Objava

Collapse
No announcement yet.

Prvi smo u Evropi! ...po ABORTUSIMA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Prvi smo u Evropi! ...po ABORTUSIMA

    Srbija prva po broju abortusa
    25. mart 2009. | 01:26 | Izvor: Politika
    Beograd -- Srbija je na prvom mestu u Evropi po broju abortusa, a na poslednjem mestu po broju korisnica kontraceptivne pilule i hormonske spirale, piše “Politika”.

    Prema zvaničnoj statistici, svaka druga žena u Srbiji ne koristi kontracepciju, dok se s druge strane svake godine u zemlji obavi oko 150.000 abortusa. Na prekid trudnoće se najčešće odlučuju žene u braku ili dugoj vezi, a godišnje se na abortus odluči i 6.000 devojaka od 16 do 19 godina starosti.

    Ginekolog Ginekološko-akušerske klinike ”Narodni front” Dejan Stojanović upozorava da abortus nosi veliki rizik od infekcija, krvarenja i mehaničkih povreda, koji mogu biti uzrok kasnijeg steriliteta.

    Kako je objasnila Snežana Pantić-Aksentijević, samostalni savetnik u Ministarstvu zdravlja i rukovodilac Grupe za javno zdravlje, podrška države u ovoj oblasti postoji, ali nije dovoljna kako bi se svest kod žena u Srbiji podigla.

    Cilj Ministarstva je, prema njenim rečima, da se kampanjama smanji broj abortusa, i samim tim steriliteta, a poveća upotreba savremene kontracepcije.

    http://www.b92.net/info/vesti/index....&nav_id=351959

    -------------------------------------------------------------------------------



    ...eto nama najvećeg problema, a mi dokoni o pederskim pravima raspravljamo!?
    Ehej Srbi, u pamet se!
    12
    DA!
    41.67%
    5
    NE!
    58.33%
    7

  • #2
    najgori smo.
    oce da (se) yebemo, a necemo da prihvatimo odgovornost.
    Last edited by MindTool; 25-03-09, 10:09.

    Comment


    • #3
      A šta ćemo sa 'lekarima' - ubicama!?
      Njima je to kao ubrati jabuku sa drveta... 150000 'komada' godišnje!

      Comment


      • #4
        pa oni su dali HipokrItovu zakletvu, njima je lako.
        ovde lekari ne odgovaraju za svoje postupke, samo ubiraju profit - na tudjoj nesreci.
        mnogo je trulo na svim nivoima, gde god da se zagrebe. sumorna slika, zato je prirodan stav nekih da okrecu glavu ili je zabijaju u pesak ... svi to radimo. svaki poraz boli ... jedno od reshenja je da ako zaklopish ochi - niko te ne vidi, i naizgled si bezbedan.

        Comment


        • #5
          '...niti ću dati ženi sredstvo za pobačaj.'
          Citirani deo je iz Hipokratove zakletve, temelja lekarske profesije i etike!

          Comment


          • #6
            naravno da nisam za to da se zakonom zabrani abortus... pa to bi samo dovelo do toga da se to radi krijući uz velike rizike i tako to... svako ima pravo da odlučuje o sebi...

            lično, ne želim da ikad dođem u situaciju da moram to da uradim i obećala sam sebi da nikad i neću, ma u kakvoj situaciji bila... ali svoje mišljenje neću da namećem i svima ostalima... ako neko misli da je lakše izvršiti abortus, nego koristiti neki vid zaštite (a ima ih toliko i svi su lako dostupni svima) - onda neka mu bude... ne bih ja to branila

            Comment


            • #7
              Pa da l mi mozemo biti prvi u bilo cemu pozitivnom i korisnom????

              Ovde vise nije stvar u neupucenosti, 21. vek je - sex je tema za dobro jutro i taboo-a je sve manje. Radi se o bahatosti dvoje trenutno "nadrazenih" kojima je kiretaza nesto nalik skidanju kamenca sa zuba.

              Svaka cast osobama koje su u stanju da urade tako nesto, jer po meni abortus je zversko ubistvo, naravno ukoliko zdravlje majke nije ugrozeno pa je isti obavezan.

              S druge strane, ne zaostajemo ni u cedomorstvima, pa mi se cini da je vreme uvesti obavezni psihijatrijski pregled svim trudnicama, koje bi i nakon porodjaja bile na posmatranju.

              Toliko od mene

              Comment


              • #8
                pro choice...

                SVE sta napišem smatrajte Salom

                Comment


                • #9
                  Neophodno je uvesti testiranje roditeljskih sposobnosti, a abortuse zabraniti i izvršioce goniti kao za umišljajno ubistvo... pa da vidimo 'oće li da se pare čim ih zasvrbi...

                  Comment


                  • #10
                    Ne treba zabraniti abortus.Na zeni je da odluci sta ce raditi sa nezeljenom trudnocom.Rizik ostajanja u drugom stanju snose obe strane podjednako.Znam da 99,9% muskaraca kazu da im je kondom nesto mrsko.Zasto bi se zene trovale hormonskim tabletama?Zasto bi stavljale spiralu koja moze da bude jako stetna po pojedine osobe.Po meni, odgovornost za prekinutu trudnocu, snose muskarci vise nego zene zbog sopstvenog uzivanja.Abortus se ne sme zabraniti sve dok muskarci ne nauce da snose deo odgovornosti kada uzivaju.

                    Comment


                    • #11
                      Ne zna narod sta je kondom, tura dok moze a posle misli sta i kako

                      Ja nisam za abortus, moj razlog je:
                      Bice vise sirotih devojaka kojima ce trebati uteha
                      Bas sam odvratan zar ne , a i volim klinke brate

                      Comment


                      • #12
                        Nadam se da nemas neuspele abortuse, svaler!!!

                        Comment


                        • #13

                          ja mislim da je ta statistika takva jer je i kosovo ukljuceno u nju a svi znamo da shiptari u neznanju navlace nesto na glavu umesto na prkelju...i eto nas na neslavnom prvom mestu, ako je za utehu bicemo na drugom mestu cim se ocepe



                          ps
                          ovo je neslana shala koja ipak ima veze sa temom

                          Comment


                          • #14
                            Niko neme prava da zabrani abortus.To se slobodna volja.Na nama je da odlucimo hocemo li roditi ili abortirati.

                            ---------- Post added at 14:47 ---------- Previous post was at 14:47 ----------

                            nema*

                            Comment


                            • #15
                              Protiv zabrane sam iz razloga koji je vec neko od clanova naveo jer bi se tad to radilo po coskovima a i svaki zakon ima rupicu kroz koju ce da se sve provuce ja bi npr uvela nekim ljudima da se zabrani da radjaju decu jer to rade samo zbog para (kojih i onako nemaju niti ce nesto prodajom deteta dobiti) a druga ekipa tih sto radjaju sumanuto su bolesni ljudi ni sami o sebi nemogu da brinu a radjaju po 7 ma pali bre

                              Comment

                              Working...
                              X