Objava

Collapse
No announcement yet.

Fizicko kaznjavanje dece

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    mene mama mlatila redovno ,tata nikad
    ja ne verujem da cu da bijem decu ali znam da cu biti stroga mama
    Nema te ljubavi koje nisam gladna i mrznje koje nisam sita...

    Comment


    • #17
      Batine nikako.Izazivamo samo kontra-efekat.Sa svojim sinom porazgovaram kao sa osobom ravnoj sebi i problem je resen.Bitno je da se deca osete bitnim i uvazenim.

      Comment


      • #18
        Batina je iz raja izasla - ako na primer mi dete ( kada ga budem imao ) gura prste u prekidac - zar treba da mu 100 puta kazem da to ne radi ? ne nego ga tresnem malo po dupencetu i ono vise nikad to ne radi

        opet mislim da mi koji nemamo dece - treba prvo da je napravimo pa onda da dodjemo ovde ponovo

        dakle hoce neko bebu ?

        Comment


        • #19
          zar treba da mu 100 puta kazem da to ne radi ?
          Mozda mu trebas samo da kazes jednom

          Comment


          • #20
            Citiat člana DJAVO Pogledaj Post
            Batina je iz raja izasla

            Dobro si to rekao, da je valjala tamo bi i ostala.
            Last edited by Boyforfun; 13-12-08, 05:27.

            Comment


            • #21
              Citiat člana DJAVO Pogledaj Post
              Batina je iz raja izasla - ako na primer mi dete ( kada ga budem imao ) gura prste u prekidac - zar treba da mu 100 puta kazem da to ne radi ? ne nego ga tresnem malo po dupencetu i ono vise nikad to ne radi

              opet mislim da mi koji nemamo dece - treba prvo da je napravimo pa onda da dodjemo ovde ponovo

              dakle hoce neko bebu ?

              mislim da mozes da stavis nesto preko prekidaca,ja bi tako postupila

              Comment


              • #22
                A i koji ce ti djavo prekidaci.Ako dete bude diralo radijator ili pec izbaci i to iz kuce.Mislim da nikome ne priznajem da voli decu vise od mene i da mu to deca vracaju ali me nerviraju prazne price.Jednostavno nekada postoje situacije kada dete treba da dobije batine i u tome nema nista lose.

                Comment


                • #23
                  Neophodno je uvesti obavezan test kompetencije za buduće roditelje!
                  Društvo je krenulo stranputicom. Kojekakvi debili prave decu-debile, duševne i fizičke.
                  Mene niko od roditelja nije ni pogledao popreko, a kamo li udario. Vaspitavanje deteta treba da bude škola i iskustvo, i za dete i za roditelja.
                  Apsolutno je nedopustivo primenjivati fizičku silu nad bilo kim, a naročito nad sopstvenim detetom.
                  Ne postoji zloupotreba ovakvog zakona! Dete koje nije zlostavljano, neće sigurno slagati da su ga mama/tata tukli.

                  Comment


                  • #24
                    Citiat člana nepredvidivi Pogledaj Post
                    A i koji ce ti djavo prekidaci.Ako dete bude diralo radijator ili pec izbaci i to iz kuce.Mislim da nikome ne priznajem da voli decu vise od mene i da mu to deca vracaju ali me nerviraju prazne price.Jednostavno nekada postoje situacije kada dete treba da dobije batine i u tome nema nista lose.
                    ako bacis radijator ili pec van kuce,dete ce smrznuti....nije ti to dobar predlog.

                    sta ima lose zastititi dete od ne daj boze situacija, kad vec ne moze nesto da mu se objasni? kako obajsniti detetu od godinu i nesto,koje je tek prohodalo da ne sme da dira stekere? ili da pazi na ivice od astalcica? po meni je logicnije staviti one zastitne plastike po ivicama,nego ga tuci nepotrebno.

                    Comment


                    • #25
                      To sto je po tebi prakticnije u stvarnosti nije primenjivo.Najgore od svega sto na ovoj temi oni koji jos nemaju decu ni u dugorocnom planu pametuju drugima koji decu odgajaju ili su vec to uradili.Niko nije neprijatelj svom detetu i bioloski to je nemoguce.Medjutim ipak postoje situacije kada dete treba da dobije batine.Shvatices to kada dovoljno porastes.

                      Comment


                      • #26
                        Nepredidivi nisu svi koji su protiv batina bez dece. Imam sina od 11 god i do sad sam sve mogao da mu objasnim bez batina.Ako već napravite dete morate da imate dovoljno strpljena da mu objasnite šta nije dobro za njega. Samo strpljenje i razgovor.Nikako batine iz prostog razloga što su kontraproduktivne. U većini slučajeva dete koje je dobijalo batine ne može da se snađe na pravi način kad odraste i zasnuje svoju porodicu.

                        Comment


                        • #27
                          Boy moje dete ima osam godina i nikada nisam ni pomislio da je udarim ali ono sto zelim da kazem je da je suludo razmisljati iskljuciti takvu cinjenicu.Mrzi me kada vidim rasprave pod nekim patronatima ljudskih prava ,zastite svega i svacega a vise nepravde nikada nije bilo do sada.Osim sto majmuni po nekim nevladinim organizacijama seru o nebitnim temama i zauzvrat primaju velike novce bolje da urade nesto na tome kako to dete kada sutra bude doslo u situaciju da krene samo bude docekano i zasticeno od drustva.Ili recimo daj da ucinimo nesto da se smanji kolicina droge na ulicama,ili daj da podignemo brak na vecu instancu a ne da se desava nasilje izmedju roditelja pa nastrada dete kao sto je bilo nedavno.A rasprava o tome da li je roditelj uzeo prutic i nalupao dete po dupetu jer je bilo jako nestasno po meni je glupost koju opisuje stari i nepristojan izraz ali jako slikovit i na mestu kao ovo primeren,cisto palamudjenje .

                          Comment


                          • #28
                            Ok slažem se da možda postoji situacija u kojoj je neophodno udariti dete. Ali takođe smatram da uz pravilno usmeravanje detete verovatno se neće doći u takvu situaciju. Što se tiče nevladinih organizacija i televizijskog programa jednostavno to ne mogu da gledam i ne gledam.Za drogu se slažem ali ne može ništa da se uradi dok svi mi koji plaćamo vlast (zakonodavnu i izvršnu ) mirno gledamo i dopuštamo da nas zavode kojekakvi klošari kojima je jedini cilj u životu da napune svoje džepove i da imaju moć. Nema trenutno političara u Srbiji koji je vredan malog nokta bilo koga od vas ovde. A bez poštenih ljudi koji će da rade svoj posao kako treba ni nama nema boljitka.

                            Comment


                            • #29
                              Ajde da i ja malo 'palamudim' na ovu temu. Imam dete od 11 godina, a i po struci sam pedagog (ili ću biti za dva ispita ) , tako da valjda imam pravo nešto reći
                              Saglasna sam sa Boyem u potpunosti. Ne mogu se batinama deca vaspitavati. Ne može se moral učiti nemoralnim sredstvima. Postoje mnogi načini koji su humaniji, a uspešniji.
                              I jeste, svaki šamar i udarac po dupetu je zlostavljanje.

                              Comment


                              • #30
                                Lilith ... ako je tako onda ne postoji dete koje nije zlostavljano .... posebno naše generacije.... sećam se i nastavnice u školi koja je redom delila šamare... svaki roditelj je bar jednom udario dete po guzi ...
                                ... Samokontrola...jedini način da preživite u svetu punom idiota ...
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X