Objava

Collapse
No announcement yet.

Novi Sad

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Novi Sad

    Novi Sad je smesten u istocnom delu Evrope, u Srbiji izmedju 19 i 20 stepena istocne geografske duzine i 45 i 46 stepena severne geografske sirine.

    Nalazi se u juznom delu Panonske nizije, vecim delom u juznoj Backoj na 72 do 80 metara nadmorske visine.

    Novi Sad lezi na levoj obali Dunava, odnosno na 1255 kilometru njegovog toka i uscu u Dunav jednog od magistralnih kanala Dunav-Tisa-Dunav.

    Sa 15 prigradskih naselja podrucje grada Novog Sada obuhvata povrsinu od 702,7 km2 sa Petrovaradinom I Sremskom Kamenicom zauzima povrsinu od 129,4 km2 dok gradjevinski rejon obuhvata 106,2 km2.

    Novi Sad sa prigradskim naseljima okuplja 20% stanovnistva Vojvodine.

    Drugi je po velicini grad u Srbiji.



    Da li ste nekada bili u ovom gradu, i kakav je utisak ovaj grad ostavio na vas?
    Last edited by goxy30; 28-07-15, 21:46.
    If you hate me, you’re the looser, not me

  • #2
    bez lose namere da uvredim bilo koga, cak i sam nameravam da napustim grad, recicu ovo

    jedan jedini grad u celoj srbiji koji se sa pravom moze nazvati grad je beograd
    sve ostalo su varosice, budimo realni

    novi sad je lepo mesto, malo, dosadno, lepo, odlicno za nekog ko bi se "polalio" i utunjavio...odlican za hiperaktivne i slicno da odu malo i opuste se
    imate tvrdajvu i ono ispod nje, imate neki strand koji nije za kupanje....missim imate sve al nemate nista
    osim dosade

    aj vozdra lale

    Comment

    Working...
    X