Objava

Collapse
No announcement yet.

Religije-jaz ili?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Nije problem,uzmi još jednu kafu....




    Ziloti (od grčkog ζηλωτής zilotos, jevr. קנאי kanaj - revnitelj) se obično poistovećuju s jevrejskim borcima za slobodu koji su vodili prvi rat protiv Rima 67—68. godine. Mada su delili mnoga uverenja sa farisejima, iz čijih su redova bez sumnje i potekli, njih je najbolje okarakterisati kao jednu grupaciju u okviru društva pred izbijanje otvorenog rata s Rimom. Pored toga što su bili ultranacionalisti, ziloti su smatrali Hram simbolom pobede nad Rimljanima i stoga su učinili sve što je bilo u njihovoj moći da ga očiste od nejevreja i onih koji su sarađivali s Rimom. Ziloti su manje-više nestali s padom Jerusalima (70. godine) i Masade (73. godine), da bi se ponovo pojavili među mesijanskim sledbenicima Bar Kohbe 132—135. godine.
    [uredi]Ziloti u Pravoslavlju

    Monaška bratija opštežitija sa Svete Gore koja se odaje krajnjim žrtvama u slavu Gospoda. Neretko posmatrani od strane kanonskih Pravoslavnih Crkava kao pravoslavna, fundamentalistička sekta, često su proganjani i proterivani. U svojim podvizima skloni su samokažnjavanju, pa čak i nošenju kosterti po čemu su naročito čuveni. U današnje vreme postoje u svim zemljama pravoslavne tradicije, žive uglavnom izolovano u posebnim muškim ili ženskim manistirima i ne mire se, kako tvrde, sa „ekumenskim ujedinjenjem“ svih Hrišćana u jednu Crkvu, za šta optužuiju kanonsku Pravoslavnu Crkvu, smatrajući da je jedini spas duše preko Pravoslavlja. Samim tim, sve koji ne upražnjavaju pravoslavno učenje u iskonskom kanonskom smislu ili pokušavaju da unose inovacije smatraju za otpadnike (Rimokatolike, Protestante i sve Pravoslavne koji ne pripadaju njihovom pokretu, naročito novokalendarce).

    Comment


    • #17
      Da li je Isus bio Zilot?

      Comment


      • #18
        ja mislim da nije

        Comment


        • #19
          Ziloti (lestai,kananiti) nisu nikakva religijska sekta, već revolucionarni oslobodilački pokret. Njihova misija je bila POLITIČKE, a ne verske prirode.
          Ukoliko znamo da je Hrist razapet kao POLITIČKI REVOLUCIONAR, vrlo je izvesno da je bio zilot, kao i druga dvojica koji su sa njim razapeti!

          Comment


          • #20
            Ne razumem...politicko-verski rat protiv koga u ono vreme?

            Comment


            • #21
              Jevreji da se oslobode od Rimljana, t.j.-okupatora.

              Comment


              • #22
                'slušaj sine- moralo je da plane
                Ja pamtim dane kad se ođe tuklo dok jedan ne ostane
                Jer ođe se krve još od '41.
                Jedan na drugoga rože, ćeraju se na nože-
                Prvi: NE MOŽEMO SE VOLIT', A ISTOM BOGU NE MOLIT!
                Drugi: Mene Tompsonom nećeš privolit'!
                Nećemo se dogovorit'- lakše jedan drugom krv prolit'!
                ...
                A SVE JE TO ZBOG KRSTA
                VIDIŠ- ON SE KRSTI CIJELOM ŠAKOM, A TI SA 3 PRSTA!
                Nemoj ti njega vrijeđat' što ne slavi slavu i što pali bijelu svijeću! ... (M.A.X.-'Moja priča)

                Comment


                • #23
                  Sustina svih religija je da im je sustina ista... Nude put ka apsolutnoj istini... JEDNOJ istini...
                  Propblem je u ljudima koji te religije propovedaju...
                  Takodje, postoje zapisi o ljudima koji su rodjeni bespolnim zacecem, ali mnooogo pre Hrista...

                  Sad malko sprdnje...

                  "Kad pricamo o sranjima, jedno od najvecih sranja posluzenog covecanstvu je - RELIGIJA!
                  Kao ima jedan cika, koji zivi na nebu i koji nas je stvorio po sopstvenom liku. I taj cika ima 10 pravila(zapovesti) i ako prekrsis i jedno, zavrsices na mestu na kom ces biti podvrgnut vecnom mucenju i patnji...
                  Ali... ON TE VOLI...
                  I treba mu LOVA!
                  Znaci stvorio je ljudsku rasu, i sve na planeti Zemlji, i upravlja svim tim, ali nikako mu ne ide sa lovom... Jednostavno se ne snalazi...
                  Crkva uzima milijarde dolara godisnje, i pri tom je oslobodjena svih poreza, dazbina i bilo kakvih obaveza.
                  SVETOG LI MU SRANJA!!! "

                  Nisam najvernije preneo, ali za detalje pogledajte film : "ZEITGEIST" - prvi deo.
                  Ljubav nije osecanje, vec stanje duse... Ona se zivi.

                  Comment


                  • #24
                    Sve su to falsifikati i remixi nekih mitskih pričica kojima su vođe plemena,robovlasnici... zastrašivali ljude oko sebe i tako utemeljili 'strahovladu' po principu: 'Ubiće te bog ako mene ne budeš slušao jer ja sam njegov izaslanik na zemlji....'
                    U međuvremenu, do danas, neki ljudi su evoluirali intelektualno, a neki i nisu.

                    Comment


                    • #25
                      Oprostiti samom sebi

                      Volim li ja samog sebe onakvog kakav jesam?
                      Jesam li ja dobar prema samom sebi?

                      Onaj koji uspije duboko u sebi oživjeti ovu istinu i da je praktično primjeni u svakom trenutku svog života, tome ne treba nikakva molitva, ni mantranje, ni meditacija. Taj ne mora odlaziti u crkvu, ni biti kršten, niti se mora klanjati bilo kojem vjerskom učitelju i davati mu novac za kojekakve propovjedi. Dovoljno da praktično živi ideju ljubavi. E to je najteže.
                      Puno je lakše platiti nekoliko stotina nečega za kojekakve inicijacije, intenzive prosvjetljenja, otići svake nedelje na misu i ubaciti milodar popu u kesu sa licemjernim ponosom " pravovjernog pravednika ", sve je to mnogo jednostavnije, nego suočenje sa činjenicom da su naša bića puna nesklada, neljubavi i nesigurnosti - i sa vjerom i bez nje !
                      A toliko je novaca uludo potrošeno, toliko energije bačeno, izgrađene su goleme katedrale, raskošni hramovi, dogme i doktrine, a sve je to samo prazna forma bez sadržaja, koji je ostao duboko skriven i nikada do kraja proživljen !

                      Tu ćemo se neminovno suočiti sa činjenicom da je jedna od glavnih čovjekovih osobina upravo sadržana u sposobnosti da uzvišene i lijepe ideje uprlja sa nedostojnim djelima, kao napr. ideju socijalizma. Nema ničeg lošeg u ideji da bi svi ljudi trebali biti siti i jednaki, no pogledajte kakva je bijedna farsa tokom povijesti iz toga proizašla ! Sve one ubojice i uniformirani poltroni, a u našim krajevima udbaški moćnici i neuništivi konvertiti, koji se nikad nisu stvarno reformirali, samo su mjenjali skraćenice u nazivima stranki kroz koje su prolazili i koje su osnivali, dakle, baš je njih bilo briga za uzvišenu ideju o ljudskoj jednakosti i pravdi na zemlji !

                      Zašto nam već hiljdama godina bulazne o nečemu, što je za prosječnog čovjeka posve nemoguće. Da oprosti svojim neprijateljima, a pri tom nas nitko konkretno nije učio kako to napraviti ? I gdje su praktična rješenja, upute, tehnike ? Na sva ta ključna pitanja odgovore nisu dale ni tradicionalne religije, ni novodobni pokreti. I vjerujte mi, možete do smrti moliti očenaš, mantrati i meditirati, vizualizirati andjele i slično, ali u trenutku kada bude trebalo oprostiti osobi koja vas je povrijedila i koju iskreno mrzite, sve će to pasti u vodu – mržnja će i dalje biti prisutna.
                      Recimo da ste je osvijestili, što napraviti sa tom emocijom ? Moguće je samo jedno – oprostiti sebi !

                      I to nas nitko ne uči, da trebamo prvo sebi oprostiti sve svoje zablude, gluposti, poroke, sve ono, čega se stidimo i što ne volimo kod sebe, dati sebi malo poticaja i priznanja, prihvati sebe samoga sa svim svojim ograničenjima, sa svim nepredvidivostima koje u nama postoje, sa svojim sjenama i pogreškama, svojim grijesima, pomiriti se sa svojim unutarnjim neprijateljem. Tek tada ćemo moći i sa drugima dobro postupati.

                      Jer ono što zovemo " neprijateljem " samo je ogledalo, koje nam pokazuje sliku vlastitog neosviještenog " demona " ?
                      Jer da bismo uopće oprostili bilo što, bilo kome drugome, potrebno je prvo oprostiti sebi i prihvatiti sebe u potpunosti!

                      SVE sta napišem smatrajte Salom

                      Comment

                      Working...
                      X