Objava

Collapse
No announcement yet.

Primeri maltretiranja i prisilnog regrutovanja ljudi u Ukrajini

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Primeri maltretiranja i prisilnog regrutovanja ljudi u Ukrajini

    Od 2022 kako je počeo rat u Ukrajini možete na internetu videti mnogo snimaka kako se ljudi silom po ulicama Ukrajine hvataju i šalju na front. Zanimljivo je da takve snimke ne možete videti u Rusiji (osim Luganska i Donetska) dok je to u Ukrajini redovna pojava i začuđuje kako to rade bez po ulicama dok se sve to snima kao da se ne plaše reakcije njihovih građana kao da više ništa tamo nije bitno.
    Ukrajinske vlasti šalju 3 do 4 a ponekad i više vojnika da skupljaju tj silom hapse ljude po tržnim centrima ulicama i slično, često pred njihovim majkama ženama i decom a na meti su najviše mlađi ljudi.

    Takođe postoje mnoga svedočenja ljudi iz Ukrajine da plaćaju od 5000eur pa i više kako bi mogli da napuste Ukrajinu ako su vojno sposobni, prvih meseci rata ljudi koji su želeli da izađu iz Ukrajine bili su presretani na putevima nekih 50km od granice i ako su išli u pravcu granice i ne bi se zaustavili nekim maskiranim ljudima bili bi čak i ubijeni, ima čak i takvih snimaka.
    Normalan čovek se zapita kakav je moral u vojniku koji je tako pokupljen sa ulice i silom uz kratku obuku bačen na front, to zapravo nije vojnik već samo dobra meta za one sa druge strane te i ne čude brojne špekulacije da na jednog poginulog ruskopg vojnika dođe 5 do čak 10 poginulih ukrajinskih vojnika sve u zavisnosti od dela fronta. Naravno u ovo ne možemo biti sigurni jer ovako nešto kao validan podatak nećemo dobiti još ko zna koliko godina ako ne i decenija.
    Priznanje Ukrajine da gubi ogroman broj vojnika bi itekako uticalo na moral te se zasigurno to krije, isto je i sa Rusima ako negde gube više vojske to se neće objaviti odmah a možda i nikad ali opet na osnovu ovakvih snimaka koje vidimo u Ukrajini da se zakljušiti da Ukrajina ima veliki problem sa ljudstvom.

    Sa druge strane postoje i brojni snimci kako se ljudi maltretiraju širom Ukrajine, vezuju se za bandere ili drveće po ulicama ako bilo šta progovore protiv Zelenskog ili rata a nije u skladu sa onim šta propagira njihova vlast. Ljudi uzimaju pravdu u svoje ruke i maltretiraju svoje sugrađane samo zato što imaju drugo mišljenje ili se izjasne da su Rusi. Čovek se zapita kako je to sve moguće i ima li policije tamo uopšte i zakona tj reda ili je to tamo divlji zapad

    Na snimku ispod možete videti kako pokušavaju silom da odvedu mladića, majka i komšije to pokušavaju da spreče, u pitanju je Odesa pre nekoliko meseci, šta se desilo na kraju ne znamo verovatno su odveli mladića.



    Ukoliko neki od snimaka nije moguće otvoriti probajte da osvežite stranicu (F5)

  • #2
    Jedan od najpoznatijih snimaka prisilne mobilizacije u Ukrajini. Mlađeg čoveka su sreli na sred ulice i pokušavaju da ga odvedu a on daje sve od sebe da to spreči.

    Po rečima mnogih u Ukrajini primetno je da se ovakvi snimci najviše pojavljuju iz delova Ukrajine gde su se pre rata najviše izjašnjavali kao Rusi ili gde se najviše koristi ruski jezik kao maternji i gde malo ljudi uopšte zna ukrajinski jezik. Do sada nisam primetio ni jedan snimak iz zapadne Ukrajine gde se oduvek velika većina naroda izjašnjavala kao Ukrajinci i gde svi pričaju ukrajinskim jezikom. Takođe postoje brojna negodovanja u Mađarskoj i Rumuniji gde navode da su takođe na meti svi mlađi ljudi njihovih nacionalnih manjina u Ukrajini te je većina tih ljudi već pobegla iz države.

    Comment


    • #3
      Odesa pre nekoliko dana, regrutna policija presreće i zaustavlja autoobil hapsi mlađeg čoveka koji je vozio auto dok njegova porodica snima

      Comment


      • #4
        Januar-Februar 2023, Odesa, ukrajinska regrutna policija zaustavlja na ulici Moldavca koji živi u Odesi, dolazi kombi i oni ga silom trpaju u kombi i voze u kancelariju za regrutaciju

        Comment


        • #5
          Pre neka tri dana blizu Ugledara, ukrajinska vojska ubija civile u kolima potom ih bacaju u jarak pored zemljanog puta a njihovim transportnim vozilom izguraju auto sa puta. Na snimku se vidi da su u pitanju civili, nemaju uniforme nema ni oružija. Snimak je napravio ruski dron koji je izviđao taj deo fronta, pošto su videli kako ubijaju civile ruska vojska otvara vatru na ukrajinske vojnike koji su očigledno počinili zločin.

          Comment


          • #6
            Primer kako od malih nogu u ukrajini uče decu da mrze sve što je rusko, ovako nešto ne može biti dobro ni za jedno dete.
            Otac hrani dete i kaže mu:
            "Kašičica za Ukrajinu"
            "Za generala Zalužnog"
            "Za generala Sirskog"
            "Za puč u Rusiji" (за переворот на России)
            "Za glavnokomandujućeg....Zelenskog"

            Comment


            • #7
              Grad Dnjepar pre nekoliko dana, regrutna policija ide po parkovima i hvata mlađe ljude. Pošto imaju iskustva da ("dobrovoljni regruti" kako ih zovu u medijima Ukrajine) uglavnom beže kada vide regrutnu policiju oni okruže ceo park i polako sužavaju krug, nose automatske puške i prebijaju i prete mladićima pre nego što ih odvedu

              Comment


              • #8
                Nikolajev proteklih nedelja, delovi Ukrajine koji nisu pod ruskom kontr
                Starija gospođa šeta psa i priča na ruskom jeziku preko telefona, mlađa devojka to čuje i počinje da snima ženu sa psom i da je proganja. Mlađa devojka insistria na tome da ona ne sme da priča ruskim jezikom, žena sa psom kaže da ona ne zna drugi jezik a mlađa devojka joj preti policijom i da će je smestiti u psihijatriju.
                Pred kraj snimka nailaze na jednog muškarca i on objašnjava ženi da njoj smeta što ona priča ruski a žena sa psom pita muškarca a kojim ti jezikom pričaš on kaže (očigledno iz straha) "ja ne znam".
                Koliko su tamo mlađi ljudi ispranih glava to je naprosto zapanjujuće.

                Comment


                • #9
                  Negde u Italiji 18.07.2023
                  Provociranje i maltretiranje se izgleda preliva i u druge države, mladić spopada ženu koja priča ruskim jezikom i provocira je

                  Ukrajinac: Šta to radiš na propalom zapadu, Italija propada
                  Žena: A šta je sa tobom, odjebi muž mi dolazi
                  Ukrajinac: A šta muž ti dolazi šta će se desiti
                  Žena: Videćeš
                  Ukrajinac: Z patriota, Putin je slavan
                  Žena: Idi odjebi tvom Zelenskom....

                  Dolazi muž i dečko koji je očigledno pobegao iz Ukrajine beži i od njenog muža
                  Poslednje što je rekao je "dobro dobro idem odlazim"

                  Comment


                  • #10
                    Region Vinitska, Ukrajina, pre nekoliko dana
                    Molbilizacija u Ukrajini dostiže novi nivo, sada će se regrutovati i ljudi koji praktično jedva stoje na nogama. U regionu Vinitska koji se nalazi do granice sa Moldavijom vojna kancelarija je uručila poziv čoveku sa najvišim stepenom invaliditeta koji je registrovan u duševnoj bolnici. Lekarska komisija ga je proglasila sposobnim za službu. Majka na snimku pita kako i šta će on tamo raditi...žena u šoku

                    Comment


                    • #11
                      Negde u Ukrajini pre oko 3 meseca, primer kako se presreću ljudi na ulici i kako se silom odvlače na front posle kraće obuke. Ovo je praktično postala normalna pojava naročito u delovima Ukrajine gde većina ljudi priča ruskim jezikom tj mahom u centralnoj i istočnoj Ukrajini a daleko manje u zapadnoj Ukrajini



                      isti slučaj samo neko snima sa terase

                      Comment


                      • #12
                        Setimo se snimka iz 2015 god kada je tadašnji predsednik Ukrajine Porošenko izjavio sledeće misleći na Rusko stanovništvo na istoku Ukrajine:
                        "Mi ćemo imati poslove a oni neće
                        Kod nas će se primati penzije a kod njih neće
                        Kod nas će se brinuti za penzionere i decu a kod njih neće
                        Naša deca će ići u škole i vrtiće a njihova će sedeti u podrumima
                        Zato što oni ne mogu da urade ništa
                        Ovako i baš ovako mi ćemo pobediti u ratu"


                        Ovako nešto se nije moglo ni čuti ni videti na zapadu ali se svakako i čulo i videlo u Rusiji

                        Comment


                        • #13
                          Ukrajinska socijalna služba preti majci i njenoj deci. Kažu majci da mora da govori ukrajinski, da ne sme da priča ruskim i zahtevali da pošalje decu u školu.
                          Radnik službe: Dobar dan, ja sam šef službe
                          Zašto vam deca ne idu u školu?
                          Majka: Napisala sam zahtev za porodično obrazovanje
                          Radnik službe: Nema porodičnog obrazovanja, nema
                          Majka: Zašto nema?
                          Ne, moje je pravo da prebacim decu na porodično obrazovanje
                          Radnik službe: Upozoreni ste da ne postoji tako nešto
                          Majka: Ko me je upozorio?
                          Radnik službe: Posetili smo vas više puta
                          Majka: Tražila sam napismeno da mi se to obrazloži
                          Radnik službe: Govorite ukrajinski!
                          Majka: Ne, mogu govoriti jezikom kojim želim
                          Radnik službe: Ne ne možete, ja ne razumem tvoj ruski jezik.
                          Majka: Vi nemate prava da me sprečavate u mojim pravima
                          Radnik službe: Mogu
                          Majka: Ne ne možete
                          Radnik službe: Moj neprijatelj je Rusija, ruski jezik je pretnja za mene ugrožava me
                          Imam prava da zahtevam da pričate ukrajinskim jezikom
                          Majka: Nemate vi pravo da bilo šta zahtevate od mene
                          Radnik službe: Kada će vaša deca poći u školu?
                          Kada ćete napisati zahtev za upis? Kada?
                          Majka: Napisala sam izjavu, napisala sam izjavu
                          Radnik službe: Zvanično vam predajem upozorenje
                          Majka: Ustav Ukrajine...
                          Radnik službe: Vi živite u Ukrajini, i poštovaćete zakonodavstvo Ukrajine
                          Idite u Rusiju i pričajte tamo kojim god jezikom hoćete
                          Ne pipajte ustav, nemate vi ništa sa tim, razumete li?




                          Samo zamislite da u Srbiji neko učini slično Bošnjacima, Albancima, Mađarima, Romima, Rumunima....diglao bi se ceo zapad a ovde bi izbili neredi.
                          Onda se neki kažu "Rusija je bez ikakvog povoda napala Ukrajinu...." inače ovo je samo jedan mali primer šta se dešava u Ukrajini od 2014

                          Comment


                          • #14
                            Bizaran EKO projekat "Đubrivo od mrtvih" prezentovan u Ukrajini na državnoj televiziji pre nekoliko dana.
                            Predlaže se povećanje plodnosti zemlje tako što će na frontu zakopavati poginule umsto na grobljima, potrene su samo posebne torbe...

                            Comment


                            • #15
                              Jedan od primera kako se ubijaju ruski zarobljenici od strane ukrajinske vojske. Ukrajinci drže ne nišanu ruskog zarobljenika koga su naterali da ide u minsko polje.
                              Dok se ukrajisnki zarobljenici na ruskoj strani uglavnom poštuju i skoro svi završe živi ukrajinci ubijaju ruske zarobljenike. Na stotine je slićnih primera i skoro da i nema zabeleženih primera da su Rusi postupali slično sa ukrajincima.

                              Comment

                              Working...
                              X