Da bi proverili koliko trošite električne energije treba samo da odete do novog brojila i uslikate trenutno stanje (naravno možete i da upišete). Slikaćete nekoliko fotografija samog brojila jer će on menjati podatke svakih 4 do 5 sekundi pa uslikajte sve to.

Prvo proverite da niste uslikali tuđe brojilo kako se ne bi neprijatno (a možda i prijatno ali pogrešno) iznenadili
Pogledajte vaš račun gde piše "broj brojila" i uporedite broj sa vših fotografija, broj je naveden ispod godine proizvodnje brojila (u mom slučaju 2019) i ispod bar koda i ako vam se brojevi poklapaju idemo dalje

Click image for larger version

Name:	Kako ocitati novo digitalno brojilo.jpg
Views:	15124
Size:	47.6 KB
ID:	168241

Pogledate vaše fotke na mobilnom i tu tražimo fotku gde se vidi
15.8.1 i u nastavku piše koliko ste potrošili u skupljoj tarifi, u ovom slučaju sa mojih fotki to je 1031,69 kwh

Click image for larger version

Name:	Kako ocitati novo digitalno brojilo 1.jpg
Views:	23740
Size:	135.6 KB
ID:	168242

Ovaj deo sa fotke uporedite sa računom gde na računu piše "viša tarifa novo" u mom slučaju 878 kwh. Da bi videli koliko ste potrošili u višoj tarifi jednostavno oduzmete ono što ste upravo očitali tj fotografisali i oduzmete sa onim na računu. Ja u mom slučaju od 1031kwh oduzmem 878kwh i dobijem uvid u to kolika mi je trenutna potrošnja

Posle ovoga nađete fotku gde se vidi
15.8.2 i u nastavku se vidi koliko ste potrošili u nižoj tarifi, u mom slućaju to je 201.13 kwh i procedura je naravno ista kao i sa višom tarifom. Na mom računu je bilo poslednje očitano za nižu tarifu 160 kwh

Click image for larger version

Name:	Kako ocitati novo digitalno brojilo 2.jpg
Views:	20905
Size:	149.1 KB
ID:	168243

Dakle od 201kwh oduzmem 160kwh i dobijem uvid koliko sam potrošio u nižoj tarifi


Znači

15.8.1 pokazuje stanje u višoj tarifi
15.8.2 pokazuje stanje u nižoj tarifi
0.9.1 pokazuje trenutno vreme
0.9.2 pokazuje datum
L1, L2, L3 pokazuju da je brojilo trofazno dvotarifno tj da imate jeftiniju i skuplju struju...


To bi bilo sve, ukoliko imate neka pitanja ili ako smo vam pomogli registrujte se i kažite hvala.
Pozdrav