Objava

Collapse
No announcement yet.

Da li ostati u braku po svaku cenu?!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Da li ostati u braku po svaku cenu?!

    Dilema - da li ostati u braku sa osobom sa kojom nemas vise zajednickih tema kao covek ali su tu deca ?!
    Koliko to moze da narusi njihov emotivni razvoj?
    If you hate me, you’re the looser, not me

  • #2
    'nemati zajedničkih tema' svakako nije razlog da se brak rastavi! Naiđu trenuci zasićenja u komunikaciji, kada se sve priče ispričaju...ali tada je potrebno jednostavno čekati da se nešto počne dešavati, a ako su osobe kreativne- same će stvoriti događaje koji će ih 'podići'. Naravno da ni jedno ni drugo ne može svako, te zato i dolazi do razvoda usled nerazumevanja.

    Comment


    • #3
      Slozila bih se sa HardCandy,ali ako u porodici dodje do fizichkog nasilja,tu nema shta da se pricha!Deca ne treba da rastu u takvom okruzenju,nikako!

      Comment


      • #4
        Brak kao drustvena kategorija je izgubio vrednost nazalost.Samo jos jedna od interesnih zajednica.Ljudi prevashodno neozbiljno ulaze u brak jos neozbiljnije ga napustaju.Ovo vreme je dozvolilo jedinki da se oseca tako da ga ni od cega nije sramota sto znaci da jos jedan pozitivan okov ne postoji.Ono sto je jako zalosno prave zrtve nisu oni koji rasture brak nego njihovi potomci koji se uglavnom nepitaju.

        Comment


        • #5
          ....

          Citiat člana Toxic Pogledaj Post
          Dilema - da li ostati u braku sa osobom sa kojom nemas vise zajednickih tema kao covek ali su tu deca ?!
          Koliko to moze da narusi njihov emotivni razvoj?
          toxic,verojatno si mislila dali ostati u braku sa nekim sa kim nemas vise nikakvih dodirnih tacaka?ono,kada se dvoje totalno razidju u razmisljanjima,planovima,interesima.....

          mislim da u takvom slucaju razvod se sam nametne....kad tad jedna osoba zeli da odzivi svoj san i krene svojim putem,bez razlike dali su tu deca ili ne.

          Comment


          • #6
            naravno da ne ipak postoje stvari preko kojih se ne moze niti sme preci

            Comment


            • #7
              bolje razvesti se nego da deca trpe los brak svojih roditelja ....ostaju tragovi koji se tesko brisu ...
              Mogu ja preći preko svega, al dok prelazim... dobro izgazim...

              Comment


              • #8
                ne po svaku cenu..nikako.Ali treba dosta kompromisa.Danas je sve manje brakova,nazalost oni vise nemaju ni emotivnu,ni socijalnu a mozda ni bilo koju drugu vrednost.Deca,ona koja nemaju pravo izbora najvise pate..

                Comment


                • #9
                  N E.......

                  Comment


                  • #10
                    ne! ne treba nista forsirati!

                    Comment


                    • #11
                      pokusala sam, ali
                      nije uspelo
                      vecinom su nam deca prepreka za razvod (glupo receno)
                      ali, ne moze se trpeti nasilje pa makar i psihicko (koje moze biti gore od fizickog), bez granice i kraja

                      =========

                      Comment


                      • #12
                        U ovom vremenu sve je izgubilo vrednost, pa tako ni institucija braka nije vise sto je bila..po meni brak treba sacuvati, narocito zbog dece, ali ako je tu doslo do zasicenja, cutanja, prevara pa cak i nasilja, sto psihickog ili fizickog...nema tu braka..sve treba uraditi da deca ne ispastaju u bilo kom slucaju..

                        Comment


                        • #13
                          ne treba se zrtvovati zbog dece i onako to ona nece znati kasnije da cene ,treba prekinuti onog momenta kada uvidis da nije to to , ne treba se muciti ni sebe ni druge a dece ,svakako bicete krivci sta god da uradite

                          Comment


                          • #14
                            Citiat člana bakara Pogledaj Post
                            ne treba se zrtvovati zbog dece i onako to ona nece znati kasnije da cene ,treba prekinuti onog momenta kada uvidis da nije to to , ne treba se muciti ni sebe ni druge a dece ,svakako bicete krivci sta god da uradite
                            ==========
                            SVIDJA MI SE OVAJ NACIN RAZMISLJANJA
                            JA SE ISKIDA ZBOG DECE A ONI SE JAVE SAMO KAD IM TREBAJU PARE, treba sacuvati sebe, da bi se posvetio i drugima

                            ===========

                            Comment


                            • #15
                              Deca su nesrecna u losem braku ,bolje ih postedeti te traume.

                              Comment

                              Working...
                              X