Objava

Collapse
No announcement yet.

Teror, izivljavanje ili neka mentalna falinka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Teror, izivljavanje ili neka mentalna falinka

    Kako definisati ovo drugacije osim jednom reciju-BOLEST.
    Nadjoh vest na netu,steta a da se neobjavi , ne vest vec istina.

    Stravično: Kuvaju žive pse, ljudi širom sveta potpisuju peticiju da se zaustavi ovaj teror nad životinjama (FOTO)
    Zverski način na koji se u Kini i Južnoj Koreji ubija čovekov najbolji prijatelj prevazilazi sve granice koje stomak normalnog ljudskog bića može da podnese: pre nego što ih bace u kazan vrele vode, tuku ih do iznemoglosti jer veruju da je meso jadnih životinja tako ukusnije



    Psi su mnogo bolji ljudi od nas, to će vam reći svako ko ima sreću i privilegiju da živi sa jednim ili više njih, i utoliko je strašnije ono na šta je ogroman broj njih osuđen kako u ovoj zemlji, tako i sa strane.

    Međutim, retko šta može po monstruoznosti, bezumnosti, čistom idiotluku, emotivnom invaliditetu i krajnjem ludilu da se meri sa onim što smo prinuđeni da vam pokažemo danas. Ovo je primer ultimativne okrutnosti prema životinjama, svireposti za koju se jednostavno ne mogu pronaći adekvatne reči.



    Zveri koje se lažno predstavljaju kao ljudi bez ikakvog poštovanja prema životu kao takvom ubijaju pse na način od koga će svakom normalnom čoveku pozliti: kuvaju ih žive, pre čega ih tuku do iznemoglosti! Alternativno, vešaju ih. Na kraju celog procesa, razbijaju im lobanje toljagama. Nakon toga ih pripremaju za ishranu.

    Eto kako čovek kažnjava svog najboljeg prijatelja za vernost!

    Praksa uobičajena u Kini i Južnoj Koreji, gde su ove slike i nastale (a verujemo i u Severnoj), rezultat je “izuzetno inteligentnog” uverenja da je meso ukusnije ako životinja pati, kao i da osoba koja to meso jede postaje muževnija, iako kukavica nikada ne može biti muževna.



    Samo u Južnoj Koreji godišnje se za potrebe ishrane ljudi ubije preko dva miliona pasa koji se odgajaju na farmama (baš kao što to rade sa azijskim mrkim medvedima o kojima smo pisali prošle godine), ili se otkupljuju od vlasnika koji ili ne znaju šta će sa psima da se desi ili ih baš briga.

    Dok evropski (s izuzetkom jednog necivilizovanog švajcarskog kantona), severnoamerički, jevrejski i muslimanski zakoni zabranjuju ishranu psećim mesom što zbog društvenih, što zbog religijskih razloga (na koncu, nije bitno zašto, bitno je da se životinje ne ubijaju i ne muče), kineska i korejska kultura ne vide u svemu tome ništa loše.


    I kao da nije dovoljno loše to što jedu pse, nego još moraju da ih lišavaju života na način koji pokazuje krajnje pomračenje ljudskog uma, koji je odavno ostao odsečen od izvora svoje svetlosti.



    Simptomatično, nedavno je u Borči jedan pas odran na način koji neodoljivo podseća na prizore koje ste imali prilike da vidite ovde.

    Koliko god vama bilo teško da sve ovo vidite i pročitate, nama je bilo još teže, ali istina je jednostavno morala biti iznesena na videlo. Svi moraju da shvate da nije teško biti čovek. Potrebno je samo ne biti zverski idiot.

    (Izvor: Telegraf.rs)

    Beda, sirotinja, gologuz po brdima hodam, bukve sobaljujem i mlade cobanice, sa sobom darujem

  • #2
    mozda nemam prava da ovo kazem,ali kineze treba daleko od srbije poslati,pa ovo je bolest .........................
    ko ima slabo srce bolje da ovo negleda

    Beda, sirotinja, gologuz po brdima hodam, bukve sobaljujem i mlade cobanice, sa sobom darujem

    Comment


    • #3

      Comment


      • #4
        pa sad... klati pse, nikad to ne bih podrzao, kao ni macke, veverice, ... u mnogim zemljama postoje obicaji, mi recimo jedemo govedinu sto je nezazmislivo u nekim drugim zemljama, u nekim zemljama se jedu macke pa bi nam i to bilo nezamislivo isto kao i psi

        ja mislim da je zivotinja zivotinja, e sad to sto mi zivimo u drustvu u kojem nesto nije prihvatljivo a u nekim drugim drustvima jeste to je druga prica

        hteo bih samo da kazem da je u kini zakonom zabranjeno ubijati i jesti pse, ali i kod nas je stosta zabranjeno pa se ljudi ne drze zakona...inace samo u jednoj regiji se tamo jedu psi i to je obicaj i navika koju je skoro nemoguce iskoreniti jer ti ljudi tamo to jedu ne od juce vec unazad hiljadama godina

        recite nasem seljaku na selu da ne jede prasetinu, uvedite zakon, pa da vidimo da li bi se to ponavljalo i desavalo...to bi bilo isto kao kad bi neko tamosnje ljude pokusao da natera da ne jedu pse...to je jednostavno obicaj bio dobar ili ne....inace u svim ostalim delovima kine je nemoguce naci psece meso...zabranjeno je i ne moze se prodavati...i sam sam licno imao prilike da vidim strance tursite koji su zeleli da probaju psece meso ali bezuspesno jer ga nigde nisu mogli naci a da bi ga jeli morali bi otici u udaljeni deo kine i tamo pokusati

        evo nekih cudnih [za nas cudnih] stvari koje ljudi jedu

        madjarski specijalitet: svinjska krv koja bi se kuvala i spremala, ovo je bila hrana za siromasne

        italijanski specijalitet: "Casu Marzu" sir koji se fermentisao uz pomoc crva, inace poznato je da u nekim delovima italije jedu macke, zabe...

        ima jos dosta stvari koje ljudi jedu u razlicitim zemljama koje bi za nas bile odvratne, i to ne tako daleko od nas, norvska, skotska...probacu da navedem neke stvari kada stignem

        Comment


        • #5
          ma goxy neradi se ovde o tome ko sta jede,nek jede ko sta hoce,jeste tacno da se govedina jede kod nas,al nestavljaju se ziva koveda na razanj ili zivi prasici u vrelu kljucaluy vodu kao sto to kinezi sa psima rade,jesi li bar odgledao ovaj video sto sam okacio. to je tuga i zalost...........

          Beda, sirotinja, gologuz po brdima hodam, bukve sobaljujem i mlade cobanice, sa sobom darujem

          Comment


          • #6
            znam da je sve to veoma okrutno, narocito nekome ko voli pse a vecina nas voli pse macke... ali nacin na koji se spremaju je sad nesto drugo, ako je nesto za tebe hrana i to tako shvatas nije ti bitno kako tu hranu spremas...svuda se zive skoljke stavljaju u vodu, krabe...recimo na mediteranu [uglavnom Francuska] se spremaju ptice "Ortolan" koje su veoma simpaticne cuvaju se u kutiji veoma dugo i jedu zive ili kuvaju zive, jos od drevnog rima se tako spremaju...ima jos dosta dosta primera da kazem lista ide u nedogled

            jbg, jednostavno neke obicaje je nemoguce iskoreniti, ne branim nikoga vec treba pogledati stvar iz drugog ugla, nas narod kao i svi ostali cine slicno, po meni nije bitno da li je to prase, govece ili... zamisli recimo kako je svinji na 2-3m2, smrzava se, oprasi se, ... ako tako razmisljas onda ne bi trebao jesti ni jaja, nit piti mleko, jesti sir...vecina tih zivotinja se gaji nehumano, muci se, a mi ili profitiramo od njih ili ih jedemo, ili jedemo njihov proizvod i podrzavamo sve to na taj nacin...


            znam da se mnogi nece sloziti samnom, ali ako je nesto za nas hrana mi te zivotinje tako i gledamo, uopste nam nije bitno kako cemo je spremiti i konzumirati...to cemo raditi kako su nasi preci radili ili kako se nama svidja
            mi smo u biti okrutna bica i to je jednostavno tako, stvar je u tome da vecina nas to ne zeli da prihvati ili jednostavno ne misli o tome
            Last edited by goxy30; 23-02-13, 18:48.

            Comment


            • #7

              Beda, sirotinja, gologuz po brdima hodam, bukve sobaljujem i mlade cobanice, sa sobom darujem

              Comment


              • #8


                ne pravim razliku medju zivotinjama, ne vidim zasto bi recimo psi bili vise postovani od krava, pilica, prasica, ne podrzavam nista od ovoga niti gledam ove snimke jer sam se za zivota nagledao dosta sranja i nije mi potrebno da gledam ovakve stvari

                svi mi, bez obzira na kom delu planete zivimo ucestvujemo u ubistvu zivotinja, da mi smo mesozderi, samo sto ljudi ne zele da razmisljaju o tome kako je zivotinja stigla do frizidera i sta joj se sve desavalo na tom putu

                ovih klanica ima na sve strane, samo nikoga to ne zanima

                da nema drugog mesa osim pseceg veruj mi vujo i psece bi se vrlo brzo naslo u nasim hipermarketima

                Comment


                • #9
                  Citiat člana goxy30 Pogledaj Post
                  [

                  da nema drugog mesa osim pseceg veruj mi vujo i psece bi se vrlo brzo naslo u nasim hipermarketima[/COLOR]
                  Nije to poanta. Poanta je i meritum teme: mučenje životinja.
                  Svi smo mi mesožderi ( i biljožderi) pa smo, po prirodi teme, i okrutni (?) spram onoga što se nalazi u tanjuru.
                  Nisam osjetljiv. Klao sam do sada i svinje, piliće, zečeve ( baš nedavno, ujak je trebao rješiti zečnjak jer je zavladala zaraza: on je štapom udario po šiji, a ja sam oderao vrat, tako jedno 50-ak komada..) ali ono što je ovdje važno je : da svaka kulturna i civilizirana zemlja NE želi namjerno mučiti životinje.
                  I da: naravno da bismo ( da nema mesa) smanjili naš apetit pa bismo (tada) bili okrutni spram pasa. I spram mačaka.
                  Okrutnost je naša sudbina. Ne možemo se udaljiti od toga.

                  "Čovjek je predugo grizao po prašumama jaguarske grkljane, da mi mogao da pregori sve ono tamno i zvjersko u sebi, što ga je u posljednjoj konzekvenci u učinilo čovjekom" ( M.Krleža)

                  Comment


                  • #10
                    Bas tako,poenta je mucenje zivotinja. Ok zakolji je i pripremi i pojedi pa neka je pas, macka, krava il sta vec. zamisli kakav bol osecaju ovi psi i u kakvim mukama umiru dok ih zive ubacuju u kljucalu vodu ili im deru kozu a oni zivi. Ej bre pa to je izivljavanje a ne prehranjivanje.
                    Svi smo se sgrazavali nad cinjenicama da je na kosovu ljudima na zivo vadjeni organi radi prodaje i svi smo se pitali jbt kakve li su muke podneli, pa jbg ovo je isto, zivotinja ziva a ti joj ljustis kozu sa nje.

                    Beda, sirotinja, gologuz po brdima hodam, bukve sobaljujem i mlade cobanice, sa sobom darujem

                    Comment


                    • #11
                      Ubi me ova tema skroz...cesto bacim pogled na nju al nikako nesto da napisem,ne znam sta da kazem osim da me je ovo izbezumilo. Nikad necu zaboraviti neki klip,mislim da su Rusi u pitanju, o nastanku bundi. Okrutno,zaista okrutno.

                      A nije to samo "u svetu" ,ima i nasih MAGARACA sa bolesnim umom

                      Nema te ljubavi koje nisam gladna i mrznje koje nisam sita...

                      Comment


                      • #12
                        Citiat člana shuar Pogledaj Post
                        Nije to poanta. Poanta je i meritum teme: mučenje životinja.
                        Citiat člana vuja Pogledaj Post
                        Bas tako,poenta je mucenje zivotinja. Ok zakolji je i pripremi i pojedi pa neka je pas, macka, krava il sta vec. zamisli kakav bol osecaju ovi psi i u kakvim mukama umiru dok ih zive ubacuju u kljucalu vodu ili im deru kozu a oni zivi. Ej bre pa to je izivljavanje a ne prehranjivanje.
                        Pre svega ko ce da definise sta je mucenje a sta ne, sta je spremanje, to bi bila tema za sebe. Mislim da je kao i Vuji to oko ubijanja kuvanja surenja ...pasa mnogima pa i meni odvratno sto je normalno. Ono sto nije normalno je to da vecini tih ljudi kojima to oko pasa nije normalno isto to sa svinjama kokoshima krabama skoljkama ... bi bilo normalno i ne bi ni obratili paznju. Zamislite naslov teme "Teror nad skoljkama" ili "Teror nad svinjama"...vecina ne bi ni obratila paznju ili bi se cak i nasmejala.
                        Licimerje je prava rec za to.
                        Ko sam ja da kazem odvratno je to sta se radi psima u toj i toj zemlji, a da zaboravim sta se radi pachichima u nekoj tamo trecoj zemlji. Ovo je samo usko razmisljanje koje nije na mestu, ono cemu su nasi preci nas ucili i sto smo upili tokom odrastanja je odredjeni sablon koji svako od nas u nekoj meri oblikuje...e vidite taj sablon nije dobar jer zbog tih sablona mnogi ovde mrze tamnopute ljude, japance, kineze...jednostavno nisu u sablonu, nesto su nepoznato...
                        Ti ljudi koji su tamo daleko su odrasli sa takvim obicajima, kao sto bi njima bilo tesko razumeti neke nase obicaje tako je i nama tesko razumeti neke njihove obicaje a sve u svemu ljudi gde god bili na ovoj planeti su isti.
                        Ubijaju i muce zivotinje kako bi ih na kraju pojeli, obukli njihovo krzno...
                        Da se razumemo, ja sam dobar deo zivota proveo na selu, ucestvovao u ubijanju zivotinja i sve to mi ne pada tesko... jednostavno ne volim kada neko lupi etiketu jednom narodu zato sto neki iz tog naroda rade to i to ili su radili to i to...pre svega nama je takvu etiketu [primer iako nema veze sa temom] lupila skoro svaka zemlja ove planete zbog nekih desavanja u ex YU...nije sad bitno da li je to na mestu ili ne ali etiketa je tu i nece spasti bar jos jedan citav vek
                        Etikete manje ili vece se lupaju svuda, a lupaju ih oni koji bi da se osecaju bolje zbog svojih nekih gresaka ili zbog necega sto ne vole...
                        Kada neko kaze:
                        Zverski način na koji se u Kini i Južnoj Koreji ubija čovekov najbolji prijatelj prevazilazi sve granice koje stomak normalnog ljudskog bića može da podnese
                        meni se to ne svidja jer je to etiketa, meni se to ne svidja jer se jedna zivotinja smatra za najboljeg covekovog prijatelja, sta je sa konjima, mackama, magarcima, vrapcima...jel to mi izigravamo boga pa odredjujemo koja zivotinja vise vredi a koja manje.... jednostavno ne volim takve stvari...sto ne znaci da mi se stomak prevrce od takvih reci, ne, jednostavno NE VOLIM ETIKETE

                        Vec sam postavio ovaj snimak u jednom od postova iznad, odgledajte [ko ima stomak], zamislite da su to psi i videcete da nema razlike izmedju onoga sta rade u kini, koreji, africi,....sve je isto samo se nasi standardi razlikuju, razlikuje se nase vezivanje za odredjene vrste zivotinja i to je sve.
                        NE PREPORUCUJE SE OSETLJIVIM OSOBAMA

                        Toliko od mene za ovu temu, meso je meso, a zivotinja je zivotinja, sve su lepe na svoj nacin neko voli ove ili one a mi ih sve jedemo...hej pa cak se desava da jedemo jedni druge ako se vec ne ubijamo zbog nekih drugih razloga koji nemaju veze sa hranom

                        ps
                        smatram da ovakvim snimcima nije mesto na nasem sajtu, isto kao sto ne bi bilo na mestu da se prikazuje ubijanje ljudi, smatram da smo i mi zivotinje koje samo umisljaju da su nesto vise dok gledaju na ostala bica ove male planete

                        Nadam se da se niko nece uvrediti zbog mojih reci jer mi to nije bila namera
                        Last edited by goxy30; 25-02-13, 14:00.

                        Comment


                        • #13
                          Citiat člana goxy30 Pogledaj Post
                          []
                          Nadam se da se niko nece uvrediti zbog mojih reci jer mi to nije bila namera
                          Naravno da se nitko neće uvrijediti zbog tvojih riječi: samo lamentiramo o temi o kojoj postoji neko prešutno (?) licemjerje.
                          Mislim da se ( bar približno) možemo složiti oko teme što predstavlja mučenje: svako ono ponašanje koje nema za cilj da usmrti životinju već predstavlja neracionalno i nepotrebno ponašanje za životinje. Uostalom, ta tema je indikativna za dijagnozu psihopatologije ( psihopate).
                          Ova tema ( "da li se mi igramo boga") je već nešto što izaziva moje zanimanje. Čovjek je ANTROPOLOGOZIRAO sve životinje ( jedan znanstvenik je rekao da čovjek prema osnovicama svijesti izabire životinje koje smatra bliže sebi), pa prema tome daje im primat prema tome: pas ( naprimjer) nikada nije JEDNAK kao školjka. Pa, tim slijedom, i mučenje životinja izaziva kod nas puno više zanimanja kada se događa kod ANTROPOLOGNIH životinja nego kod onih drugih. Svi smo mi puno više zabrinuti i s puno više snage pristupamo tom ( i takvom ) problemu.
                          Etiketiranje? Slažem se da ETIKETE nemaju mjesto, ali eto - ipak imaju. Postoji dio svijeta koji više ( ili manje) muče životinje sa svim posljedicama s kojima etikete nemaju mjesto.
                          Slažem se da ove ( mučne) snimke ( ali upozorio si ih?) nemaju mjesto - ali ( ipak) smatram da je ova tema nešto što predstavlja zanimljiv doprinos ovom sajtu zbog toga što želi reći da MUČENJU životinja ne može biti nimalo opravdano. Tu činjenicu smatram izuzetno važnom. Humanom. To je ono što svi želimo.

                          Comment

                          Working...
                          X