Objava

Collapse
No announcement yet.

Sobne biljke...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sobne biljke...

    ... Samokontrola...jedini način da preživite u svetu punom idiota ...
    sigpic

  • #2
    Imam ih Najlepsa mi je ova... Hibiskus (:

    Comment


    • #3
      Ima tri kaktusa od 45 godina....2m u visinu,1.5 u širinu....

      ....i još svašta,ali oni su unikat......
      Last edited by Bebe; 04-12-08, 18:14.

      Comment


      • #4

        Comment


        • #5
          ha ha ha!!!
          konacno!
          BEBE veverica u cvecu samo za tebe!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

          Comment


          • #6
            Imam i ovu... Isto bas lepa

            Comment


            • #7
              Kaktusi



              Comment


              • #8

                Bendzanin, prelep , osetlji,zahteva mnogo svetlosti i ne podnosi promenu mesta .

                Comment


                • #9
                  Re: Sobne biljke...

                  KALATEJA-(Calathea crocata)

                  Imam ih dosta al za poćetak ovu..meni najdražu...
                  Kalatea voli svetla ili polusenovita mesta bez direktnog izlaganja suncu. Najbolje će uspevati na istočnom ili zapadnom prozoru. Tokom zime je najbolje da se drži blizu izvora svetlosti i zaštićena od direktnog sunca. Leti je udaljite od prozora, jer voli polusenku. U slučaju da je ostavimo na jakom suncu, njeni listovi će početi da blede i dobiće opekotine.


                  Comment


                  • #10
                    Re: Sobne biljke...

                    Nekada sam se intenzivno bavila sobnim biljkama, zato sto zivim u stanu okrenutom ka severu i ta cinjenica predstavljala je veliki izazov. Elem, ova biljcica mi je zadavala najvise muke i, na moju veliku zalost, nije uspela u ovom stanu jer em ne voli promaju (a kod mene uvek cirkulise vazduh), em ne voli duvanski dim (a ja ga obozavam), em ne voli centralno grejanje, ali ne voli ni mraz, em ne voli previse vode, ali ni premalo, em ovo em ono... uglavnom, odustala sam od nje.
                    Kod nas je poznata kao Venerina kosa ili Venerine vlasi, rec je o paprati i prelepa je.

                    Comment


                    • #11
                      Re: Sobne biljke...

                      Ove dve biljke cesto srecemo u domovima i raznim ustanovama. Lako se razmnozavaju, a negde sam procitala da je njihovo drzanje u prostorijama u kojima dosta boravimo veoma preporucljivo, jer su pravi preciscivaci vazduha.

                      Hlorofitum - postoji ova zeleno-zuta varijanta, a ima i onih cisto zelenih.


                      Jedna od mnogobrojnih vrsta filodendrona, kod nas je obicno zovu sobna lozica.


                      Obe se razmnozavaju veoma lako: prva biljka posle nekog vremena rasta izbacuje iz sebe jednu "zicu" i na njoj nekoliko izdanaka. Otkinete te izdanke, stavite im donji deo na nekoliko dana u vodu, biljcica pusti korenje i zasadite je.
                      Druga se razmnozava tako sto otkinete vrh, stavite u casu vode i iz "kolena" ovog pelcera posle nekoliko dana krecu svetle zilice, tj. korenje.
                      Najlakse sobne biljke za razmnozavanje i odrzavanje.

                      Comment

                      Working...
                      X