Objava

Collapse
No announcement yet.

Fizicko kaznjavanje dece

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Fizicko kaznjavanje dece

    Sad sam bas gledala na tvu emisiju o tome...
    U Srbiji je porast fizickog nasilja nad decom... Planira se da uskoro vlada usvoji nacrt Nacionalne strategije za prevenciju i zastitu dece od nasilja. (mada kako je azurna :axxo: ) Do sada samo postoji zabrana vrsenja nasilja u skolama... A sad se planira i u porodici...

    Da li ste za ili protiv fizickog kaznjavanja dece? I objasnite razloge za taj stav...

  • #2
    Kao pedagog (budući) moram da kažem da sam protiv, ne samo fizičkog, nego kažnjavanja uopšte...

    Comment


    • #3
      Takodje protiv... Ako se vec trebaju da kazne mnogo je bolje i efikasnije kazniti ih verbalno... Ili nekim ukidanjem privilegija...
      Ali fizicko nikako ne mogu da razumem... Kako neko moze da tuce osobu (vlastito dete) koje je bespomocno i nema mogucnosti da se brani...
      To mi je zaista gnusno i jadno... I to je vise oblik izivljavanja roditelja kad su besni nego pokusaj da se nauci dete da je pogresilo...

      Comment


      • #4
        .... dobijala sam batine kao dete zbog svoje tvrdoglavosti ( moji su pedagozi)... i po njihovom mišljenju "batina je iz raja izašla" ....

        ...sada kao roditelj.... bilo je trenutaka da me ćerka toliko izvede iz takta (na mamu je tvrdoglava) da mi se plače, ali nakon jedne njene izjave "molim te me istuci samo me nemoj kažnjavati" sve mi je bilo jasno... batine kao vaspitnu metodu ne primenjujem...
        ... Samokontrola...jedini način da preživite u svetu punom idiota ...
        sigpic

        Comment


        • #5
          Treba razgraniciti sta je to opasno u fizickom kaznjavanju dece a sta nije.Ako dete nekad dobije prutic po guzi ne mislim uopste da je strasno cak sta vise.
          Ako je to bas bezrazlozno svakodnevno matletiranje onda je to problem.
          Usput jos da kazem da je to problem koji se ne resava pojedinacno,i da su nepotrebna filozofiranja raznoraznih strucnjaka koji su u stvari paraziti ovog drustva.Problem nastaje kao poremecaj sveukupnih uslova zivota te samim tim kada se tu pronadje resenje smanjice se i nasilje u porodici.

          Comment


          • #6
            Ne kaki te!
            Problem je kad pravimo decu -slučajno...kad NEMA LJUBAVI!
            Nego, eto tako...

            Comment


            • #7
              decu se moze fizicki kanjavati do 5 godine lagano po guzi posle nije bas preporucljivo svaki vid fizickog kaznjavanja

              Comment


              • #8
                Lagan udarac po guzi nije strasan, ali vise od toga nije primjereno.
                U nekim zemljama je zabranjena bila kakva fizicka sila nad djecom, mislim da ni to nije u redu. Cula sam za toliko primjera da su djeca iskoristila to saznanje i tuzila roditelje za udarac, samar i slicno da su na kraju roditelji zavrsili na sudjenje.

                U nicemu ne treba pretjerivati.

                Comment


                • #9
                  more mene je tata mlatio ko slichku pa evo nishta mi ne fali

                  Comment


                  • #10
                    Da...A mozda si zato postala alkoholicar

                    Comment


                    • #11
                      a jesi li ti bludnica zato shto nisi dobijala batine

                      Comment


                      • #12
                        Molim bez spama Jako ce tesko napraviti granicu izmedju toga sta je fizicko malteriranje a sta ne,mislim da je to preko potrebno kako bi se izbegle tuzbe dece,jer ipak deca su spremna na sve kada su u osetljivim godinama a roditelji im ne daju ono sto traze

                        Comment


                        • #13
                          Salu na stranu.... Slazem se sa catch da bi ta zabrana mogla da se zloupotrebi... Mada sam i protiv tog "laganog udaranja deteta".... Sigurno je da ukoliko ga kaznjava na taj nacin nece biti lagano...
                          Kakav je to roditelj koji ne moze verbalno da kazni svoje dete i da ga nauci da je to sto je uradio lose...

                          Inace posto jos nemam dece sve ovo govorim teorijski naravno...
                          Mislim da su mene moji roditelji u zivotu istukli maksimum dva puta... I vise nikad... I oba puta ne zato sto sam ja nesto preterano skrivila vec zato sto su oni bili lose raspolozeni...
                          U svakom slucaju... Mislim da verbalna kazna moze da bude mnogo gora od fizicke a da ima mnogo bolje posledice po dete...

                          Comment


                          • #14
                            samo komunikacija...i uz malo srece ispadnete kao ja...

                            Comment


                            • #15
                              Zašto praviti dete ako nemate strpljenja da komunicirate sa njim. Ne postoji ništa što se na lep način ne može detetu objasniti. Batine su kontraproduktivne. Više štete no koristi.

                              Comment

                              Working...
                              X