Objava

Collapse
No announcement yet.

Kako ustedeti novac

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: Kako ustedeti novac

    vec je pomenuto da se jaci elektricni potrosaci u kuci koriste kada je jeftinija struja [jeftinija tarifa]

    dakle ves masina

    ja vec imam naviku da ves perem od ponoci, danju moji napune a moje je nocu da ukljucim kada je jeftinija struja i kad zavrsi masina da okacim ves...
    ali ima jos nesto sto sam nedavno poceo da radim .... ako imate centralno grejanje, dakle toplu vodu...kupite jedno crevo i razvedite toplu vodu do ves masine...dakle neka masina pocne da pere sa vec toplom vodom a ne sa hladnom ...ustedecete pristojan novac na godisnjem nivou na ovaj nacin...narocito ako imate decu

    ako niste spremni da odvojite i to malo novca za jedno crevo i jedan ventil i malo prepravki kad je rec o instalaciji jednostavno kupite malo duze crevo za tus i sa njim natocite rucno vodu u masinu tako sto cete da otvorite vratanca gde ide prasak i natocite....ne brinite nece voda da prska okolo ili bilo sta da upropasti samo vratanca izvucit do pola i tocite onoliko koliko treba [prilikom normalnog pranja proverite dokle je voda natocena kad masina radi automatski] ako i natocite i recimo jedan litar vise nista masini nece faliti...ali nemojte preterivati

    naravno prasak cete sipati isto kao i obicno

    verujte stedi

    Comment


    • #17
      Re: Kako ustedeti novac

      evo jednog zanimljivog saveta, kupajte se zajedno sa svojom zenom/muzem ili devojkom/momkom i na taj nacin ustedite nesto novca

      Comment


      • #18
        Re: Kako ustedeti novac

        možda novac i uštediš, ali živci odoše u ....
        ... Samokontrola...jedini način da preživite u svetu punom idiota ...
        sigpic

        Comment


        • #19
          Re: Kako ustedeti novac

          ide leto,odes na reku zaplaknes se malo i eto ustedea i taman pocrnis malo

          Beda, sirotinja, gologuz po brdima hodam, bukve sobaljujem i mlade cobanice, sa sobom darujem

          Comment


          • #20
            Re: Kako ustedeti novac

            Ja sam danas uštedio novac. Nisam se kladio.

            Comment


            • #21
              Re: Kako ustedeti novac

              za one koji zive u kucama, te kuce nisu bele boje, konstrukcija dozvoljava da se krov ofarba i slicno...

              nadjite nacin da promenite boju krova i zidova kuce, ukoliko tek gradite odmah se odlucite za belu boju jer ona znatno utice na toplotu u kuci narocito tokom leta...naime ako ofarbate [a to dozvoljava konstrukcija i podloga] krov u belu boju znatno cete spustiti temperaturu unutar vasih zidova

              takodje ukoliko imate prostora...mislite o tome da posadite neko drvo koje brzo raste ili zivice koje bi kasnije kresali...sve to utice na temperaturu u i oko vase kuce

              ovo je narocito korisno za sve one koji koriste klima uredjaje tokom leta, ne samo da se trosi vise novca vec i nije zdravo

              Comment


              • #22
                Re: Kako ustedeti novac

                korisne ideje kako mozete napraviti neke sitnice ako recimo krenete na kampovanje ili se zateknete na mestu gde nema prodavnica u blizini, takodje ovo sto napravite a moze da vam koristi, bice prilicno jeftino ili cak i besplatno ako imate veste ruke

                Comment

                Working...
                X