Objava

Collapse
No announcement yet.

microWorkers saveti razmisljanja iskustva

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Citiat člana MARKOMPOWER Pogledaj Post
    kazu da se ukida 28. a nekima 25...Skroz su prolupali
    Auuuuuu znaci da trosim sta imam dok jos mogu, ostalo mi nekih 60$ tamo....ima da ih ispljujem gde god stignem.
    Jesi li ti otvarao skoro neku karticu u banci, oni izadju kartice na kraci rok (ako je u pitanju VISA) pa posle kad ti izdaju drugu bude nesto duze i tako.....a prilikom svake zamene ti naplacuju plastiku i clanarinu, zaboravio sam koliko to bese i kako.
    Bas me zanima kako sljaka onaj Transpay ako oni prebacuju novac na obican devizni racun to je cool, ali treba se raspitati jos.
    Hvala za informaciju oko skrilla

    Comment


    • Citiat člana goxy30 Pogledaj Post
      Auuuuuu znaci da trosim sta imam dok jos mogu, ostalo mi nekih 60$ tamo....ima da ih ispljujem gde god stignem.
      Jesi li ti otvarao skoro neku karticu u banci, oni izadju kartice na kraci rok (ako je u pitanju VISA) pa posle kad ti izdaju drugu bude nesto duze i tako.....a prilikom svake zamene ti naplacuju plastiku i clanarinu, zaboravio sam koliko to bese i kako.
      Bas me zanima kako sljaka onaj Transpay ako oni prebacuju novac na obican devizni racun to je cool, ali treba se raspitati jos.
      Hvala za informaciju oko skrilla
      Probaj da ih povuces sa kartice ako jos mozes. Skrill ukida kartice za sve drzave koje ne spadaju u SEPA drzave, sta god to znacilo...(na slici su plave SEPA drzave, a sive jok ) Ovo sa bankom nije bas najisplativije ali definitivno je bolje nego Payoneer. Otvoris devizni u Intesi, uzmes VISA Electron vezanu za racun i povezes PayPal sa VISA karticom. PayPal uzme $5 za withdraw a za banku ne znam...Ako tako ispadne, onda cu novac dizati kvartalno (na 3 meseca, zbog provizije).

      Comment


      • mila976
        mila976 commented
        Editing a comment
        SEPA su zemlje su zemlje EU i josh nekoliko njih koje nisu chlanice EU, u prevodu: Single Euro Payment Area, standardizacija placanja u eurima, u tachno odredjenom vremenu i bla, bla da ne davim.... za shta nash bankarski sistem treba da dobije licencu, koju, naravno, necemo dobiti do.... 2030 god A transpay radi za Afriku, u Kongu mozesh da koristish Transpay, ali ne i na Balkanu.

      • goxy30
        goxy30 commented
        Editing a comment
        Mila, pa cekaj sta je sa tim Transpay sistemom, sto ne moze na Balkanu?
        Zar ne mogu da posalju na bankovni racun, ne ?

    • Netteller je bio isto super, njihove kartice i dan danas mogu da koristim samo sto je problem zbog Microworkersa jer oni za sada ne prihvataju Netteller.
      Procackacu i ja malo u vezi ovog Transpay mozda i to bude ok, pisacu ovima u MW za Neteller....kako god okrenes bitno je da se zaradi na MW a pare ce nekako da se vec prenesu, ja veci deo novca trosim na internetu kupujuci neke sitnice koje mi trebaju ili preprodajem posle te uvecam zaradu...

      Upravo sam nasao ovu karticu, ovih dana cu se raspitati za uslove:
      http://www.kombank.com/visa-mytag-one-only
      Last edited by goxy30; 19-11-16, 21:19.

      Comment


      • Citiat člana goxy30 Pogledaj Post
        Netteller je bio isto super, njihove kartice i dan danas mogu da koristim samo sto je problem zbog Microworkersa jer oni za sada ne prihvataju Netteller.
        Procackacu i ja malo u vezi ovog Transpay mozda i to bude ok, pisacu ovima u MW za Neteller....kako god okrenes bitno je da se zaradi na MW a pare ce nekako da se vec prenesu, ja veci deo novca trosim na internetu kupujuci neke sitnice koje mi trebaju ili preprodajem posle te uvecam zaradu...

        Upravo sam nasao ovu karticu, ovih dana cu se raspitati za uslove:
        http://www.kombank.com/visa-mytag-one-only
        Ne zuri nigde jos uvek, ovo sa Skrillom nije sigurno. Postoji nekakva mogucnost da su ove poruke iz skrinsotova koje sam kacio ovde slate sa fejk email adrese skrill@news.skrill.com, pa zato ne stize svima email oko gasenja kartice. Pisao sam supportu juce i ocekujem odgovor u ponedeljak pa cemo onda znati 100% o cemu se radi. Iskreno se nadam da je fejk email u pitanju i da nece gasiti kartice. Videcemo... Cela grupa se uzdigla oko toga ovih dana i danas neko objavi da moze biti u pitanju fejk email

        Comment


        • Citiat člana MARKOMPOWER Pogledaj Post

          Ne zuri nigde jos uvek, ovo sa Skrillom nije sigurno.
          Kako god nije na odmet imati opciju, ova kartica iz linka iznad koju nudi Komercijalna Banka je skroz skroz ok jer se placa svega 500din clanarina za 3god, samo treba da proverim da li na nju mogu da legnu uplate i slicno a ako je sve kao i na drugim karticama vadim je sto pre jer ona ce mi biti veliki oslonac kad je rec o ovim NET transakcijama....cesto imam potrebu da iz dzepa uplatim nesto novca kako bih platio nesto online sto bi mi posle donelo jos vecu zaradu i slicno.
          Vrlo moguce da je sve to nekakva "propaganda" u cilju da oblate SKRILL jer ne vidim razlog zasto bi se povlacili sa svetskog trzista na taj nacin, nije ovde u pitanju Srbija vec i mnogo vece zemlje kao recimo Rusija gde je SKRILL takodje veliki igrac.
          Meni je pre svega to cudno zbog toga sto su mi nedavno (a i tebi recimo) izdali novu plastiku i naplatili mi to a sad neka 2meseca kasnije da mi to uskrate, to je ili veoma neprofesionalno sto je cudno jer su oni ipak u vrhu kad je rec o ovome ili je kao sto ti kazes nesto "fake".
          Videcemo uskoro, ja sam im jos juce poslao "ticket" i pitao ih za to, napomenuo sam da po netu kruze price i pitao ako je to istina zasto nisam obavesten kao i to zasto mi je naplacena plastika za nesto sto ne mogu da koristim i slicno....ako kazu da necu moci da koristim trazicu $ nazad za plastiku a prijavicu ih i lokalno (UK) za internet prevaru.

          Comment


          • MARKOMPOWER
            MARKOMPOWER commented
            Editing a comment
            Dobih odgovor od Skrilla:
            Dear Marko Djordjevic,
            Thank you for contacting the Skrill Help Team.

            We can confirm that we no longer offer our Skrill card for Serbia. However, users that have been issued our new Skrill card can use it until it expires (2019). We see that you have activated your new card and we can confirm that you can use it.

            Radilo se o fake emailu na kojem je naselo dosta ljudi (ukljucujuci i mene) i prosirilo pricu da kartice nece vaziti od 25. Novembra...Dakle mirni smo jos 3 godine po pitanju kartice

          • goxy30
            goxy30 commented
            Editing a comment
            Pa super onda, mozemo se bacimo i na biznis, drugi clanovi mogu da otvore naloge na skrillu i da salju nama a mi za proviziju da im saljemo kes u Srbiji
            Znaci standardni skrill nalog mozemo da imamo i posle 2019god? Mislim ovi novi ljudi koji otvore mogu da imaju sve kao i mi osim plastike?
            Ako je tako nije strasno jer sa onom virtuelnom karticom moze svasta da se pazari online, tj koristi se kao i svaka druga Mastercard kartica

        • A ja sad imam drugaciju vest, ipak ne tako dobru kad je rec o skrill-u koji nam je omogucavao da na lak nacin dodjemo do $ koje zaradimo na Microworkersu.
          Ovo sam upravo dobio kao odgovor od njih, dakle tamo se izgleda ne zna ni ko pije ni ko placa:
          Dear Goran #########,
          Thank you for contacting the Skrill Help Team.

          Following to a recent business decision, we are no longer able to support the Skrill Prepaid Mastercard in your countr of residence. Therefore, all existing Skrill cards issued in your country will be deactivated in November.

          This decision has been communicated to our relevant customers earlier this month.

          If you need further assistance, please let us know.

          Kind regards,
          Emiliya
          Skrill Help Team
          Napominjem da je moja kartica aktivirana jos pre neka 2meseca ili tako nesto, e sad ili ova sto mi je pisala ne zna sta radi ili....uglavnom poslao sam opet pitanje da mi potvrde njen odgovor i da mi kazu da li dobijam refundaciju za karticu i slicno?
          Ako odgovore opet slicno saljem mail njihovim menadzerima a potom odredjenim ustanovama u UK (posto im je tamo baza ako se ne varam) za zastitu od prevara....
          Last edited by goxy30; 22-11-16, 22:45.

          Comment


          • Skrill mi je refundirao pun iznos za obnovu kartice i dozvolili su mi da potrosim sa karticom tu refundaciju.
            Pocistio sam racun i ostalo mi je tamo svega 0.11$
            Ipak su ispali ok, mislim da odluka koju su doneli nema veze sa njima vec je njima nalozeno da tako urade...
            Trazio sam im refundaciju dva puta, prvi put mi nisu odgovorili, a drugi put sam jasno i kratko pitao
            kada dobijam refundaciju za karticu koju ne mogu da koristim i gde jer je ne zelim na njihovom nalogu ako ne mogu da potrosim
            Dobio sam expresan odgovor u roku od 2h da mi je novac refundiran i da mogu da ga potrosim, bili su ljubazni.
            ps
            uskoro otvaram novu karticu kod nas pa vam javljam za troskove i slicno, takodje ako neko od vas otvara podelite sa name gde ste otvorili i koliko vas kosta....

            Comment


            • MARKOMPOWER
              MARKOMPOWER commented
              Editing a comment
              Mila, ex YU drzave su zaostale za svetom, neke manje neke vise Svima je super, jedino kod nas vecito neki problemi

            • mila976
              mila976 commented
              Editing a comment
              Imam ovde devizne racune, imam i vusu electron vezanu za racun, ostaje da zatrazim online pregled (koga naravno trazim vec dve godine, ali nisam dovoljno agresivna izgleda ). Putujem ovih dana, ali kada se vratim i sredim sve, javicu rezultate. Davno sam shvatila da smo zaboravljena tachka sveta, ali me nervira kada se za je...e ankete vishe isplati da si iz Konga nego iz Srbije. Nego.... ajde svi podnesite zahtev za Transpay? Kada vide da nas je puno, mozhda se smiluju? Ja svakako planiram da im pisem u ime svih nas. Jbg, freelancerima se isplati da plate bilo koji fee, meni ne bash, malo je parica u pitanju.... josh uvek sam brucosh u zaradi na netu.

            • MARKOMPOWER
              MARKOMPOWER commented
              Editing a comment
              Sad neki imaju i problem sa VISA karticama...nece svima da se isplati sa PayPala, kao da je PayPal blokirao odredjene VISA kartice (ukljucujuci i VISA Electron). Ovo je stanje u Srbiji, ne znam kako je u ostalim drzavama. Videcu za Transpay, bilo bi dobro da im pisemo na fb-u ako imaju stranicu, ili da im pisemo na sajtu, mada cisto sumnjam da ce otvoriti svoje usluge nama...totalno smo propali, zamisli tek kako je ljudima koji imaju po vise hiljada dolara mesecnu zaradu a ne mogu normalno da isplate novac, sve u svemu problem je u drzavi Budi agresivnija za taj pregled racuna, ti si njihov korisnik i oni moraju da ti omoguce usluge za koje imas pravo, ako te i dalje odbijaju, 'zapreti' im da ces da otkazes racune i predjes u drugu banku. Bankari su katastrofa sto se njihovog posla tice, ne rade svoj posao kako treba (na one sto rade na salteru konkretno mislim)

          • Kad je rec o Microworkersu ja kazem da je najbitnije da se zaradi a nekako ce se vec naci nacin za isplatu
            Recimo ja sam imao SKRILL jos negde od 2007god, mnogo pre poslica koje sam radio na MW....i tada su nudili virtuelnu karticu sa kojom sam mogao da placam online sve i svasta te sam to i koristio...
            Moguce je da oni i dalje imaju tu opciju za nas, nisam siguran a pre neki dan sam im slao mail gde ih bas pitam za to ali jos nema odgovora.
            Ako ne skrill sigurno ce se pojaviti druge opcije....licno smatram da nase banke samo drpaju i da nama nema tu mnogo prolaza jer svi mi mahom ubiramo sitne parice da bi to bilo isplativo.
            @MARKOPOWER
            Da li si i ti dobio refundaciju od Skrila ako su ti uzeli onih 10$ za karticu?

            Comment


            • mila976
              mila976 commented
              Editing a comment
              Ljudi.... shto ne spavate?!

            • goxy30
              goxy30 commented
              Editing a comment
              Bi mi zaspali da nas ti ne budis
              Inace nikako da se nakanim I odem do intese ne bih li otvorio racun I karticu, ili bar da se raspitam...... pa kasnije kad izvrsim isplaru da sa vama podelim razocarenje u domace banke

            • mila976
              mila976 commented
              Editing a comment
              E pa nemoj da zurish sa intesom, chek da se ja izgorim prvo u procredit pa da mi se smejete! Oprostite sho sam vas probudila sinoc! :P

          • Istrazivao sam o bankama,VISA karticama i vezivanju za PayPal, i ja se odlucio da poslujem sa ERSTE bankom. Intesa ima neki problem jer za isplate sa PP se trenutno ceka i do 15 dana i bas svi blate tu banku u zadnjih mesec dana...mnogo se ceka, treba da bude 4-7 dana max. Ono sto me najvise privuklo za ERSTE banku je to sto osobe do 26 godina starosti (mladosti ) ne placaju nikakvo odrzavanje, tako da se tu uklapam odlicno Novac je na racunu za najvise 24h (prvo povlacenje moze da potraje par dana). Procedura je sledeca: Otvori se dinarski tekuci racun, zatrazi se VISA poklon kartica, nju dobijate za 5 minuta. Jedina losa stvar sa tom karticom je sto nema cip pa ste u startu ograniceni na online kupovinu i placanje po prodavnicama. Jedino sto se placa je ta poklon kartica, 250 dinara, JEDNOKRATNO.
            Cak i na njihovom sajtu pise vise o povezivanju poklon kartice sa PP: https://blog.erstebank.rs/sadrzaj-bl...istiti-paypal/
            Sledeca banka sa najvise dobrih pohvala je Komercijalna banka. Kod njih se te isplate sa PP realizuju jos brze, svega par sati. Uz devizni tekuci se uzima VISA Classic kartica. Odrzavanje 150 dinara mesecno. Ostale banke manje vise imaju i dobrih i losih iskustava...
            Last edited by MARKOMPOWER; 06-12-16, 01:23.

            Comment


            • goxy30
              goxy30 commented
              Editing a comment
              Imam od pre nekih 20 dana otvoren devizni racun u BANCA INTESI a danas sam podneo zahtev za novu karticu VISA ELECTRON koja mi treba za placanje preko neta i prijem novca. Kartica se ne placa nista a dobijam je kako su rekli za 10 dana, prilikom prijema novca preko PAYPAL naloga kazu da oni ne uzimaju nista. Bas me zanima kako ce sve to da se zavrsi, karticu cu uzeti za nekih 10 dana pa u probati da izvrsim transfer sa Microworkersa preko paypal-a. Mislim da ce da problem bude problem u konverzijama iz EUR u USD....nisam stigao danas lepo da se informisem oko toga, moj devizini za koji ce vezati karticu je dolarski ali ako ne gresim postoji neka regulativa da se sredstva prilikom slanja ili primanja konvertuju prvo u EUR pa onda ....to mi nije bas najjasnije.

            • MARKOMPOWER
              MARKOMPOWER commented
              Editing a comment
              https://www.facebook.com/groups/6722...8659304930377/ Evo ti post vezan bas za te uplate novca sa paypal na racun u banci Bice nekakve konverzije sigurno...

            • MARKOMPOWER
              MARKOMPOWER commented
              Editing a comment
              Jesi siguran da ti je devizni u dolarima? Ako jeste imaces duplu konverziju...iz USD u EUR, pa iz EUR u USD...

          • Bio sam jutros do ERSTE banke da otvorim racun i uzmem VISA poklon karticu. Posao zavrsen za svega 15 minuta. Otvorio sam omladinski racun i za njega nemam nikakva odrzavanja do 27. godine, sve je besplatno. VISA poklon se placa 250 dinara jednokratno i vazi oko godinu ipo dana, dobija se odmah na licu mesta. Samo da napomenem, moze se uzeti VISA poklon kartica i bez otvaranja bilo kakvog racuna kod njih, ali onda nemate netBanking uslugu pa morate zvati korisnicki centar da vam izdiktiraju kod za verifikaciju sa PayPalom.

            Comment


            • goxy30
              goxy30 commented
              Editing a comment
              Lako je tebi kad si omladinac
              VISA poklon, ako se veze za njihov devizni da li onda postoji net banking tj zbog te verifikacije? Ne znas za to?

            • MARKOMPOWER
              MARKOMPOWER commented
              Editing a comment
              Ako hoces netBanking onda moras da otvoris racun kod njih, ali samo DINARSKI, za devizni ne moze da se veze nikako. Pitao sam ih za netBanking samo za poklon karticu, ne moze...na srecu kurs im je povoljan tako da su gubici minimalni

            • goxy30
              goxy30 commented
              Editing a comment
              Vec sam podneo zahtev u BANCA INTESA za VISU koja ce mi biti vezana za devizni racun. Bio sam danas kod njih da se raspitam oko duple konverzije, posto sam prosli put zbog "inboxdollars" i nekog smesnog ceka od +20$ otvorio devizni racun...dakle isao da pitam da li ce mi VISA biti vezana za dolarski ili EUR racun jer prosli put nisam pominjao da mi treba EUR racun....oni kazu da to nema veze, da na devizni racun primam u bilo kojoj valuti a mogu da dignem na salteru...ali ako placam je problem, kazu samo uplatim 20eur pa oni automatski skidaju sa EUR racuna. Videcu kad uzmem karticu, nesto mi sve to sumnjivo.

          • Drugari, imam pitanje: Da li neko mozhe da mi objasni shta je ovo: "Earn you a Data Services Badge"? Na MW blogu je objashnjeno da kada uradish test, dobijash ovaj bedz, medjuim.... ja to nigde nisam videla?

            Comment


            • MARKOMPOWER
              MARKOMPOWER commented
              Editing a comment
              To sve zavisi od njih kada ce nam dati te badgeve, mozda u skorije vreme bude, a mozda nakon sto se urade svih 500 pozicija koliko ima taj zadata, najbolje sto mozes je da cekas

            • mila976
              mila976 commented
              Editing a comment
              Hvala ti puno na odgovoru M. Mislila sam da samo ja ne vidim te bedzeve jer sam vam malo "manijachila" i "cheshljala" profile.

          • Tek juce sam poceo da koristim VISA ELECTRON karticu izvadjenu u BANCA INTESA. Savetovano mi je da uplatim u EUR na devizni racun ako zelim da placam nesto online, a da novac koji podignem recimo sa Microworkers sajta podignem u USD $.
            Danas sam odradio mali test, prethodno sam uplatio 20EUR na devizni racun i odradio prvu kupovinu, stvar koju sam kupio online kostala je 3.76$ a prilikom placanja sa racuna mi je skinuto 462din sto znaci da je u konverziji EUR-USD dolar izasao nepuna 123din sto je mnogo ali opet podnosljivo jer ja ne pazarim tako cesto online. Vise ce me zanimati kako ce to ici sa paypalomi primanjem novca sa Microworkers sajta, navodno kazu nema troskova jer kao dizem novac koji primim u USD pa nema potrebe za konverzijom.
            Dok ne vidim ne verujem, a cim odradim to prvo slanje novca podelicu ovde sa vama

            Comment


            • MARKOMPOWER
              MARKOMPOWER commented
              Editing a comment
              Skocio dolar opasno, oko 2 dinara manje od evra, tako da su ti tih 462 dinara i opravdani. Sad je idealno vreme za isplate sa PayPala. Prvu isplatu sa PP znaju i da zadrze (meni je 4 dana bilo na pending, druga isplata takodje na pending ali 24h), kao neka provera sa novim korisnicima itd...tako da znas da moze da potraje i malo vise od onih 5-7 dana koliko treba za Intesu.

          • Zna li neko da li mozemo da primamo $ sa skirlla na nas racun u nekoj banci ovde?
            Obican transfer koji traje, ono da klacka danima?

            EDITOVANO:
            Moze da se salje sa skrill-a na devizni racun, koliko vidim tamo na skrillu pise da je cena 5.5$ sto je i ok ako se skida malo vise $ sa skrilla....ja gledam ovo jer neki likovi treba da mi posalju nekih 50$ za rad na njihovom sajtu koji sam odradio a kod njih je paypal problem tako de ce skrill opet da mi posluzi
            Last edited by goxy30; 31-12-16, 09:02.

            Comment


            • Drugari sta se desava sa onim android zadacima, je l se vama pojavljuju i dalje? Ulozio sam zalbu pre vise od mesec dana na takav zadatak jer sam smatrao da sam ostecen i od tada nijedan zadatak android mi ne izlazi, da li me je covek blokirao (vecinom jedan covek je objavljivao taj android) ili ih vise trenutno nema.

              Pozdrav

              Comment


              • goxy30
                goxy30 commented
                Editing a comment
                Pojavljuju se ali mnogo slabije zadnjih par meseci. Inace sada se bas retko retko pojavljuju oni ok anrdoid ili IOS poslici koji su razumni, ima onih koji traze da instaliras recimo neku njegovu igricu a onda kroz reklame koje se vide unutar nje da instaliras jos tri igre ili aplikacije sto je besmisleno jer oduzima mnogo vremena a placeno je isto kao sto smo ranije bili placeni samo za instalacije jedne igrice.
                Microworkers trenutno slabo nudi ove poslove, gotovo da ih nema osim ovih koji traze 4 instalacije za iste pare tj nekih 0.6$, uglavnom su to IOS zadaci za iphone a jos slabije se pojavljuju android poslici.

              • jovanca
                jovanca commented
                Editing a comment
                Na te android sam i mislio (1+3 igrice) njih nemam vec dva meseca, verovatno sam blokiran od tog coveka jer sam se zalio

            • Koju karticu da vadim da podignem popisanih 2000 sa skrila je*em te sirotinjo

              Comment


              • goxy30
                goxy30 commented
                Editing a comment
                Skrill je pukao kad je rec o Srbiji, bio je super opcija a sad uopste nije opcija.
                Ako imas $ na skrillu nisam siguran kako ces to povuci, mislim da ti je jedina opcija da prebacis na bankovni racun sto traje i kosta.
                A moj savet bi ti bio da pogledas sa nekim "exchange" sajtom (skrill to paypal) i da vidis koliko ti se to isplati, ali mislim da male iznose skoro niko nece da radi.
                Ti rece 2000, cega USD $, ako je tako to nije malo
            Working...
            X