Objava

Collapse
No announcement yet.

Dozivljaj zvani pozoriste...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dozivljaj zvani pozoriste...

    "Pocetaka pozorista vezuje se za Atinu, V vek pre n.e.
    i Od tada je opstalo kao ziva tradicija tako sto je
    stalno dokazivalo sopstvenu neophodnost, menjajuci se u
    zavisnosti od zivotnih sema, cesto uticuci na
    njihov oblik i boju.
    Pozoriste zavisi od cinjenice da je ono jedna efemerna umetnost stila
    i izvodjenja, a ipak isto tako mora da bude, i uvek je i bilo,
    mocna snaga u drustvu i arena u kojoj su ljudi u stanju da
    istrazuju sebe kao i svet u kome zive."

    Ovim citatom iz knjige: All The World's A Stage / Ronald Harwood,
    Nacinjem temu:
    Dozivljaj zvani POzorishte - kao vanvremenski uzitak,jer
    bez obzira kada je radnja prvobitno stvorena, svaka nova generacija ponovo je vraca u zivot. Onog trenutka kada neku temu-radnju, izvode zivi glumci pred zivom publikom, ona postaje savremeni dozivljaj.

    Ono sto je vazno u pozoristu to je puls zivota,fikcija-naboj koji se moze
    stvoriti kada se glumci i publika spoje.

    Ovo je istina o svetu sa kojim se poistovecujemo ili uzivimo...

    Volite li pozorishte, posecujete li....predlozite neke predstave..zanr koji volite..glumce koji su ostavili poseban utisak...

  • #2
    Veliki je broj glumaca koji su ostavili neverovatne tragove za buducnost..

    Ljuba Moljac( i Ruzica Sokic u predstavi 'ZUta') ili njegovi aforizmi '80tih kao Smesni tekstovi, parodije na pesme: 'Moj na kosovu'- Mili Boze cuda velikoga velikoga do krasnoga moga. ...
    "Bolujem ja bolujes ti, a pandrkno jedino Ljuba Moljac". A ja bi na to usto iz sanduka i otpevo ko slavuj: "Ne kukajte zabadava, jer vas Ljuba zajebava!" ...
    (SEKSUALNI DOBROVOLJAC)


    Zoran Radmilovic, Tashko Nacic..Mira Banjac..i cela ekipa 'Radovana treceg' i 'Kralja Ibija'.....

    nastavlja se.....

    Comment


    • #3
      Izvinjavan se ali je prilog za Ljubu Moljca..na pogreshnom mestu...(link u gornjrm postu)

      Evo i priloga za Radovana III..:

      Comment


      • #4
        molim da se postovi br 4 i 5 izbrishu.....................

        Najzad pravi link:http://www.youtube.com/watch?v=qgG-H...eature=related

        Comment


        • #5
          Prija spoznaja da moj grad iako mali, odishe kulturom i desavanjima..
          Uvek neshto pulsira...ili su to muzicki hepeninzi svih muzickih ukusa...izlozbe primenjenih i likovnih umetnosti..fotografije..razna iznenadjenja poput karnevala(leti) .performansi..knjizevne veceri i naucna predavanja .... filmske, pozorishne i sportske aktivnosti..konjicke trke.. otvoreni mini sajmovi knjiga gde akviziteri sa svih strana nude blago u pisanoj formi .... Neverovatno...
          Kada se u takvom svetu odrasta, nemoguce je ne zaljubiti se ili ne voleti barem neshto iz gore prikazanog izbora...
          Navike iz detinjstva postaju notorna pojava kasnije i deo kolaza - identiteta..

          Pozorishte..mrak u sali..ishcekivanje zivih slika i umetnosti prerusavanja ...

          Kao dete, drhtish od prevelikih emocija, reagujesh impulsivno i po automatizmu si deo sveta koji te pretvara u ucesnika bez pitanja..vec te uvodi u fikciju bezuslovno..i to postajesh deo carstva..novog cudesnog sveta...
          Mica Tatic i njegov Acim...Branko Kockica..carobnjaci savremenih bajki...i mnogi drugi..diprineli su da se pozorishte prepoznaje kao potreba kao hrana za "dushu" kao direktni kontakt sa svetom istorije , stvarnosti i imaginacije...

          Comment


          • #6
            Ja na zalost ne mogu da vodim diskusije na polju jugosloveskog pozorishta, meni je ta divota nazalost uskrachena, ali mogu da napishem koji post za ovdashnjeg Teatera.

            Ja na primer ovde redovno idem u teater, i mogu da kazem da su svi teatri dosta posecheni.Do pre jedno 7g. je teatar bio mrtva zona, skoro da su pocheli da gube svaki draz radi savremenih tehnika(filmove,dvd, kina su bila prepuna) , dok sad nema tetar koji nije posechen, po neke predstave su chak nemoguche da ih posetish jer su karte mesecima pre toga prodane. Ja neznam kako je u jugu i kako tamo narod na tu vrstu kulture i pouchavanja gleda ,ali ovde na primer chak i deca u vrtichima se omoguchava poseta dechjeg teatra najmanje bar dva puta godishnje. Rado bih chula kako je u nashim krajevima konkretno,

            Comment


            • #7
              Vecina nas ima oskudstvo u posetama pozoristu za sta postoji vise razloga
              ako se uzme cena predstave od 700 din pa puta bar 2 sto nije mali iznos
              ili ljudi trce gledati rpredstave tipa audicije i ostalih predstava i pink produkcije
              dalje dok sam ziveo u provinciji malo je uopste i bilo predstava a karte za bolje se nisu mogle nabaviti
              gldeti predstavu preko tv ekrana je ko sex sa kondomom gde mozes prtiti samo reakciju jednog glumca koji je u kadru a ne celu pozornicu

              mica tatic i njegov acim
              gledao sam pre neki dan kviz na rts gde maldji covek mije imao pojma za seriju slovo na slovo a osvojio poprilicnu sumu para
              mislim da danas fale emisije za decu takog tipa ane da gledju japanske crtane serije

              Comment


              • #8
                Ljubav za tetar se radja samo tad kad roditelji imaju tu ljubav. Novac je samo jeftin izgovor za nechega shto je neinteresntno, lepshe je otichi u kafanu 1-nom mesechno nashljokati se biti medju istomishljenicima nego odvojiti taj novac za kulturne dozivljaje. Ay recimo nema se ni tog novca za u kafanu ali svako ima TV kuchi , i kad roditelj ne vode kontrolu shta deca gledaju logichno je da che oni da zavole japance i teletabise i pikachua i neznam ko josh, ali ako roditelji svojim decama posvete 1 sat dnevno i zajedno sa njim gledaju neku bajku ili tetar onda se i deca zaineresiraju.

                Comment


                • #9
                  Naravno da je TV dostupan u svakom domu to se pozorishne predstave nude svima na ovaj nacin..bilo kojeg zanra..komedije..satire..drame tragedije..itd..Neka je i humor tipa GRAND...to smo imali i kod LJube moljca...Minimaxa...Indeksovog pozorishta,itd..Svi oni sa svojim umecem uveseljavaju na bilo kojem mestu...aforizmi...monodrama...u sklopu raznih predstava po skolama...MZ...Domovima kulture...Umetnost i treba da "pliva" i dosegne do svih ljudi ma gde ziveli...
                  Zato postoje i DVD snimci, TV ...no..uzivo je sve daleko lepshe....

                  Comment


                  • #10
                    Ma mogu samo jedno da kazem, preporuchujem svakome ko nikad nije bio u teatar neka ide i neka dozivi



                    Comment


                    • #11
                      Preporucujem svakom gradu koji ima pozoriste da ga srusi.Pa sta ce nama to mi smo pod turcima bili 300 i kusur godina .Moji gradski oci su to uradili i srusli pozoriste .Ali zato imamo dve fontane na 150 000 stanovnika gradonacelnika sa srednjom skolom i ..........to vec nije tema.

                      Comment


                      • #12
                        Eto primera primitivnosti

                        A da si bar tu shkolu i posetio, znao bi da su turci vladali 500 g.

                        Comment


                        • #13
                          Mozda su vladali 500 godina Beogradskim pasalukom ,ali ne celom Srbijom.Tacne godine koje se vode kao prosecne za vladavinu neznam ali znam da je covek u miloneru pao bas na to pitanje jer se zaleteo na 500 a biklo je tacno nesto malo manje.Bar tako su oni rekli da je tacno.Necu da pametujem do te emisije i ja sam smatrao da je 500 godina tacno a posle vise nista neznam mislim da je nekih 355 godina bio tacan odgovor trazio sam podatak na sajtu ali se nigde ne navodi.Prihvatam sve sugestije i odgovore jer istorija je cudna danas turci sutra partizani a posle ko zna

                          Comment


                          • #14
                            Ma, da' je 3 ili 5 veka..necemo "sitnicariti"...Mnogo je , brate,za cishcenje i brisanje identiteta...Ali,...zilava smo mi "fajta!!....
                            Da istoriju pishu (prekrajaju) pobednici i sujetni (iskompleksirani) - ima primera i danas..
                            Sta jedan deformisani um ostavi u "amanet" to naredne generacije "grcaju" i mukom popravljaju...
                            Pozorishte nam je zato tu da nas podseti na strahote, poroke i bezumlja, naravno i prijatna i duhovita iskustva , a kreatori scene da napomenu, da UM ne zastareva kao ni ni dogadjaj, dozivljaj i emocija...

                            Comment


                            • #15
                              Idexovo radio pozoriste.....godinama urnebesnog smeha na parodije trenutne potiticke situacije...pocevshi od studentskih radio emisija ...preko pozorishnih predstava i TV emisija...neverovatna ekipa glumaca Micko,,,Bicko..itd pod kapom D.Kovacevica..
                              Kako su u toku novogodishnji praznici to cu u istom duhu predloziti i snimak koji sledi
                              http://www.youtube.com/watch?v=oc8jV5lsToU

                              Comment

                              Working...
                              X