Objava

Collapse
No announcement yet.

Da li ostati u braku po svaku cenu?!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Brak=Mrak

    Comment


    • #32
      stagod... ali bez porodice si nista... mora da negde postoji nesto sto vas je nekada spojilo... prodzarajte... tu je negde...

      Comment


      • #33
        ne. ako je magija, ljubav prestala (ako uopšte postoje), ne vidim razloga ostajati u braku po svaku cenu.
        Citiat člana Crvenkapica
        jebeš ljubav ako nije nesrećna

        Comment


        • #34
          Re: Da li ostati u braku po svaku cenu?!

          pokusala sam ali nisam uspela. sad kazem "bolje dobar razvod nego los brak"
          nebo je moja granica

          Comment


          • #35
            Re: Da li ostati u braku po svaku cenu?!

            "BOLJE UŽASAN KRAJ NEGO UŽAS BEZ KRAJA!" - to je moj motto u svakoj prilici pa i u ovom - da li ostati u braku po svaku cenu?

            Comment


            • #36
              Re: Da li ostati u braku po svaku cenu?!

              ja cuo da nije lose i biti nerazveden

              Comment


              • #37
                Re: Da li ostati u braku po svaku cenu?!

                Nisam bas za to da covek mora sve da trpi zarad ocuvanja braka al neke stvari se tolerisu , sve zavisi od osobe do osobe i kakav je medjusoban odnos u braku . Iskreno i mene je mucila ta dilema puno puta ,kod mene postoji dobar jaz u godinama i nacinu razmisljanja imedju supruga i mene al to je opet relativana stvar u mnogim brakovima postoji razlika u razmisljanju i ljudi se zbog toga ne razode tek tako . U brakovima gde ima dece sve je drugacije ,sve se svodi na njih i na ono sto je za njih najbolje . Ako su deca jos malog uzrasta sve se uglavnom trpi kako na strani zene tako i na strani muskarca . Deca koja su manjeg uzrasta ispod 10god. uglavnom nisu u mogucnosti da shvate probleme odrasilih i to na njih emotivno jako utice ,t.j ostavlja posledice . Jedino u slucajevima brakova gde postoji fizicko nasilje deca su svesna i u tom periodu da je jedan od roditelja nesrecan i nije cest slucaj da sama deca kazu da bi im bolje bilo bez jednog od roditelja koji maltretila drugog. A u slucajevima kad su oba roditelja prema deci ok, znaci oba su pozrtvovana i oba roditelja u istoj meri pruzaju deci paznju i provode dosta vremena sa njima deci je jako tesko da biraju sa kim ce ostati , tu je onda dosta trzavica od strane dece , prebacivanja ,optuzivanja za rasuturanje porodice . Ima puno slucajeva da deca koja su na pr. ostala da zive sa majkom cesto majci govore kako nije dovoljno sve sto ona njima pruza i da bi njihov otac to bolje umeo od nje . Ako postoji razlika u materijalnom statusu izmedju roditelja stvar je jos gora ,tad dolazi i do ucenjivanja od strane dece (ako ti nemas dace mi tata on uvek je bolji od tebe i tako to)

                Tako da svakog ko se suocava sa ovom dilemom savetujem da dobro razmisli pre nego li presece stvar , bolje tri puta razmisliti pa preseci nego se posle kajati .
                Sastavite listu pozitivnih stvari za vas i decu u vasem braku i negativnu listu stvari koje ne pasu vama i vasoj deci pa ih na kraju uporedite ,tako ce te najlakse doci do zakljucka sta vam je dalje ciniti . Ako je lista pozitivnih stvari veca od liste negativnih onda nista ni ne radite ,nijedan brak nije savrsen u svakom braku ima nesuglasica ,a ako je negativnih stvari vise od pozitivnih presecite i dalje nastavite sami da se borite kroz zivot ,nece vam biti lako i pre nego li uradite tako nesto obavezno se obezbedite sa podrskom rodbine i prijatelja jer ce vam u prvom priodu ona biti najvise potrebna .

                Nadam se da sam uspela da odgovorim i pruzim kolko tolko realnije odgovore i zakljucke koje ste zeleli da cujete !
                Net je izvor zabave ,pa hajde da se zabavljamo

                Comment


                • #38
                  Re: Da li ostati u braku po svaku cenu?!

                  Citiat člana rajchel Pogledaj Post
                  Nadam se da sam uspela da odgovorim i pruzim kolko tolko realnije odgovore i zakljucke koje ste zeleli da cujete !
                  Previše priče. Nova ljubav je uzbudljiva. Dovoljno?

                  Comment


                  • #39
                    Re: Da li ostati u braku po svaku cenu?!

                    Nista ne treba po svaku cenu.

                    Comment


                    • #40
                      Re: Da li ostati u braku po svaku cenu?!

                      Bas tako,nista ne treba pod svaku cijenu.

                      Dilema - da li ostati u braku sa osobom sa kojom nemas vise zajednickih tema kao covek ali su tu deca ?!
                      Ako je razlog samo to sto se nema zajednickih tema,mislim da nije nepopravljiva steta,ali to je samo moje misljenje,svatko zna koliko moze podnjeti i sta moze podnjeti u zajednickom zivotu s drugom osobom.

                      Comment

                      Working...
                      X