Objava

Collapse
No announcement yet.

Kriza srednjih godina

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Kriza srednjih godina

    Da li smatrate da svi koji udju u neke 38,39,40... postaju zrtve stereotipa "kriza srednjih godina"?
    If you hate me, you’re the looser, not me

  • #2
    Ne bas svi ... Ali vecina onih koji nisu uspeli do tada da ostvare neke zacrtane ciljeve... poput osnivanja porodice...izivljavanja u mladosti... profesionalnih ambicija. Pa im jednostavno u tim godinama dodje da postoji velika sansa da ih nikad i nece ni ostvariti... Pa zapadnu u krizu...

    Comment


    • #3
      kako se ponashati u mladosti da se kriza ne bi manifestovala u tim godinama

      Comment


      • #4
        Ti se sasvim solidno ponasas.. .Samo smanji malo taj alkohol :axxo:

        Nisam ti ja Saveta Idi kod hane pa je pitaj

        Comment


        • #5
          kad odrastete kasti ce vam se samo

          Comment


          • #6
            Razlog tome moze biti 1) strah od smrti tj."necu da umrem a da ne prozivim ovo sto je ostalo kao da cu sutra da umrem" ...2) neprozivljena mladost (rani brak,prevelika posvecenost karijeri i poslovnom uspehu)... po meni su to dva osnovna razloga (mada ih postoji jos dosta) ...

            UZIVAJ u zivotu!!!
            If you hate me, you’re the looser, not me

            Comment


            • #7
              E pa Bogami,ja uzivam u zivotu tako da ne verujem da ce mi se desiti kriza srednjih godina.Sve sam obavila na vreme.Josh da nadjem nekog dedicu da igramo remi...milina!

              Comment


              • #8
                hahahah,definitivno DA!!!Vecini kada dodje u te godine kao da "proradi" griza savesti sta su sve propustili u mladosti,kako su samo tako ""MALI BROJ""" partnera imali,zasto su samo jednu kucu sagradili...i jos bezbroj razloga i opravdanja za svoju krizu!!!A onda nema prepreka da se sve to nadoknadi...zrtve su zanemarljive.....

                Comment


                • #9
                  Citiat člana kontesa Pogledaj Post
                  Vecini kada dodje u te godine kao da "proradi" griza savesti sta su sve propustili u mladosti,kako su samo tako ""MALI BROJ""" partnera imali...
                  Juuuuu

                  Ja se zamislih sad...hmmm mozda ja dignem ruke od plavog idjota i pocnem da 'kupusam' komshinice !?

                  Comment


                  • #10
                    Strah od smrti je glavni 'krivac' za ovu 'krizu'. To je jednostavno jedan normalan period života, a ne neka bolest. Pitanje je kako se ko snađe i da li je u situaciji da 'nadoknadi i obnovi' prohujalu mladost.
                    Nikome nije svejedno što dani lete i odlaze prebrzo, samo u tim, kritičnim godinama- ljudi postaju svesniji...i taj period traje dok ne ostare i ne prihvate neminovni poraz.

                    Comment


                    • #11
                      ja kao prvo ne znam koliko cu ziveti da bih znao "aritmeticku sredinu" tih svojih godina. salim se, znam na sta se misli...pa mislim, ja imam krizu svaki put kad nastupi rodjendan, kakva li je tek ta "teza varijanta"!? kod skromnih, prezauzetih, radnih, porodicnih ljudi nisam primetio taj sindrom. tacnije, kod svog caleta. stoga bih mogao da idem u pravcu zakljucivanja da samo onaj ko je isuvise obavesten, i samim tim na neki nacin izmanipulisan, i moze da pati od nametnutih modela.

                      Comment


                      • #12
                        Kriza srednjih godina se ne sastoji od smrti vec od prolaznosti i svjesnosti i odgovornosti.
                        Kad smo mladi sve nam je lijepo i jednostavno, sto smo stariji sve nam teze pada i sve manje smo tolerantniji jer ipak valjda sada nesto i znamo, imamo neko iskustvo iza nas.

                        Fizicke promjene su osjetljive. Pogledas sliku prije 20-tak godina i onda te pomalo obuhvati neka sujeta.
                        A sta smo uradili sa zivotom? Zivot pored nekih jednostavno prodje i da ni ne primjeti da su ostarili i postali bakice i djedice. Neki samo rade i stvaraju imogu da se dice svojom imovinom i sta sve nisu ostvarili.

                        A emocije i svjesnost, to je tu negdje u nama i svatko na svoj nacin to dozivljava.

                        Comment


                        • #13
                          sve dok dolazi tetka jdnom mesečno niš' se ne sekiraj rođo

                          ma! ne može nam ta kriza ništa sve dok se ponašamo kao adolescenti

                          Comment


                          • #14
                            Kriza srednjih godina
                            Njen tvorac je sujeta.Ljudska sujeta produkuje svakojake strahove od normalnih i prirodnim zakonima uredjenih,Bogom datih tokova života i ciklusa na Zemlji.Strah od smrti i prolaznosti,strah od gubitka mladosti i lepote.Strah od nemoći.
                            U suštini lepo je da čovek zreli,lepo je da stari da više ne bude lep i strastven već miran i iskustven,mudar.Neko treba da mlade nečemu nauči.Treba i drugi koji dolaze da budu lepi i strastveni dobro je da dodje vreme da se čovek povuče.
                            .Promene u organizmu koje zrelo doba donosi,nanose najgore rane našoj sujeti.A ona je ohola i osvetoljubiva,ona traži svoje,ona želi i stvara lažne predstave da se još uvek može biti ravan mladjem da se ne treba predati da smo jači od prirode.Ali niko nije.I to saznanje nemoći umesto saznanja dobrote i ljubavi je nešto što nas lomi i ruši.To zovemo krizom srednjih godina.A nisu godine krive,nego je život neumitno došao do pola a nismo shvatili i zavoleli suštinu života.Da smo prolazni i da, kako dolazimo na scenu lagano, od puzanja i malih koraka i padanja na guzu,tako lagano sve manjim koracima i sa opet po nekim padom na isto, treba da se sa te pozornice i povučemo.Da šminku i masku polako skidamo da kostime damo drugima i da se spremimo da u nagoti duše,smireni i čisti odemo na istinu.Tako je rečeno i tako biva i to je put.Kad to čovek shvati onda nema krizu srednjih godina nego ostavlja potomstvo,ostavlja dela,čisti tragove i uloge predaje drugima.

                            Comment


                            • #15
                              Da li smatrate da svi koji udju u neke 38,39,40... postaju zrtve stereotipa "kriza sr

                              ...da,,,dodjoh i do 48-me, preziveh 20 godina braka, nisam sasvim sama (pored dece) imam da kazem "saputnika", nekoga ko misli o meni i ja o njemu (vise smo tu da pomognemo jedan drugom nego sto je to veza)....
                              kad dodjes u "neke" godine, pocinje da te hvata strah da ces ostati sam...
                              ponekad sam jako usamljena (nemam "cvrstu" vezu)...pozelim da mi neko donese kafu u krevet....
                              mislim da godine donose....ne znam...ipak se po malo bojim....

                              Comment

                              Working...
                              X