zivi bili pa sto kasnije videli

                              a do tad verujte u nesto, nemoj da ste cave

                              ae

                              Comment


                              • Čovek bi trebao upoznati najpre sebe. Dakle, ja na Boga gledam kao na izmišljotinu ali ne u pravom smislu reči. On je sredstvo za samospoznaju, jer kroz njega i ono što on za čoveka znači otkrivaju se nijanse i slojevi ispod površine i pokazuju čovekovu pravu prirodu.

                                Međutim, često oči ne vide ono sto je očigledno, nego vide ono sto žele videti.
                                Po osobinama kakve neki čovek pripisuje svome Bogu, vidi se kakve osobine sam priželjkuje i kojim osobinama stremi. Bog nije neovisna ličnost, on je eksperiment. Zamišljeni lik na koji ljudi prenose vlastite projekcije.

                                Kao što je igračka za malu decu. Sva deca uče kroz igru. Jedini problem je znati kad treba odrasti. Igra je sama po sebi sredstvo, a ne cilj. Kad postane cilj, tad ljudi gube meru i okreću se religiji. A religija je kao venac od trnja, boli i kad ga skineš.

                                Mi, savremenici današnjeg trenda ma koliko mislimo da više ne sledimo slepo ono što je crkva od uvek propovedala, u biti i dalje ne činimo ništa drugo nego samo nastavljamo tradiciju koju su naši očevi i praočevi postavili, veru u apsolutne vrijednosti.

                                Ali, ništa ne može biti vredno ako je apsolutno. Jer to je samo uzimanje u obzir izuzetaka, razlika, promenjivosti uslova koje čine nešto vrednim, a da bi mi to smatrali vrlinom. Dobro, zlo, istina, laž su samo ljudske konstrukcije. Daleko više ljudi u istoriji je poginulo u ime istine nego u ime laži. Daleko više ih je poginulo boreći se za dobro nego za zlo. Daleko više u ime Boga nego u ime Vraga. I, kad sve sumiramo, daleko više zla je nanio teizam nego ateizam.

                                A dobro i zlo su apsolutna kategorija. Od rođenja nas uče teškim pojmovima i grandioznim rečima, koje mi nosimo kroz život, a iz razloga da nam društvo oprosti naše postojanje. To je cena kojom plaćamo život.


                                SVE sta napišem smatrajte Salom

                                Comment

                                Working...
                                X