Objava

Collapse
No announcement yet.

Novcana naknada

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Novcana naknada

    Novcana naknada za nezaposlene, kada je isplata?

    U Srbiji ima hiljade i hiljade ljudi koji se nadaju novcanoj naknadi za nezaposlenekoja im po zakonu pripada svakog meseca. Ipak nikada nije redovna i ljudi se uvek pitaju kada ce biti isplata. Zvanicni sajt NZS (Nacionalne Sluzbe Zaposljavanja) ili ne obavestava ili to cini kasno ... obaveste nas na sajtu kada je isplata ali posto isplata pocne, 3-5 dana kasnije...a od skoro koliko sma primetio uopste i ne obavestavaju


    Direktor Nacionalne službe za zaposljavanje Dejan Jovanovic
    24.oktobar.2012 Citat:
    "Direktor Nacionalne sluzbe za zaposljavanje Dejan Jovanovic izjavio je da ce isplata novcane naknade za nezaposlene u 2013. godini biti redovna i da je budzetom planirano 18 milijardi dinara, sto je 1,5 milijardu dinara vise nego 2012 god. Od sledece godine, isplate novcanih naknada za nezaposlene bice redovne, najavljuje direktor Nacionalne sluzbe za zaposljavanje Dejan Jovanovic. Izdvojeno je vise novca iz budzeta, što ce obezbediti 12 mesecnih isplata, objasnjava Jovanovic. Jovanović je rekao da se na evidenciji Nacionalne sluzbe za zaposljavanje sada nalazi 750.000 nezaposlenih i dodao da je to formalna nezaposlenost i da treba imati u vidu da odredeni broj radi na sivom trzistu."

    Kada ce biti isplacena novcana naknada za nezaposlene, za ovo se ljudi i dalje pitaju iako je gospodin Dejan Jovanovic izjavio to sto je izjavio...naknada za nezaposlene kasni, bar 30dana a sto je najgore nikad se ne zna tacan datum kako bi ljudi mogli da isplaniraju i sastave kraj sa krajem.

    Postoji info servis u posti na koji se mozete informisati takodje, telefon je 011/20-20-292 i kada automat pocne da brblja kliknite samo broj 51 i pocece da recituje sve novcane naknade i slicno koje se isplacuju u posti
    Cudno je to da je tesko naci ovaj broj ljudima koji primaju ovu novcanu naknadu za nezaposlene...niko nas nigde ne obvestava niti znamo kada ...pa cak ni gde u pocetku...ma rasulo opste

    Inace za vas koji ne znate ova novcana naknada je privremenog karaktera, ja sam recimo godinama uplacivao uz poreze i doprinose za svoju firmu i osiguranje od nezaposlenosti i zahvaljujuci tome sada imam pravo na ovu naknadu...ne bi verovali koliko mi je papira i svega bilo potrebno da bih ostvario pravo na ovo sto je...ma sta reci svi mi znamo kako i sta, cemu reci uopste

    Nadam se da sam nekome od vas koji ste u slicnoj poziciji kao ja bar malo pomogao, i nadam se da cete ovde ostaviti komentar o isplati ili bilo cemu sto je vezano za isplatu novcane naknade za nezaposlene
    Last edited by goxy30; 04-09-13, 18:18.

  • #2
    Isplata za februar 2013 trebalo bi da bude sutra 27.03.2013
    ali to nije sigurno

    eeee cemu li se ja nadam, na sta li sam spao

    Comment


    • #3
      ovu naknadu mozda i dobijes a da si zaposlen e platu tesko da bi vidjo

      Beda, sirotinja, gologuz po brdima hodam, bukve sobaljujem i mlade cobanice, sa sobom darujem

      Comment


      • #4
        Jos nista za februar, a evo ga april samo sto nije
        Kazu u posti da je bilo najavljeno ali sad nista ne znaju, a prica se u NSZ da ce biti samo 80% isplaceno od onoga sto je predvidjeno za febrar...??? Nemaju pare ili ko zna sta

        Editovano:
        Potvrdjeno, sutra 29 marta je ispata novcane naknade za nezaposlene za mesec februar, isplacuju samo 80% od ukupne naknade, da mi je nzati kada se dobija onih 20% i kako ???

        Ako neko zna neka napise, hvala
        Last edited by goxy30; 30-03-13, 19:29.

        Comment


        • #5
          Kazu da je preostalih 20% od onoga sto nije isplaceno za februar uplaceno pre neki dan
          Navodno je uplaceno 3 aprila... ce javim da li je istina cim odoem do poste... dakle strasno kako nas zezaju i sta nam rade kao da primam milostinju piz** im materina

          bila je isplata od preostalih 20% za februar, ne znam ni sam kada tacno posto sam podigao sa zakasnjenjem tj danas 15.04.2013
          Last edited by goxy30; 15-04-13, 19:27.

          Comment


          • #6
            Isplata naknade za nezaposlene za mesec mart ce biti po svemu sudeci oko 25 aprila, da li ce opet biti samo 80% a ostatak kasnije to niko u ovom momentu ne bi mogao da kaze [ako neko zna neka kaze]. Mada ko ce ga znati, mozda sad imaju pare pa nam budu isplatili sve sto treba da isplate

            Eto jbg na sta sam spao nadam se pomoci koja mi pripada, cekam, osecam se kao da mi neko daje milostinju a ne ono sto mi zakonom pripada...ono sto sam uplacivao iz svog dzepa godinama sad...ma u pm svi oni jbteee

            Comment


            • #7
              Da li mozda znas zasto sam za februar primio oba dela 4 hiljade manje nego za januar? Unapred zahvalan

              Comment


              • #8
                Citiat člana ZoranRadoje Pogledaj Post
                Da li mozda znas zasto sam za februar primio oba dela 4 hiljade manje nego za januar? Unapred zahvalan
                Pa ocigledno nemaju dovoljno para pa daju naknadu za nezaposlene u delovima, tada su skresali tih 20% od ukupne naknade koja nam sleduje a ostatak je bio nesto kasnije. Tacan razlog niko nigde nije pomenuo...tj ja ga nisam cuo/procitao ako neko zna neka napise

                Mozda za mart nece biti u delovima, mozda ce biti odjednom isplaceno sve

                Comment


                • #9
                  Nepotvrdjena informacija iz NZS, isplata za mart 2013 ce biti u sredu 22.04.2013 i isplacivace se kao i prosli put samo 70-80% od ukupne sume a ostatak nesto kasnije, valjda kao i prosli put nekih 10-tak dana kasnije

                  ako neko ima jos informacija neka napise, hvala

                  Comment


                  • #10
                    Potvrdjeno, malopre sam bio do poste i uplacen je novac... meni je uplacen ceo iznos za mesec mart, nije mi jasno zasto onda svuda govore i pisu da ce biti samo 80% a posle ostatak ali nema veze bitno mi je da je cela novcana naknada isplacena da kazemo na vreme

                    ps
                    pisite da li je i vama uplaceno, koliko, kada...bilo bi dobro da imamo mesto na kome mozemo da brze dodjemo do informacije
                    Last edited by goxy30; 24-04-13, 09:11.

                    Comment


                    • #11
                      Isplata novcane naknade za mesec april je 24 ili 27 maja u petak/ponedeljak kako sam dobio nezvanicnu informaciju od nekih ljudi koji rade u nacionalnoj sluzbi za zaposljavanje...ali ako se uzme u obzir kada je bila isplata naknade u proteklim mesecima to se i poklapa dakle i bilo bi za ocekivati tada...ako neko ima vise informacija neka pise hvala

                      Comment


                      • #12
                        evo ga 27-mi i nista nije uplaceno eeee drzavo ebem te...al vec te svi jebase kako strani i domaci pa ne bi ni provalila shta ti radim pfff

                        nadajmo se da ce uplatiti naknadu do kraja nedelje

                        Comment


                        • #13
                          Citiat člana goxy30 Pogledaj Post
                          evo ga 27-mi i nista nije uplaceno eeee drzavo ebem te...al vec te svi jebase kako strani i domaci pa ne bi ni provalila shta ti radim pfff

                          nadajmo se da ce uplatiti naknadu do kraja nedelje
                          Uplata bi trebala da bude do kraja nedelje - informacija iz nacionalne službe za zapošljavanje.
                          Nešto baš ne verujem da će tako biti ali 'ajde da vidimo.

                          Comment


                          • #14
                            sad kazu u cetvrtak ce biti isplacivana naknada za nezaposlene, ali sad sve uzimam sa rezervom... ebote ne zna se ni ko pije ni ko placa ko da trazis papir od baba sere u javnom WC-u

                            Comment


                            • #15
                              Moja drugarica uzima tu naknadu i kaze da je sigurno sutra 31 maja isplata. Pijemo kafu i malopre joj rekao automat sa ovog telefona iz prvog posta
                              [MP3L]http://music.same-melody.com/mp3/BesameMucho/Los Tres Diamantes - Besame Mucho.mp3[/MP3L]
                              Zaista, sex i smeh idu ruku pod ruku, i uvek sam se pitala - i još se pitam - šta je važnije !?

                              Comment

                              Working...
                              X