Objava

Collapse
No announcement yet.

Kupovina polovnog automobila u Srbiji

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Kupovina polovnog automobila u Srbiji

    U ovoj temi probacemo jedni drugima da pomognemo kad je rec o kupovini polovnjaka u Srbiji. Posavetujte nekoga, pitajte, podelite sa nama ono sta znate, dakle razmenjujemo iskustva.
    Ja licno ovih dana, tj vise nedelja unazad planiram da kupim polovnjak kod nad, nesto ne starije od 10god, a ponuda kod nas je ogromna.
    Posle vise konsultacija sa prijateljima, posle obilazenja desetine placeva po Beogradu gde se prodaju automobili, posle silne pretrage po sajtovima kao sto su
    1. http://www.mobile.de/?lang=en
    2. www.autoscout24.com
    3. https://www.autolina.ch/en/
    dosao sam do zakljucka da se kod nas prodaje djubre kad je rec o polovnjacima (ako je ok cena) ili papreno skupi automobili koji opet mogu biti "djubre".
    E sad, zasto mislim tako, pa recimo ako automobil u istom ili slicnom godistu, sa istom ili slicnom kilometrazom....itd kosta ovde isto kao recimo u Nemackoj normalan covek pozove zdravu pamet i zapita se zasto je to tako. A posle razgovora sa profesionalcima (ovima koji nam uvaljuju djubre) a koje licno znam pa nemaju razloga da me lazu....kazu sledece:
    Sve sto se uvozi je bilo havarisano, dakle izlupano a ovde kod nas se pegla i flekuje za male pare....i to nije nesto strasno jer je u pitanju lim koji opet moze da se sredjuje ali je jos strasnije to da se obavezno skida kilometraza. Primeticete da vecina automobila ima ispod 200000km predjenih, a dobar deo njih kao obavezno izmedju 100000km i 150000km, a svi oni su presli u najboljem slucaju dva puta toliko a u najgorem i tri cetiri pa i vise puta toliko sto znaci da je motor na izdisaju i da mu je potrebno dosta sredjivanja dakle takav auto je samo nasminkan.
    Ljudi koji uvoze (najvise ovi sto imaju auto placeve) uvoze uglavnom (bar 90%) blago havarisane automobile i automobile koji su presli strasno mnogo jer tamo takvi vrede mnogo manje, skida se kilometraza jos pre ulasku u zemlju a za to se naplacuje par desetina EUR, takodje ako postoji problem na granici i za to postoji sema preko speditera koji caste carinike.
    Recimo ako kupite auto u Svajcarskoj ili Nemackoj a zelite da uz auto uvezete i polovne gume (sto je zakonom zabranjeno) to naravno nije problem jer je opste poznato da carinik uzme 10EUR po gumi (a i manje) i pusti vas bez problema.
    Dakle nikako ne kupujte auto u Srbiji ako je polovnjak, jer ili placate mnogo vise nego sto vredi ili kupujete macka u dzaku.
    Ako kupujete auto znajte da je vas ljubimac vrlo moguce izgledao bas ovako pre nego sto ste ga vi kupili
    Prikačeni fajlovi

  • #2
    Osnovno o kupovini automobila, ovaj video odlicno opisuje na sta treba obratiti paznju:

    Comment

    Working...
    X