Objava

Collapse
No announcement yet.

Kako oterati macke, sta macke ne podnose?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Kako oterati macke, sta macke ne podnose?

    Savet, sta macke ne podnose, sta mrze, cime ih oterati, kako ih oterati...macke shitzzzz
    Posto neke mrzi da citaju sve odmah da napisem (ovaj deo je naknadno editovan) BIBER, SIRCE, CIMET, LIMUN, MENTA, LAVANDA, RUZMARIN, MAJCINA DUSICA, SOC (talog od kafe), SENF, KARI, ETERICNA ULJA, teraju macke

    Ukoliko zelite da oterate macke iz dvorista kuce senzori na pokret su odlicna stvar, buka ili voda teraju macke te mozete recimo povezati senzore da emituju neki od zvukova koji bi oterali macke ili da ih povezete sa prskalicama za bastu koje bi se na pokret ukljucile na po par sekundi.

    Problem

    U ulaz nam ulaze macke, neke komsije ih hrane...sve je to lepo, volim i ja macke al ne da mi pisaju i seru oko praga i na otirac

    Pre 30dana komsinici se posrala macka na otirac, a 5 dana posle toga opet, zena poshizela...prvo su mislili da im se neko posrao na prag u inat iz nekog razloga... ljudi se bacili u trip
    Sad se pitate kako se bacili u trip jer maca ima malu kaku jelte?
    E pa nije, hrane je ko bika, jede na prvom spratu, pa joj ljubazna domacica sa drugog "jaoooo sto lepa macaaa maaac maaac"....i daje joj i ona, pa onda neki sa 5tog i tako vija kroz ulaz hahahha
    A sere ko bik, ma ko slon....nije ni chudo istripovali se ljudi, cak ja i komsija krenuli u kaciju kamere da nabavimo da vidimo ko to sere po ulazu

    pre nekih 10 dana meni se neko posere na otirac
    ja u chudu, ujutro izlazim ono balega brate, nije macije ovo...ma nema sanse (mislim tad) mislim od kada macke pocele da seru ko volovi jbte?
    Usrah se od brisanja i ribanja, hemija, rakija, ....dezifikovano do bola...
    I tako...i eto jutros opet, ali mala kaka...izadjem a ono sveze skoro da se pushi
    a maca tu gore na stepenicama se oblizuje...iyaoooo ma doslo mi da je zadavim ma KO MACKU : )

    i tako odem ja na vrata kod komsinice da je obradujem, kazem ma niej nam srao neki retard oko vrata vec ebena macak...i laknulo nam...ali cvvvrtzzz
    evo malopre 17h i zvoni neko na vrata (nije macka)...komsinica kaze jaaaooo komso sta cemo evo gledaj i pokazuje na otirac aja umalo da puknem ali se uozbiljim a onooo...ko BIK se posrala........i kaze komsinica nije samo to nego se i pristojno popikila... i kaze sve joj ispod praga uslo u hodnik i da je tako i provalila da nesto nije uredu....kaze "nesto nadire a ja mislila poplava" ali pocelo da zaudara pa se eto lepo iznenadila

    I SAD KAKO eliminisati macu a da je ne oderemo ko macku

    i setih se da mi je neko rekao ranije davno BIBER....i procitam malo i ono stvarno...kazu efikasno tera mace i eto sad biberimo otirace i hodnike

    KAZU PALI 100% a javim vam ako je zaista tako...

    a ako imate jos neko resenje podelite ga sa nama
    Prikačeni fajlovi
    Last edited by goxy30; 21-08-20, 13:43.

  • #2
    Re: Kako oterati macke, sta macke ne podnose?

    Nije problem u macki, vec u komsinici koja je hrani, a nije je udomila. Ako joj je vec stalo do toga da macka bude sita, onda neka joj iznosi hranu napolje. Nekoliko mojih komsija hrani pse i macke lutalice, iznose im napolje hranu. Te macke i psi ne ulaze u zgradu i mirna Backa.

    Comment


    • #3
      Re: Kako oterati macke, sta macke ne podnose?

      ma ja sam se malo salio, naravno da macka nije kriva...da jeste vec bi zavrsila kao kapa, ili nesto slicno....neshto kao kapa komndanta Marka ali bi bila moja kapa



      inace problem je u samim zgradama i okruzenju...macke ovde namaju gde da nadju utociste od zime pa se naviknu na ulaze...naravno jasno je da grese komsije koje hrane macke u ulazu...ali ti ljudi su toliko ...da ne kazem shta pa ne mogu shvatiti da zbog toga smrdi po ulazu ... da kao shto je navedeno u postu iznad...jednostavno ne hrani se zivotinja po ulazu vec tamo gde bi trebala da obitava...

      pse niko ne bi tolerisao u ulazu, ali nase plavuse (Ijaaaaoo maca, mac mac mac) su toliko "dobre" da eto... sad vonja na sve strane hahaha

      izgleda da biber pomaze....na mom spratu sve posuto biberom i maca ima problem da ode sprat vishe hahahha
      Last edited by goxy30; 27-04-14, 21:56.

      Comment


      • #4
        Re: Kako oterati macke, sta macke ne podnose?

        Uvedite jednu džukelu u ulaz
        Evo ja pita moju komšinicu ona kaze mačke ne vole miris limuna i cimeta

        Comment


        • #5
          Re: Kako oterati macke, sta macke ne podnose?

          vezi pit bula za ulaz od zgrade, ne samo da ce oterati macke, vec i kvitare

          Beda, sirotinja, gologuz po brdima hodam, bukve sobaljujem i mlade cobanice, sa sobom darujem

          Comment


          • #6
            Re: Kako oterati macke, sta macke ne podnose?

            SVE sta napišem smatrajte Salom

            Comment


            • #7
              Re: Kako oterati macke, sta macke ne podnose?

              Citiat člana điđi Pogledaj Post
              Ja kao neko ko je spasio tuce macica sa ulice i odneo ih u selo kod mojih gde zive kao lavovi u africkoj dzungli....zaista ne mrzim macke cak naprotiv.
              Problem je u tome da je ulaz ionako prljav od ljudi koji se ponasaju kao stoka, e sad kad jos macke krenu da obitavaju po delovima ulaza to je zaista problem....kad macka krene da vrsi nuzdu po tvom otiracu onda mi reci nesto ....i to svakodnevno i redovno nedeljama, pa cak i da si macka popizdeo bi jer ni ona tu ne ostaje, dodje frcne tamo amo i ode u tri lepe u podrum dole

              Da dopunim temu ja sam jos ranije kad je zapoceta ova tema probao sa svim sto je gore navedeno ono sto definitivno ima najbolji efekat je obicno alkoholno sirce koje se razblazi na pola sa vodom i poprska po delovima gde ne zelite da macka dolazi i vrsi nuzdu....pomaze 101%
              Najbolje je uzeti neku staru pumpicu koja bi rasprsivala sirce i jednom dnevno prskati nekih 10 dana dok macka ne primi k znanju da vise nema sale sa vasim otiracem

              ps
              A plavusa koja je navukla macke u ulaz sa njenim "mac mac iyaaaooooo slatka maca..." pri cemu je bacala snicle i ono sto nije decko hteo da pojede jer nesretna nije znala ni komad piletine da prodinsta....e njoj se neko od komsija osvetio te se odselila, iznajmila stan na nekom drugom mestu....dakle neko joj se ladno posrao na njen otirac pa je citav ulaz brujao o tome a svi pa cak i ona su znali zasto. A macke su samo njen otirac zaobilazile na citava tri sprata jer ih je tu hranila, a macka naravno nece da sere tamo gde jede, pametna i cista zivotinja.
              I dalje ne znamo ko je pristupio tako radikalnom potezu ali svi sumnjaju na cika Marka koji je preminuo nedavno, mir i pokoj mu u dusi, spasio nas covek od plavuse a i od macaka.
              Last edited by goxy30; 03-01-16, 09:41.

              Comment


              • #8
                Re: Kako oterati macke, sta macke ne podnose?

                Citiat člana goxy30 Pogledaj Post
                ....kad macka krene da vrsi nuzdu po tvom otiracu onda mi reci nesto ....i to svakodnevno i redovno nedeljama, pa cak i da si macka popizdeo bi
                Zar su mačke krive što su ljudi neuredni i ne poštuju kućni red? To se treba rešiti na sastanku stanara. Neuredne stanare prijavljivati komunalnom redaru sve dok se ne opamete. Postoje zakoni, a i oni koji su plaćeni da ih provode. Zašto bi se ti ili bilo koji drugi stanar opterećivao mačijim sranjem kad već postoje ljudi kojima je to posao?
                SVE sta napišem smatrajte Salom

                Comment


                • #9
                  Re: Kako oterati macke, sta macke ne podnose?

                  Citiat člana điđi Pogledaj Post
                  Zar su mačke krive što su ljudi neuredni i ne poštuju kućni red? To se treba rešiti na sastanku stanara. Neuredne stanare prijavljivati komunalnom redaru sve dok se ne opamete. Postoje zakoni, a i oni koji su plaćeni da ih provode. Zašto bi se ti ili bilo koji drugi stanar opterećivao mačijim sranjem kad već postoje ljudi kojima je to posao?
                  Kucni red ne funkcionise jer vecina stanara ne zeli ili nema vremena da sastanci i dogovara se...dzaba kad se pojavi 5 stanara od ukupno 60 stanova. Komunalna policja tu ne reaguje jer macka ne pripada nikome. Sinteri ili slicno ne dolaze u obzir jer niko pa ni ja ne bi zeleli da se nesto dogodi mackama. Sirce je resilo stvar, tada sam rekao komsijama da je meni to pomoglo te su i oni slicno radili i sada nema macaka u ulazu. A komsinica kojoj je (verovatno) pokojni cika Marko izvrsio veliku nuzdu na njen otirac...odselila se

                  Jeftino je sirce kod nas, oko 0.7eur za 1l alkoholnog

                  ps
                  secam se da su ljudi koji svracaju kod nas u ulaz cesto govorili tipa "uf al ovde rade tursiju" ili "jbte staaa je ovo sirce pfffuuuj" i tako nekoliko nedelja trajalo a mi se navikli a nedavno mi komsija rece da mu pomalo nedostaje miris sirceta

                  Comment


                  • #10
                    Posle nekog vremena smo opet imali problema sa macama i zbog jakog mirisa sirceta probali smo sledece

                    Biber, pa cimet, kao i limun i mogu vam reci da su mace zaobilazile u sirokom luku nase pragove ali su zato obilato kakile na komsijama koje nisu stavljale pa su svi napadali komsinicu koja ih stalno hrani i obozava a kod nje nikad ne kake jer nisu blesave da kake tamo gde jedu

                    Topla preporuka za cimet, lepo mirise a tera mace

                    Comment


                    • #11
                      Novo, upravo probano danas i tera mace 101%
                      Ljuta tucana paprika ili jos bolje ljuta mlevena, pospete po delovima kuda macke ne bi trebalo da prodju konkretno u mom slucaju je u pitanju otirac na koji mace vole da kake....posuo sam po otiracu komsije u prizemlju i gledao kako ulazi macka na glavni ulaz, nailazi na otirac....bukvalno je istrcala odakle je dosla kad je osetila ljutu papriku hahahhaah
                      ps
                      samo treba se cuvati promaje

                      Comment


                      • #12
                        Macke takodje ne vole lavandu to sam skoro na selu primetio kod komsinice koja ima zasadjenu lavandu oko kuce macke jednostavno to zaobilaze.
                        Macke takodje beze od onog taloga koji ostaje posle kuvanja kafe (soc), tak talog od kafe je koristan u dvoristima ili oko cveca ako vam tu mace vrse nuzdu jer ovaj soc od kafe odlicno djubri biljke a tera mace.
                        Ako imate problem sa mackama u dvoristu ili oko kuce postoji vise opcija, recimo gore pomenuta lavanda ili kafa, takodje macke ne vole bodljikavu povrsinu one vole glatku i utabanu povrsinu po kojoj se lakse krecu.
                        Recimo macke ne vole da budu ispod borovog drveca, ne vole ni borove sisarke....
                        U dvoristima takodje pomaze menta ili ruzmarin jer ovo mace zaista ne podnose.

                        Comment

                        Working...
                        X