Objava

Collapse
No announcement yet.

trebaju li majmunu dobto svje pstalne predstavnike u skupstini UN?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • trebaju li majmunu dobto svje pstalne predstavnike u skupstini UN?

    Ljudi se svrstavaju u «rodjacku grupu» koja se naziva hominoide......ovdje pored Ajnstajna, Brus Lia, Sandre Bulok i ostalih , ulaze jos: ja(ako me prime) , simpanze, gorile, orangutanii i jos neki kojima ime zaboravih......

    prva/i hominoida koja/i je bila/o u svemiru nije bio Jurij Gagarin, bila je to simpanza sa imenom No 65....tri mjeseca prije Gagarina No 65 je bio u svemiru 15-16 minuta ......

    simpanze i gorile su toliko slicne ljudima da je to malo i zastrasujuce cak .....ispod 1 % genetska je razlicitost izmedju mene i bilo koje simpanze ili gorile...orangutani su mi malo dalji, od njih se razlikujem nesto manje od 2 %......
    2%...?????..uh, nije ni to bas puno......a ako bih poceo od orangutana da odbijam cisto kozmeticke razlike , narandzastu kosu i iste takve dlake po tijelu, njihove duge ruke i nevjerovatno dugacke obraze, koliko bi istinske razlike ostalo????.....nije bas lako reci, a i bolje je ne reci.....

    Orang Utan je malazijska rijec i znaci -stari covjek u sumi......orangutan je samotnjak i najvise vremena voli biti sam, nije bas tako socijalan sam od sebe (strah me od ove slicnosti...ili mi je drago???? )...popne se na drvo, ispusti svoj orangutanski krik, kojim objasnjava ostalim orangutanima da je on tu i da zeli da ga ostave na miru....
    medjutim, zna se desiti da neka zenka, cuje taj njegov krik, pa pocne da misli.

    « hmmmmm...... zvuci kao da dolazi od zgodnog i vrlo privlacnog momka, mozda bi trebala da navratim, kao slucajno, na bananu????..»

    i onda, mozda, za manje od 9 mjeseci stigne jedan mali orangutan na svijet....
    e to je idealna prica obzirom da je orangutana sve manje i manje a razlog sto ih je sve manje i manje je, naravno, druga hominoida-covjek, koja sjece drvece na koje se orangutan penje i pravi za sebe razne stvari od tog drveca- lajsne, parkete, krevete, ormare, sprave za mucenje......

    ispod 2 % razlike???..ama nije to tako puno, sta je to????....slicnost je iznad 98%, doduse ja ne jedem bas toliko puno banana i nisam toliko vjesti u penjanju na drvo( mada banane volim a i uz drvo se penjati), ali osim toga slicnost izmedju mene i majmuna je tolika da od nje ne mogu, niti zelim, pobjeci....... 98 -99% slicnosti????...

    majmuni se smiju, majmuni se svadjaju, majmuni placu...ako jedan majmun padne i povrijedi koljeno iz povijedjenog mjesta tece krv...majmuni cackaj nos, bas kao i ja , naravno ja to cinim podlije- krisom.....

    na osnovu svega ovoga smatram ja, da simpanze, gorile i orangutani moraju biti priznati kao ljudi, trebaju im se podjeliti pasosi i naravno, moraju imati svog predstavnika u Generalnoj Skupstini Ujedinjenih Nacija..

    protiv ovoga, sigurno, dolaze kontra misljenja, kao na primjer, da nije bas lako razumjeti sta majmuni govore pa im zbog toga nije mjesto u UN i medju ljudima, ali za mene je to potpuno nevazeci argument, jer meni je jasno sta majmuni porucuju meni ( da li i drugima???..ne znam ):

    « Ne ubijaj me bolan, i ne sjeci mi sumu, ne otsjecaj granu na kojoj sjedim «......


    pa sta vi mislite, trebaju li?
Working...
X