Objava

Collapse
No announcement yet.

Muskarac VS Zena

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Muskarac VS Zena

    Dakle
    Sta mislite o tome kad neko kaze da sve sto moze muskarac moze i zena?
    Ne tako davno citao sam malo na netu o ovome, i zacudio se da postoje naucne studije koje dokazuju recimo to da se muskarci mnogo bolje snalaze u prostoru, ili da su zene mnogo bolje u nekim stvarima kad su u pitanju emocije, paznja...

    Po vecini tih studija polazi se od toga da je sama priroda tako postavila stvar, zene su mnogo osetljivije, pune emocija, pazljivije,...sto ih cini odlicnim majkama i domacicama...a to i jesu uglavnom i bile
    Muskarci su bili ti koji su lovili, snalazili se, starali se o porodici i njihovoj bezbednosti...dakle mnogo se bolje snalaze u prostoru spretniji su, fizicki su jaci i... slicno

    Naravno postoji mali procenat kako zena tako i muskaraca koji mogu biti podjednako dobri u svemu gore pomenutom

    Ja sam licno misljenja da su zene (95%) losi vozaci, jednstavno imaju porblem sa orjentacijom i odlucnoscu, preterano su pazljive i onda kad to nije potrebno...

    Muskarci su po meni mnogo agresivniji (i onda kad to nije potrebno), takodje osakaceni u dobroj meri kad su emocije u pitanju...

    Sta vi mislite?

    ps
    ja nisam sovinista, ovu temu sam zapoceo jer bih voleo da vidim sta drugi o ovom misle
    8
    Nema razlike, sve sto moze muskarac moze i zena!
    50.00%
    4
    Zene su predodredjene da budu majke/domacice!
    12.50%
    1
    Muskarac se bolje snalazi u prostoru!
    37.50%
    3
    Last edited by goxy30; 25-09-10, 10:56.

  • #2
    Te studije koje pominješ su obična budalaština. A tvoj lični stav je ništa drugo do predrasuda, odnosno stereotip. I taj stereotip proizilazi uglavnom iz činjenice da muški svet želi da dominira nad ženskim i zato nameće te stereotipne odnose kao arhetipsku, znači nepromenljivu suštinu iz koje se izvode sve razlike (na štetu žena, uglavnom).
    Muškarci i žene se biološki razlikuju, ali imaju apsolutno iste potencijale, mogućnosti, sposobnosti i predispozicije za obavljanje poslova... i odmah sam ti i glasala za prvi ponuđen odgovor na tvojoj anketi

    Comment


    • #3
      ne zaista nije rec o mom stavu, moj stav cu kasnije izneti (moj stav je gore pomenut samo u onoj recenici o vozacima)

      evo necega u cemu su zene (dokazano) dobre, tj bolje od muskaraca:
      zene definitivno govore vise od muskaraca, sto znaci da su komunikativnije
      u jednoj studiji koju je sprovela Dr.Luan Brizendine (zena psihijatar) napominje se izmedju ostalog da zena izgovori tokom jednog dana oko 20000reci dok muskarci prosecno izgovore svega oko 7000reci
      zene obicno pricaju mnogo brze, takodje se napominje da je sam mozak (deo odgovoran za govor/komunikaciju) u dobroj meri drugacije razvijen nego kod muskaraca
      doktorka takodje napominje to da dok su zene daleko sposobnije od muskaraca za komunikaciju i govor muskarci dok cute koriste energiju na drugi nacin, recimo muskarci manje pricaju ali vise razmisljaju (recimo o sexu)

      ima tu jos dosta detalja, ali evo jedne studije i to od samih zena koja potvrdjuje (delimicno) prvi post ove teme ...da muskarci i zene nemaju jednake predispozicije, tj muskarci svakako nisu prirodom obdareni za neke stvari isto kao i zene sto nisu za neke druge
      znaci muskarac i zena nisu jednaki, a druga je stvar u tome da neka zena ili muskarac mogu razvijati neke stvari za koje nisu predodredjeni...recimo neki muskarac moze silom prilika biti i otac i majka ako ga na to nateraju okolnosti, isto tako kao sto neka zena moze biti rudar, reli vozac...

      ali ima li recimo zena u formuli1?
      da li postoji neki zenski nacionalni kosarkaski tim koji bi mogao biti najbolji(i od najboljeg muskog) u bilo kojoj zemlji?

      ja samo kazem da zene/muskarci nisu predodredjeni za neke stvari, ne kazem da je neka zena manje vredna od nekog muskarca!!!
      Last edited by goxy30; 25-09-10, 12:39.

      Comment


      • #4
        Na taj tvoj stav o ženama vozačima sam i mislila...

        Ne kažeš ti da je žena manje vredna, al kažu to ta istraživanja koja pominješ. Ih bolje smo u pričanju, hvala na toj konstataciji

        Ta istraživanja su glupost, to sam već rekla i kad čujem da muškarac govori o tim 'nejednakostima' to nije ništa drugo do njegova želja da održi dominaciju muškaraca a kad to radi žena to nije ništa drugo do njen pristanak na potčinjavanje muškarcu. Ravnopravnost polnih uloga nema isto značenje za muške i ženske osobe; za devojke i žene to znači veću slobodu i samopoštovanje, a za dečake i muškarce odricanje od dotadašnjih nadređenih položaja i lične koristi.

        I naravno da se ni jedan muškarac neće složiti sa mnom po ovom pitanju

        Comment


        • #5
          ja uglavnom pricam o psihomotornim sposobnostima/ fizickim sposobnostima ova dva pola
          priroda se postarala o tome da se muskarac i zena razlikuju
          postoje zene koje mogu razvijati svoje sposobnosti u svemu onome u cemu je muski rod obdareniji, recimo dizanje tegova, trcanje, rvanje,....ali ce im biti teze jer nemaju predispozicije za vecinu sportova
          zapitajte se zasto se uopste sportovi dele na muske i zenske discipline?
          sovinizam?
          ne mislim tako, jednostavno nisu ista kategorija, i sa tom podelom zenama se omogucava da uzivaju i bave se svim sportovima kao i muskarci
          obratite paznju na razlike u muskim i zenski disciplinama kad je rec o nekim sportovima, u vecini njih muskarci dominiraju sa velikom razlikom u njihovu korist (kad je rec o rezultatima)

          zena i muskarac jednostavno nisu jednaki, fala bogu oni se razlikuju u mnogim stvarima
          zena i muskarac trebaju imati jednaka prava, to je nesto drugo

          kad je rec o pravima recicu i to da kako je zemlja razvijenija i slobodnija tako imamo vise razvoda brakova, manji natalitet i slicno, kako je zemlja zatvorenija i zene imaju manja prava tu ima i manje razvoda a i veci je natalitet
          sve ima svoju cenu, stvar je u tome da vecina muskaraca ne moze izaci na kraj sa uspesnom zenom sto zbog kulturoloskih sto zbog ....razloga....jednostavno ta nagla promena koja se desava na planeti je mac sa dve ostrice(u ovom momentu), zene ce dobiti svoja prava i treba da ih dobiju, a muskarcima ce biti tesko da ih prihvate i dolazi do onoga sto imamo danas, razvode, decu bez roditelja i jos stosta...to takodje ima i veliki efekat na stubove drustva kao sto je crkva...tako da je za ocekivati da uskoro imamo i zene svestenike i slicno kako bi se uspostavila ravnoteza i sto lakse prebrodilo to prilagodjavanje
          tek nove generacije ce imati prilike da vide predosti tih jednakosti, mi to necemo doziveti

          Comment


          • #6
            I naravno da se ni jedan muškarac neće složiti sa mnom po ovom pitanju
            Onda ja nisam muškarac ako se složim?
            Treba biti ne-sujetan, pa priznati to što crvenkapica piše.

            Moram da priznam da sam crvenkapicu zamišljao baš kao lika iz istoimene bajke, kad ono avaj!
            Ova naša crvenkapica bre prevejana i iskusna
            Kako ovo nije tema pisanja, ovde ću se zaustaviti


            Elem, užasavam se tih generalizovanja, istraživanja itd itd
            Ne volim podele, npr na muške i ženske poslove.
            Svako treba da radi ono što je neophodno ili što je potrebno u određenom trenutku.
            Međutim, slažem se donekle sa goxijevom tvrdnjom u vezi razvijene zemlje i više razvoda, odnosno nerazvijene zemlje i manje razvoda
            Citiat člana Crvenkapica
            jebeš ljubav ako nije nesrećna

            Comment


            • #7
              Hahaha, Crvenkapica je ustvari vuk u crvenom ogrtaču

              O razvodima i tome neću, nije tema. Samo ću reći da se slažem i ja al iz drugih razloga

              Ne sećam se više šta sam pisala, mrzi me da čitam, a vi oprostite ako se ponavljam

              Dakle, razlike između muškaraca i žena postoje, ali samo fizičke. To što je muškarac viši, krupniji, jači, posledica je biologije i to nije moguće promeniti i nepotrebno je o tome diskutovati. Ali žene takođe mogu da se bave dizanjem tegova ako to žele, naravno ne u istoj kategoriji sa muškarcima.
              I slažem se sa Goxyjevom tvrdnjom gore u anketi, da su žene predodređene da budu majke, teško da bi muškarac mogao da bude majka (mada kako nauka napreduje ni to nije isključeno), ali drugi deo - domaćice - mi se uopšte ne dopada. Zašto bi žene bile predodređene da budu domaćice? Znam mnogo muškaraca koji su čistiji, uredniji i vredniji od nekih žena koje znam (ne mislim na ličnu higijenu, no na stan u kom žive).

              Comment


              • #8
                Sve je to stvar čoveka i pogleda na uređenje, higijenu, prostor u kome živi/radi.
                Istina, viđao sam sve i svašta u svom životu, zato i ne volim ta generalizovanja.
                Mada ne volim ni da se sve relativizuje

                Glasao sam za anketu, za drugi ponuđen odgovor,ali samo u prvom slučaju gde su žene predodređene da budu majke.
                Malo je i anketa konfuzno postavljena, ali dobro sad
                Citiat člana Crvenkapica
                jebeš ljubav ako nije nesrećna

                Comment


                • #9
                  Ovde je zanimljivo Ja sam glasao za "Muskarac se bolje snalazi u prostoru!" i isto mislim da zene nisu sposobne za sve sto i muskarci, bas kako je gore napisano. Zene imaju poteskoca da budu dobre u nekim poslovima i to nije cudno, jednostavno nemaju kapacitet za neke stvari. Mislim da razlike ima i na intelektualnom nivou, koliko zena naucnika ima poput Ajnstajna ili Tesle?

                  I mislim kao Ice man da glasanje treba malo da se promeni i bude jasnije!

                  Comment


                  • #10
                    Kizo bratiću,
                    nećemo da se vraćamo u praistoriju, hrlimo krupnim koracima,ovo je brate 21.vek!
                    Izjednačavaju se polovi, koliko kod to zvučalo nemoguće.

                    Nekad nije bilo političarki, vidite šta ih je sad?
                    Nekad nije bilo šefica,direktorki, a sad imam jednu od njih
                    ne znam na kakve si kapacitete mislio, pa bi bilo fino da to malo obrazložiš.
                    Citiat člana Crvenkapica
                    jebeš ljubav ako nije nesrećna

                    Comment


                    • #11
                      Evo ja ću ti objasnim - mislio je na 'intelektualne kapacitete', tj. muškarci su pametniji Oćutaću na ovo i samo se još jednom superiorno nasmejati

                      Comment


                      • #12
                        Citiat člana Zoran Markovic Pogledaj Post
                        Mislim da razlike ima i na intelektualnom nivou, koliko zena naucnika ima poput Ajnstajna ili Tesle?

                        I mislim kao Ice man da glasanje treba malo da se promeni i bude jasnije!
                        "bulls eyes" da ima li takvih naucnica?
                        a sto se tice promena glasanja obratite se adminu, ja ne mogu to jer kao i svi samo 2h posle postovanja mogu naciniti promene...nadam se da ce admin zapaziti i promeniti kako je vama volja, ja sam to na brzinu sastavio

                        Citiat člana Crvenkapica Pogledaj Post
                        Evo ja ću ti objasnim - mislio je na 'intelektualne kapacitete', tj. muškarci su pametniji Oćutaću na ovo i samo se još jednom superiorno nasmejati
                        mislim da je najbolje da kiza objasni sta je mislio, mislim da ne mora znaciti da je bas tako iako post zvuci tako

                        smatram da i muskarci i zene imaju svoje kvalitete, takodje smatram da i u fizickom i u psihickom pogledu zene i muskarci imaju (kad je rec o vecini) svoje prednosti/mane...naravno nemoguce je generalizovati stvar jer ....

                        evo jos jednog detalja koji mi je pao na pamet kad su u pitanju pripadnicil nase jadne vrste:
                        muskarac svakako jeste fizicki u mnogo cemu razlicit od zene, uglavnom je to vezano za misice kosti i...ti misici, kosti i slicno se nisu razvijali sami od sebe...on je trcao skako verao se ratovao hiljadama godina....uz to nije razvijao samo misice i kosti, nesto je te misice i kosti trebalo da "nosi" tj vodi...e taj deo koji nazivamo mozak se u mnogo cemu drugacije razvijao i otuda muskarcima bolji refleks i bolji smisao za snalazenje u prostoru...

                        zene imaju svoje kvalitete, to zasigurno nisu stvari koje su vezane za prostor i kretanje u njemu, svakako postoje izuzeci kako sa jedne tako i sa druge strane ali vecina....

                        sve sto sam napisao je moje vidjenje stvari, nekome se moze svideti a nekome ne, ne mrzim zene i ne mislim da sam bolji od njih, mislim da smo razliciti i da svi mi bilo muski ili zenski imamo svoje kvalitete
                        izuzetak kao i u svim vrstama zivih bica postoji, tako i medju nama ljudima ima izuzetnih ...

                        zapravo ja nekako mrzim....ceo ljudski rod, mi smo najveca stoka, al sta ces ne mozes iz koze pobeci jbg

                        Comment


                        • #13
                          Naravno da nema takvih naučnica, u prošlim vremenima, kad žene nisu imale čak ni pravo glasa. Pa ko bi poverovao da je jedna žena osmislila neku teoriju, sprovela istraživanje ili došla do nekog zaključka i rešenja. Pa čak i ona Marija Kiri nije mogla sama ništa, nego je uvek pominjana uz muža. Možda je i teorija relativiteta došla iz glave Mileve Marić, a ne Ajnštajna

                          Comment


                          • #14
                            Nije možda, sigurno je tako.
                            Nije tema, ali sam baš skoro nešto čitao o ovome
                            između ostalog piše da je Mileva bila veći kapacitet od samog Alberta, da je bila bolji i inteligentniji student medicine u Cirihu.
                            Inače, bila je jedna od ukupno 5 studentica.
                            Eto kakvo je nekad vreme bilo.
                            Citiat člana Crvenkapica
                            jebeš ljubav ako nije nesrećna

                            Comment


                            • #15
                              Ja sam iz Crnu Goru i bolje bi bilo da sutim ovde a reka bi samo da zena ponekad treba da zna svoje mesto

                              Comment

                              Working...
                              X