Objava

Collapse
No announcement yet.

Dokiceva obezbedila ucesce na AO

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dokiceva obezbedila ucesce na AO

    Srpkinja sa australijskim pasosem Jelena Dokic osvojila je 'vajldkard' za prvi Gren slem sezone, Australijan Open.

    Nekada cetvrta teniserka sveta i polufinalistkinja Vimbldona pobedila je juniorku Moniku Vejnert 6:7, 7:5, 6:3, u finalu plej-of turnira u Melburnu, i tako obezbedila ucesce na australijskom Gren slemu. Finalni duel trajao je nesto vise od dva sata.

    Dokiceva je rekla da ce pokusati da se kvalifikuje i za turnire u Brizbejnu i Hobartu u narednim nedeljama, pre nego sto nastupi na Autralijan Openu (19. januar – 01. februar).

    Jelena je trenutno 179. teniserka sveta, a jos ranije je izjavila da ce naredne godine poslednji put pokusati da se vrati u vrh zenskog tenisa, pritom priznavsi da je tokom 2008. u nekoliko navrata bila na korak od odustajanja. Dokiceva ima 25 godina.


    Sta vi mislite, hoce li uspeti u tome?


    If you hate me, you’re the looser, not me

  • #2
    Hoće, ako se ne dohvati lošeg društva.
    I sestre Williams su pauzirale, pa se vratile u vrh, kao i još neke koje su pauzirale zbog trudnoće i opet se vratile... Bitni su pobednički mentalitet i neka vrsta inata... To svi naši sportisti imaju.

    Comment


    • #3
      Nadam se da ce se povratiti, ali steta sto ne igra za boje nase zastave




      If you hate me, you’re the looser, not me

      Comment


      • #4
        I ne treba da igra za okupiranu Srbiju... kao ni Čavić...
        Posle da se ona balerina kiti njihovim perjem i hvali kako im je njeno ministarstvo sve obezbedilo.
        Jelena, igraj za sebe i svoj džep, a ja ti kao Srpkinji želim uspeh i da celom svetu pokažeš da smo najbolji u tom sportu!

        Comment


        • #5
          To si u pravu, oni postignu rezultate pa se onda politicari slikaju sa njima, a kad treba pomoci, nigde nikoga Ali ipak mislim da treba da nastupaju za nasu zemlju, ali da izbegavaju politiku i politicare.
          If you hate me, you’re the looser, not me

          Comment


          • #6
            Jelena Dokić pobedila je ruskinju Alisu Klejbanovu 2:1 po setovima 7:5, 5:7, 8:6, posle više od tri sata igre.

            Dokićeva će se u četvrtfinalu sastati sa još jednom ruskom teniserkom, a to je Dinarom Safinom, jedna od favorita za osvajanje trofeja.





            Meč četvrtfinala Jelena Dokić - Dinara Safina prenosićemo od 9.30 časova
            If you hate me, you’re the looser, not me

            Comment


            • #7
              Ruskinja Dinara Safina plasirala se u finale Australian Opena, u kojem će igrati sa Serenom Vilijams.

              Safina je u polufinalu pobedila zemljakinju Veru Zvonarjevu u dva seta – 6:3, 7:6 (7-4). Finalni meč u ženskoj konkurenciji igra se u subotu. Safina do sada nije osvojila nijedan gren slem (igrala je u finalu Rolan Garosa prošle sezone), a u slučaju pobede nad Serenom Vilijams izbiće na prvo mesto WTA liste.


              If you hate me, you’re the looser, not me

              Comment


              • #8
                Amerikanka Serena Vilijams prva je finalistkinja Otvorenog prvenstva Australije u Melburnu.

                Vilijamsova je u prvom polufinalu pobedila Jelenu Dementijevu iz Rusije u dva seta – 6:3, 6:4. U finalu ona će igrati sa Dinarom Safinom, koja je pobedila Veru Zvonarjevu. Serena se plasirala u četvrto finale u Melburna u karijeri, posle pobeda 2003, 2005. i 2007. godine.


                If you hate me, you’re the looser, not me

                Comment

                Working...
                X