Objava

Collapse
No announcement yet.

Ratko Mladic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ratko Mladic

    26.05.2011 u ranim jutarnjim casovima je uhapsen Ratko Mladic u selu nadomak Zrenjanina, u selu Lazarevo. Informaciju je potvrdio oko 13h Predsednik Republike Srbije Boris Tadic. Krece lava reakcija sirom sveta, glavna tema na svim tv i radio stanicama sirom planete. Od svih politickih stranaka u Srbiji samo Srpska Radikalna Stranka je negodovala i negativno ocenila hapsenje generala Ratka Mladica. U zemlji sporadicni incidenti, Ratko Mladic u vecernjim satima oko 19h pocinje saslusanje Ratka Mladica u specijalnim sudu u Beogradu, saslusanje prekinuto zbog loseg psihofizickog stanja optuzenog.

    Ja mislim da do ovog hapsenja nije trebalo doci iako je Srbija ucenjivana i ovo hapsenje je postalo glavna prepreka kad je rec o ulasku Srbije u EU. Zasto mislim ovako, pa jednostavno mislim da je u dobroj meri sud u Hagu pristrasan, mislim da ce se preko tog sudjenja jos i vise blatiti Srbija koja je i dalje na kolenima. Mislim da nije u redu da samo Srbi idu u Hag i da se njima sudi a da mnogi Albanci na Kosovu, Muslimanske i Hrvatske vodje bez ikakve osude....
    Mislim i znam da je u Bosni to bio jedan prljav rat i da je tu zapravo ratovao komsija protiv komsije, dojucerasnji prijatelji su preko noci postali najveci krvnici jedan drugom. Vojske na obe strane niko nije mogao u potpunosti kontrolisati i desavale su se svakakve monstruozne stvari, prljav gradjanski rat koji iza sebe vuce stare rane koje su tu oko nas stotinama godina. Krivica je morala da padne na necija pleca, i krivica je pala na pleca nekoliko glavnih licnosti sa ovih prostora (Srba). Nemam nameru reci kako niko od njih nije kriv, daleko od toga, mislim da su svi oni krivi, i Milosevic, i Tudjman, i Alija, i Karadzic i...svi a sudilo se i sudi se samo Srbima!
    Zbog toga sto je pravda ocigledno selektivna ne treba suditi ovom coveku, samo zbog toga, to je moje misljenje. A ako se mora suditi nekome ko ima srpsko drzavljanstvo neka mu se sudi u njegovoj drzavi, uz pomoc i nadgledanje stranih faktora ako treba, ali u zemlji, u Beogradu !

    Sta vi mislite o hapsenju Ratka Mladica?
    Click image for larger version  Name:	Mladic 2011.jpg Views:	1 Size:	31.1 KB ID:	67827Click image for larger version  Name:	RatkoMladic 90tih.jpg Views:	1 Size:	39.6 KB ID:	67828



    Last edited by Administrator; 12-09-20, 01:08.

  • #2
    Desavanja koja su se dogodila posle raspada bivseg Sovjetskog Saveza su neke stvari koje niko nije mogao kontrolisati osim samih Rusa i Amerikanaca, Rusi su kako se stvar odvijala imali sve manje moci i vrlo brzo su pali na kolena toliko da vise nisu mogli imati uticaj kao nekad na neke zemlje pa i zemlju kao sto je nasa. Amerika je sa druge strane ocigledno uz pomoc nekih partnera zapadne Evrope znala tacno kako ce i sta ce sad kao najmocnija zemlja sveta. Mnoge stvari su se od tada promenile, a Sjedinjene drzave su gledale kako da jos vise ucvrste svoje pozicije i interese na svim kontinentima, ali vratimo se na prostor Balkana. Na Balkanu su mnogi na zapadu videli Jugoslaviju kao dosta mocnu drzavu, izuvise mocnu a koja bi mogla biti problem kako Americi tako i drugim zemljama Evrope. Jedna od najjacih armija u Evropi u to vreme sa neizmernim kapacitetima i veoma vaznim geostrateskim polozajem, takodje veliki prijatelj sa zemljama kao sto su Rusija, Kina i mnoge manje ali opet mocne drzave sirom Afrike i Bliskog Istoka. Potencijalni veliki problem kad je u pitanju Evropa i interes Amerike u njoj.
    Domaci neprijatelji u obliku izbeglih a i prisutnih bivsih Ustaskih i Cetnickih ljudi je bio odlican i veoma jeftin i efikasan nacin da se Jugoslavija podrije iznutra, uz svetsku medijsku podrsku koja je sada apsolutno bila u rukama Amerike. Obavestajci Sjedinjenih Americkih drzava su se dali na posao, raspad Jugoslavije je bio isplaniran i sprovodio se u delo dok smo mi ovde ziveli i nismo ni naslucivali nista.
    Kao volonteri tih obavestajaca regrutovane su pristalice cetnika i ustasa, fundamentalni elementi islama kako lokalni tako i inostrani. Na domacem tlu su pojedinci placeni kad je rec o vojnim vrhovima, a drugima su bile obecane pozicije. Srbija ocigledno da je bila na meti ove velike masinerije, zasto tako mislim pa vrlo je jednostavno Srbija je bila prijatelj sa Rusijom ne samo za vreme dok su komunisti u Rusiji bili na vlasti vec ti koreni sezu veoma duboko i nekoliko stoleca unazad pa je tu bilo malo teze delovati. Na ovo cu se vratiti malo kasnije.
    Slovenija i Makedonija pa i dosta kasnije Crna Gora su relativno mirno izasle iz Jugoslavije, dok sa Bosnom i Hrvatskom vrlo dobro znamo kako je stvar isla.
    Sta je razlog tome da neki izadju mirno a drugi ne?
    Vrlo jednostavno se moze objasniti, posle prvog svetskog rata Srbija je uvucena u zajednicu Srba Hrvata i Slovenaca sto nikako nije smela uraditi zarad svojih interesa a uradila je sa verom svoga kralja u dobrobit svih nas komsija koji smo tu ziveli, to se vrlo brzo ispostavilo kao velika greska i nastupio je drugi svetski rat, veliki zlocnin kako fasista ustasa partizana tako i cetnika.

    Fasisti su bili klasicni okupator koji je trazio saradnike i odmah ih je nasao u Hrvatskom narodu u obliku ustasa, Fasisti su bili sa cvecem docekani u Zagrebu. Ustase su u drugom svetskom ratu na ovim prostorima sprovodile organizovani genocid nad Jevrejima Srbima i Romima, i zlocin je bio nista manje strasniji od onog u Ausvicu ili drugim mestima u nemackoj a vecina zrtava su bili Srbi a kalkulise se (sto nije primereno ali cu ipak pomenuti) da je ubijeno oko 700000 Srba. Takodje postoji jedan interesantan momenat gde su se pokusali zavaditi Srbi i Bosnjacki Muslimani u cemu su aktivno i smisljeno ucestvovale Ustase kako bi dobile na snazi, prilikom nekih zlocina koriscena je Muslimanska narodna nosnja dok su bili likvidirani Srbi. Kako je Muslimanska zajednica uvidela ovo donela je vise rezolucija u vise gradova kako bi izgladila stvar sa Srbima, naime od odlaska Turaka sa ovih prostora Srbi i Bosanski Muslimani su ziveli kao komsije bez ikakvih problema a razlog tome je bilo postovanje pravila i dobrosusedski odnosi iako su se ove dve zajednice veoma razlikovale. Ipak odredjeni broj kako Srba tako i Muslimana su usli u konflikte sto je imalo efetkta i u ratovima tokom 90-tih

    Partizani su tek nastajali a njihov zlocin je bio dosta veliki kako tokom rata i pri njegovom zavrsetku, oni su sa crvenom armijom Rusa oslobodili ove prostore i ono sto partizane cini specificnim je to da nisu marili za veru ili naciju vec samo za ideju. Takodje partizani su odigrali malu ulogu u oslobodjenju ovih prostora dok je veci deo posla obavila crvena armija sto je istorijska cinjenica a druga je stvar sto se o tome nije mnogo pricalo posle ovih dogadjaja.

    Cetnici, cetnici su bili veoma nesrecna vojska koja je u pocetku ratovala zajedno sa partizanima ali se vremenom odvojila iz nekoliko razloga, prvi je bio oruzije koje nisu dobijali adekvatno a drugi je bila sama ideologija, naime cetnici nisu napustili svog kralja i zeleli su da kao i pre pocetka rata jednog dana zive u monarhiji (u tom slucaju Srbija bi bila jedna zemlja a danas bi definitivno ziveli najbolje u regionu). Oni su delovali iskljucivo u podruciju gde je vecinsko stanovnistvo bilo Srpsko gde su imali i podrsku, to su uglavnom bili obicni seljaci koji su verovali u Boga i kralja i svoju zemlju Srbiju. Ova vojska nije sprovodila masovne zlocine ali je zlocina ipak bilo, ali ako pitate bilo koga ko je bio u ratu recice vam da u svakom ratu ovih stvari jednostavno ima i desavaju se a narocito na prostorima koji zu zavadjeni vekovima. Vecina cetnika je pobijena pred kraj rata a mali deo je pobegao u beli svet, zbog straha od o ideji monarhije i Srbije opet kao jedne drzave cetnici su toliko satanizovani da su mnoge stvari prikazivane 10 ili 100 puta strasnijim nego sto su bile.

    Sad bi se neko zapitao kakve sve ovo ima veze sa Ratkom Mladicem, pa verovali ili ne ima i to velike.
    Gradjanski rat koji je izbio na prostoru bivse Jugoslavije je izbio upravo zahvaljujuci starim ranama iz drugog svetskog rata. Srbi plaseci se za svoje porodice imanja i sve sto imaju su skocili na oruzije, i tako bi postupio svaki narod kome su se desavale tako strasne stvari u istoriji? Mozda bi se desilo jos gore, mozda i ne bi, ali bilo je kako je bilo. Neki su pobegli, drugi su poslali svoje zene i decu za Srbiju a ostali da brane svoja imanja i dedovinu.
    Treba imati u vidu da su Srbi posle prvog svetskog rata trebali da zaokruze svoje granice i zive u jednoj drzavi sto su lako mogli uciniti kao veoma bitan faktor u borbi protiv okupatora tada, ali su poslusali svog nepromisljenog kralja i zbog toga pate i danas. Danasnja Hrvatska skoro da ne bi ni postojala ili bi bila negde bar 60-70% manja, Bosna bi bila skoro cela Srpska kao i delovi Makedonije. Sve to je moglo ali nije, i necemo vise o tome.
    Dakle imamo masu Srpskog naroda u Hrvatskoj i Bosni, strane obavestajne sluzbe znajuci za to salju oruzije Hrvatima (tj dozvoljava im se kupovina iz Madjarske) kako bi se borili protiv JNA koja je pokusavala sacuvati ostatak drzave u celini upravo zbog izmesanog stanovnistva i sve veceg broja glasnogovornika koji su isticali i pricali o ranama iz drugog svetskog rata trujuci narod mrznjom. Verovatno su ti glasnogovornici bili placeni ili prevareni od stranih sluzbi, verovatno im je bilo i obecavano stosta. Stvar se polako polarizuje i dolazi do sve vise sukoba na sve strane. Srbi kao najbrojniji narod u bivsoj SFRJ naravno dosta brzo dolaze do kontrole vecih delova Hrvatske i Bosne, upravo onih delova gde zivi dosta Srba.
    Stvar daleko od toga da je izmakla kontroli stranim obavestajcima, imali su sve bas tu gde su hteli, i mediji su odradili ostatak price.
    Necu reci da Ratko mladic nije pocnio zlocin, recicu da je on kako znao tako i ucestvovao u tome, jednostavno nemoguce je kontrolisati masu ljudi zatrovanih mrznjom ali kako bi imali kontrolu vi kao general u ratu (gde glava ne vredi mnogo) morate prihvatiti neke stvari i ici dalje! Stvar koja mu se najvise stavlja na teret je Srebrenica, veoma komplikovana operacija a pomenucu samo detalj da su Bosnjaci koristili tu zasticenu zonu i napadali Srpske snage odatle a posle su zajedno sa civilima saterani u Srebrenicu i jedini spas nasli u masi, bacali uniforme i bezali. Tu je naravno svasta moglo da se desi!

    Ne zaboravite da je taj covek rekao Arkanu "kupi prnje i mars za Beograd da te sad ne isamaram ovde pred svima", a svi znamo ko je Arkan bio, ratni profiter, ubica i lopov!
    Rako Mladic je neko ko je postovao pravila ali svako ko je bio u ratu ce vam reci, u ratu nema pravila! Na zapadu svi to vrlo dobro znaju, ali njima treba krivac, Srbija je jos i pre pocetka ovog rata bila odredjena za krivca jer je bila najveci narod u bivsoj SFRJ i bilo je neophodno da se taj narod baci na kolena kako bi svi planovi zapada bili ostvareni.

    Takodje mislim da ce sud u Hagu biti pristrasan, jer ne zaboravimo, Sjedinjene drzave i dan danas kroje stvari onako kako njima odgovara a Srbija i dalje predstavlja mali kamencic spoticanja sve dok postoji. Ne zaboravite kako Sjedinjene drzave i dan danas postupaju sa starim neprijateljima, drze ih na veoma kratkom lancu i stalno ucenjuju.
    Last edited by goxy30; 20-12-15, 15:59. Razlog: boja teksta kao i delovi koji se vezuju za komentare koji su izbrisani
    Za sve probleme i pitanja nemojte se ustrucavati da me kontaktirate, odgovoricu na sva pitanja u dogledno vreme. Pitanja takodje mozete postaviti i na forumu ovde link
    Administrator = goxy30 ista osoba, iz navike radim sa oba naloga jer sa jednim sredjujem a sa drugim se uglavnom zezam ovde.

    Comment


    • #3
      Ovo da je Arkana iznapušavao nisam znao.
      To da je Srbija talac jednog čoveka i da on jedini koči naš put ka EU je najobočnija predrasuda.
      Uostalom, videće se uskoro.

      Bilo mi ga je jako žao kad sam čuo da je uhapšen.
      Bilo mi je još žalije kad sam video odnosno čuo u kakvom je stanju nađen.
      To je sada umorni starac, koji je u jako lošem psihičkom, ali i fizičkom stanju.
      Jako lepo od vlasti što mu je ispunila poneku želju.
      Jako me je potreslo kad sam u novinama pročitao "....bio poslednji put na grobu svoje ćerke Ane".

      Ne osuđujem vlast previše; jednostavno se zna šta su obaveze i šta se mora, sviđalo se to nekome ili ne.
      Takve proteste, nerede i ostala sranja ne razumem .... ne vidim svrhu, osim da još jednom dokažemo i pošaljemo poruku svetu da smo divljaci i primtivci.
      Citiat člana Crvenkapica
      jebeš ljubav ako nije nesrećna

      Comment


      • #4


        Cinjenica je da su Srbi u svim ratovima branili svoj narod, cinjenica je i to da smo Bosanske Muslimane i Hrvate posle prvog svetskog rata gledali kao bracu i nismo prihvatili (zbog njih verujuci da smo jednaki) ono sto nam je nudjeno a to je da Srbija bude jedna drzava, mi smo se opredelili za Jugoslaviju sto je nasa najveca istorijska greska.
        U Prvom svetskom ratu je svaki treci punoletni Srbin poginuo, zlocin Austrougarske vojske je pocinjen, besili su, kalli na svakakve nacine ubijali, ne samo vojnike vec zene i decu.
        Danas bi Makedonija Bosna i oko 70-80% Hrvatske bilo jedna drzava koja bi se zvala Srbija, i svih ovih ratova koji su se desili 90tih ne bi bilo a Srbija bi bila jedna od najmocnijih Evropskih drzava.
        Ta greska nas je skupo kostala, zbog te greske je mnogo Srba poginulo i proterano.
        Nije ovde rec o velikoj Srbiji jer ona i takva ne bi bila velika, rec je o onome na sta smo imali pravo, rec je o tome da su tamo ziveli Srbi a danas ih u mnogim krajevima nema jer su se "braca" postarala za to!
        Hvala vam Hrvati, hvala vam Bosnjaci, u buducnosti ovakvu gresku ne treba ponoviti!
        Ratko Mladic je jedan general koji je po mnogima casno branio svoju zemlju, a po mnogima je bio zlocinac, sta je istina istorija ce odluciti ali ne zaboravimo da se danas istorija pise malo drugacije, danas novac cini sve.
        Last edited by goxy30; 20-12-15, 16:08. Razlog: BOJA TEKSTA iz crveno u crno, smeta ...
        Za sve probleme i pitanja nemojte se ustrucavati da me kontaktirate, odgovoricu na sva pitanja u dogledno vreme. Pitanja takodje mozete postaviti i na forumu ovde link
        Administrator = goxy30 ista osoba, iz navike radim sa oba naloga jer sa jednim sredjujem a sa drugim se uglavnom zezam ovde.

        Comment


        • #5
          Re: Ratko Mladic

          Ratko Kraljevic

          Comment


          • #6
            Re: Ratko Mladic

            Profesorka Pirko Turpeinen, finski psihijatar i političar:

            Generala su pobednici oklevetali

            Ma sta neki mislili general Ratko Mladic nije nikakav "kasapin" sa Balkana kako ga mnogi zele predstaviti!

            Najtuznije od svega je to da cak i vecina naroda u Srbiji prelazi preko tih lazi ili poluistina.
            On je bio covek koji je branio svoj narod i koji je drzao vojnicku rec. Ovo kaze profesorka Pirko Turpeinen, ugledni finski psihijatar i funkcioner finskih socijademokrata. Profesorka koja je, kada je zavrsila svoj mandat u parlamentu, u Savetu Evrope radila kao strucni saradnik u Komisiji za ispitivanje torture i krsenja ljudskih prava, kaze, u ekskluzivnom razgovoru za "Novosti", da se Mladicem bavi zbog "istorijskih kontroverzi" koje prate ovaj slučaj.

            • Mladić je licnost koga su pobednici oklevetali. Procitala sam sve sto sam mogla da nadjem u medijima, a sto je ovaj covek navodno uradio, ili rekao na TV ili u novinama. Bila sam u Hagu, gde sam kroz dokumenta pratila njegovo sudjenje. U BiH sam se sretala sa njegovim saradnicima - oficirima... Iz svega toga logican zakljucak da je Mladic zrtva. I zato je on treca licnost u mojoj novoj knjizi, pored marsala Karla Manerhajma, kojeg u Finskoj smatraju za polubozanstvo i "oca drzave", i njegovog protivnika u gradjanskom ratu, coveka koji je vodio "crvene" 1917. Kulevra Manera. Prvi nije heroj, vec licnost koja je propagandom dospela u udzbenike istorije, a drugi nije bio ruski sluga, vec mu je Lenjin jasno porucio da ne ocekuje pomoć iz ove zemlje, pa je zato i izgubio rat.
            • Preko interneta sam prvo pocela da trazim Mladiceve integralne govore objavljene u svetskim medijima. Posto sam pregledala sve sto nije komentar novinara, krenula sam u biblioteke u kojima se cuvaju mikrofilmovani novinski clanci. Pre dve godine zajedno sa suprugom kupila sam auto-kamper i uputila su se u Bosnu gde su se odigrali navodni Mladicevi zlocini i gde jos zive ljudi koji su bili ucesnici ratnih dogadjaja. I, dosla sam do zakljucka da je Mladic zrtva propagande.
            • Radim na rukopisu kome je dadni naslov "Elizabet Ren, Helena Ranta i Marti Ahtisari kao sluge NATO". Renovu poznajem jos dok je bila finski ministar odbrane i kada je od SAD kupila avione "hornet F-18", krajem proslog veka. Još tada mi je bilo neprijatno što jedan ministar zemlje kao sto je Finska, kojoj ni od koga ne preti realna opasnost, toliko "slavi" dolazak ovih borbenih aviona. Ranta je druga zena koja se ogresila o Srbe svojim falsifikovanim izvestajima od dogadjanjima u Racku. Taj izvestaj je trebalo da odobri prvi finski forenzicar i patolog profesor Anti Pentila, ali ona nikada izvestaj nije dostavila njemu, nego generalu Vilijemu Vokeru. I na kraju Ahtisari, nas bivsi predsednik i nobelovac. Nimalo mu ne sluzi na cast uloga koju je za NATO odigrao protiv vase zemlje.



            Finska profesorka navodi da rad na "portretisanju" Ratka Mladic u RS nije išao glatko. Prema njenim recima, obicni ljudi Srbi i generalovi bivsi saradnici nisu verovali po kom poslu dolazi vec su smatrali da je jos jedna osoba koja zeli da blati ime Ratka Mladica, bili su vise nego uzdrzani. Mnogo vremena je potrosila kako bi nasla prave sagovornike upravo zbog neverice medju Srbima.

            Comment


            • #7
              Osuđen iz političkih i geostrateških razloga, svoje ruke nije okrvavio nikad jer nikad nije naredio likvidaciju civila!
              Bosšnjački i hrvatski generali i komandiri koji su čak i lično ubijali civile i nevine sede kod kuće a častan čovek trune u zatvoru samo zato što je Srbin.
              Ako su to te zapadne vrednosti i pravda daleko im bila lepa kuća!
              Prikačeni fajlovi

              Comment

              Working...
              X