Objava

Collapse
No announcement yet.

Pljacka naroda uz pomoc drzave...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pljacka naroda uz pomoc drzave...

    Ukoliko sredjujete dokumenta nemojte se prevariti kao sto sam se ja prevario i baciti 200-300din totalno bespotrebno !!!
    ___________________________
    Ovih dana sam vadio pasose i ne mogu verovati da drzavni organ SUP MUP kako ih sve ne vabe saradjuje u pljacki naroda

    Dakle vadim ja pasos i novu lk, dolazim u lokalni SUP gde to obicno i sredjujem....dolazim na salter gde me ljudi iz ogromnog reda besno gledaju i reze dok se probijam...moje reci da samo prolazim donekle smiruju ove sto su culi sta kazem dok pozadi masa talasa reze i laju....ocekujem salterskog pacova ali se iznenadjujem i vidim fino napicenu devojku i to jos ljubaznu...ogroman plus za SUP
    pitam je sta mi sve treba za lk....kaze imate na panou a i ovde na staklu pored vas
    procitam, prepisem....al mi rece na kraju da moram doci sutra ujutro da zakazem kad cu to predati, a kad predam cekam 10-15 dana da se izradi pasos i lk
    zhasuuu
    Znaci zakazali mi da 30 dana kasnije dodjem kako bi predao i cekao da se zavrsi sve jos 15 dana nakon toga znaci ukupno 45 dana

    Idem ja po ps-u i sve kako mi rekose

    Danas sam bio predao sva dokumenta

    Za lk:
    staru lk
    izvod iz knjige rodjenih
    drzavljanstvo
    1 fotografiju 50x50mm
    taksa 913,00din
    taksa 226,00din

    Za pasos:
    uverenje o drzavljanstvu
    stari pasos
    dokaz o naknadi za troskove izrade pasosa takse...
    lk
    fotografiju 50x50mm

    Prilikom podnosenja dokumenata niko me nije pitao za fotografije, tj nisu neophodne
    na moje pitanje pa zasto sam ja ovo platio i cimao se da idem do fotografa ... devojka koja je primala dokumenta se samo nasmejala


    Znaci zna se sta i kako, narod se uz pomoc drzave pljacka ne samo prevelikim taksama vec pomaze i privatnim fotografima da uzmu koji dinar

    Boze gde ja zivim pa to je strasno

    Covek pre mene je dao nekih 1200din za slike, za njega zenu i dvoje dece, radio ih je kod nekog brzog fotografa pa je bilo nesto skuplje
    kaze pa dobro ostace mi za uspomenu....pa ne zna se sta je crnje, da li to sto ovi nas pljackaju ili to sto svi cutimo

    SUP Vozdovac
    Aman ljudi !

    sutra cu uploadovati fotke kao dokaz
    Prikačeni fajlovi

  • #2
    Policija i ono sto pripadnici policije rade
    KORUPCIJA
    ZATASKAVANJE
    PODMICIVANJE
    UBISTVA
    PREBIJANJA...
    Za pripadnike policije trebalo bi uvesti smrtne kazne kad je rec o kriminalu u njihovim redovima
    Pripadnik policije MORA biti castan i posten covek, nekorumpiran ... za to je i placen, ukoliko pogazi svoju zakletvu treba ga ili ukloniti iz zemlje ili sa lica zemlje

    NEMA MILOSTI

    Comment


    • #3
      Meni se JUČE slično dogodilo!
      Pošto imam ličnu kartu, i pošto mi ovo nije PRVI pasoš, na sajtu MUP-a piše da treba samo da donesem ličnu kartu, uplatnice, zahtev i FOTOGRAFIJU (jer one avetinjske što oni prave nisu ni za ...)
      Međutim, fotografija mi je bez objašnjenja vraćena, i rekla mi je da MORAM doneti Izvod i Državljanstvo (iako i na sajtu, i na njihovom panou piše da to treba samo kad istovremeno vadim i l.k.)
      Oni ne veruju znači ni sebi koji su mi izdali l.k., nego traže da im nanovo dokazujem da sam rođen i da sam državljanin!?
      I, zakazala mi slikanje za 15 dana,ali da obavezno donesem ta dva NEPOTREBNA dokaza!
      ...
      Ubeđivala me je kako ne tumačim dobro to što piše! Eheeej! Mene! :-)
      ...
      I, nisam bio lenj nego sam odmah napisao predstavku Sektoru za unutrašnju kontrolu policije, i sad čekam intervenciju! :-)
      ..
      NEĆU da bacam pare ako ne moram! Ja sam bre poreski obveznik, od moje plate se odvaja za 'leb koji njihova deca jedu!

      Comment


      • #4
        Slike su nepotrebne, ja takodje upravo resavam za dokumente.
        Stvar je u tome da neko treba da zaradi.

        Niko ne trazi slike a svuda pise da ih treba doneti.

        Neorganizovanost, korupcija, prevara.

        Comment


        • #5
          U ovoj državi najveća kazna je biti normalan.

          Comment


          • #6
            Ovde nema nesto politike, koliko ja razumem cista zajebancija neorganizovanost i kao tresnja na vrh torte PLJACKA

            Comment


            • #7
              nekad se znao red ,mislim na staru jugoslaviju, onada su dosli neki novi ,tako kazu i uveli demokratiju i naparavili to sto sada se nama svima desava jednom recju uzas

              Comment


              • #8
                POKORNI GRADJANIN DVIJU DRZAVA SA JEDNIM PASOSEM


                Kada sam dobio obavjest da sam postao punopravan i pokorni gradjanin Kraljevine Norveske, ostalo mi je da sacekam prvi slobodan dan i odem u policiju da dobijem pasos…..kazu stari ljudi da ko ceka taj i doceka, pa sam tako cak i ja, ovako naopak, docekao taj slobodni dan……..obukao sam nesvakodnevnu odjecu, sto ce reci nisam bio u trenerci, sjeo u auto i odvezao se do zgrade policije…kada sam usao u zgradu bilo je 12 sati i 3 minute…….prisao sam salteru na kome pise “pass“, i objasnio zeni koja tu sjedi i dosadjuje se, zbog cega sam dosao…upitala me je za ime i onaj broj koji dokazuje da sam ziv i da sam gradjanin…onda mi je zatrazila nekakav dokument sa slikom da bude sigurna da sam to ja , ziv i zdrav…..pokazao sam joj vozacku dozvolu…pogledala je, jedva zadrzala smijeh od tog pogleda na sliku, i pokazla mi automat za sledecu fotografiju…ubacio sam 60 kruna i dobio cetriri slike gotovo neprepoznatljive ali u boji…..predao sam sve cetiri fotografije moje malenkosti zeni za salterom, a ona, ponovo jedva zadrzavajuci smijeh, mi je vratila tri……sebi je ostavila jednu….pokazali mi je mjesto gdje treba da stavim svoj potpis koji ce biti u buducem pasosu….platio sam 450 kruna toj zeni i rekao dovidjenja….i ona je rekla dovidjenja……..kada sam izlazio iz zgrade policije bilo je 12 sati i 11 minuta……sutradan sam dobio pasos u postansko sanduce….nov, crven i norveski, bezvizni……….

                Kako nisam morao da se odreknem mog bosanskog drzavljanstva, pozelio sam da imam i bosanski pasos, cisto radi mirne savjesti, da mi se svi korjeni ne osuse………nazvao sam bosansku ambasadu u Oslu i zamolio ih da mi posalju zahtjev i ostalo sta meni treba za pasos…nakon sest dana dobio sam pismo iz bosanske ambasade…pismo je bilo toliko debelo da ne znam je li uopste bilo pismo ili paket…..u njemu se nalazilo nekoliko stranica molbe koju moram ispuniti da bih dobio pasos…i nekoliko hiljada stranica spiska potrebnih mi dokumenta…ponovo sam morao cekati slobodan dan, ovaj put da bih imao dovoljno vremne da sve to procitam…i naravno, docekao sam slobodan dan…i citao, i citao, i kako sam vise citao sve sam manje razumjevao sta to meni treba……ni u najludjem snu nisam mogao da pomislim da o meni postoji toliko dokumenta u mojoj bivsoj drzavi……..za veliku vecinu tih dokumenta nisam nikada cuo i nemam pojma gdje se to moze izvaditi , zatraziti, pronaci, cak ni u kojoj drzavi, jer sam radjan i kroz zivot mucen u tri razlicite drzave mada sam mislio da nisam……nazive tih dokumenta ne mogu ni da popamtim..i sto je najzanimljivije , ni jedan dokument ne smije biti stariji od sest mjeseci, inace ne vazi nista…..i shvatio sam da je to i fizicki neizvodljivo, jer i ako bih uspio izvaditi prvi dokument( mada ne znam kako, jer da bih izvadio prvi potreban mi je drugi, a bez prvog drugi ne mogu dobiti,), ali eto, ako i to zanemarim, i nekako na prevaru izvadim prvi dokument, dok bih izvadio onaj poslednji prosle bi najmanje dvije godine..i onda tako redom, cijeli zivot bi mi prosao u vadjenju dokumenta koji ne vaze jer su zastarjeli…
                iznenadilo me to kako su bosanske birokrate azurne, vrijedne, umne i koliko postuju i cijene znanje svojih gradjana i njihovo opste obrazovanje…..do u detalje su opisali cak i to kako covjek mora izgledati na fotografiji za pasos, koja naravno ne smije biti starija od sest mjeseci…prepisujem:

                “ jedna fotografia u boji, sirene 35 mm i visine 45mm, visine glave 31 mm - 35 mm (sta ce oni sa velikom glavom; moja primjedba), cija je pozadina svijetla i jednobojna, bez sjena, koja vjerno odrazava crte osobe od vha brade do pocetka linje rasta kose ( sta ce celavi???, opet moja primjedba) te lijevu i desnu polovinu lica. Lice mora biti ostro, s dovoljno kontarsta i jasno, te ravnomjerno osvjetljeno, bez sjena ili odsjaja. Osoba mora imati neutralan izraz lica i zatvorena usta. Oci moraju biti otvorene i jasno vidljive i ne smije ih pokrivati kosa, rub stakala ili okvir naocala, s pogledom direktno u fotoaparat ( ne profil ili poluprofil). Pokrivala za glavu nisu dozvoljena, s tim da se izuzeci odobravaju iz vjerskih razloga, a u tom slucaju lice mora biti prepoznatljivo od donjeg ruba brade do vha cela. Fotografija ne smije biti iz automata, ni starija od sest mjeseci. Obavezno pogledajte poledjinu uzorka zahtjeva za izdavanje pasosa!!! Na poledjini fotografije napisati ime i datum rodjenja osobe - ne ostecujuci je. Fotografiju ne spajati, niti je lijepiti. “

                Vrlo zanimljivo…….digoh ruke od svega jer shvatih da mi je nemoguce napraviti takvu fotografiju, ne postoji fotograf koji ce mome licu dati ostar izraz kada je ono od Boga tupo,a sto bozija ruka nagrdi ljudska ne popravi, i tako postadoh dvojni drzavljanin sa jednim pasosem………….

                Macak Pero, prije par godina.....

                Comment


                • #9
                  čestitam bragančice

                  ---------- Post dodat u 19:04 ---------- Prethodni post je bio napisan u 19:01 ----------

                  Onda sam ja imala sreće. Otišla sam u policijsku stanicu, napisala sve šta mi treba od papira i taksi za novu ličnu kartu a kad već vadim nju, zašto ne bih i pasoš, i za 10 minuta poplaćala takse, vratila se, slikala me Bilja milicajka u stanici milicije na licu mesta i rekla da dođem po dokumenta u četvrtak a bio je ponedeljak. Znači sve petama u dupe sam prošla

                  ---------- Post dodat u 19:07 ---------- Prethodni post je bio napisan u 19:04 ----------

                  Sve skupa platila oko 3800 dinara...
                  Ko je ljubio, ljubio. Udajem se u subotu

                  Comment


                  • #10
                    besmislena pravila i pljacka drzave

                    vala meni je muka od svih sranja koja ovda rzava priredjuje obicnom coveku, navescu nekoliko stvari koje su snasle mene i moje prijatelje proteklih nedelja/meseci

                    registracija automobila:
                    ako vam recimo danas istice registracija, a vi registrujete auto 30 dana kasnije morate placati naknadno nove tablice, broj na koji ste navikli morate menjati jer tako zakon kaze
                    e sad zasto to nije dobor, pa placate nesto sto ne bi morali jer drzava hoce da ubira na vreme svake godine pare or registracije a na ovaj nacin vas tera da to uradite na vreme, vi ste na gubitku kako novcano tako i sto se broja tice koji vam je mozda drag ili ste jednostavno navikli na njega(recimo putujete, necete da vozite auto....)
                    takodje se bespotrebno proizvode nove tablice i trose se nase pare, zasto jednostavno ne naplate nesto skuplje registraciju a da vam ostanu stare tablice, totalno besmisleno (tj treba im opravdanje da vam naplate, sto je opet suludo)

                    Dokumenti za registraciju automobila:

                    recimo da registrujete auto u pol.stanici neophodna vam je licna karta sto je sasvim normalno, ali ako imate pasos a nemate licnu kartu ovo ne mozete zavrsiti
                    sto je opet van pameti jer taj isti pasos vam je izdala ista policijska stanica.... a oni ne priznaju taj dokumenat i kazu "pa to je dokumenat koji vazi van zemlje" sto opet razumem ali ja ovde registrujem auto a dokumenat je neophodan samo da utvrde moj identitet i to je sve a oni taj dokumenat gledaju kao da je pao sa marsa
                    ovo je samo jos jedna stvar putem koje drzava zeli da uzme vise taksi, tj tera vas da vadite novu licnu kartu sto kosta (ne secam se bas) 2-3000din
                    i tako odem ja do susednog saltera i podnesem zahtev(izgubljena lk), na tom salteru me pitaju da li imam neki dokumenat osim lk kojim mogu da potvrdim identitet, ja kazem da imam pasos, ona kaze naravno moze....a ja pitam pa cekajte kako ovde moze a na salteru do vas za registraciju ne moze ....naravno odgovor vec imate zele pare
                    zavrsim ja to sa lk, i dobijem potvrdu da ce mi biti izdata nova lk i sa tim papirom odem i zavrsim registraciju automobila

                    pomoc fizickim licima/poljoprivrednicima/malim firmama da zapocnu neki posao:

                    svuda mozete cuti kako te pomoci ima, ali tu pomoc je skoro nemoguce dobiti ako nemate nekoga ko je dobar prijatelj sa nekim kako bi vam sredio to na odredjenom mestu....ukratko korupcija

                    sa druge strane drzava daje strancima velike pare, sto veca firma vise para dobija ako zapocne neki posao u zemji
                    znaci, neki stranac dodje i dobije pare, zapocne posao, placa radnike u srbiji mnogo manje nego u nekoj zemlji eu, otpusta radnike kako hoce, dobija energente povoljnije nego domace firme ili obicni covek koji je odavde, niko ga ne kontrolise, ovde dodje i zagadjuje okolinu.....

                    te pare koje se daju tim strancima su nase pare, a mi ih dajemo nekim strancima
                    i niko vas ne pita da li to tako moze, samo kazu to je za dobrobit ove zemlje bice vise radnih mesta
                    bice vise robova koji ce da rade za male pare, a mi ce jos da platimo tim robovlasnicima da se bolje ovde snadju

                    jednokratna pomoc za dete prilikom rodjenja, diskriminacija:

                    nedavno jedan prijatelj imao problem
                    zena stranac, on nas drzavljanin, i dobili dete(rodjeno u beogradu), zive u srbiji godinama.... sva deca u srbiji dobijaju jednokratnu pomoc, ali moj prijatelj to nije mogao ostvariti jer mu zena nije bila u tom momentu nas drzavljanin...tj podneli su papire ali to traje...

                    sad ode covek i kao i svi da uzme pomoc od drzave, jer dete je nas drzavljanin, i on kao otac je nas drzavljanin
                    tamo mu kazu (u opstini) da ne moze da dobije pomoc jer majka nema nase drzavljanstvo
                    on ih pita pa cekajte dete dobija a ne majka, dete je drzavljanin srbije....a cinovnik kaze pa da vi ste u pravu ali lepo pise u zakonu...
                    znaci cista diskriminacija i zlonamerna stvar...mom detetu da tako urade pa ja ga ne bih bas neshto ucio da postuje i ceni svoju zemlju jer ga je ona pljunula po samom rodjenju i nije mu dala ono sto je dala svakom drugom detetu (nije stvar u parama vec u principu)

                    pisao bih jos ali idem da se izvrnem i gledam neki film, seticu se opet pa cu jos koji primer

                    Comment

                    Working...
                    X