Objava

Collapse
No announcement yet.

Templari, Hriscanska vojska...ovako ja vidim spas za nase potomke

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Templari, Hriscanska vojska...ovako ja vidim spas za nase potomke

    Nasa vojska bi trebala pre svega biti hriscanska vojska, pravoslavna, a tek onda srpska
    Svaki vojnik bi morao biti hriscanin, a posto smo mi srbi to bi znacilo pravoslavac...ta vojska bi trebalo da bude vecinska pravoslavna a mogli bi biti i katolici svakako jer je to ista vera
    Ratnik koji ratuje u ime vere i veruje u boga, ratuje pod okriljem crkve tj cuva ono sto je njeno, tj cuva svoj narod a ne napada i osvaja...

    Malo cu oskudno objasniti ovu moju ideju a kroz komentare bi mogli da udjemo u diskusiju sa onima koji bi bili zainteresovani za istu

    Crkva bi trebalo da preuzme vlast u drzavi i kontrolise sve poluge vlasti jer ovo sto imamo je zlo, ljudi koji sa verom u boga rade za svoj narod mnogo bi bolje i casnije obavljali svoje duznosti
    Naime drzava bi u glabvnim institucijama kao sto su policija, vojska, obavestajne sluzbe, pa cak i na vodecim pozicijama u zdravstvu, skolstvu...imala ljude koji bi vodili sve sto je od znacaja za drzavu
    To bi bila jedna crkvena drzava sa svim slobodama kakve imamo danas s tom razlikom da bi se crkva morala postovati isto koliko i drzava, tj crkva bi bila drzava a drzava bi bila crkva...ljudi koji ne bi zeleli da imaju nista sa crkvom slobodno bi ziveli kao i danas ali ne bi imali pravo glasa niti bi glasali, sve bitne odluke donosila bi crkva kroz sistem unutarnjeg glasanja (njeni svestenici i...) bi se okupili i odlucivali o svemu za dobrobit svih, kako crkve tako i ostatka
    Crkva bi se nemilosrdno suocavala sa svakim oblikom mafije i organizovanog kriminala sto bi vrlo brzo bilo iskorenjeno
    Ja bih se prvi prijavio u sluzbu crkvi tj za sluzbu Bogu i svim vrednostima koje nasa vera ima
    Kosovo bi bilo automatski napadnuto a nasi hramovi bi bili pod stalnom zastitom templara (dobrovoljaca), lokalno stanovnistvo se ne bi diralo, vec bi se stitilo samo ono sto je nase..crkvena zemlja pre svega i sve nase svetinje

    Ovo je moja ideja, uopsteno objasnjena ali eto...
    Sta mislite?

    Last edited by goxy30; 15-07-11, 12:57.

  • #2
    Procitah ovo i sad mi je puno jasnija Nicheova gesta , kada se ono nekada davno izvinio konju sto je covjek........

    Comment


    • #3
      a tema je, templari i hriscanska vojska, ili se ne razumemo posto ja pricam srpski a ti...? verovatno turski?

      a tvoj post je prijavljen posto se ne drzis teme...

      meni je deda rekao ne pustaj tele iz stale kad jos nije spremno ici sa govedima normalno....e moj chopavi admine

      Comment


      • #4
        Ovo je moja ideja, uopsteno objasnjena ali eto...
        Sta mislite?


        odgovorih na tvoje pitanje koje je dio teme.......
        zar je to zaista toliko tesko razumjeti?????.......

        Comment


        • #5
          zar je toliko tesko drzati se teme

          verovatno jeste

          onda ba... moj procitaj ovo i ne troluj vise po sajtu:
          http://www.zaliv.co/showthread.php?2...nternet-pojam)
          Last edited by goxy30; 27-01-15, 12:54.

          Comment


          • #6
            ama goxy, jesili napisao u svojoj temi sledece:

            "Ovo je moja ideja, uopsteno objasnjena ali eto...
            Sta mislite? "

            i ja sam na to tvoje pitanje u vezi teme napisao sta mislim potpuno postujuci tvoje pitanje u temi....

            napisao si sta mislite i onda se ljutis kada neko napise sta misli, potpuno ne postujuci sam sebe i svoju temu......

            ali dobro, ti se ljutis jer nisi razumio, a ne bi se ljutio kada bi razumio, ali ne znas sta to tacno trebas da razumijes, a i da znas sta treba da razumijes opet ne bi razumio, pa se ljutis.....

            a lijepo si me mogao zamoliti da ti objasnim......

            Comment


            • #7
              1. nisi se dotakao onoga sto je napisano u prvom postu
              2. niche nema veze sa srbima i pravoslavljem
              3. indirektno misljenje preko citata (ako je citat uopste i tacan mogao si citirati tacno i dati link ka originalu) jednog filozofa nije ono sto bi se nazvalo "drzanjem teme i ucestvovanjem u njoj", vise bi se reklo podjebavanje i podrivanje iste
              4. preko svega iznosis citat (ako je to citat a ne nesto iz tvoje glave) jednog bezboznika ali ipak cenjenog filozofa u temi o hriscanstvu i slicnom

              sve u svemu, trolovanje i nemoc da se prizna da je tako
              ne ljutim se ja samo ne zelim spamovanje, ako zelis recis sta mislis drzi se teme i lepo objasni zasto mislis drugacije...


              preko svega otvori lepo kontra temu, zasto da ne, ili temu o konjima, nicheu ili shta vec ne...brani li ti neko?

              i da se razumemo, ja muslimane ne mrzim (iako imam debelog razloga za to) ja ih jednostavno ne volim, govorim o balkasnkim muslimanima...ne zelim te ljude oko sebe kad je pitanje dana kad ce se podici i traziti vise od toga da su ravnopravni gradjani, trazice drzavu bas kao kosovari, bas kao sto traze i sandzaklije....
              prvi cu (kao sto vec i jesam) se prijaviti i otici u rat jer ja na taj nacin ne mrzim i zelim da ubijam, ja na taj nacin cuvam sebe, svoju porodicu, grobove moji dedova, Srbiju.
              eto pomenuh da bude jasnije ako to vec nije
              Last edited by goxy30; 04-01-12, 14:12.

              Comment


              • #8
                o Gospode sveti....

                1. dotakao sam se onog sto je napisano u prvom postu....u prvom postu nick goxy je napisao: " Ovo je moja ideja, uopsteno objasnjena ali eto...
                Sta mislite? "...

                i napisah moje misljenje..

                2.buduci da je zabranjeno imenovati nekog ko nije srbin i pravoslavac, znaci i da je zabranjeno komentarisati svakome ko nije srbin i pravoslavac...ali to treba i napisati pa da se zna, pa bi ja onda to postovao.....

                3. znas li ti sta je citat i gdje si pronasao citat u mom odgovoru?..

                4. slicno kao i 2 i 3.....

                a sta mislim o temi?...pa rekao sam ti u prvom postu i to nikoga ne citirajuci........

                Comment


                • #9
                  4. preko svega iznosis citat (ako je to citat a ne nesto iz tvoje glave) jednog bezboznika ali ipak cenjenog filozofa u temi o hriscanstvu i slicnom
                  potvrdjujes da tvoj prvi post (kao i ostali) nema nikakve veze sa temom, mogao bi i ja reci
                  "isla baba i okliznula se i razbila doope, i sad mi je sve jasnije"
                  verovatno bi i to po tebi bilo drzanje teme i ucestvovanje u istoj?

                  mali savet, ne pominji gospoda posto ocigledno ne verujes u istog (zvao se on alah ili...) cim ti je niche pao na pamet

                  molim moderatore da adekvatno azuriraju ovu temu, hvala

                  sa trolom je nemoguce pricati i upustati se u razgovor, moja greska

                  Last edited by goxy30; 04-01-12, 14:29.

                  Comment


                  • #10
                    ajde onda da ti napisem jezikom koji razumijes.....

                    o temi "Templari, Hriscanska vojska...ovako ja vidim spas za nase potomke" mislim sledece:

                    kada sam je procitao mnogo jasnija mi je postala nicheova gesta, kada se ono nekada davno izvinio konju sto je covjek.......

                    Comment


                    • #11
                      aman, covece...ako neko u nekoj temi ne deli tvoje misljenje, zasto mora biti trol?

                      drugo, posto Nicheu ovde nije mesto jer nije Srbin ni pravoslavac, sta ce onda uopste templari u temi? njihov red je nastao u 12. veku, a hriscanstvo se podelilo na istocno i zapadno u 11. i to u nepravoslavnoj zemlji Francuskoj.

                      tvoja ideja u klerikalnoj drzavi je za mene, najblaze receno, jeziva.

                      ---------- Post dodat u 14:30 ---------- Prethodni post je bio napisan u 14:27 ----------

                      mislim, u nepravoslavnoj zemlji francuskoj je osnovan templarski red...nisam se malopre dobro izrazila

                      Comment


                      • #12
                        Citiat člana bragancica Pogledaj Post
                        kada sam je procitao mnogo jasnija mi je postala nicheova gesta, kada se ono nekada davno izvinio konju sto je covjek.......
                        to se ne zove drzanjem teme, nisi se dotakao teme vec rekao nesto tek da kazes nesto, tj da podjebes neshto
                        sve sta biih ja rekao na tvoj izneti post koji pominje gest, izvinjenje i konja je

                        "gest, izvinjenje, i magarac"

                        Citiat člana clanica Pogledaj Post
                        aman, covece...ako neko u nekoj temi ne deli tvoje misljenje, zasto mora biti trol?

                        drugo, posto Nicheu ovde nije mesto jer nije Srbin ni pravoslavac, sta ce onda uopste templari u temi? njihov red je nastao u 12. veku, a hriscanstvo se podelilo na istocno i zapadno u 11. i to u nepravoslavnoj zemlji Francuskoj.

                        tvoja ideja u klerikalnoj drzavi je za mene, najblaze receno, jeziva.

                        ---------- Post dodat u 14:30 ---------- Prethodni post je bio napisan u 14:27 ----------

                        mislim, u nepravoslavnoj zemlji francuskoj je osnovan templarski red...nisam se malopre dobro izrazila
                        trol je zato sto se ne drzi teme i konstantno nastavlja istim putem

                        sam niche ne moze u8cestvovati u ovoj temi, a clan koji ga na bilo koji nacin stavlja u usta i ubacuje u ovu temu ne radi to adekvatno (nema to veze sa tim sta je niche bio, i nije stvar u nicheu)

                        i kao poslednje ja sam izneo moj stav, a ne cinjenicu da su pravoslavci imali templare, to je ideja, to je tema

                        a tvoj post koji takodje nema veze sa temom (jer ocigledno nisi ni procitala temu, tj prvi post) cini trolom jer sve sto radis je to da branis trola, znaci imamo dva trola koji troluju i misle da nekoga ovo pogadja

                        ne

                        meni samo smeta to sto se spamuje i unistava tema koju sam zapoceo pa cu stoga jos jednom zamoliti admina ili moderatore da izbrisu ove baljezgarije koje nemaju nikakve veze sa temom (kakva god ona bila, jeziva ili ovakva ili onakva)
                        Last edited by goxy30; 04-01-12, 14:48.

                        Comment


                        • #13
                          izvini, ali ja napisah sta mislim o tvojoj ideji koju si izneo u uvodnom postu - mislim da je ta ideja jeziva. stavise, procitah uvodni post nekoliko puta i sve mi je jezivija tvoja ideja.
                          a ti to imenuj trolovanjem, kako ti volja.

                          Comment


                          • #14
                            evo tvoj post koji ima smisla i dotice temu, konacno

                            inace jezivo je i meni kad vidim srpkinju da se uda recimo za nekog baliju pa nishta, sta ja tu da radim

                            elem crkva je imala i imace sve veci uticaj na nase institucije (kako i treba da bude)

                            kako bude sve vise muslimana po evropi a ima ih sve vise jer ne znaju nesretnici napaceni ni kondom da koriste, recimo prave ko albanci decu iz interesa, jednog da radi i salje mu pare, drugog da mu radi kod kuce, treceg da mu......, cerku da se uda za tog i tog.......

                            zenu sve pita da da imaju dete ili ne , ustane baki ko petao klepece i kae ae zeno pravimo dete....i gazi...extraaa

                            kultura samo takva, kao i njihova vera koja je zvanicno miroljubiva (toboze) samo treba procitati kuran i videti sta tamo pise

                            dakle kako ih vise bude bilo tako ce se sve vise buditi svest protiv zla, tj onoga sta ta vera donosi i namece

                            niko ih u evropi (ali niko) ne voli i svi ih ne bi zeleli u svom okruzenju jer nista dobro ne donose
                            cudi me sto nme beze u tursku nego sve idu u hrscanske zemlje a po hrscanstvu pljuju koliko god mogu....
                            bice rata i zato se treba na vreme spremati, ne treba greske iz proslosti opet ponavljati


                            shto se ti lepo ne udas za nekog muslimana i zamotas glavu u charshaf pa da vidis kako je to lepa i zanimljiva kultura-vera

                            zamolio bih admina da me u ovoj sekciji nacini modom, i da mi dozvoli da birsem (soft) postove koji se ne drze teme
                            jer i sam moze videti nekoliko postova u ovoj temi koji nemaju veze sa temom vec sa necim drugim
                            obecavam da necu brisati nista sto lepo dotakne temu i o njoj se prokomentarise svidelo se to meni ili ne
                            Last edited by goxy30; 04-01-12, 16:45.

                            Comment


                            • #15
                              jbg, goksi, ja navedoh i u svom prvom postu na ovoj temi da mi je tvoja ideja jeziva, ali si, verovatno, bio zauzet lovom na vestice, tj tzv trolove
                              ovo tvoje o balijama, carsafima, kondomima...pretpostavljam da se na ovaj nacin drzis teme koju si sam postavio

                              a ovo ti je smesno
                              obecavam da necu brisati nista sto lepo dotakne temu i o njoj se prokomentarise svidelo se to meni ili ne
                              elem, pisala sam o templarima koje ti prvi pominjes u uvodnom postu, o tzv trolovima koje ti sam ubacujes u ovu temu i, naravno, o za mene jezivoj ideji militantno-klerikalne drzave... da li je to militantno-klerikalno pravoslavno, katolicko, islamsko, budisticko - meni je podjednako jezivo.

                              Comment

                              Working...
                              X