Objava

Collapse
No announcement yet.

Verujete li u boga, i zašto?

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ja vjerujem da ne vjerujem, a cim vjerujem to znaci da ne znam, jer da znam znao bih a ne vjerovao......
    ..

    a Pero mi kazo: " pametnije ti je da Boga pitas postojis li ti, nego sto vjerujes da u nesto ne vjerujes...a kako ne vjerovati u nesto sto ne postoji?"...

    pa me posve zbunio Pero.....

    Comment


    • ako verujes u peru, ja mislim da verujes i u boga
      bog je svuda oko nas pa cak i u peri

      zato daj ne s... vec veruj u "peru"

      Comment


      • kako ba sad to????..."Bog je svuda oko nas pa cak i u Peri".....ako je svuda oko nas onda valjda nije u Peri vec oko Pere, jer Pero jeste MI.....al` niti je Bog oko Pere , niti u Peri...Pero je u Bogu, a oko Boga nije.....
        a kazo je meni Pero: "a kad dodje dan i ti Bogu na istinu odes , onda budi pristojan i lijepo pripupitaj Boga zeli li on da mu ti oprostis........i nemoj da sujes previse"......

        Comment


        • Jesam, da. Verovala. Došlo je do te tačke, da sam izgubila veru u Njega. Ne želim o razlozima. ♥

          Comment


          • ostalo nam je jos u njega da verujemo .

            Comment


            • Koren našeg greha leži u želji da živimo svoj život nezavisno od Boga. Sebičnost! Dovoljni smo sami sebi, Bog nam nije potreban. Želimo da živimo po našoj inteligenciji i razumu. Upravo zbog toga, dragi prijatelju mnogi imaju bedan život tragajući za srećom i mirom.
              Nisi li primetio da si i ti tražio sreću i mir u stvarima koje ti nikada to nisu pružile?
              Istinska sreća i mir se pronalaze onda kada se poniziš pred Bogom i kada priznaš da si grešnik, kada se odrekneš sebe i odlučiš da zauvek ostaviš grešan način života, kada kroz pokajanje i kroz veru u Hristovo dovršeno delo za tebe budeš oslobođen od krivice svojih greha i kada dobiješ presvedočenje da si postao dete Božije. Tada ti nije žao što te drugi ne razumu ili preziru, spreman si da uzmeš svoj krst i da slediš Hrista, zato što znaš da više nisi u tami greha! O tome upravo i govori sledeće pojanje koje ćemo sada poslušati.

              Pođite za mnom
              „Pođite za mnom“, Hristos Spas sinove ljudske zove.
              „Odrec’te s seb’, ostav’te svet, grešničke pute ove.
              Krst, patnju na se uzmite i mom življenju sljedite.“
              Spase, Tvoj ugled svetli nam ovde na život sveti.
              Ko tebi dođe, Teb’ sljedi, u tami neće biti!
              Ti si nam put, Ti učiš sâm kako tu valja živit’ nam’.

              Comment


              • koren NASEG greha... cijeg?
                u zelji da ZIVIMO nezavisno...ko?
                dovoljni SMO sami sebi... i opet - ko?

                Comment


                • Citiat člana clanica Pogledaj Post
                  koren NASEG greha... cijeg?
                  u zelji da ZIVIMO nezavisno...ko?
                  dovoljni SMO sami sebi... i opet - ko?
                  Apsolutno nepoznavanje vere hriscanske.

                  Comment


                  • Verujem u Boga. Čovek bez vere nije čovek. Najlepši osećaj koji svako od nas jeste mir u duši a put do njega je veoma trnovit kroz spoznaju Boga upravo u nama, kroz spoznaju koliko je velika njegova moć nada mnom.

                    ---------- Post dodat u 16:21 ---------- Prethodni post je bio napisan u 16:20 ----------

                    Ko je ljubio, ljubio. Udajem se u subotu

                    Comment

                    Working...
                    X