Objava

Collapse
No announcement yet.

Sta mislite o horoskopu?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sta mislite o horoskopu?

    Da li verujete u horoskop?
    Neki ljudi toliko veruju u horoskop da sve vazne odluke u zivotu donose u skladu sa savetom astrologa, sto je po meni besmislica... Neki vole samo da ga citaju ali mu ne veruju (ukljucujuci i mene ), dok ima i onih koji se smeju ljudima koji veruju astrolozima... Sta vi mislite?
    Ja u sustini ne verujem horoskopu, pogotovo onom dnevnom...To mi iskljucivo sluzi za razonodu... Ali kad pogledam horoskopske znakove u globalu zaista ima nekih poklapanja sa osobinama...

  • #2
    Gloopost

    Mada je zanimljiva gloopost

    Comment


    • #3
      ma ova tema bi trebalo da ide pod mitologija hehe
      C'era una volta....

      Comment


      • #4
        Није Клеопатра била луда....

        Comment


        • #5
          ne razmišljam puno ... rado ga čitam ... baš ume da me nasmeje...
          ... Samokontrola...jedini način da preživite u svetu punom idiota ...
          sigpic

          Comment


          • #6
            Astrologija kao nauka nije priznata.
            Uci se samo na privatnim skolama zato sto ce uvek moci da se zaradi na tome,
            dok je sveta i naivnih ljudi.
            Nema te ljubavi koje nisam gladna i mrznje koje nisam sita...

            Comment


            • #7
              Astrologija, ma koliko nepriznata, starija je i izučenija od mnogih priznatih kvazi-nauka i naučnih disciplina.
              Problem je u percepciji društva.
              Kako bre 'srbinu' objasniti jednu tako sofisticiranu nauku!? Setite se srednjovekovne astroNOMije- Kopernika, Galileia, Bruna...
              Pre samo par vekova čoveku se nije moglo u glavi primiti poimanje da je zemlja lopta... tako da i nije za očekivati da svako razume fini uticaj gravitacije nebeskih tela na razvoj mozga embriona, čije su ćelije pretežno sačinjene od VODE! Upravo TA gravitacija kojom se bavi astrologija, podiže i spušta čitave okeane po nekoliko metara, svakog dana!
              Pa vi mislite o tome...

              Comment


              • #8
                Astrologija se zasniva na verovatnoci.
                Nepouzdana je,zato nije ni priznata.
                Mora tu jos mnooogo da se istrazuje,ovo sada je smuti pa prospi.
                Nema te ljubavi koje nisam gladna i mrznje koje nisam sita...

                Comment


                • #9
                  'nthkbl, baba šumom, deda drumom! ;-)
                  Ajd' objasni tu slučajnost koju si pomenula?
                  Ja o astreologiji pojma nemam, ali sam izneo neko moje viđenje te 'nauke'.
                  Koliko vremena još treba da se istražuje? Nije astrologija toliko mlada nauka...

                  Comment


                  • #10
                    Jao Candy,meni ne smeta sto zelis da saznas kako ja mislim
                    ali drugi ce me osuditi da drzim predavanja.
                    A kako da ne odgovorim na tvoja pitanja?!Ispascu nekulturna ako ne odgovorim.
                    Je l ti citao neko natalnu kartu?
                    Ja sam babica i pouzdano znam da je moguce da
                    se rode bar 4 deteta u istom trenutku u istom porodilistu.
                    Svi oni imaju isti raspored planeta,horoskopski znak i podznak.
                    Recimo da su skorpije i u njihovoj natalnoj karti se nalazi
                    da su skloni zeludacnim oboljenjima(cudno,nigde ne pise da su pouzdano,nego
                    samo skloni).
                    Znas li koje ce od ta cetiri deteta oboleti od gastritisa ili cira?
                    Ono koje nasledi genetski materijal od roditelja sa istim problemom.
                    E to je verovatnoca.
                    Naravno,oni kad odrastu nece ziveti u istim uslovima
                    pa ce gastritis dobiti ono koje nema dobru ishranu a ne zato sto
                    se merkur nakrivio u odnosu na jupiter.A garantujem da ce po neko i od
                    ostalih znakova da oboli od gastritisa iako mu ne pise u horoskopu.
                    A sto se tice gravitacije...cek da ja tebe nesto pitam.
                    Stoje dva coveka jedan pored drugog na zemlji,i pluton svojom gravitacijom
                    utice i stvara odredjene smetnje samo onom koji je bik u horoskopu,lava ne dira? Sta cemo sa ovom novom planetom koja je skoro otkrivena?
                    Zar to nece poljuljati astrologiju kao nauku?Hoce li se menjati horoskop?
                    Ko nam dodeljuje planete?Ko je bas rekao da je venera planeta ljubavi?
                    I zasto mesas astronomiju i astrologiju? Da je to isto,zvalo bi se jednim imenom.

                    Nije mlada i verovatno (ponovo verovatnoca) ima sta da se ispituje
                    ali smatram da je tek zagrebano po povrsini,zato je ovo smuckaj i prospi.
                    Nema te ljubavi koje nisam gladna i mrznje koje nisam sita...

                    Comment


                    • #11
                      ...ne mislim ništa... pročitam .... slatko me nasmeje ... i idemo dalje...
                      ... Samokontrola...jedini način da preživite u svetu punom idiota ...
                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        ne verujem u horoskop,mislim da je ziva glupost,e sad o horoskopskim znacima,mislim da je i to sve individualno

                        Comment


                        • #13
                          Unthinkable, ne banalizuj moje razmišljanje! Planete gravitacijom utiču na RAZVOJ mozga i drugih organa embriona, na sofisticiran način kao što Mesec plimom i osekom formira izgled obale. Neke osnovne konture se oblikuju do rođenja, a nakon toga okolina vrši uticaj na razvoj.
                          Ne treba, tako lako kao ti, odbaciti nešto što nam nije dovoljno poznato. Bolje je biti skeptičan, nego unapred odbacivati. Ni jedna nauka ne bi napredovala da unapred pretpostavimo ishod ne upuštajući se u istraživanje.
                          Kao što smo sve nepoznato pripisivali bogovima, dok nauka nije objasnila, tako ne treba ni astrologiju odbaciti samo zato što o njoj ništa ne znamo i zato što nije predmet našeg interesovanja.

                          Comment


                          • #14
                            Candy,po interpunkciji tvoje prve recenice i sastavu iste osecam da bi uzivo vikao na mene.
                            Umesto toga sto dramis sto neko ne misli kao ti,pokusaj da odgovoris bar na jedno moje pitanje.Ja sam tebi na svako odgovorila i nisam ih izbegavala vesto kao ti dizuci prasinu u nekom drugom smeru.
                            Evo ti jos jednog novog pitanja,pored svih onih starih.
                            Da li mislis da ce gravitacija plutona koji nam je najdalja(priznata) planeta i mars istom jacinom uticati na reljef nasih organa? Nije mi logicno da je istom.Sto znaci da onaj kome je u znaku pluton glavna planeta nije dovoljno izbrazdan? Ma daaajjjj.
                            I nije ni cudo sto ne razumes sta ti pisem jer sam lepo rekla da ja ne odbacujem tu nauku samo smatram da nije dovoljno ispitana i da ima mnogo sta da se ispituje.
                            Da bi se napravio pomak u ovoj nauci mora svemir da se ispita sto je jako tesko i prosto neverovatno inace cemo pravila horoskopa i uticaja planeta na znakove menjati cim otkrijemo novu planetu.
                            Nema te ljubavi koje nisam gladna i mrznje koje nisam sita...

                            Comment


                            • #15
                              Citiat člana unthinkable Pogledaj Post
                              Candy,po interpunkciji tvoje prve recenice i sastavu iste osecam da bi uzivo vikao na mene.
                              Umesto toga sto dramis sto neko ne misli kao ti,pokusaj da odgovoris bar na jedno moje pitanje.Ja sam tebi na svako odgovorila i nisam ih izbegavala vesto kao ti dizuci prasinu u nekom drugom smeru.
                              Evo ti jos jednog novog pitanja,pored svih onih starih.
                              Da li mislis da ce gravitacija plutona koji nam je najdalja(priznata) planeta i mars istom jacinom uticati na reljef nasih organa? Nije mi logicno da je istom.Sto znaci da onaj kome je u znaku pluton glavna planeta nije dovoljno izbrazdan? Ma daaajjjj.
                              Ne,ne,ja ni na koga nisam u životu podigao glas, iako mi je to u opisu radnog mesta.
                              Što se tiče 'izbrazdanosti organa', nije u pitanju KOLIKO, nego KAKO. Negde plima i oseka naprave peščani zaliv, a negde stenovitu obalu... Upravo takve finese su rezultat uticaja različitih planeta... Ne mora čovek nogom da kroči na površinu Sunca, da bi znao da se Zemlja oko njega okreće.

                              Comment

                              Working...
                              X