Objava

Collapse
No announcement yet.

Nobody Does It Better(niko TO ne radi bolje)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nobody Does It Better(niko TO ne radi bolje)

    Nobody Does It Better (niko to ne radi bolje)
    Veoma lepa balada/pesma koja ce zauvek biti upamcena, komponovana od Marvin-a Hamlisch-a a tekst je napisala Carole Bayer Sager. Pesma je napravljena za film “James Bond, The Spy Who Loved Me” a otpevana od poznate Carly Simon jos daleke 1977. Mene cesto zacudi kako ova pesma ne moze da “zastari”, naime neko ko bi je prvi put slusao danas ne bi nikad zakljucio da ta pesma ima preko 30god. Elem pesma je 1977 postala hit I dobila je brojne nagrade
    Marvin Hamlisch:

    Marvin Frederick Hamlisch je rodjen u New Yourk-u2 Juna 1944, jos kao mali sa svega 5 god je pokazao izvesne talente za muziku. Prvi posao je bio kao probni pijanista za “Funny Girl” SA Barbarom Strejsend, malo psole toga dobio je posao od producenta Sam Spiegela da svira klavir na njegovim zabavama i ovaj posao ga je odveo ka prvom filmu “The Swimmer”. Visestruko je nagradjivan a izmedju ostalih nagrada dobio je iPulicerovu Nagradu. Ozenjen 1989 sa Terre Blair, a prethodno je bio u vezi sa Carole Bayer Seger o kojoj cu reci par reci odmah ispod.
    Carole Bay Seger:

    Rodjena u New York-u 1947 gde je i diplomirala dramsku umetnost, jos kao student je sa Toni Winijem napisala njen prvi pop hit “A Groovy Kind of Love”…ova pesma je kasnije otpevana jos i od Sonny&Cher, Patule Clark, I Phil Collinsa. Mnoge od njenih prvih pesama su kasnije bile doradjivane sa njenim ranijim muzem i kompozitorom Bacharch-om, takodje je saradjivla sa brojnim poznatim ljudima kao sto su Neil Dimond, Marvin Hemlisch (sa kojim je bila u romanticnoj vezi 70-tih), Peter Allen, Mellsa Manchester, Michael Jackson, Quincy Jones, Babyface, Clint Eastwood…
    Carly Simon:

    Carly Elisabeth Simon je rodjena 25 Juna 1945 u New Yourk-u, odrasla je u neposrednoj blizini Bronxa Riverdejlu. Njen otac Richard L Simon je bio Jevrejski izbeglica, pijanista koji je cesto svirao Sopena i Betovena kod kuce. Uspela se put slave 70-tih sa nizom hitova, I od tada je dobila vise nagrada, izmedju ostalog 2 Grammy-ja. 2004 Carlyje izjavila za jedan casopis da je njeno poreklo mesovito… Jevrejsko, Africko, Kubansko, Francusko, i Nemacko.
    Od 1971 pa sve do danas izbacila je brojne albume I posto ih je isuvise necu o njima, poslednji je izdat 2009 (“Never Been Gone”)

    Last edited by goxy30; 09-11-13, 19:05.
Working...
X