Objava

Collapse
No announcement yet.

Zdrava jela i napici koji pomazu mrsavljenju i ocuvanju normalne figure

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Zdrava jela i napici koji pomazu mrsavljenju i ocuvanju normalne figure

    Znamo kako je ljudima tesko da menjaju svoje navike, narocito kad je rec o hrani ali ovaj dorucak moze da am dosta pomogne u regulisanju telesne mase.
    Ja licno nemam vecih problema sa viskom kilograma, ali sam resio i ovo malo da regulisem na vreme....citajuci netom nasao sam nesto sto ima smisla a namirnice koje se pominju definitivno pozitivno uticu na nas metabolizam.
    Ponekad samo naizgled male promene mogu da naprave cuda za metabolizam, koji sa druge strane utice na izgled naceg tela.

    Sve sta treba da uradite je da narednih 30 dana imate ovakava dorucak, naravno tokom dana nemojte preterivati sa drugim namirnicama,izbacite slatkise, sve od belog brasna, secer, pirinac, krompir, i masno meso, sve mesne preradjevine


    Potrebni sastojci:

    - 200 ml kefira ili punomasnog jogurta
    - 1 kašika mlevenog lanenog semena
    - 1 kašika razanih mekinja
    - 1 kasicica mlevenih oraha/badema/lesnika
    - 1 kasicica cimeta
    - 4 suve sljive
    - 5 brusnica ili suvog grozdja


    Vrlo prosto, gore navedene sastojke izmesajte u ciniji poklopite i ostavite do jutra u frizideru.
    Ujutro pre dorucka iscedite malo limuna, ako vam ne smeta pola limuna u casu vode, ili manje ako vam je previse kiselo(bar nekoliko kapi)....to ispijte a potom doruckujte.

    Ova dijeta je zdrava i nikako nece uticati lose na vas organizam, izbegavajte namirnice koje sam pomenuo, pijte vise tecnosti i krecite se malo vise nego inace, bar setnje.
    Last edited by goxy30; 09-10-16, 21:48.

  • #2
    Re: Zdrava jela i napici koji pomazu mrsavljenju i ocuvanju normalne figure

    Evo jednog napitka koji je definitivno zdrav
    Za dve case potrebno vam je:
    -Jedna zaledjena banana
    -Jedna do dve (po ukusu) kafene kasike narendanog djumbira
    -Jednu do dve (po ukusu) kasike lana (mlevenog)
    -Pola case zaledjenih borovnica
    -Pola case spanaca
    -Malo leda (ili vode ako vam je previse hladno)
    Sve gore navedeno ubacite u blender i dobro izmiksajte i napitak je gotov.
    Piti na prazan stomak (lagano) svakog jutra, neka istrazivanja su pokazala da se za samo nekoliko dana izgubi par kilograma.

    Banane su bogate kalijumom antioksidansima i vlaknima te podsticu varenju i izbacivanju toksina.
    Djumbir jaca imunitet, ubrzava metabolizam i umanjuje apetit, i jos stosta dobro radi za organizam.
    Lan je prepun vlakana i takodje pomaze varenju.
    Borovnice su odlican antioksidant i daju sjajnu aromu ovom napitku.
    Spanac je bogat magnezijumom te pozitivno utice na nervni sistem tj raspolozenje.

    Comment

    Working...
    X