Objava

Collapse
No announcement yet.

Prezime

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Prezime

    Zadrzavate svoje ili uzimate prezime partnera? Ili mozda oba?

    Ja cu uzeti partnerovo prezime,nekako mi bzv da deca i ja imamo razlicita prezimena.

    Vas stav?
    Nema te ljubavi koje nisam gladna i mrznje koje nisam sita...

  • #2
    Želim da ostavim svoje prezime iz više razloga.....

    Comment


    • #3
      Ja cu takodje uzeti partnerovo prezime

      Comment


      • #4
        Zadrzala sam svoje i dodala njegovo,tako da mi posle razvoda bilo lakse da izbrisem njegovo i opet sam na svoje.A za decu nema veze,mozete i njima da stavite vase prezime,moja mala i ja imamo isto prezime.

        Comment


        • #5
          Mislim da ne treba previse filozofirati kada je ova tema u pitanju jer je to stvar osecaja i ubeđenja i zena i muskaraca.

          Verujem da se pitanje promene prezimena ili njegovo zadrzavanje dogovorno resava od strane partnera koji stupaju u brak.Jer razliciti su razlozi i motivacija zasto neko ne zeli da promeni svoje prezime.Nasa tradicija igra veliku ulogu pri ovakvim pitanjima,mada moje licno misljenje je da je to samo privatna stvar dvoje ljudi koji ce ziveti zajedno.Smatram da ako jedan par odluci i smatra da je dovoljno zreo i podesan da provede zivot zajedno,sigurno ni pitanje prezimena nece biti problem.

          Najgluplja varijanta mi je da dodam, i tako imam 2 prezimena, pa jos sa onom - izmedju (mada vidim da je to sad moderno : Jasmina Mitrovic-Maric, Mira Adanja-Polak, Mirjana Bobic-Mojsilovic, itd. ) . To je narocito bezveze ako su oba prezimena dugacka.

          Ima svakakvih misljenja, sto ljudi sto cudi ! Ja cu licno uzeti jednog dana muzevljevo, i to ne zato zbog neke tradicije ili ne znam cega, nego zato sto mi je normalno da jedna porodica ima jedno isto prezime
          If you hate me, you’re the looser, not me

          Comment


          • #6
            uzeh njegovo i etoooo...

            Comment


            • #7
              Da,bezveze je da deca i majka imaju razlicito prezime.Ali da je po mom,nikad ga ne bih menjala...na zalost,bilo je po njegovom.

              Comment


              • #8
                Po meni najbolje je ili uzeti prezime partnera ili zadrzati svoje a i uzeti njegovo...

                Comment


                • #9
                  Zadrzacu svoje i necu uzimati drugo. Jedino ako miraz ne bude dobar

                  Comment


                  • #10
                    uzela sam njegovo prezime...pa sad kad pishem treba mi pola sata da napishem....moje ime i prezime....
                    Zivot se moze razumeti samo gledajuchi unatrag,ali se moze ziveti gledajuchi samo napred!

                    Comment


                    • #11
                      uzela njegovo prezime, imala sam zelju da zadrzimk svoje eto tako bzv, nisam to u radila i sada se nekajem , jer svoje devojacko i dalje nosim u dusi i tako ce uvek ostati

                      Comment


                      • #12
                        moje i njegovo ....
                        Mogu ja preći preko svega, al dok prelazim... dobro izgazim...

                        Comment


                        • #13
                          uh..uzela sam njegovo..sada sam razvedena,a nasa birokratija i administracija su uzas.Trebace mi mnostvo nerava i vremena da vratim svoje prezime.Jedino mi je bezveze zbog dece

                          Comment


                          • #14
                            obzirom na činjenicu da se neću nikad upisati u "crnu knjigu" umreću sa svojim prezimenom

                            Comment


                            • #15
                              Ma nemoj mi reci pa kako ce onda ripamo na mladozenje ne moz bre samo na mog da se ripa leba ti izedem tvoj

                              Naravno uzecu muzevljevo prezime i ova baraba iznad ce mi biti kuma

                              Comment

                              Working...
                              X