Objava

Collapse
No announcement yet.

Obaveštenja

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: Obaveštenja

    domen mora da se plati, placa se godisnje i ne moze dzaba
    kao i whois usluga


    ovaj server je u engleskoj i ping ne prelazi 60, cena/kvalitet ne postoji bolji odnos u evropi a uptime je zagarantovan na 99%
    domace zaobici u sirokom luku jer blago receno to rade neprofesionalno, a o stabilnosti da i ne govorim kao i o korisnickom servisu...korisnicki servis kod domacih je gori nego recimo kada kontaktiras ptt ili telekom oko necega....se useres cekajuci ako ti treba nesto hitno a kad tad se desi da ti treba...znaci bar dan zakasnjenja ako se nesto desi...takodje cene kod domacih su jake za ono sto nude

    platio server 3 meseca (3x7eur) = 21eur (vise nego dobar i stabilan server, uptime 99%, 100gb prostora i
    domen obnova za 1god 13eur (za .co nema jeftinije, ako je u pitanju obnova)
    whois protekcija 3eur (cik nadji jeftinije)

    a server nije skup, sada je nekih 7eur mesecno a ni jedan domaci ili evropski ne moze da se meri sa uslugom i cenom, ima nemackih koji su jednako dobri i gde bi ping bio za nekih 10% bolji ali su skuplji poprilicno

    par detalja o serveru:

    Virtual Memory Usage 4096 MB
    Physical Memory Usage 1024 MB
    Entry Processes 20 u istom momentu
    Number of Processes 200 u istom momentu
    I/O Usage 1 MB/s
    Disk Space Usage / 97.66 GB
    File Usage 300,000
    Monthly Bandwidth Transfer neogranicen
    100 GB RAID protected

    php poslednja verzija
    CPanel poslednja verzija i to besplatna, neki to cak i naplacuju

    preko svega ne ceka se duze od 5min na odgovor za bilo koji problem sto je presudno kada se negde placa server...podrska je tu 24/7 365dana godisnje, ebes ako je i 1eur mesecno ako se desi problem a ne mozes sam da ga resis jer je shared server a neko to MORA tamo da odradi...jedino ako je sve ovo besplatno onda ok pa da cekas i 24h kada je rec o nekom problemu

    aj preporuci mi (daj neki link) za bolji server i ja cu ti reci zasto mislim da ne valja ako ne valja

    pozz

    ps
    pinguj zaliv

    start>>>ukucaj "CMD" >>> upisi "ping www.zaliv.co"

    ping je minimalan 46 prosecan ispod 50 a maximalni 58

    znaci skoro da ne moze bolje, bolje bi bilo samo ako bi server bio recimo u Beogradu a ping bi opet bio oko 40
    ovako je i bolje, jer ovi serveri odlicno pokrivaju celu evropu kad je rec o pingu
    Last edited by goxy30; 22-09-14, 12:50.

    Comment


    • Re: Obaveštenja

      goxy progooglaj malo pa vidi ko je i sta OVH, al ok ti si odabrao engleze, a kod ovih bi ti godisnje bilo oko garantujem ti ne vise od 50 eura, a necekas za odgovor vec okrenes telefonom u pola dana ili noci i dobijes pomoc ............... c panel freee, neograniceno mailova .......... itd itd, 24 h podrska, i sve moze, nema sta nemoze ............. u roku od 5 minuta, provereno znam. U cenu od 50 eura dobijas: 10 GB prostora · 100 GB protoka / mesečno
      Neograničen broj e-mail adresa i aliasa
      Statistika
      Besplatna podrška
      UNIX
      MySQL baza x 10
      Kontrol panel
      Besplatan setup
      50 € /god
      pa ti vidi...........

      Beda, sirotinja, gologuz po brdima hodam, bukve sobaljujem i mlade cobanice, sa sobom darujem

      Comment


      • Re: Obaveštenja

        nisam mozda ja bio bas najjasniji

        dobijam ja i ovde automatsku pomoc, bilo poziv, bilo email, bilo chat...u bilo koje vreme i ne ceka se nista...nisu od onih sto kazu odmah sve a kasnije cvrtz pa cekas, do sada sam ih kontaktirao preko 50x i nikad nisam cekao na odgovor duze od 20-30sec a kontaktiram ih putem chata jer mi je tako zgodnije

        ja ovde dobijam 100GB prostora i neogranicen protok
        i sve to sto si pomenuo
        setup
        MySQL baza x 100 ne x 10

        takodje kazes protok od 100gb, to je bas malo, nas mali sajt ima protok od oko 500gb mesecno...samo igrice oduzmu oko 300gb, a ostalo forum i druge aplikacije

        a prostor od 10gb je za nas ovde ok, ali to je isto malo jer ne vidim razlog za ogranicavanje na tako mali prostor, tj vidim...uzmi neki takav sajt pa proveri koliko se sajtova hostuje na jednom serveru...garant preko 1000 a to u nekom spicu moze da uspori sve i bude skroz bzvz

        nema im premca kad je rec o ceni i onome sto nude, citao sam nedeljama o njima pre nego sto sam se prebacio od najecih igraca na trazistu a to je bio "hostgator"...hostgator je super samo sto su vremenom poskupeli i postali bezobrazni, podrska im je nekad bila odmah a sada se ceka po 20-30 min a i duze...takodje uptime im je postao los kao i prebukirani serveri pa je dolazilo do zagusenja

        Comment


        • Re: Obaveštenja

          inace vujo hvala na interesovanju i savetu, ali jbg

          Comment


          • Re: Obaveštenja

            ma ok, nema na cemu goxy, nije bilo lose namere, al eto pomislih, posto je kriza, malo nas je ovde, pa eto, dobri su to uslovi za normalan rad u ovom trenutku..........

            Beda, sirotinja, gologuz po brdima hodam, bukve sobaljujem i mlade cobanice, sa sobom darujem

            Comment


            • Re: Obaveštenja

              ma kakva losa namera
              hvala za predloge i savete...voleo bih da ima nesto bolje i jeftinije od ovoga na cemu smo ali nema jbg...

              Comment


              • Re: Obaveštenja

                U narednih nedelju dana ce se raditi na uspostavljanju novog sistema "pitanja i odgovori".
                Blog sistem koji imamo na sajtu ce biti donekle modifikovan i prilagodjen novom sistemu "pitanja i odgovori", prakticno to ce biti ista platforma samo sa promenjenim imenima, nece biti reci o blogovima vec o pitanjima i odgovorima clanova, ovaj sistem ce se vremenom unapredjivati.
                Verujem da ce se mnogima svideti i da ce privuci nove clanove ili zainteresovati postojece da cesce svracaju i ucestvuju u pitanjima ili odgovorima.
                Postojeci blogovi su kopirani u ovom forumu http://www.zaliv.co/forums/95-Izbrisani-blogovi
                svim clanovima koji su pisali (blogove, ne komentare) su poslate privatne poruke kako bi ako zele mogli da ih postave na forumu. Komentari su obrisani.

                Blog sistem koji je sada aktivan je veoma slabo posecen i nema mnogo blogova, sve ce biti obrisano.

                Uskoro vise o tome u novoj temi koja ce se zvati "pitanja i odgovori"
                Za sve probleme i pitanja nemojte se ustrucavati da me kontaktirate, odgovoricu na sva pitanja u dogledno vreme. Pitanja takodje mozete postaviti i na forumu ovde link
                Administrator = goxy30 ista osoba, iz navike radim sa oba naloga jer sa jednim sredjujem a sa drugim se uglavnom zezam ovde.

                Comment


                • Re: Obaveštenja

                  ako nekome ne radi chat samo ocistite "cookies i cache" i radice

                  Comment


                  • Re: Obaveštenja

                    Filmove cu najverovatnije (razmisljam za sada) ukloniti sa sajta jer ne mogu iz svog dzepa odvajati $ za licencu softvera koji je neophodan kako bi filmovi radili. Veci akcenat se baca na forum i filmove.

                    Comment


                    • Re: Obaveštenja

                      Teme u kojima vecina postova ima svega par reci ce biti obrisane sa sajta.
                      Ovakve teme stete sajtu i onemogucuju zaradu sajta preko reklama jer se sajt kaznjava zbog previse praznih postova.
                      Zao mi je, za ovakve stvari imate chat.

                      Comment


                      • Re: Obaveštenja

                        Ako mozes da ih ogranicis da ih botovi nevide, uradi tako, nemoj brisati teme sem ako nije bas nuzda.

                        Beda, sirotinja, gologuz po brdima hodam, bukve sobaljujem i mlade cobanice, sa sobom darujem

                        Comment


                        • Re: Obaveštenja

                          Prilicno je kompleksno, mnogo foruma tj tema koje su skrivene od google-a nisu dobra stvar za sajt.
                          Vec je to sklonjeno od ociju botova, ali da bi se potpuno resila stvar morao bih da obrisem...zapravo morao bih 80-90% svega da obrisem ukljucujuci i igrice jer sajt godinama ne napreduje zbog tih stvari jednostavno nema vidljivost jer se kaznjava od strane google-a po 1001 pitanju.
                          Probacu da nadjem neki balans, meni nije zelja da se ista brise.

                          Comment


                          • Re: Obaveštenja

                            pa vidi, ajde disebluj igrice, disebluj te teme, pa vidi, ako ima rezultata pobrisi ih, ako ih nema onda ko ga jebe

                            Beda, sirotinja, gologuz po brdima hodam, bukve sobaljujem i mlade cobanice, sa sobom darujem

                            Comment


                            • Re: Obaveštenja

                              Za sada necu nista, moram videti da nekako razvijem nekoliko posecenih tema, da se stvori sadrzaj i to kvalitetan a tek kad budem imao nekoliko veoma kvalitetnih ili bar pristojnih tema....usmeriti sajt ka necemu specificnom i vise paznje obratiti na to
                              Igrice, filmovi, chat-teme, erotika bilo pisana ili slike....sve to steti, donosi posetu ali ta poseta nije ono sto se isplati kako bi sajt mogao pristojno da zaradi ne meni u dzep vec da se izdrzava i napreduje

                              Comment


                              • Re: Obaveštenja

                                Chat se uklanja sa sajta jer pravi probleme kad je u pitanju forum i jos neke druge aplikacije koje su bitnije od chata koji se ionako slabo koristi. Chat se ionako slabo koristi tako da je reseno da se ukloni sa sajta
                                Za sve probleme i pitanja nemojte se ustrucavati da me kontaktirate, odgovoricu na sva pitanja u dogledno vreme. Pitanja takodje mozete postaviti i na forumu ovde link
                                Administrator = goxy30 ista osoba, iz navike radim sa oba naloga jer sa jednim sredjujem a sa drugim se uglavnom zezam ovde.

                                Comment

                                Working...
                                X