Objava

Collapse
No announcement yet.

Tito, Tuđman i Tesla predstavljaju Hrvatsku u EU

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: Tito, Tuđman i Tesla predstavljaju Hrvatsku u EU

    mislim da je ova tema promasaj...al od goxya me ne cudi:-P

    Comment


    • #17
      Re: Tito, Tuđman i Tesla predstavljaju Hrvatsku u EU

      drz se ti plavushica i "kaladonta" posto ocigledno ulazis u diskusiju bez zelje da diskutujes... sto bi mi srbi rekli "ebo bi se a da ti ne udje..."

      tema ne moze biti promasaj vec je "promase" ljudi koji pisu u njoj ...skrecuci temu i praveci je besmislenom sto su "dinosaurusi" cinili ovde ranije cesto pa poebali i ono malo kvalitetnih tema kojih je bilo pa se sve svelo na baljezgarije tipa "kaladont"

      Comment


      • #18
        Re: Tito, Tuđman i Tesla predstavljaju Hrvatsku u EU

        kako tema moze biti valjana kad daje samo srpski kut gledanja??dakle,jednodimenzionalna...ili napisi naputak-samo za srbe

        Comment


        • #19
          Re: Tito, Tuđman i Tesla predstavljaju Hrvatsku u EU

          Pogrešna je tema jer su pogrešni diskutanti jer cijela tema je ono što nas vraća u primitivizam, nacionalizam, patriotizam jer sve to - ne vodi ljudsku sudbinu u demokraciju.
          "Nacionalizam nije ljudska sudbina!" ( M.Kangrga) pa prema tome svaka tema koja broji koliko tko ima kvrvnih ( sprskih ili hrvatskih) zrnaca u sebi ne može nikako biti niti ljudska sudbina, niti nas može voditi u građansko društvo ( jer još nismo dostigli to "Fraternite, Egalite, Liberte" kao osnovu prava jednakosti pred zakonom).

          "Kada upoznaš jednog čovjeka, jednu ženu, jedno drvo, jedan cvijet - tadam možeš govoriti da si razumio čovjeka, ženu, drvo i cvijet." ( R.Wolf)

          Nažalost, mnogi još nisu ( niti će ikada) dostići to razumijevanje ( čovjeka, ženu, drvo i cvijet).
          Apropos teme, nitko ( osim možda Tesla) nije shvaćao i razumio demokraciju. Tito je bio totaliraran tiranin, Tuđman je bio strogo nacionalno orijentiran na granici ustaštva, a Tesla? Kao da je njega netko i pitao o politici? Uostalom, postoji li ( u novije vrijeme) političar koji se usudi reći da nacionalizam nije i ne smije biti naša ( ljudska) sudbina?

          Comment


          • #20
            Re: Tito, Tuđman i Tesla predstavljaju Hrvatsku u EU

            Citiat člana magicmoment Pogledaj Post
            kako tema moze biti valjana kad daje samo srpski kut gledanja??dakle,jednodimenzionalna...ili napisi naputak-samo za srbe
            Mislim da nam nisu potrebne ovakve teme.
            Nikome nije zabranjeno da pise ovde tako da tema ne moze biti samo srpski pogled na bilo sta o cemu pisete ovde. Recimo vi "Magicmoment" pisete ovde a niste iz srbije, dakle nije samo srpsko vidjenje i na vama je kao i drugima da ukoliko zelite napisete sta mislite.
            Za sve probleme i pitanja nemojte se ustrucavati da me kontaktirate, odgovoricu na sva pitanja u dogledno vreme. Pitanja takodje mozete postaviti i na forumu ovde link
            Administrator = goxy30 ista osoba, iz navike radim sa oba naloga jer sa jednim sredjujem a sa drugim se uglavnom zezam ovde.

            Comment


            • #21
              Re: Tito, Tuđman i Tesla predstavljaju Hrvatsku u EU

              Citiat člana Administrator2 Pogledaj Post


              Mislim da nam nisu potrebne ovakve teme.
              Nikome nije zabranjeno da pise ovde tako da tema ne moze biti samo srpski pogled na bilo sta o cemu pisete ovde. Recimo vi "Magicmoment" pisete ovde a niste iz srbije, dakle nije samo srpsko vidjenje i na vama je kao i drugima da ukoliko zelite napisete sta mislite.
              Može li uopće postojati srpsko ( ili hrvatsko) viđenje ove ( i sličnih) tema?
              Jer svaki nacionalizam ( ili patriotizam ) "vuče vodu na svoj mlin" i ne želi ( ne vidi) druge opcije?
              Moja teza je duboko filozofska ( i zasniva se na misli hrvatskog filozofa srpskog podrijetla) Milana Kangrge: "Nacionalizam nije ljudska sudbina!"
              Njegova misao je da, ukoliko želimo imati osjećaje, to možemo samo prema svom zavičaju, onom mjestu s kojima smo povezani intimno i prisno, prema kojima gajimo osjećaje da smo tamo odrasli, stasali, prepoznajemo svaku klupu, svaku kuću, svaku ulicu, svaki park. Te osjećaje on priznaje i prihvaća kao ljudske. Ali što to znači? Svaki čovjek ima takve osjećaje,a sve one nakadno nakalemljene ( nacionalne) izraz su plemena, krvi, želje za osvetom ( drugom plemenu): primitivni.
              Takve osjećaje MORAMO prevladati. Takve osjećaji ne vode ovaj ljudski rod u potrazi za demokracijom. Takvi osjećaji nisu ( i ne moraju biti) SUDBINA čovjeka....
              Ali takvi osjećaji moraju se naučiti i učiti kroz vlastito samospoznaju: zato se moraju otvarati, eto, i takve teme.
              Samo pitam se: možemo li UČITI?

              Comment


              • #22
                Re: Tito, Tuđman i Tesla predstavljaju Hrvatsku u EU

                ma sve tu to sranja...nijedan od tih naroda nije rascistio sa svojom povjesti..dok se velica titio,pavelic,mihajlovic i ostali nema tu srece za nikog...treba svaki zlocin nazvat imenom i prezimenom sa bilo koje strane..ali..predaleko mi od toga..ja nemam nista protvi srba administratore samo protiv zlih ljudi a niti neupuceni mi nisu dragi!los covjek je los covjek pa taman mi bio brat!

                - - - - - Dodat post - - - - -

                p.s.--goxy,pisem sa moba pa mi tlaka pisat romane:P

                Comment


                • #23
                  Re: Tito, Tuđman i Tesla predstavljaju Hrvatsku u EU


                  moji dalji komentari posle ovog posta se ovde zavrsavaju...

                  ako neko recimo zivi u beogradu i oseca se kao hrvat sta je on...on je to sta oseca a ne to gde jeste on moze biti i rodjen u zambiji a osecati se kao hrvat ili srbin zato sto su mu majka ili otac...ili zato sto tako jednostavno zeli

                  dakle dolazimo do onoga sta je meni zasmetalo, tesla, tesla nikada nigde nije izjavio ili vam iko moze reci da se osecao kao hrvat a da se osecao i da jeste bio srbin to moze lako da se dokaze
                  dakle lepo je to da jedna drzava u kojoj je tesla rodjen zeli da ga ispostuje [mada i nije rodjen u hrvatskoj vec na tlu danasnje hrvatske] i kaze da je znameniti hrvat, ali treba i mora da napomene da je on bio srbin kao sto jeste...

                  e sad komentarisati to da nacionalno nema veze e to je vec tema za sebe, ja mislim da nema niceg loseg u tome da se neko dici svojom nacionalnoscu ali ne treba da pljuje po drugima...meni se samo ne svidja kako se nase komsije ophode prema nama a najveca zla smo upravo mi istrpeli ovde na balkanu a ne nase komsije i kap koja preliva casu je ta da se neko dici nasim ljudima a ... ma svaki dalji komentar je suvisan

                  ako se covek odrekne svoje nacionalnosti sta on time radi, zapravo nista, on ce se opet identifikovati kao nesto trece...kao recimo [lupam] clan pcelara srbije...i sa tim ljudima ce se "grupisati" i identifikovati jer covek to radi po prirodi, covek je drustveno bice i ima potrebu za "plemenom"..ima potrebu za nekim utocistem kao i svako zivo bice sto je prirodno i normalno

                  Shuar, demokratija postoji samo na papiru i samo kao takva je iole pravedna i ima smisla, demokratija u bilo kojem drustvu je nesto na krhkim nogama, po meni samo nasa ili necija "fikcija"

                  Magic, ja ni jednog momenta nisam rekao da se treba velicati neko, ali ti si se zacudio na to sto je nekom chudno da je Tudjman na listi znamenitih...

                  preko svega i jedan genije poput tesle je bio nacionalno orjentisan
                  „Ја сам, као што видите и чујете остао Србин и преко мора, где се испитивањима бавим. То исто треба да будете и ви и да својим знањем и радом подижете славу Српства у свету.“
                  (почетак Теслиног говора у Великој школи)
                  cudi me da ga austrija nije nigde postavila kao jednog od najznamenitijih ljudi austrije, mozda su zaboravili a mozda...

                  Comment


                  • #24
                    Re: Tito, Tuđman i Tesla predstavljaju Hrvatsku u EU

                    sad ce ga stave, ovih dana

                    Beda, sirotinja, gologuz po brdima hodam, bukve sobaljujem i mlade cobanice, sa sobom darujem

                    Comment


                    • #25
                      Re: Tito, Tuđman i Tesla predstavljaju Hrvatsku u EU

                      Citiat člana goxy30 Pogledaj Post

                      moji dalji komentari posle ovog posta se ovde zavrsavaju...
                      ako neko recimo zivi u beogradu i oseca se kao hrvat sta je on...on je to sta oseca a ne to gde jeste on moze biti i rodjen u zambiji a osecati se kao hrvat ili srbin zato sto su mu majka ili otac...ili zato sto tako jednostavno zeli
                      ..
                      On je priglupi primitivni zatucani jadni Zambijac, i to je jedina "karika" koja ga veže za to njegovo primitivno priglupo zatucano i jedno zambijsko ( ili koje već) pleme.

                      dakle dolazimo do onoga sta je meni zasmetalo, tesla, tesla nikada nigde nije izjavio ili vam iko moze reci da se osecao kao hrvat a da se osecao i da jeste bio srbin to moze lako da se dokaze
                      dakle lepo je to da jedna drzava u kojoj je tesla rodjen zeli da ga ispostuje [mada i nije rodjen u hrvatskoj vec na tlu danasnje hrvatske] i kaze da je znameniti hrvat, ali treba i mora da napomene da je on bio srbin kao sto jeste...
                      Ovaj argument je logička pogreška par exellance. Nikada ne možeš uzeti autoritet jedne osobe ( pa bio on i genijalac) i tvrditi da je njegovo mišljenje i njegov stav jedino važno, jedino beskompromisno, jedino pouzdano. On najprije mora biti AUTORITET u području ( politička psihologija) kojeg spominješ e da bi se tada i u tom slučaju ( ako se oboje složimo) bilo jedino meritorno i važno za naš različiti stav. Dakle, Tesla je prvenstveno fizičar i znanstvenik. O pojmu demokracije itd. on ne može biti važeći autoritet.

                      e sad komentarisati to da nacionalno nema veze e to je vec tema za sebe, ja mislim da nema niceg loseg u tome da se neko dici svojom nacionalnoscu ali ne treba da pljuje po drugima...meni se samo ne svidja kako se nase komsije ophode prema nama a najveca zla smo upravo mi istrpeli ovde na balkanu a ne nase komsije i kap koja preliva casu je ta da se neko dici nasim ljudima a ... ma svaki dalji komentar je suvisan
                      ako se covek odrekne svoje nacionalnosti sta on time radi, zapravo nista, on ce se opet identifikovati kao nesto trece...kao recimo [lupam] clan pcelara srbije...i sa tim ljudima ce se "grupisati" i identifikovati jer covek to radi po prirodi, covek je drustveno bice i ima potrebu za "plemenom"..ima potrebu za nekim utocistem kao i svako zivo bice sto je prirodno i normalno
                      O tome što je za čovjeka "prirodno" i "normalno" dalo bi se itekako raspravljati i slagati argumente. Nacionalizam i plemena to sigurno nisu. Odnosno, to TEK treba preskočiti da bi se jednog dana ČOVJEK mogao nazivati tako.
                      Nacionalizam ( i patriotizam) to ne mogu biti. Uostalom, u prvom pasusu sam sebi skačeš u usta govoreči "da ne pljuje po drugima" a u nastavku to isto, naravno, radiš. Ali ništa nova, nacionalizam UVIJEK sam sebi skače u usta.

                      Shuar, demokratija postoji samo na papiru i samo kao takva je iole pravedna i ima smisla, demokratija u bilo kojem drustvu je nesto na krhkim nogama, po meni samo nasa ili necija "fikcija"
                      Demokracija je ono što tek TREBA biti uspostavljeno, ona nije osnova, ona nije baza, ona nije činjenica poslije kojeg više nema povijesti - ona se tek ( i uvijek) OSTVARUJE. Prva stepenica je ( u građanskom pojmu) - jednakost svih ljudi pred zakonom. A to znači da iza ( i ispred) nema više ništa osim ZAKONA ( nema baba, stričeva, prijatelja, "kumova" itd. koji će "ublažiti" taj "zakon") pred kojim stoji čovjek - jednak za sve.

                      preko svega i jedan genije poput tesle je bio nacionalno orjentisan
                      „Ја сам, као што видите и чујете остао Србин и преко мора, где се испитивањима бавим. То исто треба да будете и ви и да својим знањем и радом подижете славу Српства у свету.“
                      (почетак Теслиног говора у Великој школи)
                      Tesla je bio kompleksna osobnost - no posebno je u svom obračanju tražio da svojim ZNANJEM I RADOM podižete slavu Srpstva u svijetu. Ta poruka je duboko ljudska i važi za sve u svijetu, za čitave nacije i narode, za sva plemena i rodove, važi za ČOVJEKA. Samo znanjem i radom postati će ČOVJEK.

                      Comment


                      • #26
                        Re: Tito, Tuđman i Tesla predstavljaju Hrvatsku u EU



                        Tesla je jedan od retkih ljudi u istoriji čovečanstva za kojeg se sa pravom može reći da je bio genije!
                        Svojim radom i onim što je ostavio svetu zaslužio je više pažnje ne samo od Srbije i Hrvatske nego i od celog sveta. Na žalost osim prepucavanja čiji je i šta je nema nekih naznaka da će se tom velikanu svet odužiti na pravi način.

                        SVE sta napišem smatrajte Salom

                        Comment


                        • #27
                          Re: Tito, Tuđman i Tesla predstavljaju Hrvatsku u EU

                          Evo blanko telegraf formulara iz tog vremena, slobodno pisite sto vam volja. Mozete se dopisivati sa Teslom, Edisonom i drugima. Nebo je granica uz photoshop.

                          Tesla nigde nikada nije javno izjavio da se na bilo koji nacin oseca pripadnikom hrvatskog naroda i to je jednostavno tako. "Rdja prati gvozdje a pogan covjeka", kako bi rekao moj djed.

                          - - - - - Dodat post - - - - -

                          Mali dodatak, mala cinjenica. Po Teslinoj zelji na njegovoj sahrani svirao je njegov prijatelj Zlatko Balokovic, tada jedan od najvecih virtuoza na svetu u pratnji slovenackog hora Slovan, prvo je isla Subertova kompozicija "Ave Marija", a onda srpska pesma "Tamo daleko". Samo po ovome se moze dovoljno zakljuciti, nisu potrebni ni telegrami ni bilo kakve druge rasprave.

                          Prikačeni fajlovi

                          Comment


                          • #28
                            Re: Tito, Tuđman i Tesla predstavljaju Hrvatsku u EU


                            Image 1


                            Image 2


                            In textbox at top left of authentic telegram it states, "Class of Service. This is a full-rate Telegram or Cablegram unless its deferred character is indicated by a suitable symbol above or preceding the address." In textbox at top right of authentic telegram, sent and received, an explanation of the symbols used in the message appears. (see below, image 1) Note, as part of the body of the message a symbolic code appears, the originating address, the class of service and time. There are no lines on this form.

                            The above document (see above, image 2) which contains an alleged message by Nikola Tesla appears to be an Application to send a telegram, not a telegram. The alleged message in ticker tape, including telegraphic equals symbols, has been glued onto an Application form in order to make it appear as an authentic telegram, but missing are the symbols which refer to the location and origin of the sender. In textbox at top left of Application form the sender is instructed to indicate how he wants the telegram or cable to be sent by listing classes of service, for example, Day Letter, Night Letter, etc. In textbox at top right of Application form details about payment appear. Above the message it states, "Send the following message, subject to the terms on back hereof, which are hereby agreed to." At bottom of Application it states, "Senders address for reference. The quickest, surest and safest way to send money is by telegraph or cable. Sender's telephone number."

                            Telegram Applications would normally be in handwriting or typewritten on the lines provided, and applicants would not use ticker tape which blocks out those lines, nor would applicants use the equals sign ( = ). In the case of this document there is no distinguishing symbol as to the origin of the alleged telegram, no registration symbol showing from where it was sent or which Class of Service, and at what time. The only mark on the telegram is a Nikola Tesla Museum stamp (this particular museum is in Belgrade, which has handed it to the NY Tesla Society for use). The alleged telegram addressed to Macek in Zagreb was not received in Zagreb because it would appear on an official Yugoslav header with Latin and Cyrillic writing on the top, and not on a Western Union form. There is no way to verify where the message came from.

                            In the year 1936 Vlatko Macek was the leading politician in Zagreb and Nikola Tesla was 80 years old living in a New York Hotel. Macek, still a believer in the Yugoslav idea, after his release from a Royalist Yugoslav prison in 1934, was working in the former Royalist Yugoslavia to find common ground between opposing Croatian and Serbian politicians. Such a telegram, if it had existed, would have helped his cause at the time--surely Macek would have mentioned it in his 1956 autobiography.

                            It has been alleged on a Croatian tourism website that Macek first sent a congratulatory telegram to Tesla, possibly on the occasion of Tesla's birthday, which Tesla allegedly answered, but the problem with this is that this telegram is dated May 26 and Tesla's birthday is on July 10. And, one might ask, where is the alleged telegram that Macek sent to Tesla?

                            Comment


                            • #29
                              Re: Tito, Tuđman i Tesla predstavljaju Hrvatsku u EU

                              Hej goxy
                              vidim gore prilično zanimljiv pamflet kojim autor Juan Lunt - Marinović pokušava osporiti Teslin telegram. Neću ulaziti u analizu i logičke pogreške jer Marinović nije kvalifikovan da procenjuje takve stvari, a i ne želim gubiti vreme oko toga. Ali znam Marinovićev razlog zašto to piše i sa kakvom namerom
                              Nemam previše vremena pa ću ti dati link http://www.hrvatskipravoslavci.com/ na kojem dotični piše slične stvari pa ćeš shvatiti koji je pravi cilj tog čoveka i ljudi sa kojima sarađuje

                              A što se tiče mog gornjeg posta u njemu niti osporavam Teslino srpsko poreklo niti ga svojatam.
                              SVE sta napišem smatrajte Salom

                              Comment


                              • #30
                                Re: Tito, Tuđman i Tesla predstavljaju Hrvatsku u EU

                                Citiat člana điđi Pogledaj Post


                                A što se tiče mog gornjeg posta u njemu niti osporavam Teslino srpsko poreklo niti ga svojatam.
                                nikog ja licno ne napadam, ne mrzim hrvate, ali ne svidja mi se ono sta vasa zvanicna politika radi, kako radi...
                                ali dobro ne svidjaju se meni mnoge stvari, pa sta ces

                                evo malopre sam slucajno bio ubacen u neku kratku raspravicu koju nisam ni zeleo i covek iz hrvatske mi da link, hrvat
                                http://www.mint.hr/default.aspx?ID=1858
                                navodno ima takvih linkova koliko hoces na zvanicnim sajtovima republike hrvatske

                                i samo cu pomenuti nesto sto mislim da ovde nije pomenuto a sto je cinjenica
                                tesla je pre svoje smrti imao zelju da mu se na sahrani izvedu dve kompozicije
                                -"Ave Marija" od Suberta
                                i
                                -"Tamo daleko je Srbija"

                                i to bas tim redom!

                                to govori sve onima koji imaju neke nedoumice, ne mislim na tebe "Djidji"



                                Last edited by goxy30; 26-11-14, 23:53.

                                Comment

                                Working...
                                X