Objava

Collapse
No announcement yet.

Kako napraviti sajt?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Kako napraviti sajt?

    Imam želju da imam svoj sajt. Kako da to ostvarim?
    Treba mi za početak da ima početni ekran(meni) i u njemu nekoliko opcija na koje kad se klikne- otvaraju novi ekran(word/pdf/sliku...)
    Jel' to komplikovano?

  • #2
    imas toliko online web-buildera da je to veoma lako danas. Mozes i da ih prilagodis svojoj potrebi jer je dosta sablona na raspolaganju..

    www.Web.com

    www.site2you.com

    www.sitecube.com

    i jos mali milion drugih

    a ako zelis napraviti sam, onda mozes koristiti office-ov Frontpage ili cak i Access....mnostvo je programa kojim ot mozes napraviti ali onda ti treba domena i sve fajlove ucitavas preko nekog od FTP programa.

    PS
    za pravljenje site mozes koristiti cak i notepad.....pri tome koristeci razne HTML codove...

    Googliraj "HTML code for dummies"....

    Pojam koji zelis je prevelik da bi se moglo opisati u jednom postu....valjda ti je ista pomoglo...a google ce najvise pomoci
    C'era una volta....

    Comment


    • #3
      OK,hvala! Samo mi neke smernice trebaju,da znam šta da tražim...a valjda ću skontati.

      Comment


      • #4
        I google ti to nudi free..

        Comment


        • #5
          Odeš do Solarisa na SPENS-u i potražiš neku knjižicu na tu temu...ima ih dosta

          Comment


          • #6
            http://elitniodredi.forumotion.com/forum.htm by mazda
            sigpic
            Nick promenjen, bivsi nick je bio "mazda NBGD"

            Comment


            • #7
              Budeš urednik na nekom sajtu, mazneš fore, naučiš zanat pa onda otvoriš svoj sajt

              Comment


              • #8
                Ova tema me malko podseca na ono...kako stici do amerike..kola pa avion, ili samo avion, ili udjes u camac i spremis se za veslanje...a mozda poneses i neki stari carsaf pa ako pirne juuuu eto tebe u ameriku

                Ovde niko nece moci da da konacan odgovor, pa cak ni odgovor blizu toga...

                Elem

                Odvojite nekoliko meseci za citanje, html css...rad u nekim programima koji ce posredovati medju vasim pc-jem i vasim serverom... kupite licencu...postoje hiljade programa koji su na trzistu a sve u zavisnosti od toga sta zelite i koliko novaca imate...zakupite prostor na nekom serveru (opet sve u zavisnosti sta zelite)
                Procitate malko o optimizaciji sajta da bi bili vidljivi siroj javnosti koja je eventualno zainteresovana za to cime se vas sajt bavi....

                Dakle nekoliko meseci dosta citanja i ucenja, 500-1000eur za pocetak
                spremnost da ce odrzavanje da vas kosta od 10 do 25eur/mesecno... za pocetak sa manjim brojem korisnika (ovaj deo je diskutabilan)
                i spremnost da dnevno odvojite bar 1h za bavljenje ovim

                to je moje misljenje kako i sta .... a ima 1001 detalj, njih svako od vas moze naci na netu ukoliko iole razume engleski

                Iznad svega je najbitnije da postujete apsolutnu privatnost svojih clanova, da im ne citate pm kao na nekim sajtovima, da ih ne banujete jer vam neko nije dao djanu ili qrac sinoc....da se ne bavite spletkama koji vladaju medju vasim clanovima...
                Izaci u susret svakom korisniku pa i onom ko je zlonamerno dosao na vas sajt, ne nervirati se zbog minijatura od ljudi koji vole da cackaju nesto ispod stola i lece svoje komplekse putem interneta....

                Dobrodosli svi vi, i boodale, i minijature, iskompleksirani...ovakvi i onakvi

                Fala bogu vecina vas je ovde po svemu sudeci normalna, za razliku od nekih sajtova

                Mi nismo ustanova koja se bavi lecenjem, ali ukoliko vam mozemo pomoci u vasim pitanjima vezanim za sajt izvolte pa pitajte

                ps
                Drago nam je sto nas neki 'veliki' sajtovi kopiraju i uvode nove mogucnosti za njihove clanove a po uzoru na nas, drago nam je takodje da pojedini moderatori sa nekih sajtova dolaze ovde da nauce nesto i pokrenu istovetne teme-rubrike....drago nam je narocito zbog toga sto nas se neki 'veliki plase' a mi postojimo tek nekih 3 meseca ili tako nesto
                Last edited by goxy30; 04-03-09, 17:07.

                Comment


                • #9
                  Iznad svega je najbitnije da postujete apsolutnu privatnost svojih clanova, da im ne citate pm kao na nekim sajtovima, da ih ne banujete jer vam neko jutros nije dao djanu ili qrac sinoc....da se ne bavite spletkama koji vladaju medju vasim clanovima...
                  Ja se sećam takvog moderatoraupupu:
                  Ajde što je maznuio teme, nego i mnoge druge stvariupupu:upupu:upupu:upupu:

                  Comment


                  • #10
                    Drzite se teme i ne pokusavajte provlaciti politiku sa drugih sajtova i unositi 'nemir' medju ovdasnje clanove...niko vas ne tera da budete ovde ukoliko vam se ne svidja... ukoliko imate problema sa 'maznutim' stvarima obratite se vlasniku istih pa sa njim pokusajte isterati pravdu!

                    Comment


                    • #11
                      Joomla nije losa,nije bas za pocetnike ali nije ni teska ukoliko si nekad koristio blog ili forum,a ocigledno je da jesi...Ako se imalo snalazis sa kompom sa njom mozes jako lep sajt da napravis,sve je na fazonu pravljenja postova kao na forumima,sa naprednim editorom gde slova boldujes tako sto selektujes tekst koji hoces da bude boldova i stisnes na slovo B (bas kao na forumu),tabele se isto tako ubacuju preko editora... Ima hiljade besplatnih skinova za sajt,nadjes onaj koji ti najvise odgovara po izgledu,i zamenis samo logo template-a odnosno teme sa nekim svojim,vrlo lagano za koriscenje a mozes da naucis dosta i kasnije da pravis odlicne sajtove u njoj...A da mi malo naprednije koristio Joomlu opet kao sto rece goxy30 moras da znas html/css/php...

                      Comment


                      • #12
                        Sad još samo da sačekam prolećni raspust, pa da se bacim na učenje!
                        Nemam ja nikakve posebne ambicije oko toga, sam o bih voleo da 'ozidam' malo sajta, pa da vidim 'svojih ruku delo'... (Možda tek tada počinje internet ludnica)

                        Comment


                        • #13
                          Napravio sam probni sajtić! :-)
                          Naučio sam malo taj html i čačkao po dreamweaveru i 'ozidao' ga ! lol
                          Počeće to da mi se sviđa, ali obećavam da neću praviti forum!

                          Comment


                          • #14
                            Citiat člana HardCandy Pogledaj Post
                            Napravio sam probni sajtić! :-)
                            Naučio sam malo taj html i čačkao po dreamweaveru i 'ozidao' ga ! lol
                            Počeće to da mi se sviđa, ali obećavam da neću praviti forum!
                            a sto ne bi pravio forum?
                            inace po novim pravilima koje je admin postavio mozes linkovati u svom potpisu svoj sajtic(ukoliko nije sa slicnim sadrzajima kao nas ovde), to mu dodje kao mala nagrada clanovima
                            a preko svega to je dobro sa "SEO" strane za tvoj sajt, tj povecavas mu vidljivost na netu tako sto dobijas jedan "backlink" za tvoj sajt sto nije bas lako dobiti narocito ako je sajt tek nastao

                            Comment

                            Working...
                            X