Objava

Collapse
No announcement yet.

Verujete li u boga, i zašto?

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Verujete li u boga, i zašto?

    Verujete, ili ne. Obrazložite svoje (ne)verovanje, i kako ste do toga došli!

  • #2
    Ja verujem. Decku za vreme seksa uvek govorim 'o boze'...a posto znam da decko postoji (evo ga sad pored mene) sledi i prost zakljucak da bog postoji.

    Comment


    • #3
      Samo verovanje u boga iskljucuje pitanje ZASTO?
      Ja verujem...ali nisam bogobojazljiv

      Comment


      • #4
        Citiat člana mason Pogledaj Post
        Samo verovanje u boga iskljucuje pitanje ZASTO?
        Ja verujem...ali nisam bogobojazljiv
        Kako je došlo do te vere u boga? Da li se to rođenjem dobija, da li se uči, da li je to verovanje sopstvena tvorevina...?
        'ZAŠTO' se odnosilo na te momente.

        Comment


        • #5
          Otprilike u tvojim godinama sam poceo da se preispitujem.Do tada mi nije bilo bitno.Upao sam u krug ljudi kojima je to bio zivot.Jedan je bio adventista, devojka protestant, a jedna druga pripadnik sekte neke Brace sunca.Kao duduk na tu temu, a inace ne volim kad nesto ne znam,ja sam poceo da citam.Procitao sam knjige o adventistima, jehovima, delove Kurana, budizam i naravno Bibliju.Bibliju sam citao 2 puta.Naravno da su tu bile jos neke knjizice koje sam vec pozaboravljao.Kanonske greske katolicke crkve i sl.I to mi nije bilo dosta vec sam odlazio na rasprave, koje su nekad licile i na svadje, sa jednim matorim profesorom Teoloskog fakulteta.
          Obicno se misli da su vernici slabo obrazovani.Mene je veri vratilo citanje i prosvecivanje.Rodjenjem sam pravoslavac i to cu i ostati
          Vec sam napisao da verujem ali da nisam bogobojazljiv.Da jesam ne bih pravio razna sranja.Ebi ga....ipak sam covek koji gresi

          Comment


          • #6
            vjerujem...biblija pocinje:bog je oduvijeka i zauvijek...jednostavno...mi smo preograniceni da bi sve shvatili...nas mozak postavlja pitanja: kako oduvijeka,morao se jednom roditi...to smo mi...ljudi...vjera se ne moze znati....samo osjecati...ja sam katolik,ali moram priznati da polako gubim vjeru u crkvu...ne u boga,samo u ljude koje je vode...

            Comment


            • #7
              Citiat člana mason Pogledaj Post
              Rodjenjem sam pravoslavac i to cu i ostati
              Mislio sam da se svi radjamo kao ljudi, ali eto, covek uvek nauchi nesto novo: haha:

              p.s. ne moras da boldujes svaki svoj post, nece time dobiti na tezini ako se tome nadas

              Comment


              • #8
                Rodjenjem ne mozes da biras hoces li biti kralj ili siromah.Tako ni veru.
                To sto boldujem postove mi je navika kao sto zapalim cigaru a nisam se ni umio.Naravno iz potaje se nadam da ce me neko ozbiljnije shvatiti ako podebljam slova
                Magicni nemoj gubiti veru u crkvu.Kao i nasi popovi tako i vasi velecasni su obicni ljudi.Ja sam sa mojim popom na prs u bulju.Ali kad stavi mantiju na sebe i drzi liturgiju ja mu poljubim ruku.I tvoj dok drzi misu je sveti covek.Posle toga moze da ide da se kocka, pije, juri ribe...a to me posle ne interesuje.Svako odgovara za svoje postupke.
                Ne ljuti se Ti sto ubijas za kredit sto sam opet podebljao tekst.Ako ti smeta ja cu ga utanjiti

                Comment


                • #9
                  Ako bismo se rodili u džungli, i ceo svoj vek proveli daleko od tradicionalnih velikih religija... da li bismo ostali uskraćeni za spoznaju?

                  Comment


                  • #10
                    Opet o rodjenju.Ja sam hteo reci da sam rodjen kao pravoslavac i da cu to ostati jer sam tog ubedjenja.Da sam zeleo mogao sam biti i katolik ili musliman.Svako ima mogucnost izbora i ona nam je data od boga.Sto se mene tice neko moze da nadje kamen u pustinji i da mu se klanja.
                    Ne bojte se vernika.Vernik vam nikada nece pozeleti zlo...ma koje veroispovesti

                    Comment


                    • #11
                      Nisi ti rodjen kao pravoslavac, nego u okruzenju koje je prihvatilo pravoslavlje kao svoju religiju. To je bitna razlika

                      Comment


                      • #12
                        ja sam rodjen kao Sloven i verujem u Dajbabu - zenki ekvivalent boga mrtvih, a i pakao kod Slovena nije bio tako moralan ili los kao kod hriscana .

                        Comment


                        • #13
                          verujem i u ostale slovenske bogove

                          Comment


                          • #14
                            Citiat člana mason Pogledaj Post

                            Ne bojte se vernika.Vernik vam nikada nece pozeleti zlo...ma koje veroispovesti
                            U nekim fundamentalnim religijskim knjigama stoji:

                            ¤'Za nas postoji zakon da se uništi sve ono što je u vezi sa hrišćanskom crkvom!'
                            ¤'Koljite one koji nisu naše vere!'

                            Comment


                            • #15
                              E jbg sad, ne mogu da odchutim,grrrrrrr

                              Eto ubico i ja chu isto da kazem ,rodila me majka pravoslavka-" znachi rodila sam se pravoslavka i takva chu i da si umrem jer sam prihvatila pravoslavnost Dal automatski ili kasnije sama odluchila "-ne okrechaj rechi nikome u usta jedno.

                              Drugo skrnuo si temu od boga i vere na " Nacionalizam poboznih verovanja"-na toj bazi razgovora se vishe puta vodilo ratova.Aj ne turaj vode ( da ne kazem ulje) na vatru leba ti tvoga

                              mason nije pomenuo fundamentalistichke vernike ,neg vernike a ti ochigledno ne kontash poentu-znachenje-te rechi.

                              Kad ispravish diskusiju dochichu rado da izjavim moj stav vernosti

                              Comment

                              Working...
                              X