Objava

Collapse
No announcement yet.

Razocarenje...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Citiat člana Futura Pogledaj Post
    Uvek nas neko razocara ...nego nesto se mislim da smo sami krivi ..mozda previse ocekujemo od ljudi nama bliskih ili onih drugih ...
    Ne može se reći da se svi uvek razočaraju. Postoje ljudi koji su spremni i na to pa otuda i ne očekuju mnogo pa samim tim razočaranje izostaje.

    Bilo bi lepo da me razocaraju oni sto me ne vole od njih nista lepo ne ocekujem
    Logično bi bilo da, ako nas neko očara (uslovno rečeno) isti taj može i da nas razočara, te ovakvo razmišljanje nema osnovu.

    Kako da te razočara neko od koga ne očekuješ ništa lepo, u kome ne vidiš ništa lepo i da li je to uopšte moguće? Svaki čovek u sebi sadrži i nešto od lepoga i nešto od ružnoga a svako od nas drugačije doživljava i vaga te dve suprotnosti.

    Setimo se da svi gresimo
    Ovo je vrlo lepa i korisna misao!

    * * *

    Oni koji su nam bliski (uža porodica) mogu učiniti nešto što mi ne odobravamo. Kako je ljubav prema bliskima jaka, neurušiva, nikad se nećemo razočarati šta god da taj neko loše učini ali nas može zaboleti.

    Razočarati me može neko ko me je očarao i bez koga mogu dalje. Neko će patiti, lomiti se, vagati, ostajati, odlaziti a ja ću samo lagano okrenuti ledja, zauvek. I naravno, kako sva razočaranja nisu istog karaktera, preko nečega se može preći.

    Comment


    • #17
      Logično bi bilo da, ako nas neko očara (uslovno rečeno) isti taj može i da nas razočara, te ovakvo razmišljanje nema osnovu.
      Procitati bolje
      Bilo bi lepo da me razocaraju oni sto me ne vole od njih nista lepo ne ocekujem
      ONI mene ne vole ...ko kaze da ja njima nisam "ocarana"... pa da me ne mogu razocarati ?
      Mogu ja preći preko svega, al dok prelazim... dobro izgazim...

      Comment


      • #18
        futura jako pametno piše
        nadam se da me svojim mislima nikad neće razočarati
        Citiat člana Crvenkapica
        jebeš ljubav ako nije nesrećna

        Comment


        • #19
          Znam da samu sebe necu razocarati... to mi je vazno!. A ostali - zivot ide dalje... i ja sam nekoga sigurno razocarala...
          Don't be so quick to judge me, you only see what I choose to show!

          Comment


          • #20
            Jeste, da. I to nisu krivi drugi, nego ja...Što imam toliku veru u ljude koje sam volela. Verovala. Nikada ja ne krivim druge, svi su takvi kakvi su. Na meni je bilo da procenim bolje, kao što nisam umela. Ja sam vec odavno, sve dugove izmirila, cehove poplaćala i gubiti...Naučila.

            Comment


            • #21
              A i ja vazda verovala da u svakom od nas cuci nesto dobro, a zaboravim da isto tako cuci i nesto lose i onda se grdno razocaram.

              Comment


              • #22
                secam se leta devedesetih
                selo, moja draga u gradu a ja u selu jbte
                secam se setnji, cigara, alkohola, ma sta god da uhvatis nishta nije pomagalo

                onda jednog poslepodneva ja u poljskom wc-u, on je podaleko od kuce bio da se ne bi osecalo, a rodjaka prvog komsije (ona je iz grada) dobila zadatak da sjuri ovce sve do nase medje
                i tako...ja u poljskom wc-u a ovce nedaleko od mene bleje li bleje..... a ona tu blizu sela na neki kamen, ne vidi me
                secam se kako je svo moje razocarenje i tuga otislo na dno poljskog wc-a, i to sa nezaboravnim zvukom
                kakvo gubljenje vremena a tu na 20m od mene sedi cvet koga jos niko nije "nagazio"

                i tako ti ja iz razocarenja i poljskog wc-a krenuh put "bele rade"
                eh to behu dani

                i da, secam se nije bilo dovoljno papira u wc-u
                uzas
                Last edited by goxy30; 26-03-12, 17:19.

                Comment


                • #23
                  Re: Razocarenje...

                  Citiat člana Futura Pogledaj Post

                  Procitati bolje
                  ONI mene ne vole ...ko kaze da ja njima nisam "ocarana"... pa da me ne mogu razocarati ?
                  I dalje ne vidim smisla u tvojoj rečenici.

                  P.S. Reč stavljena pod navodnike ima suprotno značenje.

                  Comment


                  • #24
                    Re: Razocarenje...

                    Citiat člana NaDistanci Pogledaj Post
                    A i ja vazda verovala da u svakom od nas cuci nesto dobro, a zaboravim da isto tako cuci i nesto lose i onda se grdno razocaram.
                    Ako sam u koga razočaran, onda je to moja rodbina..a tu važi ona stara.."što ti je cipela uža, to te više žulja"..
                    Svi su posvađani, svako sa svakim, nitko s nikim ne razgovara, a sve zbog banalnog razloga...
                    Ali šta da im radim? U tom osjećaju razočarenja umiru polako, grizu se polako dok su živi...

                    Comment


                    • #25
                      Re: Razocarenje...

                      Uvek se u našem razočarenju nalazi nešto što je usađeno u nama samima, jer ono što nije u nama nas ne uzbuđuje.

                      SVE sta napišem smatrajte Salom

                      Comment


                      • #26
                        Re: Razocarenje...

                        Tačno tako i odnosi se na svaki osećaj u nama: i kada se očaramo, razočaramo, kada volimo, prestanemo da volimo, ili nikada ne zavolimo nešto ili nekoga, strah, briga, radost, seta... Svet oko nas je upravo onakav kakvim ga mi nesvesno stvaramo.

                        Comment

                        Working...
                        X