Objava

Collapse
No announcement yet.

MOze li posle ljubavi postojati iskreno prijateljstvo?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Moze. Ja sam ostala u dobrim i prijateljskim odnosima sa obojicom. Čujemo se. Čestitamo rodjendane, slave. Pitamo se za zdravlje. Kada sam bila u njegovom gradu, i na Sajmu, došao je da me vidi, nismo se videli nekih šest godina. Došao da se izvine za neke stvari, i na način na koji je tada otišao. Grizla ga savest godinama. Šta ću, oprostila sam ... Čula lepe vesti, da je našao novu curu, i da se vole. I ja sam bila sretna, umem da se radujem svačijoj sreći. Nisam ja toliko jaka, da sve to više na svojim ledjima nosim i ponesem. Zaboravljam. OPraštam. Ne pamtim više. Ne mogu. Gubitak zdravlja me tome naučio, da ništa i niko nije vredan da se više tako dam. A taj koji jeste, da me taj nece povredjivati. Uništavati. Sa drugim sam isto ostala u divnim odnosima, drag mi je jako ostao kao prijatelj. To je čovek kojeg ću zauvek da poštujem, cenim. Jer mi je puno pomogao u životu. Jer me je nazvao da pita kako sam, jesam li dobro. Čovek koji ima dušu kao pola planine. Koji mi za sve godine zabavljanja nikada nije uputio ružnu reč. Povredu. Uvredu. I kada smo se razilazili, tek tada sam videla, da me je zaista iskreno cenio i voleo, jer smo se razisli kao ljudi, kao odrasli, gde mi je neko pozeleo sve najbolje, a to moze covek samo koji Vas je voleo. I zbog toga sam sretna. Jer i dalje njihove porodice, pitaju za mene, mame i tate, sestre...i to znaci da sma ostavila lep trag. Da ostavljam lep trag cak i kada odlazim. Saznanje da danas sutra imam kome da se obratim za pomoc, da neko sutra ima meni da se obrati, da neko ima i mene u ovom gradu sta god da im zatreba, ja uvek bicu tu, za te ljude. I samo jednom u zivotu sam se prevarila i "omasila" kada sam pogrešno procenila, i zbog toga, sa tim covekom ja vise nikada, ni prijatelj, ni na dobar dan. A dala sam sve za njega. I taj neko me je uništio. Doslovno. I niko mi nije kriv. Vec samo ja. Sto sam blesavo i cisto volela. I zbog toga, sto je na sve to pljunuto i jos cak i sipala se so, na zive, zive rane...ja to ne zaboravljam. Takva sam ja, kada pljujes, pljuni , ja cu ti okrenuti i drugi obraz, da udariš me figurativno naravno, ali necu biti ista i vratiti, necu i ne mogu. Tako je to kada "poloodi" jedna Vodolija. Jer ja to zasluzila nisam. Hteli ste to? Evo Vam. A sada uzivajte. Bez mene. Jer ja znam da cak ni to, nekoga boleti nece. Ni taknuti. Ni pomaknuti. Moja greska. Tako mi i treba. ♥
    Last edited by JustGirl; 31-03-12, 11:41.

    Comment


    • #47
      moze.

      Comment


      • #48
        Re: MOze li posle ljubavi postojati iskreno prijateljstvo?

        Citiat člana clanica Pogledaj Post
        moze.
        Nema šanse. Ako je prijateljstvo iskreno onda ti ex girl nikada ne može postati prijatelj. Uvijek netko daje više, nebitno je s koje strane. Nježnosti ili strast....
        Barem ja to tako vidim....

        Comment


        • #49
          Re: MOze li posle ljubavi postojati iskreno prijateljstvo?

          Uh, shuar, bacio si me u razmisljanje sad. Porazgovaracu sa svojom ex girl kako bismo ustanovile koja od nas daje vise. A sto se tice ex boy-a - prema njemu osecam prijateljstvo. Da li on sada u dubini duse (ili gaca ) oseca neznost, strast - to ne znam. Ko od nas danas daje vise jedno drugom - ni to ne znam, ne umem to da (iz)merim. Tako da, sto se mene tice, posle ljubavi moze postojati iskreno prijateljstvo (simpaticna sintagma "iskreno prijateljstvo"... da nije iskreno, ne bi bilo prijateljstvo), upravo takav odnos imam prema njemu, a, koliko osecam, i on prema meni.

          Comment


          • #50
            Re: MOze li posle ljubavi postojati iskreno prijateljstvo?

            smatram da moze postojati nekakvo prijateljstvo sve u zavisnosti od okolnosti zbog kojih je doslo do razlaza.....

            ali da izmedju bivse i mene postoji iskreno prijateljstvo, isto ili slicno kao sto je to slucaj sa prijateljem koga imam preko 20god ....pa to je nemoguce, jer moja bivsa mi nije bila samo prijatelj bila je i nesto vise...i kako god da je doslo do razlaza jedna strana uvek mora da izgubi i bas zbog toga nije moguce ostvariti to iskreno prijateljstvo

            voleo bih da mi neko objasni kako to biti iskren prijatelj nekome koga si prevario, ko ti je dojadio, ko ti je....iz nekog razloga postao nepodoban te si trazio drugog/u....i obrnuto

            jednostavno ne ide to, doslo je do prevare, neko je nekoga izneverio i posle toga nema iskrenog prijateljstva

            a druga je prica ako su to neki klinci, opalili se pijani jednom u kolima ....to mozda i moze da se desi

            Comment


            • #51
              Re: MOze li posle ljubavi postojati iskreno prijateljstvo?

              Opet uh... Bezveze je sto sam uopste pisala na ovu temu. Neko smatra da posle ljubavi moze da postoje prijateljstvo, neko smatra da ne moze... Suludo je ubedjivati drugog da nije u pravu... Verovatno svako ima svoje vidjenje i to je to.

              Comment


              • #52
                Re: MOze li posle ljubavi postojati iskreno prijateljstvo?

                Ne,iskreno prijateljstvo mislim da za njega sanse su ravne nuli.

                Comment


                • #53
                  Re: MOze li posle ljubavi postojati iskreno prijateljstvo?

                  Ne znam da li moze ali da se pre ili kasnije svi jave u to sam sigurna!!! Nije da sam bas na ratnoj nozi sa bivsim ali nismo bas ni prijatelji...

                  Comment

                  Working...
                  X