Objava

Collapse
No announcement yet.

China ili kako bi mi rekli Kina 中国

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • China ili kako bi mi rekli Kina 中国

    Kina, ukratko, civilizacija koja je opstala i prezivela preko 4000god
    Kina je zemlja sa najvise kulturnog nasledja na planeti, najmnogoljudnija zemlja (jos 10god posle to postaje Indija), Posle USA trenutno najmocnija zemlja koja diktira cak i dobar deo americke politike
    Kina je komunisticka mnogi bi rekli, ali to je mozda tako nekada bilo sada je to mesavina kapitalizma i "soft" komunizma ...ne kradi od drzave, ne ubijaj, ne igraj se sa drogom a o politici seri koliko hoces...to nigde nece moci da se cuje...a obican narod i ne zanima jer narod zanima porodica i novac kojim bi obezbedili istu....mantalitet kakav nema veze sa bilo kojim narodom na zapadu

    Narod dobronameran, politicari mudre glave rade ono sto je zacrtano a to je prosperitet i napredak...ono sto su izgubili u poslednjih 100god polako vracaju i nalaze opet svoje mesto koje im i pripada

    Kina je ostavila nista manji trag u istoriji covecanstva od grcke, rimske, egipatske kulture

    Zemlja koja zasluzuje sve hvale iako mnogi i dan danas govore svasta o ovoj prelepoj zemlji


    Last edited by goxy30; 23-02-12, 20:33.

  • #2
    China - Kina

    U komšiluku imam Kineze a pošto ja mnogo volim da kuvam i eksperimentišem u istom, ukradoh im jedan fantastian i brz nain pripremanja pileeg filea: Pola kg filea isei na štapie debljine oko 3mm, tako iseene baciti na vrelo ulje, 5 minuta, ne više, izvaditi i staviti da se ocedi i jesti sa belim sosom ili kako ko voli

    Kinezi, inae, uvaju tradiciju svoje kuhinje i nee da otkrivaju tajne. Sve im je jako ukusno i lepo aranžirano iz jednog jedinog razloga a to je da sve što pripremaju, to ine sa velikim poštovanjem prema hrani i sa velikom ljubavlju. To je njihova tajna.

    Ko je ljubio, ljubio. Udajem se u subotu

    Comment


    • #3
      China - Kina



      ok ok

      ali ovo nije tema o hrani, receptima...

      trebalo bi tamo da se prebaci ovaj post ako ima modova ovde...al kako god

      Comment


      • #4
        China - Kina

        Ali je tema o Kini i svemu sto je vezano za nju,makar bio i recept.
        Mislim da treba da ostane.
        Nema te ljubavi koje nisam gladna i mrznje koje nisam sita...

        Comment


        • #5
          China - Kina

          Tako sam i ja mislila, da se odnosi na sve što je povezano sa Kinom a Kineska kuhinja je posebna galaxija. No kako hoćete, ja ne odlučujem svakako
          Ko je ljubio, ljubio. Udajem se u subotu

          Comment


          • #6
            Re: China ili kako bi mi rekli Kina 中国

            Nije skupo otici, Aeroflotom je najpovoljnije iz Beograda/Srbije i ako izaberete vreme kada su karte jeftinije mozete naci povratnu kartu za nekih 600EUR do Sangaja.
            A Sangaj preporucujem svima, tamo sam proveo oko 1god, i posle sam odlazio nekih 20x i cim smislim kako bih tamo mogao ziveti tamo cu provoditi dobar deo svog zivota.
            Peking nekako asocira na Beograd, bar mene, Peking je dosadan ali nemerljivo napredniji nego Beograd...pricam o klimi i tome kako je grad ipak nekako usporeniji od Sangaja.
            Sangaj recimo Amerikanci porede sa New York-om a u samom Sangaju zivi oko 50000 Amerikanaca koji su tamo trajno zaposleni i zive a koliko jos ima onih koji dodju honorarno ko to zna...stranaca ima preko 300000 koji zive i rade iz celog sveta...mozete se baviti bilo kojim poslom, recimo ima devojaka koje su cak i neobrazovane ali lepo izgledaju i lako mogu naci posao za sankom koji je odlicno placen (bar 1500USD) ....tamo je prostitucija za strance prakticno zabranjena cak i u podzemlju jer je to nesto sa cime Kinezi ne zele da imaju posla...ali da ima prostitucije kad je rec o Kineskinjama
            Reklo bi se da je Kina mix dve krajnosti, i mogu vam reci da to mnogo lepo funkcionise i izgleda...i lako moze da se zaradi ako imate dobru ideju, strancima je lakse da razviju posao nego Kinezima ali da treba dosta para za pocetak ...ili dobra ideja...recimo hrana koja je njima nepoznata tu ne mozete da omanete ako imate ok lokaciju jer svi oni zele da probaju, jos ako vide da stranci drze mesto pa to postane hit ako malo prilagodite njihovom ukusu ali ipak da zadrzite ono originalno u dobroj meri....da se razlikuje...mnogi Italijani i Brazilci su uspeli i obogatili se tamo sa par restorancica...

            Posto posetite Sangaj svet cete gledati malo drugacije, to vam obecavam
            Last edited by goxy30; 01-11-15, 00:51.

            Comment

            Working...
            X