Objava

Collapse
No announcement yet.

Ljubavna svastara...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: Ljubavna svastara...

    LJUBAV NIJE PARADAJZ ALI JESTE RAKIJA

    Kad sam mladjan bio
    ja sam stalno htio
    rakijicu piti
    i zene ljubiti

    Rakijica vrag
    bijah njojzi drag
    a zene bas gadne
    ni jedna da padne

    Godine su prosle
    prve sijede dosle
    usne jos mi zedne
    a zene ni jedne

    macak Pero, jutros kad je, umjesto iz kurvanja, doso iz kafane......

    Comment


    • Re: Ljubavna svastara...

      Moje maleno, ti si zivot moj
      sve dok zemljom hodam bicu samo tvoj
      moje maleno, znas ti to
      do posljednje kapi krvi bicu samo tvoj...

      Comment


      • Re: Ljubavna svastara...

        "Još uvijek te poželim, onako posebnog, a pogrešnog. Najgoreg i najboljeg u isto vrijeme. Svakakvog, a najdražeg. Pa se zapitam, hoće li ikada prestati… Hoću li ikada biti sretna i mirna bez tebe, hoćeš li me ikada prestati ponovo tražiti? Hoće li ovo zauvijek trajati? Taman za ništa, premalo za sve."

        nebo je moja granica

        Comment


        • Re: Ljubavna svastara...

          A sad me pusti da skupim svoju snagu, da saberem svoje misli u jednu žižu, da pomislim svom silinom na užas zemaljskog življenja, na nesavršenstvo sveta, na miljarde života što se razdiru, na zveri što se međusobno kolju, na zmiju koja peči lane što preživa u hladu, na vukove koji razdiru jagnjad, na bogomoljke što ubijaju svoje mužjake, na pčele što umiru posle uboda, na bol majki koje nas rađaju, na slepe mačiće što ih deca bacaju u reku, na užas riba u utrobi ulješure, na užas ulješure kad se nasuče na obalu, na tugu slona koji mre od starosti, na kratkotrajnu radost leptira, na varljivu lepotu cveta, na kratkotrajnu varku ljubavnog zagrljaja, na užas prolivenog semena, na nemoć ostarelog tigra, na trulež zuba u ustima, na miljatde mrtvog lišća što se taloži u šumama, na strah tek izleglog ptića koje majka istiskuje iz gnezda, na paklene muke gliste koja se prži na suncu kao na živoj vatri, na bol ljubavnog rastanka, na užas gubavaca, na strašnu metamorfozu ženskih sisa, na rane, na bol slepaca…
          Danilo Kiš

          Comment


          • Re: Ljubavna svastara...

            I znam...jednom ćeš se vratiti. Kao što se vraćaju ptice svom jatu.
            Jer...ti i ja smo sazdani od istih iskrica svetlosti u tami surovog života, koji se sa nama poigrava. Kad nam se pogledi sudare ništa više neće biti važno.
            I onako nam godine izmiču , dok čekamo sudbina da nam presudi.
            Presudimo sami sebi ovaj put...

            Comment


            • Re: Ljubavna svastara...

              Ako ne možeš da budeš s onim koga voliš, voli onog s kim si sada
              SVE sta napišem smatrajte Salom

              Comment

              Working...
              X