Objava

Collapse
No announcement yet.

Brak ili monaštvo!?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Brak ili monaštvo!?

    Obe opcije imaju svoje i 'da' i 'možda' i 'ne' argumente. Čemu vi dajete prednost, i zašto!?

  • #2
    Ni jedno od ta tri...

    Zeljena veza, obostrana sa uvazavanjem druzenjem, ugadjanjem...bez promiskuiteta( svesnog...ako takav nije svaki...jer zelja , eros, kamuflira svesnost-strashcu i sa opravdanjem postupka kao "slucajnim susretom-bez emocija") a to je izvodljivo ukoliko kod oboje postoji mera, takt i zadovoljstvo....Valjda sam se ispetljala...

    Comment


    • #3
      S obzirom da su svi veliki ljudi kroz istoriju bili ekscentrici oni bi rekli da je odgovor negde izmedju 3 ponudjena

      Comment


      • #4
        Pa sigurno ne monastvu Kao pravnik prednost dajem braku
        If you hate me, you’re the looser, not me

        Comment


        • #5
          I kao vernik prednost dajem braku bas je divno vencanje u crkvi, i kad se ti zaveti kako treba ispostuju.
          If you hate me, you’re the looser, not me

          Comment


          • #6
            svako je ono sto nosi u sebi i monah koji uzgred budi receno mora da bude ozenjen i porodicna osoba koja postuje pre svega svaciji izbor i pravo na isti.

            Comment


            • #7
              Citiat člana Toxic Pogledaj Post
              I kao vernik prednost dajem braku bas je divno vencanje u crkvi, i kad se ti zaveti kako treba ispostuju.
              Ma daaaaj, Toxic! To što je lepa ceremonija i što se čovek oseti važan i VAzdignut :-) , ne garantuje baš ništa! Brak, kao i svaki drugi UGOVOR predstavlja saglasnost volja, i samo ga obostrana volja održava, a bog kroz venčanje u crkvi na to baš i ne može da utiče.
              Ja sam sve bliže odluci da se zamonašim jer nema smisla ovako prosto potrošiti ovaj kratki život, a duhovno ne uznapredovati.

              Comment


              • #8
                Pa ja sam govorila o ceremoniji, a ne o tome da je to garancija za bilo sta, na to po meni treba pristati ako si bas siguran u drugu osobu i brak kao instituciju, ljubav do kraja zivota.

                Srecno ti u monastvu
                If you hate me, you’re the looser, not me

                Comment


                • #9
                  Monastvo, jer kad nesto uzmesh u ruke, mozak tad stavis pod doope

                  Ali kad malo razmislim

                  Izmedju ta dva ja bih se ipak opredelio za SEX

                  Comment


                  • #10
                    dajem prednost slobodi duha u oba slučaja...

                    Comment


                    • #11
                      ako je monastvo izbor za bezanje od odgovornosti - onda ne. To je nesto drugo.

                      Comment


                      • #12
                        Monastvo je za lenjivce, ja sam vredan coek, ja sam za rad, ali samo honorarno (za sada)


                        Kazu rad je stvorio coveka...bla bla bla...e ja mislim da grese...jer je sex stvorio istog, a rad ga zaebo pa mu se vise ne dize vec sedi kuci i drnda ispod stola dok mu pixeli tope ochi

                        Jelte lenjivci, ebete li vi nesto da vas pita ja !?

                        Comment


                        • #13
                          znam da je brak institucija ( ali ko zeli da zivi u instituciji ?)

                          nego sta je to mnostvo , nekako mi nejasno

                          Comment


                          • #14
                            Monastvo je valjda apstinencija Mada i u braku nije nista bolje
                            If you hate me, you’re the looser, not me

                            Comment


                            • #15
                              brak , ili sam se mozda udala a da o ovom drugom nisam dobro razmislila

                              ma neee definitivno brak , naravno ako funkcionise

                              Comment

                              Working...
                              X